Виготовлення мила самостійно – це не тільки дуже захоплююче, але ще й корисно, ви отримуєте 100% натуральний, екологічний і якісний продукт. Домашнє мило своїми руками – відмінний подарунок до будь-якого свята для сім’ї та друзів. Цікавим буде той факт, що на початку 20 століття звичним було виготовлення цього засобу вдома, з використанням, як правило, тваринних жирів. Як добавки застосовували лікувальні рослини, трави і сухоцвіти. У сучасному світі використовують в якості додатків основи, олії і всілякий декор. Незважаючи на популярність цього виду хенд-мейду багатьох цікавить питання – «Як в домашніх умовах варити мило і що для цього потрібно?».
Мило своїми руками. Девайс для миловаріння
Щоб зварити мило своїми руками в домашніх умовах вам будуть потрібні наступні інструменти:
каструлі або миски різного розміру;
харчові ваги;
мірна склянка;
ложечки для змішування;
форми для мила;
міксер для збивання;
паперові рушнички або серветки;
фартух.
Приготування мила вдома дуже цікаво тим, що всі процеси ви самі контролюєте. Один з найпопулярніших методів приготування відбувається по техніці холодного змішування.
Мило своїми руками – які інгредієнти підходять для різних типів шкіри
Не секрет що важливо підібрати цей засіб гігієни індивідуально. Щоб приготувати мило своїми руками рецепт можна придумати в залежності від особистих уподобань, головне, щоб компоненти поєднувалися.
Мило своїми руками – корисні поради щодо підбору компонентів
Для шкіри нормального типу замість водички рекомендується додавати молочко. Базовою олією може бути лаванда, герань, жасмин і ромашка. Ще в якості добавки можна включити вівсяні пластівці, макову крихту, суницю, апельсинову і евкаліптову олії;
Добавте глиняні добавки, чистотіл, польовий хвощ, якщо ви є власником проблемної шкіри. З ефірних олій вибирайте ялицеве, сандалове або масло чайного дерева;
Для жирної шкіри рекомендується додавати камфорний спирт. З його допомогою ви звузите пори. Протибактерійних якостей вашому милу додадуть календула, ромашка і настоянка прополісу. Подрібнені трави і фруктові кісточки в складі домашнього мила додадуть ефект скрабування. Приготоване в домашніх умовах мило своїми руками точно не заподіє ніякої шкоди шкірі;
При сухій шкірі не рекомендується обполіскувати обличчя з милом понад десять разів на місяць, так як засіб може сушити шкіру. В якості основної олії виберіть касторову, вона буде пом’якшувати обличчя. Трояндова і жасминова теж ідеальна для шкіри сухого типу.
Мило своїми руками – рецепти виготовлення на осові «дитячого» мила
Для цього рецепта можна застосовувати навіть мильну основу (безбарвну і обов’язково рослинного походження).
Інгредієнти:
мило «дитяче» – 230 г;
рідина (водичка) – 170 г;
Косметична олія – 50 г;
Олія ефірна – 7-12 крапельок.
Спосіб приготування:
Натріть основний інгредієнт. Поставте 2 ємності на плиту, організувавши парову баню.
Мильну стружку залийте склянкою водички і починайте плавити до повної однорідності.
Зменшити час плавлення мила на вогні допоможе добавляння меду. Трохи остудіть напівфабрикат і влийте масляну основу. Міксером ретельно збийте. В однорідну масу накапати аромоолії, і відібраний вами декор. Розподіліть продукт по ємностях. Остудіть на холоді до твердого стану.
Мило своїми руками на мильній основі
Якщо не знаєте, як в домашніх умовах робити мило швидко, тоді скористайтеся цим рецептом. Для тих, хто не любить довго чекати, це ідеальний спосіб миловаріння. В результаті продукт виходить натуральний, колір оригінальний, а індивідуальний запах буде саме таким, як ви захочете. На мильній основі засіб гігієни можна використовувати відразу після завершення етапу готування, що має велику перевагу в порівнянні з іншими способами виготовлення.
Для приготування вам потрібно взяти:
шматок мильної основи – 375 г;
ефірна олія – 12 крапельок;
мильний декор.
Спосіб приготування:
Білу мильну стружку розтоплюємо на пару. Охолоджуємо і, перемішуючи, вливаємо ефірні складові і вибрані добавки. Розподіляємо масу по формах і залишаємо остигати на холоді. Ваш домашній засіб гігієни за ексклюзивним рецептом готовий, він буде ніжного бежевого кольору. Вирівняти прозорість можна за допомогою діоксиду титану, а можна купити спеціалізовану основу білого кольору. Різноманітні домішки додадуть засобу бажаний відтінок, текстуру і аромат.
Об’ємне мило своїми руками
Такий засіб гігієни власного приготування може бути різної форми і фактури. Об’єм виходить за допомогою використання спеціальних пластмасових форм або при з’єднанні ємностей одну з одною. Інгредієнти:
мильна основа безбарвна – 250 г;
«Синька (рідка)» – 3-4 крапельки;
Абрикосова олія – 0,5 ложечки столової;
імбирна або грейпфрутова олія – по 5 крапельок.
Спосіб приготування:
Для того щоб зробити мило своїми руками, вам потрібно заготовити форми, які при з’єднанні утворюють об’єм. У заготовлені формочки залийте мильний напівфабрикат і нехай остигає. Укріплятись мило буде повільніше, так як поміщене в закриті формочки.
Мило своїми руками – перераховані кульки
Для любителів після важкого робочого дня поніжитися у ванній варто приготувати такі кульки. Вони роблять водичку менш жорсткою, і ваша шкіра стає ніжною і шовковистою.
Інгредієнти:
сода харчова – 460 г;
лимонка – 315 г;
крохмаль кукурудзяний – 275 г;
олія ефірна – 3,8 мл;
рідина на вибір – 10 г;
червоний перчик – 8г.
Спосіб приготування:
Соду, крохмаль і лимонку пропустіть через сито. Перемішуючи, влийте ефірні компоненти. Побризкайте суміш водичкою до злипання маси. Розділіть отриманий об’єм на рівні частини, в одну з яких додайте пекучий перчик. Щільно розкладіть складу в форми. Варити нічого не потрібно. Заготовки залиште на добу на холоді. Після повного охолодження залиште перцеві кульки висихати на 3,5 години. В якості прикраси можна додавати бутони і пелюстки квітів.
Рідке мило своїми руками
Для виробництва вам необхідно взяти залишки від минулих експериментів, обмилки мила з магазину або ж гідроксид калію.
Ваш засіб буде мати більше пом’якшувальних властивостей, якщо в основний склад ви додасте по 10 мл спирту і гліцеринової речовини.
Залишок, попередньо подрібнений на комбайні, розтопіть на паровій бані і додайте рідини. Починаючи збивати масу, потроху добавте ефірну олію.
Перемішуйте свій напівфабрикат і добавляйте декор і добавки, потім залиште остигати. Щільність мила буде залежати від об’єму введеної рідини. Перелийте ваш готовий продукт в зручну для вас посудину. Рідке мило своїми руками готове, насолоджуйтеся.
Мило своїми руками – корисні поради
Ви можете додавати яловичий жир в приготуванні домашнього мила своїми руками;
В якості експерименту замість водички додавати молочко, чай, трав’яні відвари і навіть пиво;
Виберіть для себе найзручніший «базовий» рецепт, додавайте всілякі нюанси: колір, запах, грайте з формою;
Олії ефірної основи обов’язково поєднуйте в комплексі з олією оливи, яка буде нейтралізувати подразнюючий ефект;
Не викидайте не зовсім вдалу заготовку, поріжте на середні шматки і переробіть, додавши нові компоненти. У підсумку ви станете власником нового мильного шедевра;
Особливо важливе дотримання пропорції і ваги обраних продуктів. З особливою ретельністю зважте і відміряйте всі компоненти. Тут робити «на око» не можна.
На початкових етапах миловаріння після всіх ваших старань результат виявиться не зовсім таким, як планувалося. Однак поступово ви зможете зробити ідеальне домашнє мило. Мило, зроблене своїми руками, це на 100% ексклюзивний продукт, відмінний подарунок собі і близьким.
Антицелюлітне мило своїми руками
Вам, напевно, дуже цікаво, дізнатись про те, що целюліту можна оголосити війну за допомогою антицелюлітного мила приготованого в домашніх умовах. Адже лікувальний впливати на шкіру потрібно надавати не тільки зсередини, але і на її поверхні. За допомогою такого мила ваша шкіра очищається і готується до подальших процедур, спрямованих в боротьбі від целюліту. Таке мило своїми руками можна використовувати в цілях попередження появи целюліту. Його легко можна приготувати на своїй кухні, для цього вам знадобиться:
Пару каструль (велика і маленька),
Терка,
Дві чашки і дві піали,
Ложки,
Форми для мила,
Рукавички, марлева пов’язка і захисні окуляри.
Мило своїми руками. Склад антицелюлітного мила
Інгредієнти, які потрібні для приготування антицелюлітного мила:
Два шматочка дитячого мила,
40-45 грам свіжої оливкової олії,
півсклянки окропу,
4 столових ложечки натуральної кавової гущі,
30 грам морської солі (йодовану або з екстрактами морських водоростей, тільки щоб вона була без барвників).
Процес швидкого приготування мила від целюліту:
Підготуйте місце: приберіть харчові продукти з місця, де буде готуватися мило, переконайтеся, що в приміщенні відсутні діти і тварини.
Натріть дитяче мило на крупну тертку.
Поставте каструлю з водичкою на вогонь, а меншу вставте в середину (зробіть ефект парової бані). Коли водичка почне закипати, помістіть в маленьку каструлю терте мило і оливкову олію, помішуйте ложечкою при цьому, додаючи гарячу водичку маленькими порціями. Доводимо таку суміш до однорідної пластичної маси.
Додаємо додаткові інгредієнти (кавову гущу грубого помелу і морську сіль без барвників), гарненько перемішуємо.
Отриману суміш розливаємо у, попередньо змазані оливковою олією, формочки. Таке мило застигає близько трьох днів.
Як застосовувати мило своїми руками від целюліту
Антицелюлітне мило використовуйте 4 рази протягом тижня (якщо ваша шкіра суха і гіпер чутлива, то рідше). Нанесіть мило на розпарені проблемні ділянки шкіри, добре помасажуйте. Змийте тепленькою проточною водичкою. Нанесіть антицелюлітний крем. Таке мило очистить вашу шкіру, додасть їй гладкість і пружність.