Мало того, що поява вугрів і процес позбавлення від них сама по собі не з приємних, так часто людям, що страждають від прищів, доводиться ще й стикатися з плямами після прищів .
Так як же ліквідувати скоріше сліди від недавніх поразок шкіри? Адже нікому не доставляють радості червоні плями після прищів і судинні зірочки, що залишилися в області чола, носа, підборіддя.
Сьогодні Енциклопедія Краси розповість вам як за допомогою народних засобів позбутися від плям після прищів.
Плями після прищів – як позбутися?
Використання трав і рослин для видалення плям після прищів.
Щоб позбавитися від слідів на місці нещодавно ураженої шкіри слід протирати обличчя відваром тих трав, які володіють заспокійливою, ранозагоювальною і регенеруючими властивостями. У їх числі – звіробій, календула, петрушка. Ось кілька таких рецептів.
Відвар петрушки від плям після прищів.
Добре зарекомендував себе в процесі видалення червоних плям після прищів. Для його приготування траву петрушки дрібно нарізають, заливають невеликою кількістю гарячої води (70-100 мл). Отриманий відвар остуджують, проціджують і розливають у формочки для заморожування.
Кубиками льоду протирають шкіру двічі на день, вранці після сну і ввечері.
Відвар календули з додаванням натурального меду від плям після прищів.
Для приготування такого відвару 2-3 столових ложки суцвіть календули заливають 200 мл. гарячий води. Настоюють протягом 30 хвилин, після чого проціджують. Відвар готовий для протирання проблемних ділянок шкіри.
Для посилення ефекту і прискорення регенерації клітин можна приготувати компрес з відвару календули і натурального меду. Для цього інгредієнти змішують у рівній пропорції (по 1-2 чайної ложки) і за допомогою ватного тампона прикладають точковий компрес на 5-7 хвилин. У завершенні протирають шкіру цим же відваром. Застосовувати компреси слід щотижня, курсом 5-7 процедур.
Сік алое позбавить від слідів після прищів.
Відмінним заспокійливим, бактерицидним і загоюючим засобом є сік алое . Сік цієї рослини усуває жирний блиск шкіри і допомагає швидко позбутися від плям після прищів. Слід зазначити, що перед приготуванням соку бажано протримати листя алое в прохолодному темному місці протягом тижня. Листя алое очищають від «голочок», подрібнюють і вичавлюють сік.
Свіжим соком протирають шкіру двічі на день, або прикладають компрес з соку алое за допомогою ватного тампона на 10-15 хвилин. Використовувати потрібно тільки свіжовичавлений сік алое, він не підлягає зберіганню.
Використання ефірних олій для видалення плям після прищів.
Лідером серед ефірних масел в області боротьби із запаленнями на шкірі є масло чайного дерева .
Протирати точково шкіру олією чайного дерева слід не частіше 3 разів на день протягом 3-5 діб.Рекомендують також комбінувати олії чайного дерева з маслом розмарину.
Використовувати ці масла слід по черзі, вранці – одне, ввечері – інше. Можна з’єднати масло чайного дерева з олією лаванди і соком лимона в рівних співвідношеннях і протирати шкіру цією сумішшю.
Головне правило в використання ефірних олій – не зловживати і використовувати точково, тільки на проблемні ділянки шкіри.
Використання глини для видалення плям після прищів.
Глина має розсмоктуючу дію, внаслідок чого дозволяє зменшити прояви слідів плям після прищів . Для приготування маски з глини підійде зелена або біла глина.
1/2 столової ложки обраної глини розводять 1-2 ст. ложками холодної очищеної води до сметанообразного стану. В отриману маску можна додати 1-2 краплі ефірної олії чайного дерева або розмарину. Маски застосовують через день, курсом – 3-5 процедур.