Помічник будь-якого городника на липень 2017 року радить утриматися від всіх видів активних робіт в період молодика 20 липня. Пересадка кучерявих троянд. Полив і удобрення капусти і овочевих культур літнього посіву, висадка цибулі і часнику на перо, посів салату, кропу, петрушки на зелень.
21 і 22 липня,. У ці дні не рекомендується збирати урожай, так як зберігатися він буде недовго. Вдалі дні для пересадки кімнатних рослин.
Цей час краще присвятити заготівлі домашніх консервів, збору лікарських трав, засолюванню огірків, варінню солодких делікатесів, сушінню на зиму городньої зелені – кропу, петрушки, базиліка.
23 числа. Молодик, взагалі, вважається найбільш невдалим періодом для того, щоб займатися садом або городом, тому краще закінчити приготування, розпочаті в середині місяця, упорядкувати всі запаси, продовжити сушити трави і коренеплоди, закінчити всі заплановані закрутки. Або просто відпочити кілька днів. Можна сходити на тихе полювання – зібрати свіжих грибів, скосити траву в саду і на газоні.
24-27 липня підходять для покосу трав, він зможе уповільнити зростання в подальшому, боротьби з хворобами рослин, догляду за всіма фруктами і овочами. Втім, в ці дні добре можуть прижитися саме рослини декоративного характеру, які вирощуються для краси і задоволення, а не отримання плодів. Наприклад, жимолость або шипшина, садові ліани – клематиси, капріфоль, дівочий виноград, лимонник і плющі.
24, 25 липня. У ці дні також не варто займатися посадками, посівом або пересадками. Але можна приготуватися до такої роботи – нарізати живці, зібрати урожай в саду і на городі і зайнятися знищенням шкідників.
25 липня, Збір овочів і фруктів для тривалого зберігання.
26 і 27 липня. Ідеальні дні для збору і заготівлі на зиму лікарських рослин: звіробію, лаванди, м’яти, меліси, календули, ромашки. оману і багато інших. А ось консервування краще відкласти на інші дні, так як можливе здуття банок з консервацією і появі цвілі.
Зростання місяця в період 28 і 29 липня рекомендовані для посадки квітів. Можна зайнятися закладкою бульб і насіння, приділити увагу кісточковим фруктовим деревам, якщо ви не встигли зробити це на початку місяця.
Місячний календар городника на липень 2017 обіцяє їх швидке зростання, відмінні і смачні плоди і витривалість рослин. Настала чудова пора для того, щоб зрізати вже вирослі квіти, доглядати за рослинами в домашніх умовах.
Сприятливий період для створення і натхнення на орнаменти газонів. Збір врожаю. Заготівля кормів для тварин, полив і прополка рослин, висадка та пересадка квітів. У ці дні особливо вдалими будуть будь-які заготовки на зиму. Пересадка декоративних і кімнатних рослин.
На зростаючому Місяці рекомендується збирати дозрілі бульби, висаджувати розсаду квітів і садити саджанці кісточкових культур. Добре вдається в цей період стрижка газону, скіс трави. Зрізані квіти будуть стояти довше, а рослини краще вберуть воду при їх поливі.
30 і 31, останні дні місяця, знову можна присвятити посадці всіх квітів, дерев і плодоносних культур. Можна починати збір трав. Ефективним буде підрізування дерев і ягідних кущів. У посадковому місці можна рихлити землю, займатися удобренням грунту, проріджувати чагарники. Відмінний час для консервації фруктів, ягід і овочів!
Щеплення дерев і чагарників, збір врожаю, продовжуємо догляд за садом і городом – здійснюємо боротьбу зі шкідниками, знищуємо бур’яни. Посів зелені.
У ці дні можна садити огірки, кабачки, гарбуз, помідорову розсаду. Добре буде вдаватися обрізка фруктових дерев і чагарників, як ягідних, так і декоративних, обробка рослин препаратами від хвороб і шкідників. Але не варто ділити кореневища для їх розмноження, заготовлювати лікарську сировину і вкорінювати живці.