Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Мозолі на ногах що робити

Мозолі на ногах що робити

Чому з’являються мозолі на ногах? Причини їх появи часто пов’язані з носінням незручного або нового взуття. Матеріал взуття тре шкірні покриви стоп і в тих місцях, де це впливає сильніше, швидко  утворюється нарощування рогового шару. Свого роду це захисна функція організму. Якщо в місцях тертя не утворюються мозолі і натоптиші, то постійно відбувається кровотеча. Існують такі види мозолів як сухий і мокрий. Мозолі на ногах що робити з цією недугою піде мова далі.

Мозолі на ногах що робити.  Що таке сухий, мокрий і кривавий мозоль?

Мозолі на ногах що робити

Сухий мозоль утворюється через тривале тертя, з’являється почервоніння, відчуття печіння в області утворення потертості, далі утворюється міхур з безбарвним вмістом, пізніше він лопається. І так як шкіра була пошкоджена, то на цьому місці відбувається утворення захисного шару – сухий мозоль.

Мозоль відрізняється від звичайних натоптишів тим, що глибоко проростає всередину шкіри стоп, утворюючи конус, з гострим кінцем всередині (стрижень). Якщо не виникає ніяких неприємних відчуттів, то приводів для занепокоєння немає, але багато людей скаржаться на біль при ходьбі. Особливо часто така проблема виникає у осіб з надмірною масою тіла. Незручності під час ходьби виникають і у любительок високих каблуків. У будь-якому випадку мозоль являє косметичний дефект, тому краще з цією проблемою боротися, але бажано не самостійно, так як великий ризик інфікування, а ніжки краще довірити фахівцям.

Як говорилося трохи раніше, коли взуття натерло шкіру, утворюється міхур з серозним вмістом, це і є мокрий мозоль. Коли він лопне, не пропустіть момент, обробіть шкіру дезінфікуючими розчинами і наклейте пластир, колишнє взуття поки не носіть. Перебуваючи вдома пластир одягати не потрібно, так ранка швидше заживе. Ну а якщо ніяких заходів не вжити, то мокрий мозоль перейде в сухий.

Якщо утворений міхур наповнюється не прозорою рідиною, а кров’яним вмістом, то це і є кривавий мозоль. Поява крові пов’язана з тим, що в місці взаємодії знаходився капіляр, він і лопнув. З такою проблемою часто стикаються люди, що займаються важкою фізичною працею у них мозоль виникає на руках. Якщо ви виявили такий міхур у себе, то необхідно його розкрити стерильною голкою, яку краще взяти з упаковки шприца. Пузир необхідно обробити перекисом водню і проколоти, шкірку не обстригати, нехай вона прикриває ранку, щоб уникнути інфікування. Процес загоєння буде тривати близько 7 днів.

Якщо ж мозоль вже загноївся, то необхідно звернутися за допомогою до лікаря і ніяких заходів самому не робити. Знаючи види мозолів нескладно вжити екстрених заходів.

Мозолі на ногах що робит. Мозоль як симптом захворювань

На думку лікарів, якщо поява мозолів не пов’язана з носінням взуття, то він сигналізує про появу захворювання в організмі людини:

якщо мозоль обрамляє п’яту, то швидше за все починаються зміни в суглобах;

якщо утворений зовні стопи, то це пов’язано з проблемами в хребті;

якщо він переходить з п’яти далі на стопу, то потрібно перевірити кишечник;

при появі його під мізинцем на стопі справа необхідно шукати причину в печінці;

якщо зліва, то перевіряємо серце;

в зоні від мізинця до інших пальців поява мозолі говорить про нервовий стан, якщо до цих зовнішніх проявів приєднується кашель, то однозначно виникли захворювання легенів;

хвороблива щитовидна залоза дає мозоль на великих пальцях ніг зовні.

Тепер ми знаємо, що таке мозолі на ногах що робити  і з чим пов’язана його поява і настав час поговорити про способи лікування.

Мозолі на ногах що робити, як впоратися?

Лікування і видалення мозолів не слід затягувати, чим раніше ви почнете боротися з проблемою, тим швидше позбавитеся від мозолів і уникнете появи нових.

В аптеці знаходиться великий асортимент засобів, у вигляді мазей і кремів, в своєму складі вони мають саліцилову кислоту, іноді в крем додається бензойна кислота, причому в різних препаратах співвідношення цих компонентів різне. У будь-якому випадку всю необхідну інформацію вам дасть фармацевт. Ці кислоти розм’якшують огрубілий мозоль і водночас не дають можливості бактеріям поширювати інфекцію. Часто крем застосовують таким способом: на лейкопластирі робиться отвір розміром з мозоль, прикладається до стопи так, щоб він виявився зовні, причому здорова шкіра повинна бути захищена лейкопластиром. Потім накладається крем, і зверху знову покривається лейкопластиром. Таку споруду тримають 6 годин, після чого розм’якшений  мозоль обробляють пемзою. Щоб ефект був кращим, перед маніпуляцією слід ногу розпарити в гарячій водичці з содою.

Ванночки, як метод для видалення мозолів також дають позитивне лікування, ось деякі з них:

Ванночки для стопв один літр злегка гарячої водички добавити 3 столових ложечки. соди, одну жменю натертого мила, розмішати і в цьому складі півгодини поплескати ноги, після чого очистити пемзою, і для обробки взяти крем для ніг;

для лікування больового відчуття і видалення мозолів необхідно взяти теплий розчин марганцівки слабо рожевого кольору, змішати з кухонною сіллю і тримати ноги 20 хвилинок, далі ніжки не витирати рушничком, а дати їм обсохнути на повітрі, після використовувати крем.

також знімає біль і швидше відбувається видалення мозолів застосування звичайної кухонної солі або морської, столова ложечка розчиняється в одному літрі водички, ноги опускаються в такий розчин на 30 хвилинок;

перед сном зробіть 30-хвилинну ванночку з сироватки від молочка і після обробіть ніжки кремом.

Існує прилад для видалення мозолів в кабінеті педикюру. Він має різні насадки, процедура безболісна і прибирає зайві мозолі і натоптиші, і робити такі заходи часто не слід. Лікування мозолів відбувається методом висвердлювання. Прилад для видалення мозолів має різні бори і спочатку береться найгрубіший бор і шкіра знімається до тих пір, поки пацієнт не відчує тепло, потім маленьким бором висвердлюється до відчуття легкого поколювання. Врослі мозолі на ногах тривалий час розпарюються і тільки потім фахівець бере прилад для видалення мозолів. Свіжий мозоль здатний сам випасти після розпарювання в ванночках із застосуванням соди і після звичайних процедур педикюру.

Застосування рідкого азоту досить ефективно для лікування мозолів на ногах. Процедура триває близько однієї хвилини і після відшарування застарілих ороговілих клітин, шкіра стає м’якою і чистою.

Хірургічне лікування мозолів також знайшло своє застосування, але перед цим необхідна консультація ортопеда. Якщо з’ясується, що причина криється в неправильній поставі і ході, то хворому робиться спеціальний протез на стопи, який виготовляється за індивідуальним зліпком. Цей спосіб назавжди видалить врослі мозолі і нові напевно не з’являться.

Видалення мозолів лазером є одним з популярних методів. Цей прилад для видалення мозолів з лазером випалює утворення на ногах до самого кореня, тим самим перешкоджаючи відновленню зростання.

Велику любов викликали не тільки серед представниць прекрасної статі, а й серед чоловіків, шкарпетки від мозолів і натоптишів. Шкарпетки виконані з тонкого трикотажу, наповнені кремом з рослинним вмістом, і продаються в герметичній упаковці. Застосування таких шкарпеток  надає пом’якшувальну і антибактеріальну, протигрибкову і регенеруючу дію.

Лікування мозолів можна проводити, використовуючи засоби народної медицини:

двічі на день робити примочки з листочків ріпчастої цибулі;

протягом 14 днів луска цибулі настоюється в оцті і після робиться примочка на ніч, процедура проводиться близько тижня;

на монетку з міді капають свічковий жир, залишають на три дні, після цього терміну, жир має стати зеленим, і на врослий мозоль наноситься цей жир;

зварений в молочці чорнослив теплим прикладають до мозоля на ногах, і повторюють кілька разів на добу таку маніпуляцію;

розпарюється нога, і прикладається смола сосни, через добу накладається нова порція, таким чином видалення мозолів відбувається остаточно;

в оцет лягає куряче яйце на тиждень, в результаті вийде крем, який накладається на поверхню, причому прилегла шкіра не повинна бути задіяна, і за два таких прийоми результат буде приголомшливим;

як засіб від мозолів підійде сира терта картопля і томатна паста (також накладається на ніч)

приклеєна до лейкопластира кірка лимона розм’якшить і продезинфікує мозолі на ногах.

Мозолі на ногах що робити. Профілактичні заходи

За старих часів не так часто страждали вросшими мозолями, тому що частіше ходили босоніж. І як тільки надається можливість, знімайте взуття і бігайте голими ногами по квартирі і по траві, адже це покращує кровопостачання в стопі і причин для появи мозолі на ногах стане набагато менше. Адже видалення мозолів набагато складніше ніж їх запобігання.

До питання покупки взуття ставтеся з повною відповідальністю. Краще приміряти його після обіду, коли стопа трохи збільшилася в об’ємі. Намагайтеся вибирати не тісне, з широким кінцем, на невисокому каблуці взуття. Між туфлями і ногою повинен бути проміжок для вентиляції повітря, інакше при тісному контакті нога потіє, і виникають нові мозолі і натоптиші.

Літнє взуття зсередини обробляйте антиперспірантами і шкіру стоп також змащуйте дезінфікуючими засобами. З собою необхідно мати бактерицидний лейкопластир, якщо взуття натерло ноги, то не виникне питання чому з’явилися мозолі на ногах що робити з такою незручністю, адже попереду цілий робочий день. А для вже сформованого  мозолю на ногах є спеціальні накладки з виїмкою всередині.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *