Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Народні прикмети для вагітних

Народні прикмети для вагітних

Люди влаштовані таким чином, що часто вірять в різні народні прикмети. Зазвичай ми пов’язуємо прикмети з якими б то не було важливими подіями у своєму житті. Є прикмети, пов’язані з весіллям, днями народження і іншими найважливішими подіями в житті. Однією з найголовніших подій для кожної жінки є вагітність і народження дитини. Процес вагітності теж має свої прикмети. Причому, як не дивно, ці прикмети можуть бути як корисні, так і шкідливі.

У які народні прикмети для вагітних варто вірити?

Народні прикмети для вагітних

Говорячи про правильні, корисні прикмети, не можна не згадати про прикмети, пов’язаної з кішками. Згідно з цим повір’ям, вагітній жінці не слід брати кішку на руки і пестити її. Якщо жінка нехтує цією прикметою, то у її дитини в житті буде багато ворогів.

Однак ця прикмета допоможе не тільки зменшити кількість майбутніх недоброзичливців, але і врятує дитину від небезпечного захворювання. Справа в тому, що кішки є переносником токсоплазмозу. Якщо плід отримає збудник захворювання, то в майбутньому його чекає враження нервової системи. Збудник потрапляє в організм плода через кров, куди він потрапляє через плаценту. Заразитися токсоплазмозом можна непомітно. Саме тому так важливо не підходити і не чіпати чужих кішок. Що стосується своїх домашніх вихованців, їх необхідно перевірити на наявність збудників токсоплазмозу (у ветеринарній клініці).

При вагітності не рекомендується прибирати котячий туалет. Довірте цей обов’язок комусь із членів вашої родини. Якщо подібні обов’язки передоручити нікому, використовуйте гумові рукавички. Для плода токсоплазмоз небезпечний лише при першому інфікуванні під час вагітністі. Тобто, якщо тварина живе поруч з вами дуже давно, і ви постійно з ним контактували, то побоювань виникнути у вас не повинно. Однак заради збереження здоров’я вашої дитини, краще перестрахуватися.

У давнину люди сприймали поріг як предмет, що зв’язує наш світ з іншими світами. Вважалося, що саме на цій імпровізованій межі найскладніше перешкоджати злим силам з інших світів. Дотримання і цієї прикмети принесе майбутній матусі істотну користь. Адже сідати на поріг дійсно далеко не корисно. Сидячи на порозі, ви можете отримати добру долю протягів, які вкрай небажані при вагітності. Тому, дотримуючись цієї прикмети, ви піклуєтеся про своє здоров’я.

Ще однією важливою порадою зі сховища народних мудростей може стати твердження, що  при вагітності не можна приймати ванну, інакше дитина народиться раніше терміну. Це насправді так, але лише частково. Не можна категорично балувати себе гаряченькою ванною. Гаряча водичка дійсно може спровокувати передчасні пологи. Однак, наприклад, тепленька водичка анітрохи вам не зашкодить. Навпаки, принесе деяку користь: допоможе розслабитися, зніме втому і напругу.

Ще одна прикмета свідчить, що вагітним не можна їсти ягоди червоного кольору і рибу. Згідно прикмети, якщо вживати  червоні ягоди, дитинка народиться з золотухою, а якщо їсти рибу, то німою. Незважаючи на удаваний абсурд прикмети, вона дуже корисна. Насправді, червоні ягоди, а також риба і морепродукти є найсильнішими алергенами. Тому у дитини, мама якої вживала ці продукти, дійсно може з’явитися почервоніння на щоках і схильність до алергічних реакцій.

Народні прикмети  передбачають, що термін народження дитини не можна нікому говорити. Причому заборона поширюється навіть на майбутнього тата. За народною думкою, якщо дата пологів була таємницею, то такі пологи будуть проходити значно легше. Із зростанням кількості тих, хто знає про пологи, жінка буде мучитися сильніше. Пояснюється це тим, що під час пологів жінка мучиться за душу кожного, хто про її пологи знає. В реальності ж цей факт ніяк не впливає на характер перебігу пологів. Питання тут чисто психологічне. Дуже багатьох жінок сильно дратує, коли її питають, чи не народила вона ще. Особливо сильно це відбивається на психіці майбутньої мами, якщо день пологів, який припустив лікар, вже пройшов.

У які народні прикмети для вагітних краще не вірити?

Раз вже існують народні прикмети, що приносять користь, то неважко здогадатися, що є й такі, яких краще не дотримуватися.

Наприклад, до таких шкідливихх прикмет відноситься те, що не можна стригтися при вагітності. До речі, це одна з найпоширеніших прикмет про вагітність. Її існування пояснюється тим, що сталася вона ще з тих часів, коли наявність довгого волосся рятувало жінку від холоду. Саме в волоссі укладена життєва сила людини. Відстригти волосся означало скоротити кількість своїх життєвих сил. Насправді ніякої шкоди стрижка вам не принесе.

Також неправильно вважати, що при вагітності не можна самій в’язати або шити дитині одяг, мовляв, він заплутається в пуповині. Важливо приймати зручну позу під час рукоділля. А в’яжете ви чи ні, ніяк не вплине на стан вашого плоду.

Ще народні прикмети  кажуть, що чекаючи появи на світ дитини, не слід заздалегідь купувати йому речі. Наші предки вважали, що в такому разі все те, що заготовлено для дитини, піде в користування духам зла. Насправді, пояснювалося все набагато простіше. У той час існувала висока смертність серед дітей.

Тобто заготовлені заздалегідь речі, могли просто не знадобитися. Що стосується нашого життя – це всього лише забобон. Насправді, навпаки, краще зробити всі необхідні покупки заздалегідь. Це забезпечить вам спокійне повернення додому після пологів. Вам не доведеться в паніці бігати по магазинах у пошуках тієї чи іншої речі.

Як видно, народні прикмети  – більшість з яких дійсно корисні. Дотримуючись їх, ви вбережете своє здоров’я і здоров’я малюка від виникнення непотрібних патологій. Однак далеко не у всі народні прикмети  потрібно вірити. Багато з них – всього лише забобони.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.