Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Набряки ніг – лікування народними засобами

Набряки ніг – лікування народними засобами

Набряком називають накопичення надмірної рідини в тканинах, безпосередньо в міжклітинному просторі. Набряклість, по суті, є застійним явищем, яке пов’язане з порушеннями в роботі внутрішніх органів. За виведення рідини з організму відповідальні нирки. Однак, якщо порушений кровообіг у кінцівках, зокрема, в ногах, то надлишок рідини неодмінно утворюється. Лікувати набряки ніг  крім засобів традиційної медицини часто проводять і народними засобами.

Набряки ніг  симптоми

Набряки ніг - лікування народними засобами

Якщо при огляді поверхні ступень не видно венозної сітки, яка, як правило, добре проглядається, то це симптом присутності зайвої рідини;

труднощі при знятті взуття ввечері;

важкість у ногах (відчуття, що до ступень прив’язали пудові гирі);

натискання на шкіру ноги викликає появу вм’ятини, яка не відразу пропадає.

    У випадку, якщо у вас є хоча б один із симптомів, то це сигнал організму про необхідність зайнятися своїм здоров’ям, виявити причину неполадок і пройти обстеження під наглядом фахівців.

Набряки ніг  – причини і лікування

    Хвороби нирок. Набряк, викликаний нирковими патологіями, як правило, поширюється по нижніх кінцівках, і локалізується в тильній частині ніг. Температура в місці набряку не підвищується, біль і свербіж не виникають. У пацієнта відзначають набряклість вік, темні кола під очима, зменшення діурезу і зміна відтінку сечі. Найчастіше, наслідком перенесеної ГРВІ бувають хвороби нирок і, відповідно, сильні набряки ніг. Хвороби нирок вимагають своєчасного лікування, яке може призначити нефролог.

    Захворювання кишечника. Набряк ніг виглядає так, як і при ниркових хворобах, тільки супроводжується тривалою діареєю, а не порушенням сечовипускання. Гастроентеролог призначає медикаментозне лікування діареї, яке в міру вирішення проблеми позбавляє пацієнта від набряків.

    Порушення венозного відтоку. Найчастіше важкість у ногах і підвищена набряклість буває в другій половині дня. Це є ознакою порушеного кровообігу в кінцівках. При застої крові у венах, крізь судинну стінку в тканини потрапляє (видавлюється) зайва рідина. Здебільшого набряк локалізується в області нижче колін, і особливо в ступнях. Дані захворювання відносяться до числа професійних, і проявляються у людей, змушених тривалий час проводити на ногах. Сидяча робота також є фактором ризику, особливо, якщо робоче місце обладнане незручним стільцем (кріслом). Звичка закидати ногу на ногу і проводити тривалий час у такому положенні є додатковим провокуючим моментом. Запускати подібне захворювання не рекомендується, так як воно загрожує серйозними ускладненнями. Лікувати набряки ніг  в даному випадку допоможе флеболог.

    Серцева недостатність і тромбоз вен. Виражений набряк обох або однієї з ніг, який тримається від декількох годин до доби і більше, найчастіше, свідчить про тромбоз глибоких вен або гострої серцевої недостатності. Тромбоз може бути ускладненням варикозу. Якщо набряк супроводжується задишкою, прискореним серцебиттям, шумами в легенях, особливо після тривалого стояння або ходьби, то це може свідчити про серцеву недостатність. Цей різновид набряків зазвичай поширюється від ступень і вище, піднімаючись до області стегон і навіть живота, особливо посилюючись у другій половині дня. У кожному разі при подібних симптомах потрібна термінова консультація кардіолога, оскільки лікування вчасно виявленого захворювання не тільки допоможе позбутися набряків, але і значно продовжить життя і поліпшить його якість.

    Захворювання щитовидної залози. Можуть супроводжуватися набряками, які досить пружні на дотик, не залишають вм’ятини після натискання і розташовуються в нижній частині обох гомілок. Стан пацієнта характеризується підвищеною сонливістю, зябкістю, загальною млявістю, постійними закрепами, набряком в області плечей і в ротовій порожнині (язик). Ендокринолог допоможе визначитися з типом захворювання і призначить медикаментозне лікування.

    Алергія. Найчастіше набряк є місцевим і розвивається внаслідок алергічної реакції при попаданні в організм алергену, наприклад, бджолиної або осиної отрути. Якщо укус був в область ноги, то виділений гістамін призведе до підвищеної проникності капілярних стінок та видавлюванню рідини в навколишній міжклітинний простір тканин і, відповідно, до набряку кінцівки. Лікувати набряки ніг  даного типу потрібно за допомогою антигістамінних препаратів і мазей, а також із застосуванням содових, горілчаних або оцтових компресів на уражене місце.

    Вагітність. Набряклість ніг під час вагітності можуть бути наслідком протікань в організмі майбутньої мами процесів. Навантаження на нирки багаторазово зростає, постійна зміна гормонального фону може різко порушити водно-сольовий обмін, що і викликає явища застоювання рідини в найрізноманітніших тканинах. Сильні набряки ніг  вагітних жінок найчастіше з’являються через загальне погіршення кровообігу, яке порушується при зростанні матки, що здавлює лімфатичні судини і вени в області живота. Постійне спостереження у провідного фахівця даноїпацієнтки, допоможе своєчасно коригувати особливості дієти і способу життя жінки.

    Сильна втома. Здорові люди стикаються з набряками нижніх кінцівок після важких робочих днів або стресових ситуацій. Часто набряк з’являється внаслідок носіння незручного взуття, особливо на високому каблуці. Позбутися від подібних явищ досить просто: потрібно годинний відпочинок на ліжку в положенні з піднятими ногами, а також розслаблююча ванна і креми для стомлених ніг на рослинній основі.

Набряки ніг: гімнастика – відмінне лікування і профілактика

Позбутися від набряклості ніг, що виникла в результаті втоми, довгого ходіння, надмірного навантаження, або носіння незручного і вузького взуття можна за допомогою найпростішої гімнастики:

   1) Виконувати в положенні стоячи, але при необхідності (наприклад, під час сидячої роботи) допускається і сидячи: піднімайтеся обома ногами на носочки і опускайтеся на п’яти, а далі, притискаючи п’яти до підлоги, піднімайте носки. Робіть 20-40 разів за один цикл. Після нетривалого відпочинку повторити.

  2) Пройдіться по підлозі на носочках (1-2 хв.).

  3) Покладіть на підлогу невеликий предмет (тенісну кульку або ручку) і намагайтеся його підняти босою ногою, спочатку однією, потім іншою, а далі обома одночасно.

   4) Розслабляйте і напружуйте пальці ніг, стискайте їх і розтискайте близько 2 хв.

   5) У положенні сидячи, витягніть ноги перед собою і здійснюйте обертальні рухи одночасно обома ступнями. Хвилинку за годинниковою стрілкою, другу – проти.

Набряки ніг: лікування народними засобами

Ведучи цілеспрямовану боротьбу з набряками, не забувайте про питний режим: в добу потрібно поглинати не менше 1,5 л чистої водички. Також ефективні відвари і настої лікарських рослин, що володіють сечогінним ефектом: петрушка кучерява, ведмеже вушко (мучниця), журавлина, горець пташиний, листя брусниці, берези, чорної смородини, насіння льону, ялівцеві ягоди, плоди шипшини, листя коріння і ягоди суниці лісової. В аптеці продаються якісні сечогінні збори.

    Набряки ніг: нирковий чай

    2 чайні ложечки сухої рослини ортосифона тичинкового (так званий нирковий чай) потрібно заварити в 400 мл окропу і настояти 2 години. Прийом по 100 мл 4 рази на добу перед прийомом їжі. Завдяки сечогінного ефекту, даний засіб досить ефективний при набряках.

   Набряки ніг: сухофрукти

    Настій кураги або урюку ефективно виведе накопичену рідину. Для цих цілей слід використовувати суху, а не в’ялену, курагу. Фрукти промити, замочити в теплій водичці на 15 хв., водичку злити, подрібнити (з урюку видалити кісточки), залити в емальований посуд  літром окропу, накрити кришкою і залишити для настоювання на всю ніч. Залежно від ступеня набряклості ніг, кураги слід брати від 100 до 200 гр. Настій випити протягом дня, за бажанням можна підсолодити бджолиним медом.

    Набряки ніг : настій кропу пахучого

    Столову ложечку насіння заварюють 300 мл окропу в термосі на ніч. Приймають по 150 мл вранці натщесерце і перед сном. Курс лікування 21 день, триденна перерва і повторний курс (при необхідності).

    Набряки ніг : хвощ польовий (настій)

    Столову ложечку сухої сировини заварюють 400 мл окропу і настоюють близько 2 годин. Перед вживанням проціджують і приймають по 30-40 мл 5-6 разів на день. Курс лікування 21 день. Хвощ має ряд протипоказань: проблеми з нирками, виразкова хвороба, мікротравми, алергія, складності із засвоєнням йоду, гіпотонія, вагітність і період грудного вигодовування, хронічні захворювання серця, підвищений рівень холестерину.

    Набряки ніг: гарбузовий сік

    100 мл свіжовичавленого соку гарбуза на добу ефективно позбавляє від набряків. Сік слід поєднувати з морквяним, селеровим, огірковим або яблучним соками (по 100 мл).

      Набряки ніг: насіння льону

    На літр водички кладуть 4 чайні ложечки льняного насіння. Кип’ятять чверть години, після чого каструлю закривають і прибирають в тепленьке місце. Настоюють протягом години і проціджують. Для смаку додають лимонного (або іншого фруктового) соку. Приймають по півсклянки кожні 2 години (до 8-ми разів на день) краще гарячим. Ефект з’являється через два-три тижні.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *