Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Натоптиш – що це таке і як з ним боротися?

Натоптиш – що це таке і як з ним боротися?

Натоптиш – це ущільнення поверхневого шару шкірних покривів на ступнях. Вони являють собою утворення, які розвиваються через тривалий тиск на ступню або її механічне роздратування. Ці дії призводять до порушення кровообігу в місцях ураження і посилення зароговіння шкіри. Клінічними проявами натоптишів на підошві є печіння і біль, які посилюються під час ходьби. Зазвичай подібні проблемні місця локалізуються на стопі біля основи пальців ніг.

Натоптиш – причини

Натоптиш – що це таке і як з ним боротися

Основною причиною виникнення натоптишів є неправильний вибір взуття. Тісні туфлі на високих підборах з жорсткими устілками значно підвищують навантаження на ступні.

Решта причин:

надлишкова вага,

наявність патологій, при яких порушується кровообіг в ногах,

підвищена пітливість ніжок,

ревматоїдний артрит в анамнезі,

хронічні нервові захворювання.

Крім того, плоскостопість, деформація кісток або наявність кісткових наростів на суглобах ніг призводять до нерівномірного розподілу тиску на стопи. Там, де тиск є максимальним, виникає натоптиш.

Натоптиші – це професійна хвороба балерин і бігунів.

Натоптиш – симптоми

Натоптиш – що це таке і як з ним боротися 1

На фото натоптиш  має жовтий колір з коричневим відтінком, гладку або шорстку поверхню, іноді з наявністю тріщин, плоску або опуклу форму.

Суб’єктивно: зниження чутливості при торканні місця ураження, болючість виникає тільки під час ходьби. При запаленні або інфікуванні вогнища, а також при утворенні глибоких тріщин, біль посилюється і стає нестерпним.

Натоптиші можуть викликати збільшення великого пальця ноги, його зміщення, що призводить до посилення навантаження на нього і викликає постійний ниючий біль.

Натоптиш лікування

Лікувати натоптиші можна в лікувальних установах і вдома, все залежить від розмірів вогнища і його занедбаності. Для запобігання подальшого зростання і розвитку патології слід знайти її причину і в найкоротші терміни усунути.

Лікування натоптишів полягає в дотриманні наступних принципів:

Усунення травмуючого чинника, який сприяє його появі – відмова від тісного, незручного, твердого взуття, каблуків, жорстких устілок, перехід на вільні туфлі або черевики.

Консультація ортопеда при підозрі на деформацію стопи, отримання призначень по корекції плоскостопості, підбір спеціального взуття або устілок-супінаторів.

Нарешті, власне усунення натоптиша. Для цього видаляють ороговілий шар і шкіра починає в повному обсязі виконувати свої функції. Кератолітичний крем наносять на вогнище ураження, заклеюють пластиром і залишають на ніч. Вранці, після повного розм’якшення шкіри, натоптиш обробляють пемзою. Після кількох подібних процедур натоптиш  зникає.

Для усунення подібної проблеми використовують спеціальні пластирі, які містять в своєму складі всі необхідні лікувальні компоненти.

Для зняття болю та інших симптомів запалення, можна прийняти такі медичні препарати, як аспірин, напроксен, ібупрофен, або прикласти до вогнища холодний компрес.

Особливу увагу слід приділити харчуванню. Воно повинно включати багато вітамінів, особливо групи А і Е та мінеральні речовини.

Зрізати натоптиші при наявності проблем з кровообігом категорично заборонено.

  Для видалення натоптишів все частіше застосовують хірургічне втручання. Після завершення операції лікарі підбирають спеціальне взуття і рекомендують обмежити рухову активність.

Для виключення деяких важких патологій і більш докладного обстеження ноги застосовують рентгенодіагностику. За знімком не складно визначити цілісність суглобів ніг, наявність таких захворювань, як артрит або подагра.

В даний час в аптеках продаються спеціальні пластирі, креми і гелі для лікування натоптишів.

Але найкращим способом позбавлення від натоптишів вважається своєчасне звернення до лікаря-дерматолога. У стерильних умовах медичного кабінету лікар спеціальними інструментами і засобами усуне патологію без ризику інфікування рани, а також дасть профілактичні рекомендації для попередження появи нових вогнищ.

Натоптиш лікування в домашніх умовах

Якщо натоптиші все-таки з’явилися, а разом з ними тріщини і мозолі, це ще не привід звертатися до лікаря. Усунути ці неприємні явища можна і вдома.

Натоптиш. Яєчно-оцтова мазь

Для приготування мазі потрібно взяти столову ложечку рослинної олії, додати 1 сире куряче яйце і столову ложечку 70% -ної оцтової кислоти. Ці інгредієнти необхідно ретельно змішати між собою, помістити в скляну баночку і залишити в холодильнику до ранку (приблизно на 12-16 годин). У результаті повинна вийти суміш, схожа на майонез.

Щовечора потрібно відпарювати ноги в гарячій водичці і наносити на них приготовлену мазь. Потім на намазані ноги слід надіти бавовняні шкарпетки і лягти спати. Після пробудження ноги потрібно сполоснути і витерти. При цьому не можна користуватися пемзою або іншими засобами. Для повного видалення натоптишів рекомендується зробити 5-6 щоденних процедур.

Важливо: якщо при лікуванні вдома у вас виникло запалення шкіри стоп, припиніть обраний спосіб видалення натоптишів. Зверніться до лікаря або після зникнення запальних явищ скористайтеся іншим, більш м’яким засобом.

Натоптиш. Мазь з сала з часником

Можна спробувати лікувати мозолі і натоптиші за допомогою наступної мазі:

взяти 100 г свинячого топленого сала і 30-35 г товченого часнику,

ретельно перемішати,

густо намазати отриманою сумішшю ороговілі ділянки стоп,

забинтувати їх чистим бинтом.

вранці мазь потрібно змити, а проблемні місця обробити дрібнозернистою пемзою.

Видалення натоптишу за допомогою перекису водню

Прибрати натоптиші і мозолі на п’ятах можна так:

на один літр тепленької водиці потрібно взяти 2 столові ложечки 3% -ного перекису водню і перемішати;

в приготовленій ванні тримати ноги не менше 30 хвилинок (краще 1 годину).

Цей народний засіб призводить до розбухання верхнього ороговілого шару шкіри, тому його можна легко видалити за допомогою пемзи або спеціальної дрібної терки для ніг.

Добре допомагає від мозолів, якщо докласти до підошви томатну пасту, обмотати ноги поліетиленом, як в першому варіанті і зверху одягнути теплі шкарпетки. Процедура виконується на ніч. З ранку необхідно змити пасту з ніг і нанести на ступні крем «Лікар». Крім того, даний крем можна використовувати окремо, а не на завершення різних маніпуляцій.

Дуже хороший засіб, який використовується для видалення натоптишів як тільки з’являються симптоми і в разі запущеної стадії – це чистий прополіс. його потрібно розм’якшити і прикладати до мозолі на цілий день. На ніч, бажано зробити гарячі ванночки для ніг, після чого знову прикласти прополіс. Використовувати його слід не менше семи днів.

Один раз в тиждень можна застосовувати ванночки з мильного і содового розчину. На два літри водиці слід взяти харчову соду в кількості однієї столової ложечки, таку ж кількість кам’яної солі і нашатирного спирту. Ванночки слід приймати протягом сорока хвилинок, вони допомагають зняти біль, печіння і розм’якшити ороговілу шкіру. По завершенню процедури корисно наносити на ноги крем «Лікар».

Крім усього іншого, дуже ефективні при лікуванні натоптишів холодні сольові ванночки, за допомогою яких усуваються симптоми мозолів у вигляді відчуття дискомфорту або ж можна парити ноги в сироватці після опалювання сиру. В цьому випадку натоптиш  розсмоктується самостійно. Важливо тільки змащувати мозолі на ніч касторовою олією або наносити крем «Лікар». У комплексі рекомендується вживати настій, в якому міститься група лікарських трав – звіробій, календула, туя декоративна в однакових пропорціях. Суміш необхідно ретельно перемішати, набрати столову ложечку з гіркою, залити пів-літрами окропчику і проварити не більше однієї хвилинки.

Натоптиш – позбавлення цибулею

Для підготовки до цибульних обгортань запасіться: половиною невеликої головки цибулі, оцтом, чистою пов’язкою (марлевою хусткою, бинтом). Подрібнену цибулю замочіть в оцті поки він не стане досить м’яким. Далі виделкою роздавіть його до кашоподібного стану. Отриману суспензію наносять на вимиті і висушені загрубілі ділянки шкіри на підошві або пальцях, зверху компрес обгортають пов’язкою. Ви можете змастити шкіру навколо компресу кремом або вазеліном. Компрес потрібно залишити на всю ніч. Використовуйте таку методику щодня, поки натоптиші не пом’якшають, і ви їх не видалите.

Натоптиш. Компрес з хліба, молочка і крохмалю

Ідеально підходить для використання на п’ятах, де є натоптиші. Вам знадобляться 1 столова ложечка молочка, 1 столова ложечка крохмалю, скибочка хліба і бинт. Змішайте молочко і крохмаль в маленькій мисці. Скибочку хліба очистіть від скоринки, щоб залишився лише м’якуш. Акуратно замочіть хліб в суміші молочка і крохмалю, а потім нанесіть на п’яти і надягніть пов’язку. Компрес залиште на ніч.

Натоптиш. Ванна з дубової кори і горілки

Здавна лікування натоптишів народними засобами проводять за допомогою ножних ванночок з відвару дубової кори і горілки. Спочатку приготуйте відвар з 5 столових ложечок дубової кори і літра водички. У гарячу водичку потрібно кинути рослину, а потім довести все до кипіння. Варять засіб 30 хвилинок. Після закінчення цього часу відвар потрібно остудити до температури приблизно 40°С і процідити. Потім перелийте рідина в миску з теплнькою водичкою і додайте столову ложечку горілки. Замочіть ноги на 15 хвилинок.

Натоптиш. Чайні пакетики

Лікувати натоптиш  можна також за допомогою чайних компресів – це ніжний в дії, але дуже ефективний метод (він особливо рекомендується особам, у яких шкіра на підошві ніг або на п’ятах дуже чутлива і схильна до тріщин). Отже, чайний пакетик після заварювання чаю охолодіть і прикладіть на 20-30 хвилинок до натоптиша. Повторюйте процедуру приблизно два тижні, і відмерла шкіра поступово відпаде. Якщо у вас немає часу чекати два тижні, зробіть пов’язку з чайними пакетиками на всю ніч. Вранці шкіра на ногах настільки розм’якшиться, що за допомогою пемзи або косметичної терки ви знімете верхній шар епідермісу.

Натоптиш. Касторова олія

Коли незручне взуття дає свої наслідки, і ви отримуєте натоптиш, можна використовувати касторову олію для того, щоб швидко вилікувати їх. Переважно два рази в день змащуйте шкіру ніг, поки вона не стане повністю м’якою і ніжною.

Натоптиш. Компрес з глини

Наші предки вважали за краще лікувати натоптиші на п’ятах і в інших місцях глиною (наприклад, тією, з якого роблять цеглу). Чайну ложечку цього засобу потрібно змішати з невеликою кількостей водички, до утворення густої мазі. Змащуйте уражені місця кілька разів на день і надягайте захисну пов’язку. Через тиждень висушений натоптиш  сам відпаде, або ви легким рухом його видалите. Натоптиш. Лимонно-аспіринова суміш

Пропонуємо лікувати грубу і потріскану шкіру унікальною сумішшю, виготовленою з 2 подрібнених таблеток аспірину, невеликої кількості водички з лимонного соку. Отриману суспензію намажте на області, де є натоптиші, загорніть фольгою і залиште на 15-20 хвилинок. Далі промийте ноги і видаліть ороговілу шкіру м’якою дрібною теркою.

Рекомендація: якщо не дивлячись на регулярне лікування, що проводиться в домашніх умовах, шкіра ніг залишається грубою, і утворюються натоптиші і тріщини, зверніться за консультацією до лікаря. Можливо, що ваші проблеми пов’язані з гормональними порушеннями.

Натоптиш. Профілактика натоптишів на ступнях

Основа профілактики натоптишів – носіння зручного взуття. Це забезпечить не тільки комфорт при ходьбі, але і збереже здоров’я ніг до глибокої старості. Слід вибирати зручні, м’які туфлі, які відповідають розміру і формі ноги. Найвигіднішими в цьому відношенні є моделі взуття з просторим носком. Це попереджає защемлення і знерухомлення пальців ніг.

Профілактичні заходи щодо попередження утворення натоптишів:

Носити взуття необхідно строго за призначенням. Модельні туфлі на високих підборах краще залишити для вечірніх виходів, а не носити їх щодня.

Не можна постійно ходити тільки в туфлях на високих підборах або тільки у взутті на плоскій підошві.

Слід вибирати шкарпетки з натуральних матеріалів, це дозволить ногам дихати і не потіти. Пітливість, в свою чергу, провокує натирання і утворення натоптишів.

Ноги вимагають регулярного догляду, який полягає в застосуванні гарячих ножних ванночок, видаленні відмерлого рогового шару пемзою, використанні поживних і пом’якшуючих кремів, масажі ступень.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *