Ще кілька сотень років тому селяни практично не застосовували хімічних методів боротьби з шкідниками. При цьому врожаї були щедрі. Зараз же, незважаючи на зусилля найпотужніших отрут, шкідників на полях і городах стає все більше. А корисність вирощених плодів поступово падає. У чому ж секрет наших прадідів? Напевно, в тому, що вони користувалися підказками самої природи. Спробуйте і ви скористатися порадами/, що пропонує місячний календар городника на липень 2017, і ви побачите, наскільки легше вам стане доглядати за улюбленою ділянкою.
Місячний календар городника на липень 2017. Фази місяця
Липень – один з найбільш спекотних літніх місяців, який може бути вдало використаний в зростанні будь-яких дачних рослин. У цьому місяці нас чекають такі фази:
Молодик: 23 липня
Повний місяць 9 липня
Перша чверть: 01 июля
Остання чверть: 30 июля
Зростаючий місяць: з 1 по 8 липня і з 24 по 31 липня
Місяць: з 10 по 22 липня
Місячний календар городника на липень 2017 року по днях
Оскільки саме на початок липня припадає зростання місяця, це означає, що він буде підтягувати і спрямовувати соки рослин вгору. Тому, цей період найвдаліший для тих рослин, плоди яких дозрівають високо над землею. Крім того, він хороший для того, щоб займатися пересадкою, добривом і прополкою всіх рослин.
Місячний календар городника на липень 2017 року повідомляє, що 1 і 2 число відмінно підходять для висадки різних квітів, які люблять тепло. Можна садити і кісточкові фруктові дерева. Крім того, період найбільш вдалий для того, щоб займатися зрізанням вже дозрілих бутонів квітів, створенням орнаментів на газоні, доглядом за всіма рослинами, що знаходяться в будинку або на балконі. Полив рослин, прополка бур’янів, обробка від шкідників.
Сприятливі дні для посадки тих рослин, які призначаються для збору насіння, а також суниці садової, всіх видів салату, лікарського городу, кімнатних декоративних рослин. В саду добре приживеться жимолость.
З 3 по 8 липня, тобто дні до повного місяця, добре йде робота з посадкою капусти, томатів і огірків, перців і гарбуза. Не рекомендовано розмноження рослин корінням, також протипоказаний збір лікарських та інших трав, висаджування дерев. Можна підрізати ягідні кущі, займатися їх поливом, добривом, щепленням. Сприятливі дні для очищення від хвороб і інших видів робіт по догляду та оздоровленню. В цей період часу, розділення кущів всіх видів, буде найбільш плідним.
3 і 4 липня, У ці дні особливо вдалими виходять різні заготовки на зиму з фруктів і овочів. Не вітається розмноження рослин розподілом бульб і цибулин. Можна зайнятися стрижкою газону, прищепити нові сорти на штамби фруктових дерев, шипшини, поливати, підгодовувати комплексними добривами. Продовжуємо знищувати шкідників і віруси небезпечних грибів. Ще допускається посів рослин на зелень, салатів, кропу, базиліка.
5, 6, 7 липня, Посів зелені кропу, петрушки, шпинату, щавлю, різних злаків. Не варто починати формування крони дерев або санітарну обрізку, а також полив. Час хорошеий для вкорінення живців, як садових, так і квіткових культур. Можна зрізати квіти на продаж або просто для букета, видаляти бур’яни, косити траву в саду, підсівати газон.
8 липня. Посів і посадка хрону, ревеню, дайкона, спаржі, редьки зимової. Догляд за садом і городом: прополка, полив, зрошення, розпушування.
Повний місяць припадає на 9 липня. Цей час абсолютно не підходить для посадки і посіву. Дуже пасивний день, в який рекомендується відпочивати і набиратися сил перед наступною роботою. Активність протипоказана, якщо необхідно приділити увагу рослинам – то краще зайнятися їх поливом. Триває період спокою близько трьох днів, але приступати до роботи можна і трохи раніше. Далі починається період спаду місяця.
Оскільки саме на спаді місяця починається відтік соків рослин до коріння, цей період найбільш корисний для роботи з коренеплодами, цибулинами і всім, що знаходиться в землі. Місячний календар городника на липень 2017 радить приділити увагу маленьким рослинам, догляду за корінням і добрив під час спадаючого місяця.
З 10 по 12 число не рекомендується продовжувати посадку овочів і фруктів, краще збирати вже дозрілі і коренеплоди. Можна зайнятися обприскуванням і лікуванням дерев, кущів, прищипувати і удобрювати їх. Проріджування рослин, пасинкування, розпушування грунту, необхідні поливи, боротьба з шкідниками без застосування хімічних препаратів, робити заготовки на зиму, обрізати сухі і хворі гілки. Можна також прищипнути трав’янисті рослини для кращого їх кущіння.
13 і 14 липня рекомендовані для посадки селери, якщо вона входить у ваші плани. Можна висаджувати редиску і цибулю, займатися доглядом за цими рослинами, прополювати бур’яни і проріджувати грядки.
Не рекомендується в цей день викопувати картоплю на зберігання, так само як буряк і моркву, цибулю і часник.
Не рекомендується що-небудь садити й пересаджувати. Але можна працювати на землі – прополювати бур’яни, рихлити, поливати і мульчувати. Дні хороші для збору лікарської сировини, фруктів і ягід і їх обробки. Не забуваємо знищувати шкідників.
Наступні два дні, 15 і 16, вважаються періодом спокою. Не рекомендовано садити, полоти, пересаджувати будь-які рослини. Краще приділити увагу самому грунту городу – підготувати його, удобрити, прорідити і прополоти. Якщо вже є – зібрати огірки, томати, синенькі, солодкі перці і інші овочі. Сушка фруктів і ягід на зиму. Догляд за рослинами літнього посіву.
Час сприятливий для заготовок цілющих трав, городньої зелені, фруктів і ягід з наступним сушінням. Добре вдається в ці дні консервування та маринування вирощених овочів, варіння варення, джемів, компотів.
17 і 18 липня закликають зайнятися або продовжити підстригати дерева і чагарники, можна робити запаси фруктів і овочів на холодні періоди. Краще не займатися активною роботою на городньому просторі. Посів зелені, висадка цибулі і часнику на перо.
Місяць все більше старіє і втрачає свої сили, тому щось садити і сіяти не рекомендується. Все інше допускається – розпушувати грунт, удобрювати, поливати і мульчувати, пасинкувати і обрізати зайві пагони, а також видаляти бур’яни, і заготовляти лікарську сировину.
19 числа і до молодика настає ще один період спокою, але можна продовжувати збір врожаю. Особливо, якщо це зелень, коренеплоди, фрукти або ягоди. Лікарські трави та квіти в ці дні краще не пересаджувати, але можна збирати і сушити. В останні дні місячного циклу збирають все, що не стоятиме дуже довго. Можна починати займатися соліннями і закрутками, все що побажаєте можна підготувати і зберегти на зиму!