Home / Здоров'я / Місячні після пологів, викидня

Місячні після пологів, викидня

Після пологів багатьох жінок хвилює , як скоро у них почнуться місячні, чи залишиться цикл колишнім, чи будуть вони болючими? Місячні – циклічно повторювані зміни в жіночому організмі  весь репродуктивний період поза вагітністю і лактацією, що зачіпають більшою мірою репродуктивну систему. Коли відновлюються місячні після  пологів, викидня піде мова нижче.

Місячні після пологів, викидня. Інформація

Місячні після пологів, викидня

Регуляція місячних дуже складна і залежить від роботи всіх структур п’ятирівневої  системи. При вагітності місячні припиняються, а як швидко цикл відновиться, залежить від того, чи годуєте грудьми, як спрацюють її гормони, від її фізичного і психологічного здоров’я. Необхідно відзначити, що тут єдиного терміну немає, так як кожен організм індивідуальний і для кожного існує своя норма. Головне, не пропустити патологію.

Чому не наступають місячні після народження дитинки

Для того щоб місячні наступили, необхідна злагоджена робота всіх структур, що відповідають за її регуляцію. При вагітності репродуктивна система як би завмирає, направляючи всі свої сили на виношування дитини. Забезпечують це гормончики, що виробляються плацентою, самим ембріоном, жовтим тілом (гормонально-активна структура яєчника, утворена на місці фолікула, що лопнув). Після народження дитинки відбувається перебудова гормонального фону для забезпечення лактації. Головним гормоном, що забезпечує годування грудьми, є пролактин. Він сприяє виробленню молочка, заповнення ним проток залози і виділенню назовні під час годування. Пролактин синтезується гіпоталамусом у відповідь на стимуляцію соска (смоктання), особливо в нічний час. Також ще однією дією даного гормону є блокування виділення фолікулостимулюючого і лютеїнізуючих гормонів, які відповідають за роботу яєчників. В результаті овуляція не відбувається і, як наслідок, немає циклічних змін в ендометрії і місячних.

Коли починаються місячні після пологів

Місячні після  пологів  починаються по-різному. Вирішальну роль в цьому питанні відіграє лактація: годує жінка грудьми чи ні. При годуванні дитини маминим молочком (стимуляція соска під час смоктання), у жінки виробляється гормончик пролактин. Вважається, що для придушення овуляції (отже, і для відсутності місячних) необхідно прикладати малюка до грудей кожні 3 години, а вночі перерва повинна бути не більше 6 годинок. Однак у деяких жінок навіть при такому режимі годування можуть початися місячні, так як кожен організм влаштований по-своєму. У більшості випадків в період, коли жінка годує тільки грудьми, місячні у неї відсутні. Цей стан називається лактаційна аменорея. При введенні прикорму своєму малюкові частота годування і об’єм  виробленого молочка стає меншим, що часто призводить до початку місячних. Хоча у багатьох жінок місячних немає так довго, як довго вони годують грудьми (навіть якщо дитині вже рік і більше).

Якщо жінка не годує грудьми, то рівень прогестерону поступово знижується. Це призводить до того, що репродуктивна система починає працювати так само, як до вагітності. На відновлення роботи яєчників і матки необхідно 6-8 тижнів. В середньому зазвичай через такий проміжок часу після пологів приходять перші місячні.

Наступне питання – це регулярність місячних. Місячні після  пологів можуть бути нерегулярними. Тут теж має значення лактація. При годуванні грудьми – не завжди місячні приходять вчасно, так як гормони вносять свої корективи. Однак якщо лактація вже завершена, то регулярний менструальний цикл повинен відновитися протягом 3-х місяців. Якщо цього не відбулося, варто звернутися до акушера-гінеколога. Також, якщо протягом трьох місяців після пологів або припинення лактації немає місячних, потрібно проконсультуватися з фахівцем.

Місячні після пологів та викидня.Тривалість місячних

У більшості випадків місячнийий цикл і всі його характеристики (тривалість, об’єм крові, що втрачається, тривалість кровотечі) стають такими, які вони були до вагітності і пологів. Однак деякі відзначають зміни в ту чи іншу стороночку. Це не є патологією, якщо новий цикл вписується в рамки норми.

Характеристики нормального циклу:

Тривалість 21- 35 днів;

Тривалість місячних: від 2 до 7 днів;

Об’єм крові, що втрачається: від 50 до 100 мілілітрів;

Регулярність циклу: допустимі похибки на 2-5 днів.

Сильні місячні після пологів, викидня

Деякі жінки після вагітності, пологів відзначають, що місячні стали сильнішими, в порівнянні з тими, які були раніше. Причиною цього може стати той факт, що сама матка після пологів стала трохи більшою, отже, її порожнину і «кров’яна» внутрішня поверхня (ендометрій) теж збільшилися, що призводить до більш об’ємних менструальних виділень. Якщо кількість використовуваних засобів гігієни не перевищує чотирьох (тампони або прокладки з максимальним поглинанням), то хвилюватися не варто.

Сильні і тривалі місячні можуть бути ознакою запального процесу або патології в порожнині матки (поліп, ендометріоз). Це є приводом для консультування фахівцем.

Місячні після пологів, викидня.Больові відчуття

Багатьох жінок турбують хворобливі місячні після  пологів. Цьому є багато причин, однак з народженням дитини можуть виникнути додаткові фактори, що сприяють хворобливості при місячних: недосипання, стомлюваність, погане харчування, складні пологи і ускладнення при них. Тому, якщо до вагітності ви не стикалися з цією проблемкою, то необхідно переглянути свій режим сну і неспання, дієту. Знайдіть можливість для себе більше відпочивати, менше хвилюватися.

А ось одна з причин, що викликають хворобливі місячні  після народження дитинки – це стан матки retroflexio (загин матки назад). При такому положенні тіла, для того щоб кров вийшла назовні, потрібно подолати нерівний канал шийки. Це відбувається  коли збереться достатня кількість крові в порожнині. Все це може привести до підвищення тиску в матці і, як наслідок, до хворобливих відчуттів. Ось чому жінкам легше переносити цей дискомфорт в положенні лежачи на животі (це допомагає трохи випрямити кут між маткою і шийкою матки). При вагітності матка розтягується, а після пологів приймає більш вертикальне положення, що зменшує її загин.

Місячні після викидня

Серйозна проблема виникає, якщо вагітність раптово переривається викиднем, а психологічна травма матері переплітається з додатковими проблемами зі здоров’ячком. На превеликий жаль, такі ситуації не є такою вже рідкістю. Психоемоційний стан батьків, після втрати дитини тривалий час може бути порушено. Особливо важко з цього приводу переживають жінки.

Природне бажання в такій ситуації – швидше знову зачати дитину, а це зв’язано з відновленням нормального та повноцінного функціонування яєчників і появою регулярних місячних. Як повинні протікати перші місячні після  викидня? На які особливості місячних варто звернути увагу?

Коли чекати початку місячних після викидня?

В основному, саме характер місячних свідчить про стан організму після викидня. Вважається нормальним, якщо критичні дні тривають в межах 3 – 7 днів. Найчастіше вони проходять болісно і бувають різної інтенсивності. У перші кілька циклів можливі деякі відхилення. Найідеальнішим варіантом буде початок місячних через звичайний проміжок часу. Але так буває не дуже часто, оскільки викидень – це серйозна різка зміна гормонального балансу в жіночому організмі. Без його налагодження не варто очікувати, що місячні пройдуть, як і раніше.

При сприятливому розвитку ситуації після викидня слід уникати інтимних відносин протягом першого місяця.

Якщо відштовхуватися від моменту викидня, як від часу початку дозрівання нової яйцеклітини, то перший день появи кровотеч вважається початком нового менструального циклу. Критичні дні повинні наступити через 26 – 35 днів. Цей термін залежить від того, який місячний цикл був до вагітності.

Наскільки швидко відновиться нормальна діяльність яєчників залежить від ряду факторів:

на якому терміні стався викидень;

чи проводилися додаткові оперативні маніпуляції;

яка тривалість необхідного лікування;

які причини викидня;

який загальний стан здоров’я жінки.

Місячні після пологів та викидня. Гормони прогестерон і естроген при вагітності

Місячні після пологів, викидня 1

При ранньому викидні в жіночому організмі ще не почалися значні гормональні зміни, тому і відновлення може пройти швидше, а місячні почнуться в термін. Як правило на перших строках така втрата для матері практично не відчутна на фізіологічному рівні. Це відбувається тільки тоді, якщо організм здоровий і явних порушень раніше не помічалося. Зовсім інакше справи йдуть на термінах більше 16 тижнів.

Втрата плода на пізніх термінах прирівнюється до процесів, що відбуваються при пологах. Відновлення і повна нормалізація місячних відбудеться через 1 – 2 цикли. Чим більший термін, тим сильніше жіночий організм встигає перебудуватися, гормональний фон змінюється, відбуваються і фізіологічні зміни.

Якщо при викидні сталося самоочищення матки і УЗД – діагностика показала, що її стан задовільний, в порожнині немає сторонніх часток, то вже через місяць наступають повноцінні критичні дні.

Місячні після вагітності, що завмерла

Важливо звернути увагу на те, які місячні при викидні. У разі проведення додаткової чистки, вони можуть бути сильними і зі згусточками. Якщо місячні почалися завчасно і додатково до цього з’являється неприємний запах, а виділення набувають коричневого кольору, потрібно обов’язково найближчим часом відвідати лікаря і зробити повторне обстеження. Можливо, в матці залишилися частиночки плоду, що може привести до запалення і навіть сепсису. Сильні кровотечі можуть спричинити за собою розвиток анемії. Необхідно, якомога раніше звернутися за професійною допомогою і не чекати серйозних, а під час і незворотних процесів.

Місячні після пологів, викидня 2

Оскільки після викидня відбувається пошкодження ендометрія, то інфікування і запальний процес може виникнути і від незахищеного статевого контакту під час місячних.

Небезпечні і малі місячні, особливо, якщо вони тривають більше 1 – 2 циклів.

Основні причини :

важкий психологічний стрес;

утворення внутрішньоматкових спайок.

Такі спайки можуть стати серйозною перешкодою для виникнення нової вагітності, тому потрібно реагувати на ці симптоми. Від цього може залежати подальша можливість материнства. Не рідкісні випадки, коли після невдалого викидня, жінка вже не може завагітніти.

У більшості випадків необхідно призначати відповідне лікування. Прописують протизапальні, антибактеріальні, протигрибкові препарати. Якщо місячні дуже рясні, в курс лікування додають залізовмісні, кровоспинні препарати, що викликають скорочення матки.

Місячні після пологів та викидня.Коли відбувається нормалізація місячних після переривання вагітності?

Для якнайшвидшого повноцінного відновлення жіночого організму важливо точно встановити причину переривання вагітності. Найчастіше незрозуміло від чого відбувається завмерла вагітність. Зазвичай вона протікає безсимптомно, завмирання плода відбувається, в основному, в першому триместрі. І пов’язано з станом жіночого організму, але бувають і зовнішні чинники. Стреси і травми також можуть послужити причинкою викидня.

При таких обставинах жінці проводять вишкрібання, що зумовлює появу мікротравм. При оперативному втручанні кров’яні виділення можуть тривати довгий час. Іноді місячні після  вагітності, що завмерла довго не починаються, що може показувати про глибоко пошкодженний ендометрій при чищенні. Частинки плода відправляють на дослідження, результати якого стануть основою для призначення лікування.

Найбільш частими причинами бувають:

запальні процеси жіночих статевих органів;

порушення функцій яєчників;

екологічно або психологічно несприятливе середовище.

У більшості випадків місячні після  вагітності, що завмерла нерегулярні і нормалізуються тільки після 2 – 3 циклів.

Зазвичай, саме відновлення гормонального балансу організму призводить до нормалізації місячних. Після обстеження лікар виписує гормональні засоби і радить вести здоровий спосіб життя, не наражати себе до стресових ситуацій і налагодити правильне харчування.

Важливо знати! Повторно завагітніти можна вже в перший місяць після викидня, що буде вкрай небажано для організму і може призвести до повторення ситуації. Потрібно берегтися хоча б перші три місяці.

Відхилення від норми при протіканні місячних після викидня, які не зникають протягом 2 – 3 циклів, це обов’язковий привід піти до лікаря. Неодмінно потрібно реагувати на підвищення температури тіла, поява болю в низу животика або попереку. Не можна нехтувати лікуванням.

При зверненні до фахівця вчасно і проходженні необхідних відновлювальних і профілактичних процедур, місячний цикл може повністю відновитися вже через місяць, і сім’я буде готова приступити до планування нової вагітності.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *