Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Морквяний сік при вагітності: користь і особливості приготування

Морквяний сік при вагітності: користь і особливості приготування

Питний режим необхідно дотримуватися всім жінкам без виключення, а вагітним – особливо. Вживаючи в період виношування малюка соки овочів і фруктів, майбутня мама не лише втамовує спрагу, а й забезпечує організм такими необхідними їй вітамінами і мікроелементами. Особливу користь може принести морквяний сік при вагітності.

 Користь морквяного соку під час виношування дитини

 Сік моркви по праву вважають одним з найцінніших напоїв. У першу чергу він багатий вітаміном А – каротином, який визначає його колір, а також мінеральними речовинами. З них особливо можна виділити калій, кальцій, залізо, кобальт, бор, натрій, фосфор і йод.

 Вживаючи морквяний сік під час 1 триместру вагітності, можна значно скоротити симптоми токсикозу, поліпшити травлення і підвищити апетит. Сік цього овоча звільняє організм від токсинів, допомагає нівелювати печію шляхом відновлення балансу кислоти і лугу.

 Таке оздоровлення ШКТ не може не позначитися на зовнішньому вигляді жінки. Її волосся і нігті зміцнюються, стають сильнішими, підвищується еластичність шкіри. Ще один позитивний момент, пов’язаний з вживанням морквяного соку майбутніми мамами, стосується очищення суглобів від холестерину.

 Каротин в його складі робить позитивний вплив на зір, бореться з анемією і занепадом сил. Зміцнюються нервова система і імунітет, у результаті чого підвищується опірність організму до стресів і інфекцій.

 Вживаючи при вагітності свіжовичавлений сік з моркви, можна попередити появу розтяжок, а якщо включити його в свій раціон за кілька тижнів до пологів, можна мінімізувати ризик розривів промежини. Крім того, цей напій стане відмінною профілактикою сепсису в післяпологовому періоді.

 Як приймати морквяний сік?

 Морквяний сік необхідно вживати в свіжовичавленому вигляді. Фахівці рекомендують розбавляти його водою, а ще краще – іншим соком, наприклад, яблучним або буряковим.

 У буряково-морквяному соці, вживаному при вагітності, міститься подвійна кількість пектинових речовин та інших корисних складових.

 Якщо майбутня мама стикається з такими проблемами, як недокрів’я, анемія, запаморочення, нудота та інше, їй просто необхідний прийом цього напою. Розведений соком буряка морквяний сік, боротиметься з варикозним розширенням вен і покращувати просування крові по судинах.

 Нерідко майбутні мами змушені вирішувати проблему запорів і шукати спосіб полегшення процесу дефекації. Вони не можуть приймати звичайні лікарські засоби і можуть звертатися тільки до рецептів народної медицини.

 Сік буряка в цьому випадку може стати просто порятунком. Нормалізує мікрофлору кишечника і стабілізує тиск. Однак приймати свіжовичавлений сік буряка не можна: можна спровокувати болі в шлунку, блювоту, діарею і інші побічні ефекти.

 Приготувавши напій, його потрібно залишити настоюватися при кімнатній температурі на 2 години, а вже потім змішувати з морквяним соком у співвідношенні 1:10. Поступово об’єм бурякового соку можна збільшувати, зрештою приймаючи напій, що складається з рівної кількість соку моркви й буряка. Однак, в день можна вживати не більше 0,5-1 склянки овочевого міксу.

 Як вибрати овочі для фрешу?

 Варто відразу захистити від придбання моркви в супермаркетах жінок, які виношують малюка, та й звичайним громадянам привізні овочі, вимиті та упаковані в поліетилен, користі принести не можуть. Їх краще купувати на ринку у бабусь і фермерів. Коренеплід повинен бути об’ємним, довжиною в долоню і більше, він не повинен бути вимитим.

 Саме такі екземпляри містять в собі вітаміни і корисні мікроелементи. Якщо жінка відчуває нестачу у вітаміні А, їй варто звертати увагу на яскраво-оранжевий продукт, хоча блідим аналогам теж можна сказати «так», оскільки користь від їх вживання така ж, просто каротину поменше.

 Овоч має бути рівним, твердим, без пошкоджень і це ж стосується буряка. Останній не повинен мати занадто великі розміри, так як це буде говорити про те, що для його вирощування застосовувалися хімічні добрива. Ідеальною формою є овально-куляста, а найголовніше – щоб овоч мав яскраве, насичене темно-бордове забарвлення або червоно-фіолетова м’якоть.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *