Якщо комарі кусаються на вулиці
Туристам, мандрівникам і навіть відпочиваючим на курортах проводити час в задоволення заважають настирливі комарі. Чим можна відлякати комарів від власного тіла і як захистити дитину без застосування репелентів?
Щоб малюків не кусали комарі досить добавити в крем для шкіри трохи ванілі. Комахам подібний запах неприємний, так само як і риб’ячий жир.
Часниковий відвар – це відмінний захист від комарів. Поєднуючи 5 подрібнених зубчиків часнику і 50мл спирту, вийде відмінна настоянка, якою слід змастити незахищені одягом ділянки тіла.
Дійсно допомагає спосіб від укусів кровопивці – знайома з дитинства «Зірочка». Її аромат нестерпний для комах.
Деякі вважають, що комарів відлякує жовтий колір. Думки щодо такого нетрадиційного способу захисту абсолютно різні. Можливо, кілька комарів не вибере вас своєю жертвою, якщо ви одягатиметеся в жовтий костюм або сарафан, але від комариного рою близько болота яскравий відтінок наряду точно не врятує.
Ефірні масла використовують не тільки як лампадки, наносячи пару крапель на епітелій, шанси бути укушеним зменшуються вдвічі.
Працюючи на городі, грядки томата, петрушки, базиліка врятують від комариної напасті.
Допомагає відганяти кровососів виділяючий аромат камфори. Змочіть край одягу, туристичну сумку або рюкзак, і крилата комаха не наважиться наблизитися до вас.
Народні засоби захисту від комарів. Що робити якщо комар вкусив
Як впоратися з сверблячкою, пухлиноюна місці укусу і не занести інфекцію. Народні засоби захисту від комарів пропонують кілька варіантів вирішення виниклої проблеми.
Перестане свербіти місце укусу, якщо прикласти до нього змочену в розчині соди губку.
Молочні продукти, такі як кефір і кисле молоко, рятують ніжний дитячий епітелій не тільки від сонячних опіків, але і допоможуть зняти набряклість після комариного укусу.
Сік з листя м’яти, черемхи і горобини усуває печіння, свербіж.
Найпопулярніший метод позбутися болю після кровопивці – це покласти кубик льоду до травмованого місця.
Занести під дерму інфекцію можна розчісуючи ранку брудними руками. Основні симптоми розмноження мікробів, це: збільшується набряклість, -зміна блідо рожевого кольору дерми на буро-червоний, нагноєння, температура. Боротися з подібною проблемою краще медичними препаратами.
Ефективні народні засоби захисту від комарів для дітей – на природі
Якщо планується тривале перебування з дітьми на вулиці, запасіться пульверизатором невеликого об’єму, який зручно носити з собою, а потім приготуйте склад проти комарів по одному з народних рецептів:
Прокип’ятіть 5-12 бутонів гвоздики або 1-2 стручки ванілі в 200 мл води. Досить чверть години.
Виконати те ж саме, що і в першому випадку, але добавити в відвар лимонний сік (пару столових ложок) або одеколон в розрахунку 1: 1.
Спробуйте в справі запропоновані прянощі, і ви переконаєтеся, що впоратися з комарами народними засобами можна не менш ефективно, ніж покупними – захисту вистачить години на три.
Найвідомішими репелентами, застосовуваними навіть в готових засобах захисту від комарів, є ефірні масла. Перелік тих, які гарантують повний захист, дуже великий, але найбільш відомі екстракти:
цитронелли;
анісовий;
геранієве;
евкаліптове;
тімьянове;
гвоздикове;
чайне дерево.
Добре зарекомендували себе цитрусові і хвойні. Правда, перед тим, як боротися з комарами, необхідно запам’ятати: наносити на дерму нерозбавлені екстракти ризиковано, особливо для дітей. На місці нанесення може з’явитися справжнісінький опік, а організм відреагує алергією.
Ефірні масла в боротьбі з вошами і комарами
Застосовувати їх легко:
Змішати з дитячим кремом, рослинним або тваринним жиром, молочком для тіла в якості основи в пропорції 1:10. Такий засіб допомагає не тільки відлякати, але і позбутися від наслідків комариних укусів.
Щоб спокійно провести вечір в альтанці або на березі річки без комарів, крапельку можна крапнути на лампу розжарювання або в багаття. При цьому важливо дотримуватися обережності. На лампу засіб наносите до включення в мережі, а в відкритому вогні краще кинути змочену ватку або шматочок паперу. Масла вогненебезпечні і легко спалахують.
Просочити крапелькою краєчок одягу поруч з відкритими ділянками тіла. Від комарів на природі на дитину можна навіть одягнути імпровізований браслет, щоб не бруднити одяг: на зап’ястя і на щиколотку. Для цього потрібно знайти дерев’яні гудзики або намистини і залишити їх на ніч насититися ароматами, а потім нанизати на тасьму.
Серед хвойних дерев кедр володіє найпотужнішим репеллентним ефектом від комарів. І це не кажучи про цілющі властивості. Використовується цей захист від комарів так само, як і інші концентровані екстракти.
Досить неординарний народний засіб – риб’ячий жир. Вважається, що комарі не переносять його запах. Тому вирушаючи на природу, прихопіть з собою кілька капсул або цілий флакончик. Досить по парі крапель на незахищену одягом шкіру. Капсулу для цього можна проткнути і трохи видавити, а з рідким впорається навіть дитина. Головне в боротьбі проти комарів – не забруднити одяг.
Розбавляти жир немає необхідності, дерма тільки скаже вам спасибі. Якщо відлякати комарів не вдасться, то відчуєте зволожуючий ефект.
Тканини насичені ефірами хвойних дерев: від голок до деревини. Якщо ви будете підкидати в багаття пару ялинових шишок або гілочок, то у комарів не залишиться вибору. Вони навряд чи відчують запах людського поту або видихуваний вуглекислий газ і будуть старанно облітати вас і вашу дитину стороною.
Щоб врятуватися від комарів на природі хвою можна розтерти в руках до соку і нанести на відкриті ділянки тіла.
При використанні народних засобів від комарів, особливо якщо в захисті потребує дитина, попередньо необхідно переконатися у відсутності алергії.
Народні засоби захисту від комарів – невичерпне джерело творчості. Вибрати із запропонованих варіантів кращий можна тільки перепробувавши всі способи. Можливо, ви додасте щось своє. Однак завжди треба пам’ятати про елементарні правила безпеки.