Настає довгоочікувана золота пора, на дворі – перший місяць осені. Саме час урізноманітнити свій раціон останніми осінніми стравами. У зв’язку з цим пропонуємо вам найбільш кращі осінні рецепти страв.
Осінні рецепти страв. Крем-суп з беконом
Необхідні інгредієнти:
гарбузова м’якоть – 900 г
вершки (22%) – 250 мл
м’ясо курки (грудка) – 1 шт.
бекон – 200 г
цибулька ріпчаста – 1 шт.
смажене гарбузове насіння – 2 жмені
олія оливи.
Приготування:
Наріжте гарбузову м’якоть на невеликі кубики. Розігрійте в каструлі з високими стінками олію оливи, 5-7 хвилинок тушкуйте на ній гарбуз.
Додайте в отриману суміш нарізані курку, бекон і цибульку, сіль і перчик за смаком, а також півлітра водички (за бажанням можна замінити водичку на курячий бульйон). Закрийте каструлю кришечкою і варіть протягом 20 хвилинок на повільному вогні, стежачи за тим, щоб інгредієнти не пригорали. У разі необхідності доливайте водичку (курячий бульйон).
Додайте в отриману суміш вершки і збийте її блендером. Перед подачею прикрасьте страву гарбузовим насінням.
Осінні рецепти страв. Рататуй
Необхідні інгредієнти:
кабачки – 400 г
баклажани – 400 г
помідорчики – 400 г
часничок – 3 зубчики
кінза – 1 пучок
бальзамічний оцет – 15 мл
олія оливи.
Для соусу:
червоний болгарський перчик – 300 г
помідорчики – 300 г
ріпчаста цибулька – 150 г
часничок – 2 зубчики
чебрець – 2 гілочки
олія оливи.
Приготування:
Для приготування соусу викладіть неочищені перчики на деко і запікайте при температурі 175 ° С протягом 25-30 хвилинок – поки вони не почнуть чорніти. Після того, як перчики охолонуть, наріжте їх кубиками, попередньо очистивши від насіннячка і шкірочки. Помідори опустіть в гарячу водичку, зніміть шкірку, дрібно наріжте цибульку і часничок.
На повільному вогні обсмажте спочатку цибульку, потім добавте перець і чебрець, через кілька хвилинок – помідори, а також сіль і перчик за смаком і тушкуйте протягом семи хвилинок до загустіння. Після цього збийте отриману суміш блендером – соус готовий.
Наріжте кружечками кабачки, баклажани і помідори і викладіть їх в форму для запікання, наповнену соусом. Змішайте дрібно нарізану кінзу і часник з оливковою олією і полийте цією заправкою овочі в формі. Посоліть і поперчіть за смаком.
Накрийте форму фольгою і запікайте при температурі 170-180 ° С 1 годину. Перед подачею збризніть страву бальзамічним оцтом.
Осінні рецепти страв. Печені яблучка
Необхідні інгредієнти:
зелені великі яблучка – 4 шт.
малина – 250 г
тростинний цукор – 7 ложечок столових
кориця – 1 ложечка столова
Для соусу:
мед – 2 ложечки столових
пряний ром – 50 мл
кориця – 1 ложечка чайна
вершки (33%) – 120 г
Приготування:
Акуратно зріжте з яблучок верхівки (вони ще знадобляться) і за допомогою ножа витягніть м’якоть, відступаючи від шкірочки на півсантиметра. Подрібніть м’якоть і малину окремо в блендері до пюреподібного стану. Викладіть ці інгредієнти в яблучка окремо один від одного, розмежовуючи шари цукром і корицею.
Влийте в кожне яблучко вершки (по столовій ложечці), накрийте верхівками і поставте їх в розігріту до 180 ° С духовку на півгодини.
Для приготування соусу розтопіть в каструлі мед, влийте в нього ром. Дочекавшись закипання, добавте корицю і вершки і варіть суміш до загустіння.
Зніміть верхівки з яблук, залийте їх соусом. Після цього поверніть на місце верхівки і подавайте готову страву до столу.
Осінні рецепти страв. Готуємо смачні гарячі напої, які зігріють осінніми вечорами
Осінь вже вступила в свої права, і все ближче і ближче зимові холоди. Чим ми любимо зігріватися холодними вечорами? Затишним пледом, іграми з домашнім вихованцем, обіймами дорогої людини. Але це задоволення напевно буде неповним без горнятка, наповненогої гарячим смачним напоєм.
Такий напій, натуральний, повний вітамінами і приготований своїми руками, не тільки допоможе зігрітися, а й підвищить настрій, а так само допоможе вам попередити простудні захворювання. Адже вміст вітамінів значно стимулює імунітет, а дотик до нагрітого горнятка активує акупунктурні точки на пальцях і долонях, що покращує роботу організму в цілому.
Рецепти приготування напоїв із додаванням спецій
Чудовий вплив спецій на організм і настрій відомий з давніх часів. Їх використовували і для підвищення смакових якостей, і в якості лікарських засобів. Найпоширеніші спеції для використання в гарячих напоїв, це:
гвоздика;
аніс;
кардамон;
шафран.
Приготування напоїв рецепти
Далі розглянемо найпростіші і дієві рецепти приготування напоїв із застосуванням цих прянощів.
Гвоздика дуже хороша, як додаток до гарячого чорного чаю. В повний заварник додайте дві палички, попередньо розім’явши верхівки. Це додасть чаю приємний аромат диму. Гвоздика допомагає зміцнити пам’ять, стимулює зібраність. У гвоздиці містяться жирні Омега-3 кислоти і вітаміни, тому напій з її використанням допоможе тим, кому належить важливий захід, наприклад, іспит.
Спробуйте рецепт кави з анісом. Він відмінно допоможе, якщо ви повернулися з вулиці і відчуваєте, що замерзли. Візьміть турку, насипте в неї 2 ложки кави і дрібку анісу. Залийте суміш столовою ложечкою окропчику і перемішайте до однорідної маси. Після цього залийте водичку до країв і закип’ятіть.
Аромат кардамону здатний позбавити від стресу, тому горнятко кави з цією пряністю дуже корисне після робочого дня. Додайте буквально щіпку кардамону на дві ложки кави, зваріть напій, і насолоджуйтеся ніжним ароматом. В кардамоні міститься залізо, фосфор і всі вітаміни групи В, тому він регулює травлення і підтримує енергетичний баланс організму.
Додайте три ниточки шафрану в скляночку гарячого молочка, змішайте, доведіть до кипіння і дайте настоятися 5 хвилиночок. Ця спеція відмінно відтіняє смак і надає міцності напою. Якщо хочете більш солодкого смаку, додайте згущене молочко. Ви не тільки зігрієтеся, але і врівноважите свої думки; покращиться самопочуття і пройде головний біль.
Ці нескладні у приготуванні осінні рецепти страв завжди знадобляться вам в разі, коли часу мало, а зігрітися хочеться швидше.
Осінні рецепти страв. Як приготувати глінтвейн: правила і рецепти
Глінтвейн, мабуть, найулюбленіший напій для цінителів тонкого смаку. Саме невеликий вміст алкоголю в ньому підсилює підбадьорливі і зігріваючі властивості, а застосовувані спеції стимулюють імунітет. Є сотні способів приготування глінтвейну, всі вони розрізняються як складом приправ, так і видом використовуваного вина – основною складовою напою.
Найпоширеніший, класичний рецепт глінтвейну робиться з червоного сухого вина з добавлянням цукру або цукрового сиропу, кориці і часточки апельсина. За бажанням можна спробувати, наприклад варіації, замінити:
Червоне вино – білим;
Цукор – медом;
Апельсин – лимоном або грейпфрутом;
Корицю – ваніллю або ромашкою.
Любителі експериментів можуть зробити глінтвейн на яблучному або вершковому вині з додаванням меду, імбиру, анісу і шматочків яблучок.
Порада: якщо ви не вживаєте алкоголь, то замініть вино на виноградний або яблучний сік; від цукру в цьому випадку краще відмовитися.
Отже, приступимо до приготування так званого базового глінтвейну. На 8 порцій напою візьміть такі продукти:
2 літри вина сухого червоного;
2 апельсина;
2 середніх яблучка;
Невеликий шматочок імбиру (розміром з половину великого чика
3 палички кориці;
4 столових ложечки меду;
4 зірочки бадьяна;
6 гвоздичок;
4 горошини перцю запашного.
Поставте на маленький вогонь каструльку з вином, очищені від серцевини яблучка дрібно поріжте і всипте в вино. Туди ж вичавіть сік апельсинів, і покладіть вичавлені частини шкірочки. Додайте всі інші спеції за списком, накрийте каструльку кришечкою і трохи збільште вогонь.
Пам’ятайте: глінтвейн повинен добре розігрітися, але не кипіти! Не залишайте його без нагляду!
Коли суміш розігріється, додайте в неї мед і розмішайте. Спробуйте на солодкість, при необхідності покладіть ще меду або цукру. Після цього вимикайте і дайте настоятися 5 хвилиночок.
Осінні рецепти страв. Медові напої: смак і користь з давніх часів
Мед – це справжні ліки від багатьох недуг, і наші бабусі це прекрасно знали. Для напоїв його з’єднують з відварами, соками, молочком і різними спеціями. Ось кілька простих, але дуже смачних рецептів, які допоможуть вам цієї осені.
1) Перший рецепт – мед і липа. Вам потрібно:
1 л водички;
100 г меду;
Квітки липи сухі – 6 ложечок столових.
Липові квітки залийте окропчиком і залиште настоюватися на 10 хвилинок. Процідіть відвар, змішайте з медом, пийте гарячим.
2) Другий рецепт – мед з молочком. Для нього візьміть:
3 ложечки столові меду;
Молочко кип’ячене – 2 склянки;
Сік малини або суниці – 1 скляночку.
Прокип’ятіть молочко, остудіть, змішайте з соком і медом до рівномірності, подавайте тепленьким.
3) Третій рецепт – мед з сиропом, або гарячий медовий лимонад. Вам знадобляться:
Кип’ячена водичка 60-70 градусів – 800 мл;
Лимонний сироп – 100 г;
Малиновий сироп – 70 мл;
Мед – 30 г
Сиропи і мед змішайте, додайте в гарячу водичку. Ретельно перемішайте ще раз. Подавайте в келихах з долькою лимона.
4) Четвертий рецепт – мед і кава. Запасіться такими продуктами:
Окріп – 1 л;
Натуральна кава – 100 г;
Сік 1 лимончика;
Мед – 4-6 ложечок столових.
Зваріть каву в окропчику, відфільтруйте марлею, дайте охолонути до 60 градусів. Після цього влийте сік лимончика, додайте мед, перемішайте і подайте на стіл.
5) П’ятий рецепт – пряний збитень швидкого приготування. Візьміть:
Окріпчик – 1 склянка;
Прянощі – кориця, лавровий лист, імбир, чорний перець, гвоздика;
Мед – 1 ложечка столова..
Доведіть водичку до кипіння, покладіть в неї прянощі і варіть 3-5 хвилинок. Накрийте кришечкою і залиште на 10 хвилинок настоятися. Покладіть мед, змішайте, процідіть, подавайте гарячим.
Зверніть увагу: мед повинен бути не старим. Чим свіжіший, молодший мед, тим вища його користь для організму. Від виду продукту (гречаний, липовий, квітковий) буде залежати присмак і аромат напою.
Осінні рецепти страв. Рецепти приготування чаю: новий погляд на звичний напій
Кожен з нас знає, як правильно заварити чай, і чорний, і зелений, і такі модні останнім часом червоний і білий. Горнятко гарячого міцного чаю – найшвидший і простий спосіб зігрітися. Але якщо додати кілька компонентів, то традиційний напій заграє новими фарбами.
Порада: готуючи незвичайний чай для гостей, заварюйте його в великому прозорому чайнику .
Давайте розглянемо декілька оригінальних рецептів приготування чаю, які ви напевно оціните.
Спробуйте марокканський чай. Сполосніть заварник окропчиком, і складіть в нього 1 пучок м’яти, 5 зірочок бадьяна, 4 палички кориці і 3 ложечки столові з гіркою меду. Залийте окропчиком, дайте настоятися 3 хвилинки, влийте 4-5 ложечок столових рому і сік 1 лайма. Насолоджуйтесь!
Чай з ромашкою і абрикосом допоможе вилікувати перші ознаки застуди і заспокоїти нерви. У заварник покладіть аптечну ромашечку, залийте окропчиком наполовину, дайте пару хвилинок настоятися. Після цього долийте гарячий абрикосовий сік. Співвідношення соку і настою ромашки має бути 1: 1. добавте трохи меду для солодощі.
Якщо ви використовуєте імбир, рецепти напоїв стануть дуже корисними для шлунка, обміну речовин і навіть схуднення. Подрібніть в кашку шматочки імбиру (досить 50 грам), наріжте на кубики 2 апельсина. Складіть все у заварник, Добавте 2 палички кориці і 3 ложечки столових меду. Залийте окропчиком і настоюйте 7 хвилиночок.
Трав’яний банний чай стане відмінним доповненням до сауни або парної. Складіть в заварник листочки смородини – молоді або висушені, кілька гілок м’яти, скоринки двох яблучок і ягоди – смородину або журавлину. Якщо хочете, добавте мед. Настоятися напій повинен 10 хвилиночок.
Осінні рецепти страв. Домашній гарячий шоколад і какао: смачно, корисно, цікаво
Будь-які продукти з вмістом какао дуже калорійні. З одного боку це позначитися на фігурі, але з іншого – одне горнятко домашнього гарячого шоколаду може замінити добову дозу необхідного харчування. Що вже говорити про те, як шоколад впливає на розумову діяльність і на гарний настрій!
До відома: в приготуванні гарячого шоколаду є головне правило – висока якість порошку какао. Тільки відмінний продукт забезпечить напою ніжний смак і тонкий аромат, без кислоти і гіркоти.
Для того, щоб приготувати класичний варіант шоколаду, вам знадобляться такі продукти:
1,5 л молочка;
4 ложечки столових цукру;
8 ложечок столових порошку какао;
Кориця для того, щоб посипати готовий напій.
Поставте каструльку на повільний вогонь, влийте 1,3 л молочка. Поки воно нагрівається, в каструльці розітріть цукор і какао, і поступово підлити туди молочко, що залишилося, щоб вийшла однорідна суміш. Акуратно влийте її в розігріте молочко, і доведіть до кипіння, постійно помішуючи. Тут же зніміть каструльку з вогню, розлийте шоколад в горнятка і посипте корицею.
Є ще один варіант,як приготувати осінні рецепти страв, що додасть напою екстравагантність, пікантність і гостроту. Додайте в молочко трохи перцю чилі і проваріть 3 хвилинки, перш ніж добавити суміш какао та цукру.