Home / Дозвілля / Місячний календар городника на травень 2019 року

Місячний календар городника на травень 2019 року

Місячний календар городника на травень 2019  року – дуже корисний помічник при плануванні весняних робіт. Виконуючи його рекомендації, городникам набагато легше доглядати за культурами, вчасно виконувати всі агротехнічні заходи. Складання календаря відбувається на основі знань молодої науки біодинаміки, яка вивчає природні ритми організмів.

Місячний календар городника на травень 2019. Фази Місяця в травні 2019 року

Місячний календар городника на травень 2019 року

Місячний календар городника на травень 2019  випускається щороку, тому визначитися з роботами в даному місяці особливих труднощів не складе. У виданні враховується не тільки багатовіковий досвід аграріїв, а й сучасні наукові знання про вплив місячних фаз на розвиток рослин.

Щоб розуміти, який вплив надає Місяць на городні культури, необхідно знати деякі основи. Рослини розвиваються в різному ритмі в залежності від зодіакального знака, в якому знаходиться Світило. Невдалими для городніх заходів були відзначені дні повного місяця, молодика, а також затемнень. До речі, затемнення враховуються не тільки місячні, а й сонячні.

Це знакові дні, в які змінюються випромінювання Місяця, тому рослини змушені перебудовуватися. На перебудову ритмів йде маса енергії, знижується швидкість росту. Якщо проводити в ці дні звичні процедури – посів, висадку розсади або пересадку, то рослини відчувають подвійне навантаження.

Від моменту початку «нового» місяця до протилежної фази, повного місяця, на землі відбувається приплив рідин або тяжіння води вгору. У рослинах спостерігається сокорух від коренів до надземних частин.

Коли настає повний місяць, у культур спостерігається найбільший приплив сил. Вони проявляють хорошу стійкість до будь-яких несприятливих впливів, мають найбільший запас поживних речовин у всіх вегетативних органах. Тому максимальний урожай надземних плодів знімають в дні самого повного місяця і ще через добу. Повний місяць припадає на 19 травня 2019 року.

Наступний етап демонструє зворотний рух рідини – зверху вниз. Найбільше скупчення життєвої енергії рослини доводиться на кореневу систему. Тому будь-які дії, що зачіпають коріння, вкрай небажані.

Городники уникають в ці дні висаджувати або пересаджувати культури. Чутливість коренів підвищена, вони не витримують навіть найменших пошкоджень. Молодик в травні 2019 року припадає на 5 число. В цей день слід утриматися від посадкових заходів.

Між крайніми точками Місяць проходить 4 фази або чверті, які циклічно повторюються кожен місяць. Перша чверть в 2019 році закінчується 12 травня, а третя – 26 травня.

Місячний календар городника на травень 2019 – сприятливі і несприятливі дні

Місячний календар городника на травень 2019 – відмінна підмога для аграріїв. На ділянці робота є кожен день. Тому знання сприятливих діб за місячним календарем дає можливість не тільки зберегти дорогоцінний час, але грамотно поводитися з рослинами.

Поінформованість про несприятливі дні дозволяє вберегти городні культури від зайвих потрясінь, а городника – від непередбачених втрат. Протягом одного циклу Місяць переходить з одного знака Зодіаку в інший. Одні з них пригнічують процеси в рослинах, інші – активізують. Найбільш несприятливими в травні 2019 року вважаються доба повного місяця і молодика – 5 травня і 19 травня.

Ставитися до рекомендацій місячно-посівного календаря на травень 2019 року слід без фанатизму. Звичайно, не варто думати, що в ці дні робити нічого не можна. Просто активність доведеться обмежити, особливу обережність необхідно проявити перші 12 годин після події. Крім цих дат, несприятливими за місячним календарем є 12 травня і 26 травня, а саме дні закінчення першої і третьої чверті.

Також детальний місячний календар городника на травень 2019  2019 року містить  вказівки про сприятливі дні для садівників і городників. Виконувати будь-які роботи без побоювання зашкодити рослинам можна 9 травня, 14 травня, 24 травня і 29 травня.

Місячний календар городника на травень 2019  – календар посадок

Далі буде представлено, які процедури рекомендується проводити в конкретні дні травня, а від яких краще відмовитися. У природі спостерігається дивовижний взаємозв’язок між усіма подіями. Спостерігаючи за впливом планет або сузір’їв на розвиток рослин, можна згрупувавши рекомендації для городників. Залежно від того, в якому знаку Зодіаку знаходиться Місяць, можна виконувати певні роботи:

Овен не радить призначати посадки в свої дні, а ось робота з дорослими рослинами буде плідною.

Телець благоволить до висадки плодових дерев, чагарників, а також цибулинних культур.

Близнюки створюють сприятливий фон для боротьби зі шкідниками, посадки бобових культур.

Рак не радить приступати до збору врожаю, але для будь-яких посадок або догляду за рослинами дуже сприятливий.

Лев дозволяє прополку і розпушування, а ось інші процедури радить відкласти.

Діва співпрацює зі Львом, вводить ті ж обмеження.

Терези – найбільш прихильний знак для аграріїв. Можна виконувати посадку, прибирання.

Скорпіон більше пропонує призначити збирання врожаю, ніж посадки.

Козеріг сприятливий для робіт з коренеплодами і бобовими.

Водолій повністю забороняє посадки будь-яких культур.

Риби не дозволяють в свої дні пересаджувати і висаджувати рослини.

Запам’ятати весь перелік інформації досить складно, тому у місячному календарі городника на травень 2019 року детально вказані всі рекомендації.

В цьому і полягає основна цінність календаря. Він дає можливість заздалегідь спланувати весь обсяг робіт на місяць, враховуючи вплив Місяця. Грамотно продуманий графік позбавить від непередбачених ситуацій.

Місячний календар городника на травень 2019 роки – для садівників

Основні весняні роботи для садівників – посадка, пересадка, обрізка та обробка рослин. Щоб спланувати кожну дію правильно, слід прислухатися до рекомендацій місячного календаря садівника на травень. Посадки варто призначати з 8 травня по 10 травня, далі з 17 травня по 19 травня і останній етап – з 26 по 28. Відмовитися від посадок доведеться з 5 травня по 11 травня. Більш детально:

01 травня – не варто обрізати рослини, обробляти від шкідників і хвороб, але можна прищеплювати, заготовлювати черешки;

02, 03 травня – місячний календар городника на травень 2019  року рекомендує, що обробка від шкідників дозволена, обрізку робити не рекомендується;

04, 05 травня – посадка плодово-ягідних дерев і чагарників, але не варто пересаджувати вже зростаючі культури;

08, 09, 10 числа – посадка плодових дерев і чагарників, винограду, не рекомендується обробляти рослини хімічними препаратами, можна прищеплювати;

11 і 12 число – пересадка примірників з міцним корінням;

13 число – обрізка, приколювання відводків ягідних кущів;

14 травня – внесення мінеральних сумішей, обробка від шкідників, закладка компосту;

15, 16 число – формування та обрізка крони, несприятливий день для обприскувань або щеплень;

17, 18, 19, 20 – не рекомендується обрізати рослини, існує небезпека зараження, проте профілактичні обробки та внесення добрив не протипоказані;

21, 22, 26, 27 – сприятливий день для обрізки, щеплення і заготівлі живців, але забороняється працювати з кореневою системою;

23, 24 – не рекомендується підживлювати культури;

28 травня – не рекомендується виконувати обрізку і обприскування саду;

29, 30 травня – сприятлива обробка від шкідників, обрізка, сухе підживлення, не рекомендується планувати полив;

31 – не рекомендується пересаджувати культури і рихлити навколостовбурні кола.

Місячний календар городника на травень 2019 року по дням

1 травня. Риби відчувають прихильність родючості, тому якщо дозволяє погода, в цей день можна зайнятися посадкою декоративних рослин, чагарників з ягодами: ожини, малини. Корисним буде висадити виноград і суницю. Це середовище підходить для висадки огіркового насіння і томатів, різних видів капусти, листових овочів.

Не рекомендується: обрізати гілки та листя, позбавлятися від шкідників, занадто сильно поливати грядки.

2-3 травня. Місяць продовжує спадати, переходить в знак Овна – це не надто родючий період, тому краще приділити увагу грунту: розпушити, перекопати, підживити добривами, полоти, займатися проріджуванням.

В саду – провести процедури щодо позбавлення від шкідливих комах. Якщо дуже хочеться зайнятися посадкою, то можна посіяти дрібну зелень. Овен сприяє гарному висиханню рослин – так що, якщо хочете сушити лікарські трави, то ефект буде хорошим.

Краще не варто: займатися пікіровкою, пасинкуванням, обрізати листя, гілки, займатися пророщуванням насіння.

4 – 6 травня. П’ятого числа нас чекає молодик: місячний календар городника на травень 2019  року не рекомендує активно займатися рослинами з суботи по понеділок. Двадцять дев’ятий місячний день один з найважчих в циклі: процеси сповільнюються, щоб потім оновитися.

Новий місяць – поганий день для посівів, краще залишити сад і город в цей день в спокої. Не рекомендується не тільки садити, переміщати, але і в принципі чіпати грунт навколо – можна випадково пошкодити коріння, завдати шкоди майбутньому врожаю. А ось шостого числа можна потроху повертатися в робочий ритм: прорихлити грунт, посадити швидкозростаючі культури, пересадити квіти.

Важливо! За день до молодика – 4 числа, а також на наступний день після – 6 числа дуже ефективним буде догляд за рослинами, очищення від рослинного сміття, позбавлення від шкідників, видалення пошкоджених сухих гілок і листя.

7 травня. Відмінний день для роботи з рослинами. Місяць перебуває у фазі росту, це сприятливо позначається на обміні речовин, сприяє росту. У цей період активно розвивається та частина рослини, яка знаходиться на поверхні. Хороший період для посадки різних видів капусти і листових овочів, перцю, горошку. Також непогано обприскати рослини засобом проти шкідників.

Не рекомендується: проводити пікіровку, пересаджувати трав’янисті культури.

8-10 травня. На травневі свята місяць буде перебувати в родючому знаку Рака і продовжувати рости. Можна сміливо висаджувати томати, кабачки і баклажани, листові овочі. Легко пройде процес пересадки. В саду можна зайнятися лікувальним обрізанням гілок і листя, підстригти газон, посадити декоративні види кущів і багаторічні квіти.

Варто почекати з: посадкою і переміщенням бульб, підвісних рослин, а також застосуванням отрутохімікатів.

11 травня. Місяць перебуває в цей день в знаку Лева: це гарний час для відпочинку і нескладних робіт з рослинами. Садити що-небудь не рекомендується, крім спаржі і квасолі. Цей день як не можна краще підійде для проріджування грядок, лікування рослин, збирання рослинних відходів. Можна зрізати квіти – вони будуть довго стояти у вазі, а також робити різні заготовки, займатися консервацією, квасити капусту.

Не варто: поливати і переміщати рослини, проводити пікіровку.

12 травня. Поганий день для роботи в саду і городі: неродючий знак Лева не сприяє зростанню і розвитку рослин, а перехід місяця з першої чверті в другу – несприятливий час для пересадки і посіву. У цей день краще всього дати собі і рослинам час відпочити.

Важливо! Цими вихідними, 11 та 12 травня, можна провести збір лікувального насіння і трав, які вже готові: час для цього якраз найсприятливіший.

13-14 травня. Знак Діви, який панує на небі в ці дні, приносить красу і стійкість, тому хороший для декоративних рослин. А ось плодові в цей час краще не садити – результат може виявитися не найбільш вражаючим. Квітникарям можна щосили прийматися за посадку, садівникам і городникам найкраще приділити увагу догляду за рослинами.

Не варто: обрізати рослини, замочувати насіння.

15 травня, Місяць у Терезах. Родючий і вологий знак, який означає, що посаджені в ці дні культури будуть дружно рости з насіння, розсада відмінно приживається при пересадці, плоди володіють гарною лежкістю.

Такі рослини будуть менше схильні до дії шкідників і хвороб. Відмінний день для посадки овочевих культур, посадки, щеплення, пересадки будь-яких дерев і чагарників. Хороший знак для бульбових і цибулинних рослин, не дивлячись на зростаючий  Місяць. Обов’язково потрібно посадити зелень, лікарські рослини і квіти, можна садити й пересаджувати будь-які садові і кімнатні квіти.

16 травня, Місяць у Терезах. Висаджуємо у відкритий грунт розсаду капусти, помідорів, огірків, кабачків, квасолі, гороху, цибулі на зелень.

17 травня, Місяць у Скорпіоні. У цей день можна висадити салат, моркву, картоплю, буряк, капусту всіх видів, томати, баклажани, перці.

18 травня, Місяць у Скорпіоні. Висаджуємо у відкритий грунт картоплю, огірки, кабачки, томати, перець, всі види капусти, гарбуз, сіємо насіння квітів.

19 травня, Місяць у Стрільці. Повний місяць у 0:11. Несприятливий день для будь-яких посадок.

20 травня, Місяць у Стрільці. Малопродуктивний знак, однак можна садити цибулю, часник, лікарські трави і квіти, перець, картоплю, редис, буряк, моркву.

21 травня 2019 року, Місяць у Козерозі. У цей день можна висаджувати декоративні квіти і чагарники, картоплю, моркву, кореневу петрушку, буряк, редьку, ріпку, часник.

22 травня 2019 року, Місяць у Козерозі. Сухий і родючий знак. Вдалі дні для посіву, посадки і пересадки овочевих, ягідних культур, а також дерев і чагарників. Насіння сходять повільно, проте розсада виходить міцною і витривалою.

Рослини, посіяні в цей період, дають плоди середнього розміру з гарною лежкістю і великим терміном зберігання. Можна пересаджувати бульбові і цибулинні садові квіти.

Рекомендується обробка землі – прополка, полив, удобрення. Не забудьте посадити лікарські рослини і квіти – м’яту, мелісу, ромашку, календулу, лаванду, чабер і т. д., А також зелень – салат, петрушку, кріп, базилік, кінзу.

23 травня, Місяць у Козерозі. Продовжуємо висаджувати картоплю, моркву, редьку, ріпку, часник, всі бобові та зернові, висаджуємо квіти і чагарники.

24 травня, Місяць у Водолії. Займаємося прополкою, поливом, проріджуванням сходів. Робимо мульчування, обробляємо рослини від шкідників. Місячний календар городника на травень 2019  року радить, що у цей день не потрібно займатися висадкою рослин.

25 травня, Місяць у Водолії. У цей день потрібно відмовитися від будь-яких посадок рослин – один з найбільш несприятливих знаків. Краще зайнятися прополкою бур’янів, удобренням рослин, обприскуванням і поливом. Можна провести пікірування і прищипування.

26 травня, Місяць в Рибах. Саджаємо картоплю, гарбуз, огірки, суницю, малину, можна висадити розсаду баклажанів, томатів, перцю, капусти.

27 травня, Місяць в Рибах. Родючий і вологий знак. Однак слід пам’ятати, що плоди посіяних або висаджених в цей день рослин будуть недовго зберігатися, а тому краще посадити культури, такі як огірки, помідори, баштанні, зелень, бобові, перець, капусту, кабачки, синенькі, полуницю, суницю.

Які відразу підуть на стіл або на заготовки на зиму. Можлива посадка картоплі, моркви, буряка та інших бульбових, проте термін зберігання у них буде невеликий.

28 травня, Місяць в Рибах. Доглядаємо за рослинами, прополюємо, стрижемо газони, рихлимо грунт, обробляємо від хвороб і шкідників.

29 травня, Місяць в Овні. Безплідний знак, несприятливий період для посадок. Тому займаємося доглядом за рослинами.

30 травня, Місяць в Овні. Виконуємо роботи, перераховані 2 і 3 травня.

31 травня, Місяць у Тельці. Вдалими будуть будь-які посіви, посадки і пересадки рослин. Можна починати активний посів та висадку кавунів, капусти, буряка, моркви, брукви, ріпи, редису, бобових, томатів, цибулі.

Рослини, що мають міцне коріння, зможуть без перешкод прижитися в цей період. Також можна починати висадку насіння плодових дерев і ягідних кущів. У цей період можна сміливо проводити обрізку дерев і прищипування. З садових і кімнатних квітів найкраще зайнятися бульбовими і цибулинними – нарциси, тюльпани, гладіолуси, цикламени та інше.

Місячний календар городника на травень 2019. Дні, сприятливі для відпочинку

Серед днів травня 2019 року такими днями вважаються доба молодика і повного місяця, а саме 5 і 19 числа. Садівникам необхідно знати, що турбувати рослини не слід один день до і один день після молодика. У цей період вони ще ослаблені і погано переносять будь-яке втручання в життєдіяльність. Відпочинок на повний місяць триває один день.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *