Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Місячний календар стрижок волосся на жовтень 2016

Місячний календар стрижок волосся на жовтень 2016

У цьому місяці несприятливими днями для стрижки є числа, коли Місяць відвідує сузір’я Стрільця, Овна, Тельця і Льва. Набути в собі впевненість примхливий Місяць дозволить, коли увійде в сузір’я Терезів, Скорпіона, Козерога і Водолія – вас чекає поліпшення здоров’я волосся і позитивний настрій. Отже, пропонуємо вам календар стрижок волосся на жовтень 2016.

Календар стрижок волосся на жовтень 2016

misjachnuj-kalendar-struzhok-volossja-na-zhovtenj-2016

За допомогою стрижки можна вплинути на самопочуття людини, позбавити її від негативу або, навпаки, спровокувати хворобу. Не вірите? Існує безліч обрядів, пов’язаних зі стрижечкою. Сьогодні люди не забули давніх традицій – перед походом до перукаря багато звіряються з Місяцем. Місячний календар стрижок волосся на жовтень 2016  підкаже, на яке число варто запланувати візит.

Календар стрижок волосся на жовтень 2016. Стародавні прикмети

Традиційно відстригають перше волоссячко у дитини – мовляв, щоб краще росли. Але раніше з цією процедурою був пов’язаний обряд. Зістрижені пасма закопували під деревце – грушу (якщо хлопчик) або вербу (якщо дівчинка). Вважалося, що так малюк потрапляє під невидимий захист свого роду. За насильницьке збривання волосся або бороди покладалася страта.

Обрядів, пов’язаних зі стрижечкою пасом, було дуже багато. Щоб стрижка не принесла смутку, а сприяла благополуччю, орієнтувалися на фази Місяця. Навіть найзапекліші скептики знають, що небесне світило впливає на припливи і відливи. Це науково доведений факт. Нещодавно група вчених з Дослідницького інституту східного Онтаріо довела, що під час повного Місяця тривалість сну у всіх людей збільшується в середньому на 1%. Крім впливу на якість нічного відпочинку, фази Місяця відображаються на ендокринній та інших системах організму.

Календар стрижок волосся на жовтень 2016. Як взяти Місяць в «союзники»

Корисно перед походом до салону краси заглянути в місячний календар, щоб підібрати вдалий день для стрижечки. Цикл об’єднує чотири фази:

молодик;

зростаючий Місяць;

повний;

спадаючий.

Все залежить від того, з якою метою ви йдете до перукаря. Бажаєте, щоб волоссячко росло швидше? Вибирайте дні зростаючого Місяця. Особливо сприятливий час, коли небесний супутник Землі знаходиться в знаку Козерога, Лева, Діви або Тельця. Важливо, щоб зачісочка тримала форму? Потрібно стригти локони при спадаючому Місяці. Вони стануть рости повільніше, перестануть сплутуватися і випадати, зміцняться коріння.

Стрижка – один із способів боротьби з нещасливим коханням і поганими спогадами. Зістрижіть з голови все зайве, і ваше самопочуття поліпшиться. Але щоб не обрізати при цьому своє везіння, стрижіться лише в правильні дні. Щоб прогнати хворобу або прибрати з життя неприємні події, радять підстригати кінчики шевелюри. Вважається, що вони – притулок наших проблем.

Хочете поекспериментувати? Найсприятливіші дні для цього – період зростаючого Місяця. Швидше за все, результат виявиться приємним. Але якщо незабаром в житті має бути щось важливе, зі стрижкою потрібно почекати. Вона здатна послабити хід подій і навіть вплинути на них.

Календар стрижок волосся на жовтень 2016. Зв’язок людини з мудрим Місяцем

Не завжди Місяць вітає похід в салон краси. У фази повного Місяця і молодого від процедури слід утриматися. У ці дні не можна робити і фарбування. Також рекомендовано утриматися від зміни іміджу.

Цікаво, що додати сил можна за допомогою розчісування. При цьому важливо думати про щось хороше, представляти себе найкращою. Езотерики радять не тільки вчасно робити стрижку, а й намагатися балувати себе зачісками. З розпущеним локонами людина найбільш сильна і в той же час максимально уразлива. Потрібно зосередитися, стати енергійною і активною? Зробіть хвіст на маківці. Шукаєте спокою і смирення? Зробіть низький пучок.

На думку езотериків, людське волосся – своєрідні «антени», які енергетично пов’язують з космосом. Не вірите? Згадайте слова «патли» і «кудлатий». Ще в давнину люди були впевнені, що саме через локони людина віддає енергію або наповнюється силами. Жінка вважалася берегинею вогнища і після весілля повинна була покривати зачіску на людях. Зганьбитися (відкрити волосся на людях) вважалося поганим знаком. Фата служила тією ж метою – берегла від пристріту і заздрісного слова.

 Календар стрижок волосся на жовтень 2016. Шукаємо «доброго» майстра

Має значення не тільки фаза Місяця і зачіска. Важливий майстер, який з вами працює. Якщо перукар доброзичливий, в піднесеному настрої, то і стрижка у нього стане провідником на світлу смугу. Спеціаліст скаржиться на поганий стан ваших локонів? Після цього вони можуть остаточно втратити блиск, стати сухими і ламкими.

Попереду – життєве роздоріжжя, важливий момент? У цей період краще вибирати перукаря молодшого вас або одного віку. Тоді ви не відчуєте перешкод. Є відчуття хронічного невезіння? Загляньте до старого досвідченому майстра.

Отже, що ж радить календар стрижок волосся на жовтень 2016  року? Пам’ятайте, що найбільший вплив стрижка у будь-якого фахівця надає в сприятливі дні. Адже локони «ловлять» сили ззовні.

Сприятливі дні: 4, 8, 11, 13, 14, 20, 21, 23, 26, 27, 28

Несприятливі дні: 1, 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 15, 16, 17 , 18, 19, 22, 24, 25, 29, 30, 31

Місячний календар стрижок волосся на жовтень 2016 року. Детальніше по днях

1 жовтня – молодик у Терезах. Перший молодик цього місяця буде мати місце пізно вночі, а щасливий 1-й місячний день триває всього кілька годин. День підійде для походу в перукарні та салони, можна стригти волоссячко, щоб вони швидко відростало. Особливо добре робити легкі повітряні зачісочки, накручувати волосся на бігуді. Краще не проводити експериментів з волоссям, а використовувати перевірені засоби і методи.

Вплив стрижки на волосся – позитивний: швидке зростання, але структура волосся не змінюється.

Психологічний вплив стрижки: допоможе покращити відносини з партнерами, відновити старі партнерські відносини.

2 жовтня – зростаючий Місяць у Терезах. Сьогодні по можливості не починайте нових процедур для лікування волосся, так як результат вас розчарує. Пасма будуть швидко рости, якщо ви пострижети їх в цей день. Дозволено фарбувати волоссячко звичною фарбою. Добре робити зачіски та укладання за допомогою гарячих приладів (плойки, утюжків). Радимо використовувати якісні прилади, які не будуть пересушувати волосся і псувати їх.

Вплив стрижки на волосся – позитивний: швидке зростання, але структура волосся не змінюється.

Психологічний вплив стрижки: допоможе покращити відносини з партнерами, відновити старі партнерські відносини.

3 жовтня – зростаючий Місяць у Скорпіоні. Стрижечка допустима, немає якихось протипоказань проти фарбування волоссячка. До того ж Місяць буде з’єднуватися з Венерою в знаку Скорпіона. Найкраще фарбувати волосся в більш темні відтінки.

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, але структура волосся не змінюється. Волосся стануть більш блискучими.

Психологічний вплив стрижки: допоможе збільшити доходи.

4 жовтня – зростаючий Місяць у Скорпіоні. Все ще гарний час для стрижечки та фарбування волоссячка, хоч це і не найідеальніший день для цього. Якщо у вас пошкоджене волосся, хай краще не стригтися, так як стрижка ніяк не вплине на стан ваших пасом. А ось боротьба з лупою піде на користь. Не пропустіть цей день, якщо вас мучить лупа, однак спочатку все ж вам слід розібратися з причинами появи проблеми. Якщо причина вам відома, вживайте заходів в цей день: результат не змусить себе довго чекати.

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, але структура волосся не змінюється. Волосся стануть більш блискучими.

Психологічний вплив стрижки: допоможе стати впевненішою в собі, більш працездатними, допоможе залучити гроші.

5 жовтня – зростаючий Місяць у Стрільці. Сприятливим цей день назвати не можна – якщо не перенести дату стрижки, волосся стануть неслухняними і почнуть сіктися.

6 жовтня – зростаючий Місяць у Стрільці. Все ще корисно лікувати волосся від лупи (в першій половині дня). До 12 годин краще не планувати перші процедури по лікуванню волосся, так як це час Місяця без курсу. Але можна продовжувати розпочате раніше. У другій половині дня краще не користуватися гарячими приладами для укладання, або користуватися ними з особливою обережністю.

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, блиск, але структура волосся не змінюється.

Психологічний вплив стрижки: допоможе в досягненні цілей, особливо після 12:00.

7 жовтня – зростаючий Місяць у Стрільці. Місяць без курсу з 9:26

Не приступайте до нових процедур для волосся, так як результат вам не дуже сподобається. Можна продовжувати різні процедури, розпочаті в минулому. Наприклад, добре лікувати пасма за допомогою натуральних рослинних масел. Стрижки допустимі, хоч це і не найідеальніший для них день. При використанні гарячих приладів не забудьте побризкати волосся засобами термозахисту.

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, блиск, але структура волосся не змінюється.

Психологічний вплив стрижки: допоможе в досягненні цілей.

8 жовтня – зростаючийМісяць у Козерозі. День підійде для стрижок, але краще вибирати перевірені класичні зачіски і перевіреного майстра. Не рекомендуємо сьогодні експериментувати з волоссячком і фарбами, так як результат може вас розчарувати. Календар стрижок волосся на жовтень 2016  передбачає, що волосся зміцняться, стануть більш щільними. Добре стригти кінчики волоссячка тим, хто бажає відростити довжину. А ось гарячі прилади для укладання сьогодні краще відкласти. Сушіть пасма природним шляхом.

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, зміцнення волосся.

Психологічний вплив стрижки: буде хорошим поштовхом для розвитку професійних навичок, допоможе стати більш працездатними і цілеспрямованими.

9 жовтня – зростаючий Місяць у Козерозі. Непоганий день для стрижки пасом і фарбування, особливо до 13:00, поки Місяць наближається до позитивного аспекту з Венерою. Волосся після стрижечки будуть швидко  зростати. Однак краще відмовитися від експериментів.

Не варто також змінювати майстра, йдіть тільки до перевіреної людини, а не до першого зустрічного. Краще, якщо майстер буде старше за вас за віком або хоча б вашого віку, але не молодше. Якщо у вас немає свого майстра, але ви хотіли б його знайти, дізнайтеся у знайомих або почитайте відгуки. Пошуки увінчаються успіхом. Сьогодні у вас є шанс знайти того перукаря, який зможе вам постійно робити відмінні стрижки та укладання. Можна фарбувати пасма.

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, зміцнення пасом.

Психологічний вплив стрижки: буде хорошим поштовхом для розвитку професійних навичок, допоможе стати більш працездатними і цілеспрямованими.

10 жовтня – зростаючий Місяць у Водолії. Стрижки допустимі, можна поекспериментувати з фарбами, зробіть щось не зовсім звичайне для себе. Вам буде простіше в цей день зважитися на щось оригінальне. Добре будуть виходити легкі й повітряні зачісочки. Можна зробити маски для зміцнення і блиску за допомогою натуральних рослинних масел або інших натуральних інгредієнтів, втім, можна спробувати і інші косметичні маски промислового виробництва, особливо новинки.

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, але структура волосся не змінюється.

Психологічний вплив стрижки: допоможе знайти нові дружні зв’язки або зміцнити старі.

11 жовтня – зростаючий Місяць у Водолії. Сьогодні також допускається похід в перукарню, можна поекспериментувати з кольором волоссячка. Наприклад, можна використовувати пінки або крейду для волосся, щоб домогтися оригіналу. Сьогодні також добре зайнятися лікуванням волосся за допомогою сучасних технологій. Однак занадто складні процедури бажано залишити на більш вдалий час. Можна стригти кінчики волоссячка. Дозволено робити укладання за допомогою бігудей  і гарячих приладів

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, але структура волосся не змінюється.

Психологічний вплив стрижки: допоможе знайти нові дружні зв’язки або зміцнити старі.

12 жовтня – зростаючий Місяць у Водолії. Сьогодні краще не відвідувати перукарню і не починати будь-які нові процедури для волосся. Мити голову краще до обіду. Якщо у вас довге волоссячко, обов’язково використовуйте лосьйони для кінчиків волосся, щоб волосся не починали сіктися, а кінчики виглядали більш охайно.

Вплив стрижки на волосся: негативний: може з’явитися лупа і свербіж.

Психологічний вплив стрижки: може залучити хвороби, в тому числі психічні.

13 жовтня – зростаючий Місяць в Овні. Несприятливий день для стрижечки, фарбування і різних процедур з волоссячком, так як день Риб не підійде для цього. Краще відмовитися від маніпуляцій з волоссячком. Однак при необхідності можна зайнятися видаленням небажаного волосся. Втім, при видаленні волоссячка за допомогою бритви, крему або воску, вони виростуть знову досить швидко, так як це час зростаючого Місяця.

Вплив стрижки на волосся: пасма будуть швидше сіктися або почнуть випадати.

Психологічний вплив стрижки: може викликати депресивні стани, загострити хронічні захворювання.

14 жовтня – зростаючий Місяць в Овні. Все ще невдалий день для роботи з пасмами. Краще пропустити сьогодні похід в перукарню. Також не варто особливо ввечері, так як ви ризикуєте отримати не такий результат, як хотіли б. Увечері перед сном можна зробити зміцнюючу маску для волосся. Також увечері можна помити голову і зробити легкий масаж голови, щоб стимулювати ріст волосся.

Вплив стрижки на волосся: негативний: може з’явитися лупа і свербіж (особливо до 18:00).

Психологічний вплив стрижки: може залучити хвороби, в тому числі психічні.

15 жовтня – зростаючий Місяць в Овні. Негативний день для стрижечки. Сьогодні допускаються стрижки, але краще стригтися тим, у кого немає жодних проблем з волоссячком. Також не радимо сьогодні приймати швидкі рішення з приводу нової стрижки, так як великий ризик розчарувань. Експерименти можуть виявитися невдалими. Тим, хто відрощує пасма, не слід стригти кінчики, так як швидкість росту волосся не зміниться. Складні процедури для волосся краще відкласти.

Вплив стрижки на волосся: нейтральне: зростання пасом не посилиться, але і не сповільниться, структура волосся не зміниться.

Психологічний вплив стрижки: можна стати більш впевненим у собі і навчитися брати відповідальність на себе.

16 жовтня – повний Місяць в Овні. Із спадання Місяця ріст волосся трохи сповільнюється, тому якщо ви відрощуєте волоссячко, краще не стригтися в найближчі 2 тижні, починаючи з цього дня. Цей день не найвдаліший для стрижки, вибирайте його тільки в крайньому випадку, але якщо ваше волосся не доставляють вам клопоту, після 18:00 – більш вдалий час для стрижки, так як Місяць опиниться в сприятливому знаку Тільця.

Вплив стрижки на волосся: швидкість росту волосся не зміниться, волосся будуть зміцнюватися, якщо постригтися після 18:00.

Психологічний вплив стрижки: можна стати більш впевненим у собі.

17 жовтня – спадаючий Місяць у Тільці. Початок  складних процедур по лікуванню і відновленню волосся можна призначити до 17:45. Підійде для стрижечки, масок, що зміцнюють волосся і різних процедур. Наприклад, добре сьогодні обполіскувати голову настоями лікарських трав. На користь піде використання косметичних засобів для зміцнення волосся.

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, структура волосся зміцнюється, зачіска буде довго зберігати форму.

Психологічний вплив стрижки: допоможе зміцнити партнерські відносини, а одиноким – знайти другу половину.

18 жовтня – спадаючий  Місяць у Тільці. День невдалий для починань, наприклад, сьогодні краще не починати нові процедури по догляду або зміцненню волосся, хоча можна продовжити розпочате в минулому. Стрижки допустимі, а ось складні процедури, на кшталт завивки, можуть виявитися невдалими. Фарбувати волоссячко також не варто: колір швидко втратить насиченість і може дати небажаний відтінок. Після 17:30 можна робити легкі укладання за допомогою бігудей, лосьйонів і пінок.

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, структура волосся зміцнюється, зачіска буде довго зберігати форму.

Психологічний вплив стрижки: допоможе зміцнити партнерські відносини, а одиноким – знайти другу половину (до 17:30).

19 жовтня – спадаючий  Місяць в Близнюках. Хороший день для роботи з тонким волоссям. Наприклад, можна зробити маски для об’єму. Хороший ефект об’єму  можуть дати масочки на основі натуральних інгредієнтів: натурального желатину, житнього хліба, вівсянки, меду і  рослинних масел. Втім, важливу роль також гратимуть шампуні. Якщо у вас дуже тонке волосся, використовуйте спеціальні шампуні і ополіскувачі, які заявлені, що  дають об’єм волоссю. Також існують на ринку спеціальні лосьйони, які допомагають зробити укладання більш об’ємним.

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, структура волосся не змінюється, волосся стане більш пишним.

Психологічний вплив стрижки: допоможуть розширити коло спілкування.

20 жовтня – спадаючий  Місяць в Близнюках. Якщо ви бажаєте записатися сьогодні на стрижку, краще вибрати час до 14:00. Добре будуть виходити повітряні зачіски, особливо за допомогою бігудей. Також мити голову краще вранці або вдень, а ввечері по можливості взагалі не варто займатися волоссям. Після 18:30 можна видаляти небажане волоссячко в області обличчя.

Вплив стрижки на волосся: нейтральне, повільне зростання, структура не змінюється.

Психологічний вплив стрижки: допоможе збільшити коло спілкування, посилить тягу до нових знань (до 18:30).

21 жовтня – спадаючий Місяць у Раку. Стрижечки і інші маніпуляції з волоссячком можуть виявитися невдалими. Хай краще не відвідувати перукарню і взагалі не мити голову. А ось видалення небажаного волосся виявиться вельми успішним. Можна записатися на першу процедуру по епіляції. Використовуйте сучасні, але не надто агресивні методи.

Вплив стрижки на волосся: негативний: волосся швидко почнуть сіктися і стануть сильніше випадати.

Психологічний вплив стрижки: може зіпсувати відносини з родичами, ви можете стати більш агресивними, будете швидко накопичувати стреси і негативні емоції.

22 жовтня – спадаючий Місяць у Раку. Календар стрижок волосся  на жовтень 2016  передбачає, що цей день не придатний для походу в перукарні, але ви цілком можете використовувати його для видалення небажаного волосся. Будьте обережнішими з новими методами, краще не починати процедури, а продовжувати розпочаті в минулому. Сьогодні краще не мити голову. Небезпечно робити різні складні процедури, наприклад, завивку або випрямлення волоссячка: великий ризик невдачі.

Вплив стрижки на волосся: негативний: волосся швидко почнуть сіктися і стануть сильніше випадати.

Психологічний вплив стрижки: може зіпсувати відносини з родичами, ви можете стати більш агресивними, будете швидко накопичувати стреси і негативні емоції.

23 жовтня – спадаючий Місяць у Леві. Відмінний день для відвідування перукарні, особливо в ранкові години (до 09:30), коли Місяць і Венера будуть в позитивному аспекті. Ви можете зробити вдалу стрижку, яка допоможе зміцнити волоссячко і поліпшить структуру волосся, але ось фарбування краще відкласти до днів зростаючого Місяця (2 перші тижні листопада).

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, але поліпшення структури волосся, хороший об’єм, зачіска буде довго зберігати форму.

Психологічний вплив стрижки: допоможе залучити любов.

24 жовтня – спадаючий Місяць у Леві. Підійде для стрижки волоссячка. Можна зробити завивку, але якщо ви  бажаєте отримати досить дрібні завитки. Хороший ефект дадуть різні зміцнюючі, що збільшують об’єм  і очищають маски для волосся. Добре стригти чубок: волосся будуть не надто швидко відростати, тому чубчик буде довше залишатися в незмінному вигляді.

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, але поліпшення структури волосся, хороший об’єм, зачіска буде довго зберігати форму.

Психологічний вплив стрижки: допоможе стати впевненіше в собі.

25 жовтня – спадаючий Місяць в Діві. Можна відправитися в перукарню, записатися на стрижку, завивку, укладання  або випрямлення волоссячка. Експериментувати з волоссячком сьогодні не варто. Краще відправлятися до майстра, якщо ви в ньому або в ній впевнені і чітко знаєте, яке завдання хочете поставити. Добре стригти чубок або плести африканські косички: вони вийдуть дуже акуратними.

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, але поліпшення структури волосся, зачіска буде довго зберігати форму.

Психологічний вплив стрижки: нейтральне.

26 жовтня – спадаючий  Місяць в Діві. Дозволені стрижечки, укладання, завивки волосся. Один з найсприятливіших днів місяця, коли можна відправитися в перукарню. Однак волосся буде відростати досить повільно після стрижечки, зробленої сьогодні.

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, але поліпшення структури волосся, зачіска буде довго зберігати форму.

Психологічний вплив стрижки: допоможе залучити протилежну стать.

27 жовтня – спадаючий Місяць в Діві. Непоганий день для відвідування перукарні. Все ще добре робити класичні жіночні стрижки. Не починайте нові процедури для волосся в період Місяця без курсу. Увечері можна зробити масаж голови для поліпшення кровообігу в цій області. Це дозволить прискорити ріст волоссячка  і зміцнить їх.

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, але поліпшення структури волосся, зачіска буде довго зберігати форму.

Психологічний вплив стрижки: допоможе залучити протилежну стать.

28 жовтня – спадаючий Місяць у Терезах. Хороший день для стрижечки волосся, а також очисних масок і масок для додання волоссю об’єму. Сьогодні добре вирушати в перукарню тим, хто не бажає відрощувати довге волосся, а хоче зберегти форму зачіски. Особливо добре відправлятися в перукарню до 17:45, коли Місяць буде наближатися до сприятливого аспекту з Венерою.

Вплив стрижки на волосся: повільне зростання, структура волосся не змінюється.

Психологічний вплив стрижки: допоможе поліпшити партнерські відносини або залучити нових партнерів.

29 жовтня – спадаючий Місяць у Терезах. Складний день: по можливості відмовтеся від складних процедур і стрижок. Особливо сьогодні не рекомендується використовувати гарячі прилади для укладання: є ризик пересушити волоссячко. Не рекомендуємо використовувати хімічні препарати.

Вплив стрижки на волосся: уповільнення зростання, може зіпсуватися структура волосся.

Психологічний вплив стрижки: може привести до погіршення партнерських відносин.

30 жовтня – молодик у Скорпіоні. Це другий молодик в цьому місяці, і так як воно станеться ввечері, то практично весь день буде тривати 30-й місячний день, який буває не кожного місяця. Сьогодні не можна метушитися, поспішати і планувати, особливо, до 20:38, тобто до моменту молодика. Краще за все не ходити в цей день в перукарню, а почекати хоча б до завтра. Можна продовжувати розпочату раніше. Дозволені маски для зміцнення волосся.

Вплив стрижки на волосся: нейтральне.

Психологічний вплив стрижки: нейтральний.

31 жовтня – зростаючий Місяць у Скорпіоні. Місяць знову починає рости, тому можна звернутися за стрижкою, щоб прискорити ріст пасом. Підійде для знищення лупи, щоб підрівняти кінчики пасом. Волоссячко буде рости швидко і не буде сіктися на кінчиках. Фарбувати волосся дозволено.

Вплив стрижки на волосся: швидке зростання, структура волосся не зміниться.

Психологічний вплив стрижки: приверне гроші.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *