Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Мозоль куряча жолка: як лікувати за допомогою народної і традиційної медицини?

Мозоль куряча жолка: як лікувати за допомогою народної і традиційної медицини?

На людському тілі може з’являтися маса різноманітних новоутворень, що мають доброякісний характер. До числа найбільш поширених відноситься мозоль куряча жолка. Цей вид мозолів приносить сильні болі і заважає ходити. Лікувати дане новоутворення потрібно негайно, краще всього довірити це досвідченому лікарю. Лікар може використовувати медикаментозні препарати або порадити ефективні методики народного лікування.

Мозоль куряча жолка: опис

Дане захворювання потребує негайного лікування, яке може займати дуже багато часу. За своєю суттю куряча жолка є мозолем. Вона утворюється на підошві стопи, через що людина під час ходьби починає відчувати неприємні хворобливі відчуття. Лікування має тривати до тих пір, поки повністю не буде вирішена проблема. Якщо захворювання не долікувати, є ймовірність, що незабаром знову з’являться хворобливі нарости.

Діагностувати вид мозолю може досвідчений лікар-дерматолог, який і буде призначати лікування. Варто відзначити, що на утворення мозолю не робить абсолютно ніякого впливу стать і вік людини. Розвиток мозолю курячої жолки  відбувається в результаті наявності вірусу папіломи, передача якого відбувається побутовим способом в результаті контакту з носієм інфекції. Також спровокувати початок розвитку даного захворювання можуть різноманітні фактори, які можуть проявлятися окремо або в сукупності:

підвищена сухість стоп;

ослаблений імунітет;

початок деформації стопи;

постійна і надмірна пітливість стоп; різні пошкодження на шкірі стоп, що мають механічний характер;

незручне і дуже тісне взуття.

Багато хворих воліють не звертати уваги на цю проблему і навіть не підозрюють про те, наскільки серйозне дане захворювання. Зовні куряча жолка виглядає як найпростіший мозоль, але придивившись уважніше, стає видно, що утворення має певні відмінності. Характерною рисою курячої жолки є те, що росте вона з невеликого поглиблення в шкірі стопи, бляшка опукла, мозоль має відростки, на кінці яких чорна точка.

Утворення даного наросту відбувається з початку появи на шкірі практично непомітного неозброєним оком вузлика. Спочатку людина не відчуває абсолютно ніякого дискомфорту. При відсутності лікування на мозолі починають з’являтися нові шари ороговілих клітин, утворення стає дуже щільним і яскраво вираженим.

Проводиться аналіз на визначення вірусу папіломи людини, при позитивному діагнозі лікар отримає головне підтвердження даного захворювання. Результати проведеного дослідження визначають, у якого лікаря буде проводитися подальше лікування. За умови, що утворення мозолі було спровоковано деформацією стопи, є необхідність пройти консультацію у лікаря-подолога.

Мозоль куряча  жолка: лікування

Цей вид мозолю лікується за допомогою народної і традиційної медицини. Практично у всіх випадках проводиться хірургічне втручання. Це утворення повинно усуватися не тільки через те, що приносить сильний біль, але має і більш серйозну небезпеку – якщо відбудеться сильне травмування мозолі, вона може перерости в злоякісне новоутворення. Більшість людей дуже пізно звертаються до лікаря, коли терпіти біль вже немає сил. А інші методики, крім хірургічного втручання просто не допомагають.

Сьогодні використовуються наступні способи лікування мозолю куряча  жолка:

Кріодеструкція – утворення обробляється рідким азотом. Як тільки процедура буде завершена, мозоль просто відмирає і самостійно відпадає. Найголовніше, щоб лікування  проводив досвідчений фахівець. За умови тільки поверхневої обробки є ризик рецидиву. Однак якщо буде виконана занадто глибока обробка, може з’явитися рубець. У хворого на місці утворення залишиться характерний пухир, який самостійно зникне через 5-7 днів.

Електрокоагуляція – утворення випалюється з використанням струму високої частоти. Дану методику використовують у тому випадку, якщо мозоль знаходиться не дуже глибоко. Однак цей спосіб може бути малоефективним і через деякий час косметичний дефект знову з’являється і мозоль починає завдавати великий біль. За  умови невдалого лікування, є ризик появи не одного утворення, а декількох, розташованих поблизу з першим і лікування  займе набагато більше часу.

Радіохвильовий спосіб – з використанням радіоножа відбувається припікання судин, завдяки чому вірус втрачає можливість потрапляти в кров і припиняється подальше поширення захворювання.

Лазер – це найефективніший метод боротьби з мозолями. У результаті впливу променя лазера відбувається відмирання клітин утворення. Після процедури на поверхні шкіри може залишитися невелика, практично непомітна плямочка, яка з часом повністю проходить.

Лікування з використанням противірусних засобів, а також інших препаратів, до складу яких входить азотна, молочна, а також саліцилова кислота.

Мозоль куряча жолка: як лікувати  народними засобами?

При виборі народних методик лікування мозолю куряча жолка, потрібно узгодити свої дії з лікарем.

Найбільш ефективними є наступні:

За допомогою піпетки безпосередньо на утворення наноситься буквально пару крапель оцту. Ця процедура дуже болюча, найкраще її виконувати ввечері, перед сном.

Проблемне місце ретельно натирається сирою картоплею, потім нога щільно забинтовується, такий компрес залишається на всю ніч.

В оцті замочується перо зеленої цибулі, потім відрізається небагато (за розміром має дорівнювати мозолі) і прикладається до утворення. Зверху накладається пластир, і компрес залишається на всю ніч. Проводиться така процедура кілька разів, після чого на мозоль потрібно буде накласти алое, завдяки чому відбувається не лише знезараження рани, але і значно прискорюється процес заживання.

Може допомогти картопляна шкірка в поєднанні з соком чистотілу. Ці засоби прикладаються до мозолі по черзі – спочатку утворення натирається соком чистотілу, при цьому треба постаратися не торкнутися здорової шкіри. Мозоль на наступний день обробляється свіжою картопляною шкіркою. Ці 2 процедури проводяться через день, поки повністю не буде видалений мозоль.

Щоб не доводилося шукати методів боротьби з мозолем куряча жолка, потрібно стежити за здоров’ям ніг, не носити незручне і занадто тісне взуття, періодично робити пілінг стоп і педикюр, ні в якому разі не користуватися чужим взуттям, не ходити босоніж в громадських місцях. Якщо підошва стоп постійно сохне, з’являються тріщинки, потрібно регулярно використовувати різні поживні та зволожуючі креми, лікувальні ванночки. Дотримуючись цих простих рекомендації, Ви ніколи не дізнаєтеся, наскільки болючим буває мозоль куряча жолка.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *