Донедавна лікарі повсюдно рекомендували віддавати перевагу знежиреним молочним продуктам. Однак недавнє дослідження шведських учених довело безперечну користь продуктів повної жирності та їх нешкідливість для фігури.
Молочні продукти – профілактика діабету
В ході дослідження, проведеного фахівцями з міста Лунд, було доведено, що молоко, вершкове масло, сметана не пониженої жирності є ефективним профілактичним засобом проти цукрового діабету. Експерти переконані, що молочні продукти повної жирності повинні бути присутніми в щоденному раціоні, щоб допомогти захиститися від поширеного в наші дні захворювання. Молочна дієта – це те, що потрібно.
В рамках дослідження фахівці вели спостереження за 27 тисячами добровольців протягом 14 років. Піддослідні описували своє харчування, раціон і регулярно обстежувалися у лікаря. За час дослідження було виявлено майже 2900 випадків хвороби. Ретельний аналіз статистичних даних показав, що у людей, які щодня споживали молочні продукти повної жирності, ризик діабету був знижений.
8 порцій – це багато чи мало?
Цікаво, що найкраще були захищені люди, які споживали 8 порцій молочних продуктів на день. Кожна така порція становить наступну кількість молочних продуктів:
– 25 грамів сметани
– 20 грамів твердого сиру
– 200 грамів молока
– 7 грамів вершкового масла.
Всі ці продукти повинні бути повної жирності. При споживанні знежиреної продукції профілактичний ефект не спостерігається.
А як же вага?
Чи можуть молочні продукти, споживані в таких кількостях, стати причиною появи зайвої ваги? Перш за все, хотілося б нагадати результати більш раннього дослідження, в ході якого було доведено, що саме брак в раціоні білка призводить до того, що насичення не настає і людина переїдає. Тобто якщо ви їсте мало птиці, риби, молочних продуктів, вас буде постійно переслідувати голод, і ви будете споживати зайві калорії.
Втім, дотримання всім відомих простих правил для профілактики зайвої ваги буде тільки на користь.
По-перше, незважаючи на численні кондитерські спокуси, потрібно скоротити кількість цукру в харчуванні. Всі ці «пару цукерочок до чаю» за день складають пристойну частину калоража.
По-друге, потрібно дотримуватися режиму харчування. Тоді не вийде так, що ви півдня бігали голодні, а проти ночі наїлися.
По-третє, бігати, не забуваючи про режим, якраз потрібно. Намагайтеся забезпечити хоча б середній рівень рухової активності. Слідкуйте, щоб кожен день у вас був якийсь фітнес – спортзал або прогулянка, зарядка або піша дорога на роботу. Словом, знаходьте можливості, щоб витрачати більше калорій, і проблеми з вагою не будуть вашими.