Home / Дозвілля / Місячний календар городника на вересень 2017 року. Поради

Місячний календар городника на вересень 2017 року. Поради

Кожен початківець садівник і уявити собі не може, скільки різноманітних хитрощів існує для того, щоб кожна рослина виросла здоровою, сильною і дала якомога більше врожаю. Садити і доглядати за рослинними культурами за місячним календарем зовсім не дивовижна новинка, на це небесне тіло орієнтувалися люди задовго до нас. Отже, що ж пропонує посівний місячний календар городника на вересень 2017 року?

Місячний календар городника на вересень 2017 року. Особливості місячних фаз

Стежити за рухом місяця почали ще наші давні предки, а з розвитком вирощування сільськогосподарської продукції почали помічати, що кожна рослина краще росте і розвивається в певний момент, який можна з легкістю порівняти з рухом, наприклад, місяця. Тепер все більш структуровано, розписано по днях, і кожен бажаючий садівник може з легкістю знайти інформацію про те, коли все-таки краще посіяти насіння огірка або яка дата найбільш сприятлива для посадки тієї ж картоплі.

На багаторічні чагарники і дерева, місячні цикли впливають незначно, а от зростання різних овочевих, баштанних і злакових культур залежить від них дуже сильно. При цьому треба врахувати, що найбільший вплив має місяць в стадії молодика і спадання.

Під час спадного місяця зазвичай висаджують коренеплоди, а при молодику – наземні рослини. Це пов’язано з тим, що в першому випадку зміцнюється коренева система, а в другому найкраще відбувається розвиток стебел, гілок і листя. Люди помітили це давно! Результатом таких спостережень і став місячний календар. Але оскільки місячні і сонячні фази не збігаються, місячний календар щороку постійно оновлюється.

Місячний календар городника на вересень 2017 року. Посів за знаками зодіаку

Родючі знаки зодіаку:

Рак, Риби, Скорпіон

Неродючі знаки зодіаку:

Овен, Близнюки, Діва, Лев, Водолій

Середньоплодородні знаки зодіаку:

Телець, Стрілець, Терези, Козеріг

Рекомендації по посадці і посіву

Отже, починати посадкові роботи найкраще на зростаючий місяць. Саме в цей період рослина починає стрімко зростати. Кращий час для посадки коренеплодів – це за сім днів до того, як оновиться чергова фаза місяця. Якщо ж посадити рослини в молодика або повний місяць, то вони або не зійдуть взагалі, або будуть дуже погано рости.

Правила для кращих показників врожайності:

Томатам важливо вибрати освячене і тепле місце, попередньо удобрене органікою. І важливо щоб добриво не було свіжим, тому що воно може погубити майбутню рослину;

Дотримуватися сівозміни і сусідства культур;

Своєчасна боротьба з шкідниками на ранніх стадіях;

Потурбуватися про захист молодої розсади від негативного впливу низьких температур;

Профілактика захворювань і запобігання їх на ранніх етапах;

Повне оновлення грядок і кущів.

Місячний календар городника на вересень 2017 року по дням

1 вересня 2017 року настає 12-й місячний день. Незважаючи на сприяння періоду зростаючого Місяця на ріст рослин, сьогодні варто підходити до робіт в саду з обережністю. Вплив, що чиниться Місяцем підвищує ймовірність здійснення помилок через поспішність і неуважність, що може зашкодити наявним зеленим насадженням.

І якщо на вже добре укорінених рослинах цей факт навряд чи сильно позначиться, то при посадці саджанців можна випадково пошкодити коріння і таким чином знизити можливість прижитися на новому місці. Краще займатися менш небезпечними процедурами – поливом, підгодівлею мінеральними добривами, обробкою землі, збиранням врожаю.

1 вересня 2017 року Місяць знаходиться в знаку Козерога, що сприяє посадці дерев і чагарників, які знайдуть стійкість до хвороб, посухи та заморозків, а також будуть більше і довше плодоносити. Дерева можна не тільки перевалювати, але і прищеплювати. Висаджування інших рослин також сприятливо, але краще приділити увагу тим, чий термін життя становить кілька років і більше.

Ще одна група, якій потрібно присвятити день – це найбільш примхливі культури. 1 вересня 2017 року добігає будь-якої діяльності на ділянці, тому вирішуйте самі чому приділити свої сили і час. Єдиним винятком є квіти, посадку яких краще присвятити в інший період.

2 вересня 2017 року настає 13-й місячний день. Сподіваємося процес посадки рослин Ви вже встигли завершити, оскільки до моменту повного місяця залишається пара днів і часу для закріплення саджанців в новому грунті залишається занадто мало. Настав час піклуватися про вже посаджені і зростаючі культури. День надає бажання працювати і робити корисні речі, що необхідно використовувати максимальним чином, головне виконувати до кінця те, за що ви взялися і доводити почате до досконалості.

Перш за все визначте що найбільше заважає вашим рослинам успішно рости. Якщо в грунті пробилося занадто багато бур’янів, то потрібно приділити увагу прополюванню, якщо здолали паразити і хвороби, то обробці насаджень потрібними хімікатами, в разі занадто сильного розростання і пересихання пагонів – обрізку, і т. д. І Ви, і рослини сьогодні потребуєте турботи про здоров’я, тому не перевантажуйте, але і постарайтеся виконати розпочате якомога якісніше.

При поливі не шкодуйте воду, її в зростаючий Місяць потрібно багато, а щоб грунт швидко не пересихав, розпушуйте землю. 13-й місячний день можна присвятити і складанню врожаю, тим більше що хороша працездатність дозволить збирати плоди з дерев і кущів більш якісно, що позначиться на їхньому фінансовому стані і майбутньому збереженні.

2 вересня 2017 року Місяць знаходиться в знаку Козерога, сприяє посадці дерев і чагарників, які знайдуть стійкість до хвороб, посухи та заморозків, а також будуть більше і довше плодоносити. Дерева можна не тільки перевалювати, але і прищеплювати. Висаджування інших рослин також сприятливе, але краще приділити увагу тим, чий термін життя становить кілька років і більше.

Ще одна група, якій потрібно присвятити день – це найбільш примхливі культури. 2 вересня 2017 року добігає будь-якої діяльності на ділянці, тому вирішуйте самі чому приділити свої сили і час. Єдиним винятком є квіти, посадку яких краще присвятити в інший період.

3 вересня 2017 року настає 14-й місячний день. Наближається момент повного місяця, а з ним і період убування Місяця, який призведе до застою процесів росту. Садити рослини вже пізно, вони не встигнуть зміцнитися в нових умовах. Виняток можна зробити тільки більш стійким культурам, з гарною схожістю.

Краще приділити час турботі про вже посаджені і добре укорінені рослини. Енергетика дня сприяє підвищенню працездатності та ефективності проведених робіт, тому можна встигнути зробити дуже багато, головне не кидатися між видами діяльності, а намагатися якісно і до кінця зробити одне і тільки потім переміщатися на інше.

Потрібно приділити особливу увагу здоров’ю рослин – прибрати бур’яни, що заважають зростанню, зрізати зайві або підсихаючі пагони, при наявності паразитів обробити хімікатами або боротися з ними вручну, розпушити землю, щоб вона повільніше пересихала і, звичайно, рясно поливати, дозволяючи рослині найкращим чином скористатися останнім днем посиленого зростання. 14-й місячний день відмінно підходить для збору врожаю тих культур, які мають їстівну верхню частину. Уважність і методичність дозволить менше пошкодити плоди під час збору і вибрати тільки стиглі і якісні.

3 вересня 2017 року Місяць знаходиться в знаку Водолія, одному з найгірших положень для вирощування рослин. Не дивлячись на можливі інші сприятливі фактори, в цей день краще нічого не садити – ні насіння для розсади, ні саму розсаду в грунт. Навіть найневибагливіші культури вкрай погано ростуть і плодоносять, коли їх посадили під час проходження Місяця по знаку Водолія, а вже про селекційні рослини і говорити не доводиться – все виросте або корявим і непоказним, або загине.

У цей день краще зайнятися бур’янами і шкідниками або іншими видами робіт, що мало зачіпають плодоносні рослини. Для збору врожаю протипоказань немає. 3 вересня 2017 року товариський день, так що якщо на дворі гарна погода, то в пору покликати друзів на шашлики і добре провести час.

4 вересня 2017 року настає 15-й місячний день наближаючи прихід повного місяця. Якщо Ви зібралися на свою ділянку, то вибирайте найменш ризиковані операції і постарайтеся завершити їх в першу половину дня. Чим ближче момент повного місяця, тим небезпечніше стає що-небудь робити.

Місячний календар городника на вересень 2017 року  рекомендує, що висаджування рослин краще відкласти на кілька днів. 4 вересня 2017 року можна піклуватися про вже добре укорінені  і сильні культури, та й тут намагайтеся менше пошкоджувати рослину. Працездатність в цей день добра, тому втрачати її не варто, але вибір діяльності краще перенести на роботу з землею в тих місцях, де шансів завдати шкоди кореневій системі плодоносних культур буде мінімальною, або на боротьбу з бур’янами і шкідниками.

4 вересня 2017 року Місяць знаходиться в знаку Водолія, одному з найгірших положень для вирощування рослин. Не дивлячись на можливі інші сприятливі фактори, в цей день краще нічого не садити – ні насіння для розсади, ні саму розсаду в грунт. Навіть найневибагливіші культури вкрай погано ростуть і плодоносять, коли їх посадили під час проходження Місяця по знаку Водолія, а вже про селекційні рослини і говорити не доводиться – все виросте або корявим і непоказним, або загине.

У цей день краще зайнятися бур’янами і шкідниками або іншими видами робіт, що мало зачіпають плодоносні рослини. Для збору врожаю протипоказань немає. 4 вересня 2017 року товариський день, так що якщо на дворі гарна погода, то в пору покликати друзів на шашлики і добре провести час.

5 вересня 2017 року настає 16-й місячний день, в який краще відмовитися від активних робіт в саду і городі. Для рослин він найбільш напружений і результат Вашої діяльності швидше за все виявиться негативним. Як мінімум не варто робити посадку і перевалку, оскільки схожість і виживання будуть дуже низькими.

5 вересня 2017 року краще боротися з бур’янами, так як і для них цей день критичний і є можливість нанести їм максимум шкоди. Але при цьому будьте обережні, якщо бур’яни ростуть в безпосередній близькості від культурних рослин – в процесі прополки можна пошкодити їх кореневу систему. З інших малонебезпечних робіт можна виділити необільний полив, розпушування грунту, добриво і мульчування.

5 вересня 2017 року Місяць знаходиться в знаку Риб, позитивно впливаючи на перевалку розсади в грунт, посадку і щеплення дерев, чагарників. Намагайтеся бути уважнішими. День налаштовує на мрійливість і витання в хмарах, чому при виконанні одноманітної роботи можна задуматися і на автоматі що-небудь зіпсувати. Займайтеся тим, до чого лежить душа. Інтуїція сама підкаже, що краще сьогодні зробити корисного на ділянці. При зборі врожаю майте на увазі, що плоди малопридатні для тривалого зберігання, тому варто їх в короткі терміни вжити в їжу або приготувати варення, соки і соління.

6 вересня 2017 року настає 17-й місячний день. На спадний Місяць  добре садити тільки бульбові культури, інші при пошкодженні кореневої системи, яка трапляється досить часто, можуть загинути. Також сприятлива і зворотна операція – викопування цибулин на зберігання, на відділення діток або збір врожаю коренеплодів. У рослин в цей період збільшується ріст кореневої системи, але сповільнюється зростання верхньої частини.

6 вересня 2017 року саме час приділити індивідуальну увагу кожній рослині або культурі, розібратися які несприятливі фактори заважають їх зростанню і постаратися їх усунути. Тут не підійдуть загальні рекомендації, потрібно розбиратися на місці за обставинами – одним може не вистачати сонячного світла через падаючі тіні від рядомростучих дерев, інші, навпаки, отримувати сонячні опіки, треті недоотримують живлення через розрослі бур’яни і так далі. У кожному разі необхідне своє рішення і свій фронт робіт.

6 вересня 2017 року Місяць знаходиться в знаку Риб, позитивно впливаючи на перевалку розсади в грунт, посадку і щеплення дерев, чагарників. Намагайтеся бути уважнішими. День налаштовує на мрійливість і витання в хмарах, чому при виконанні одноманітної роботи можна задуматися і на автоматі що-небудь зіпсувати. Займайтеся тим, до чого лежить душа. Інтуїція сама підкаже, що краще сьогодні зробити корисного на ділянці. При зборі врожаю майте на увазі, що плоди малопридатні для тривалого зберігання, тому варто їх в короткі терміни вжити в їжу або приготувати варення, соки і соління.

7 вересня 2017 року настає 18-й місячний день. Сьогодні рекомендується дотримуватися обережності при роботі з рослинами, оскільки можливостей завдати шкоди їхньому здоров’ю буде більше, ніж покращити.

Краще зайнятися бур’янами і шкідниками, тобто прополкою і обприскуванням, але і тут не старайтеся, якщо будете перебувати в безпосередній близькості культурних сортів. Найбільш підходящим варіантом буде робота на вільній від плодоносних рослин ділянці – підготовка грунту, включаючи боротьбу з бур’янами, вскопування і видалення їх коренів, з подальшим добривом, боронування і т.п.

7 вересня 2017 року Місяць знаходиться в знаку Риб, позитивно впливаючи на перевалку розсади в грунт, посадку і щеплення дерев, чагарників. Намагайтеся бути уважнішими. День налаштовує на мрійливість і витання в хмарах, чому при виконанні одноманітної роботи можна задуматися і на автоматі що-небудь зіпсувати. Займайтеся тим, до чого лежить душа. Інтуїція сама підкаже, що краще сьогодні зробити корисного на ділянці. При зборі врожаю майте на увазі, що плоди малопридатні для тривалого зберігання, тому варто їх в короткі терміни вжити в їжу або приготувати варення, соки і соління.

8 вересня 2017 року настає 19-й місячний день, який підходить для підготовчих робіт на ділянці, а саме над підготовкою грунту для майбутньої посадки або посіву. Настав час для переродження – перш, ніж посадити щось нове, потрібно позбутися від старого. Можна зрубати і викорчовувати старі, хворі дерева, видалити траву і бур’яни з зарослої ділянки, перекопати вручну кілька разів, прибираючи коріння.

Проводити подібні операції по сусідству з культурними рослинами небезпечно через можливість пошкодити кореневу систему останніх, що напевно призведе до їх загибелі, тому потрібно виділити вільну ділянку або ту частину землі, де наявними рослинами можна пожертвувати заради якісної підготовки і очищення землі. Також можна приділити час прополці і проріджуванню, обприскуванню проти шкідників.

Вплив Місяця збільшує чутливість рослин до щонайменших пошкоджень, тому будь-які небезпечні для їх стану роботи слід виключити. Особливо це стосується посадки, оскільки крім вищесказаного діє ще один фактор – рослини дуже швидко витягуються вгору, не встигаючи сформувати міцну основу стебла, чому вітер або будь-яка інша несприятлива обставина може поламати його. Виняток становлять лише швидкорослі рослини, в основному це зелень – кріп, петрушка, зелена цибуля, редис і тому подібні культури. З інших робіт, що не торкаються рослини безпосередньо, сприятлива підготовка вільних ділянок землі під посадку, включаючи оранку, боронування, знищення бур’янів і їх коріння, шкідників і т.д.

9 вересня 2017 року настає 20-й місячний день, приносячи з собою позитивну енергію для турботи про власний город. Можна вибирати практично будь-які види робіт на землі, які не сильно травмують рослини. У період спадного Місяця вони знаходяться у фазі відпочинку і повільно відновлюються, а зростання майже припиняється. Тому будь-які пошкодження заживають довго, особливо ушкодження кореневої системи.

В інший день котрий сприяє – можете садити культури, якщо положення Місяця в знаку підходящому, прищеплювати живці, пасинкувати і т. д. Рекомендується по максимуму скористатися хорошим днем, щоб дієвіше підвищити майбутню врожайність, тому вибирайте найбільш важливі операції в першу чергу. Для збору врожаю 9 вересня 2017 року також ще вкрай сприятливо.

Вплив Місяця збільшує чутливість рослин до щонайменших пошкоджень, тому будь-які небезпечні для їх стану роботи слід виключити. Особливо це стосується посадки, оскільки крім вищесказаного діє ще один фактор – рослини дуже швидко витягуються вгору, не встигаючи сформувати міцну основу стебла, чому вітер або будь-яка інша несприятлива обставина може поламати його.

Виняток становлять лише швидкорослі рослини, в основному це зелень – кріп, петрушка, зелена цибуля, редис і тому подібні культури. З інших робіт, що не торкаються рослини безпосередньо, сприятлива підготовка вільних ділянок землі під посадку, включаючи оранку, боронування, знищення бур’янів і їх коріння, шкідників і т.д.

10 вересня 2017 року настає 21-й місячний день, який дуже підходить для вивчення матеріалів по вирощуванню рослин. Якщо у Вас спостерігалися в минулому погані врожаї якихось культур, то варто сьогоднішній день присвятити читанню статей, що описують їх вирощування. На просторах інтернету чимало інформації про все, але повно і поверхневого опису матеріалу.

10 вересня 2017 року у Вас з’явиться можливість знайти щось більш корисне, проаналізувати прочитане і перенести цей досвід на реалії своєї ділянки, щоб зрозуміти що саме Ви робили не так або чого не вистачило для повного успіху. Якщо ж хочеться зайнятися справою, тоді підходить для збору врожаю, особливо коренеплодів, а також для поливу, тільки не старайтеся. Зараз зростання рослин сповільнене і споживання ними води також зменшено.

Положення Місяця в знаку Тельця сприяє будь-яким роботам на землі, посаджені рослини, якщо це не суперечить місячним дням, будуть добре рости і дадуть солідний урожай. Цей сприятливий період необхідно використовувати по максимуму в тих роботах, які мають найбільший вплив на майбутній урожай. В першу чергу це посадка і перевалка, але якщо Ви вже все що можна посадили, то можна зайнятися прищипуванням, пасинкуванням, підгортанням і зрідженням.

Також цей час чудово підходить для збору фруктів і овочів – вони зможуть зберегти свій вид тривалий час, тому зібраний урожай можна використовувати для створення запасів на зиму. Для зрізу квітів 10 вересня 2017 року добігає, як не можна краще. Вони простоять дуже довго і будуть радувати око своєю красою.

11 вересня 2017 року настає 22-й місячний день, який можна присвятити вивченню наявних проблем на Вашій дачній ділянці і можливих шляхів їх вирішення. Якщо Ви помічаєте, що якась культура погано росте або хворіє, то сьогодні знайдеться потрібна інформація, яка допомагає визначити корінь проблеми. Вам варто провести ревізію своєї ділянки, щоб сформувати загальну картину про її стан.

А далі на основі минулого досвіду або нового, отримати з книг або інтернету знань, взятися покращувати і доводити все до ідеалу. Спектр робіт, в залежності від кількості виявлених проблем, може бути дуже широкий. Головне рухатися від справи до справи за ступенем важливості. Якщо все ідеально, то досить полити рослини, в період спадного  Місяця багато поливати не потрібно, і зайнятися збором врожаю.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *