Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Мозолі на ногах лікування та профілактика

Мозолі на ногах лікування та профілактика

Як наслідок постійного механічного впливу на певну ділянку шкіри, в місці подразнення з’являється сухий мозоль. І якщо людям певних професій такі мозолі можуть бути навіть корисні, оскільки вони захищають шкіру від більш глибокого пошкодження, то більшості вони абсолютно ні до чого, тому що доставляють певний дискомфорт. Як проводити коли з’явились мозолі на ногах лікування  піде мова далі.

Мозолі на ногах лікування. Причини появи врослого мозолю

Мозолі на ногах лікування та профілактика

Найбільш неприємним різновидом сухих мозолів є врослий або стрижневий мозоль. Цей мозоль має стрижень, який вростає всередину тканин, що призводить до виникнення сильного болю при будь-яких діях. Візуально врослий мозоль виглядає як невелике кругле поглиблення, закрите «пробкою», з сильно огрубілою шкірою, по розташованому периметру поглиблення.

Іноді такі мозолі можна зустріти на руках, але все ж улюбленим місцем їх локалізації є ноги. Вони можуть з’явитися на пальцях ніг, що трапляється найчастіше, а також в міжпальцевих проміжках, на подушечках під пальцями, на підошві або посеред п’яти.

Найбільш часто причиною виникнення врослого мозолю на ногах є тривале носіння незручного і тісного взуття. Як правило, такі мозолі забезпечені представницям прекрасної статі, що обожнюють високі підбори, оскільки таке взуття підсилює тиск на передню частину стопи.

Нерідко стрижневий мозоль з’являється як ускладнення при повному вилікуваного мокрого мозолю (пухиря). Такі мозолі виникають внаслідок тривалого тертя шкіри, наприклад, при виконанні важкої ручної фізичної роботи без рукавичок, поступово грубіють і проростають вглиб тканин.

Проблеми зі здоров’ям, ураження шкіри грибковою або вірусною інфекцією, також можуть привести до виникнення врослих мозолів.

Провокує швидке зроговіння тканин і виникнення мозолів і тривале травмування шкіри впровадженими в неї чужорідними тілами, такими, наприклад, як піщинка або скалка.

Стрижневі мозолі на ногах лікування

Заробити врослий мозоль можна досить швидко, а ось лікується він довго, причому з великими труднощами. Методів позбавлення від таких мозолів існує чимало, причому це може бути і самостійне лікування аптечними засобами або за допомогою народної медицини, і професійне лікування в косметичній клініці.

Мозолі на ногах лікування професійне

На сьогоднішній день, косметичні салони пропонують кілька методів, що дозволяють швидко і безболісно позбутися від врослого мозолю:

– Висвердлювання мозолю. Процедуру поєднують з проведенням апаратного педикюру. Врослий мозоль акуратно, не зачіпаючи прилеглі тканини, видаляють підібраною за розміром спеціальною фрезою. Важливо ліквідувати мозоль повністю, тому що якщо всередині тканин залишиться навіть невеликий фрагмент стержня, то мозоль знову відновиться. У ранку, що утворилася після висвердлюванні мозолі, вносять протизапальний або протигрибковий засіб.

– Видалення лазером. Метод підходить для видалення мозолів, що знаходяться у важкодоступних місцях. Лазеродеструкція миттєво випалює стрижень мозолі, як би глибоко він не проникав, попутно знищує бактерії в зоні впливу. Процедура виключає рецидив виникнення мозолі і ймовірність запалення ділянок тканини після видалення мозолі.

– Кріодеструкція. Метод полягає в застосуванні рідкого азоту для обробки мозолю. Вплив на проблемну ділянку всього протягом 30 секунд, призводить до відшарування і відпадання ороговілих тканин. Ефективний метод, дозволяє швидко і назавжди позбутися від мозолі.

Врослі мозолі на ногах лікування на дому

Якщо не звернутися за допомогою до професіоналів або їхні послуги не по кишені, можна спробувати самостійно позбавитися від врослого мозолю. Але! Аптечні препарати або народні засоби, на відміну від професійних методів, не принесуть швидкого результату, тут треба проявити терпіння.

Чого не варто робити, так це намагатися самостійно вирізати мозоль. Навряд чи це вдасться зробити так, щоб не залишилося сліди, до того ж дуже великий ризик занести інфекцію, а це може привести до виникнення абсцесу. У підсумку доведеться звертатися за допомогою вже не до косметолога, а до хірурга.

Знадобляться наступні засоби, щоб позбутися мозолі на ногах лікування  провівши вдома:

– Аптечні препарати. Сьогодні аптеки пропонують великий вибір різноманітних засобів, від кремів і мазей до пластирів.

Кератолічні засоби. Це мазі, рідини, гелі для зовнішнього застосування, що містять засоби для розм’якшення і розчинення ороговілих тканин. До їх складу може входити молочна, саліцилова кислоти, сечовина та інші речовини. При застосуванні цих засобів необхідно уникати їх потрапляння на здорові тканини, щоб не зашкодити їхній роботі.

Цілком ефективний і доступний засіб – мозольний пластир, він містить молочну або саліцилову кислоту. Такі пластирі розраховані на різні типи мозолів, це треба враховувати при виборі пластиру. Для видалення мозолі, з пластини з діючою речовиною вирізують подушечку за розміром ущільнення, зверху щільно наклеюють сам пластир. Носити таку аплікацію треба мінімум добу.

– Народні методи лікування. Вибір тут теж різноманітний, від ванночок до аплікацій із застосуванням лікарських рослин.

Якщо стрижень мозолі короткий, то буде ефективним застосування гарячих мильно-содових ванн. Знадобиться близько десяти процедур тривалістю 30 хвилинок і мозоль відпаде самостійно. Аналогічно готують і приймають ванночки з гірчицею.

Також від неглибоких мозолів застосовують такі рослини як цибулю і часник. З них готують кашку, наносять її на розпарений мозоль і закріплюють пов’язкою. Для того, щоб мозоль відпав, буде досить приблизно десяти сеансів.

Від врослого мозолю, розташованого на ступні, застосовують оцтову есенцію. Тут треба бути обережним, щоб не викликати хімічний опік здорової шкіри. Для цього мозоль по колу обклеюють звичайним лейкопластиром, а в центр мозолі завдають краплю есенції. Зазвичай для позбавлення від мозолі достатньо кількох сеансів.

Широко відомий і використовується для позбавлення від мозолів засіб – сік чистотілу. Наносять його за аналогією з нанесенням оцтової есенції, уникаючи контакту зі здоровою шкірою.

Мозолі на ногах лікування – профілактика виникнення мозолів

На відміну від тривалого і складного лікування мозолів, профілактика їх появи не зажадає великих зусиль. Досить дотримуватися нескладних правил:

носити тільки якісне і зручне взуття;

уникати тривалого ходіння на високих підборах;

дотримуватися гігієни ніг, застосовувати засоби від їх пітливості;

користуватися пом’якшуючими кремами;

застосовувати захисні рукавички для рук при грубій роботі;

коли зявляються свіжі мозолі на ногах лікування  не запускати.

Вологі мозолі на ногах лікування – що це таке?

Ви йдете по вулиці, відчуваєте невеликий дискомфорт, а вдома бачите пухир, наповнений рідиною. Буває ще гірше, після довгої прогулянки в туфлях виявляється, що він не тільки лопнув, але і ноги стерті в кров. Що робити в тому і в іншому випадку, як лікувати вологі мозолі, коли вони вже з’явилися на ваших ніжках?

Лікування такого виду мозолів зазвичай займає від 2 до 7 днів.

Пухир з верхнього шару шкіри – наповнений усередині напівпрозорою рідиною, виникає в результаті тертя або тиску на стопу деталями взуття. Поверхневий і глибокий шар шкіри розривається, а проміжок між ними швидко заповнюється вологою, щоб захистити пошкоджену ділянку.

Вологі мозолі можуть з’явитися в будь-якому місці стопи, але найчастіше до них схильні пальці і між ними, під великим пальцем, якщо носите каблуки, п’яти, верхня частина, там де взуття закінчується, під ремінцями. Якщо ви страждаєте вальгусною деформацією, то натерти можете і шишки на великих пальцях ніг, оскільки вони випирають назовні, розтягуючи туфлі, які тиснуть на них.

Під час ходьби і бігу, тільки що утворені, а вже тим більше, лопнуті мозолі без верхнього шару шкіри, завдають господині сильний біль, що цілком логічно – ви продовжуєте натирати, вибачте на слові, “живе м’ясо”. А при контакті пошкоджених шкірних покривів з повітрям біль посилюється. До того ж, у відкриту рану нескладно занести інфекцію, адже влітку дуже велика ймовірність потрапляння піску в ваші туфельки чи босоніжки.

Мозолі на ногах лікування. Причини появи вологих мозолів і профілактика

Чому ж з’являються вологі мозолі на ногах що робити  і яка може бути профілактика у подібній захисній реакції організму? Найчастіше причина саме у взутті. Інша причина – в тому, що ноги пітніють, особливо, між пальцями.

Щоб не допустити виникнення вологих мозолів, слід:

здобувати тільки якісне взуття, за розміром, без хитромудрих ремінців, які виступають на внутрішніх швах і жорстких краях;

не носити нове взуття без шкарпеток (підслідників), якщо воно відкрите. Перші дні взагалі не надягайте його надовго, а перед танцями, якщо пара куплена спеціально для них, поносіть його кілька днів нетривалими інтервалами часу;

пом’якшити всередині нові туфлі, скориставшись спреєм для розтяжки;

стежити за тим, щоб шкіра стоп завжди залишалася сухою, користуватися тальками і присипками і не купувати туфельки зі штучної шкіри всередині;

якщо ваші стопи схильні до утворення вологих мозолів, наприклад, у вас плоскостопість, то придбайте тонкі гелеві подушечки, яких в аптеках і ортопедичних салонах величезний вибір.

У шкарпетках теж можна натерти ноги. І найчастіше це відбувається в чистій бавовні. Просочуючись потім, він грубіє, збивається і натирає мозолі. Оптимальний варіант шкарпетки з 80% бавовни і 20% синтетики.

Користуйтеся спеціальними кремами проти вологих мозолів на ногах, наприклад, Vichi, або олівцем Compeed.

Якщо з’явилися мозолі на ногах що робити? Тоді потрібно не носити ту пару взуття, в якій ви стерли ноги, надіньте ті, які не будуть тиснути на пошкоджене місце.

Вологі мозолі на ногах лікування

Найпростішим способом лікування цієї проблеми є пластир для вологих мозолів. Їх в сучасних аптеках і навіть супермаркетах багатий вибір: Космос Гідро Аctive, Compeed, Scholl, Silkoplast і інші види пластирів, що відразу кидаються в очі на вітринах.

Вони зменшують біль, ізолюючи больові рецептори від зовнішнього впливу, знижують тертя і тиск на мозоль, захищають від проникнення бруду та пилу, а отже, від інфекції.

Але тільки навряд чи ми їх будемо купувати заздалегідь, а бігти на натертій ніжці за ними зовсім не хочеться. Тому беріть на замітку народні рецепти від вологих мозолів, засоби для яких ви завжди знайдете у себе вдома.

Протирайте кожні 2-3 години міхур перекисом водню або розчином фурациліну, вони мають очищуючу і антисептичну дію. Після цього бажано заклеїти це місце бактерицидним пластиром, якщо ви підете на вулицю. А вдома нехай мозоль “провітрюється”. Так він заживе набагато швидше.

Розбийте яйце і зніміть білу плівку з внутрішньої частини шкаралупи. Накладіть вологою стороною на пухир. Печіння припиняється через пару годин, а сам мозоль проходить за 2 дні.

Прикладіть шматочок каланхое (або змастіть соком) до мозолі і приклейте пластиром. Робіть так кожного дня, поки не висохне пухир.

Якщо в будинку є креми або бальзами від пошкоджень і саден, що володіють регенеруючими властивостями:. Малаві, Рятувальник, Хранитель, Пантенол, а також олія чайного дерева, користуйтеся ними.

Чи можна розкривати вологі мозолі? Багато хто намагається протерти спиртом голку і проколоти ненависний міхур, та ще потім і обрізати ножицями ніжну шкірку на ньому. Думаєте, що так він не буде заважати, хворіти і заживе швидше? Насправді, це не так. Неушкоджений мозоль, якщо його захистити пластиром або провести якесь лікування, дуже швидко засихає сам, і шкірка відвалюється непомітно і безболісно.

А відкриту ранку, як ми вже писали вище, дуже легко інфікувати. Тому якщо з’явилися вологі мозолі на ногах лікування  цілком може обійтися і без таких крайніх заходів.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *