Місячний календар городника на січень 2021 року допомагає людям в культивуванні рослин. Такими планами користуються багато років.
Місячний календар городника на січень 2021. Місяць в січні
Січень для багатьох є просто зимовим місяцем. Для інших – це початок нового року, а для третіх відкриті сезони посадочних робіт. Найголовніше – це закупити якісний насіннєвий матеріал, підготувати ємності, грунт, ознайомитися з агротехнічними правилами. Додатково складають список робіт, які потрібно буде зробити.
Фази місяця мають свій вплив на посадки. Саме тому потрібно завжди мати уявлення про те, на якій стадії розвитку перебуває небесне світило. Сприятливі дні для посадки в січні 2020 року треба дотримуватися. Календар посадок і інших садових робіт на січень складають, грунтуючись на цих відомостях:
Місяць – єдиний природний супутник нашої планети. Повний оберт навколо Землі він робить за 28 днів. То наближаючись до неї, то віддаляючись. І в залежності від її віддаленості і фаз, змінюється вплив на живі організми на землі.
🌑 Молодик, або перший місячний день – 13 січня. Найстрашніше несприятливий час для будь-яких маніпуляцій з рослинами. Такими ж якостями володіють другий і двадцять восьмий місячний день. Тобто день до молодика і день після нього.
🌓 Зростаючий місяць – 14 – 27 січня. Тонкий серп місяця збільшується, притягує вгору енергію. В результаті посилюється сокорух від кореневої системи до надземної частини. Це найблагодатніший період, щоб посадити рослини, від яких нам потрібні «вершки». Зелень, овочі, плоди, квіткові культури і декоративні чагарники. Календар підказує: можна проводити будь-які маніпуляції, висадку і пересадку, окулірування і живцювання.
🌕 Повний місяць – 28 січня. У цей день заборонені посадка і пересадка рослин. Краще зайнятися прополкою бур’янів, обробити посадки від шкідників і захворювань. Оптимальний час, щоб провести підживлення, тому що після молодика почнеться активність коренів.
🌗 Остання чверть – 1 – 12, 29 – 31 січня. В цей час вся енергія і соки спрямовуються до коріння. Які, наповнені енергією, активно розростаються і всмоктують поживні розчини з грунту. Це оптимальний час для посадки, пересадки і всіх маніпуляцій з бульбовими, цибулинними і коренеплодами.
На замітку! У дні Молодика і повного місяця краще не робити з рослинами ніяких маніпуляцій, не займатися посівними і посадочними роботами, так як буде знижена приживлюваність кореневої системи.
Сприятливі дні для посадки насіння в січні 2021 випадають переважно на зростаючий місяць. Він благотворно позначається на надземній частині рослин і ніяк не впливає на кореневу систему. У період зростання бажано:
садити розсаду, прибирати ділянку, пересаджувати молоді паростки, розвиток яких відбувається над землею; обробляти грунт і саджанці від шкідників і хвороботворних мікроорганізмів;
вносити мінеральні добрива;
готувати живці дерев;
прищеплювати дерева;
поливати грунт.
На замітку! При поливі важливо враховувати знак зодіаку, в якому проходить місяць.
У дачному календарі по спадаючому місяцю бажано займатися справами, пов’язаними з кореневою системою.
Не можна її пошкоджувати. Це може виявитися згубним. Можливі наступні заходи:
Саджають, пересаджують коренеплідні культури, цибулинні, бобові.
Проріджують загущені сходи.
Обробляють від шкідників, патогенних мікроорганізмів.
Вносять добрива органічного виду.
Збирають вирослі плоди. Це актуально для теплиць з підігрівом, в яких плодоношення триває цілий рік.
Місячний календар городника на січень 2021 радить, що роблять формуючу обрізку. Це уповільнює зростання розсади.
Викопують коренеплоди.
Цибулини квітів відправляють на зимівлю.
Сушать фрукти, овочі. Обов’язково потрібно покладатися на кліматичні умови регіону.
Місячний календар городника на січень 2021. Місяць в знаках Зодіаку
Щомісяця Місяць проходить через всі знаки Зодіаку. У кожному затримується на 2-3 дні. Знак зодіаку – це сектор небесної сфери, де розташовуються зірки, що утворюють певне зодіакальне сузір’я. Небесні світила і Місяць, які перебувають в їх полі зору, впливають на рослинність земної кулі.
Родючими (позитивно впливають на листя в зростаючу фазу) вважаються такі знаки: Скорпіон, Рак, Риби. Середньої родючості (впливають на плоди в період місячного зростання): Стрілець, Лев, Овен. Безплідні (діють тільки на квіти в зростаючу фазу): Близнюки, Водолій, Терези. Що впливають на корені і коренеплоди лише в спадну фазу: Телець, Діва, Козеріг.
Місячний календар городника на січень 2021. Сприятливі дні
Висаджують насіння на розсаду суворо з дотриманням агротехнічних норм. Попередньо знезаражують. Можна використовувати народні рецепти або засоби, куплені в магазині. Купувати їх варто в спеціалізованих точках продажу. Посадочні дні на дачній ділянці можна підбирати за кількома критеріями. В основному виділяють два основних. Посадочні дні січня по місяцю наступні.
Помідори будь-якого сорту, незалежно від розміру плодів – 17-26
Перець, солодкий, гіркий – 17-26
Баклажани – 17-26
Баштанні – 5-9
Бобові – 14-19
Хрестоцвіті – 1-9
Зелень – 18-25
Коренеплідні – 1-9
Цибулеві – 1-9
Картопля – 1-9
Плодово-ягідні культури, переважно дерева – 17-26
Однорічні квіти – 17-26
Дворічні, багаторічні квіти – 17-26
Кімнатні рослини – 1-9
По городнім роботам також є вказівки по сприятливим днях.
Місячний календар городника на січень 2021 рекомендує проводити живцювання, укорінення вусів у вікторії, робота з відводами – 23-25
Обрізка, прищіпка – 2-7
Внесення кореневого підживлення – 3-9, 28-29
Позакореневе підживлення – 16-18
На замітку! Сіяти насіння на розсаду потрібно правильно не тільки по агротехнічним нормам, а й з урахуванням кліматичних умов.
Звертають увагу на температуру повітря в регіоні, рівень вологості, період, коли настає весна. Терміни посіву можуть варіюватися і у домашніх рослин, овочевих культур. Важливо врахувати, що рослина має встигнути вирости, щоб плоди визріли до нормального ступеня придатності до вживання.
Декоративні рослини, що мають тривалий період вегетації. До них відносять сорти лев’ячого зеву, вербени, гайлардії, геленіума, дельфініуму, карпатського дзвіночка – 9
Зелень у вигляді петрушки, кропу, шпинату, редиски, руколи, базиліка, цибулі на перо – 10
Селера – 14
Баштанні від огірків до кавунів, в тому числі салат качанний, перець і інші пасльонові – 19 Південні
Помідори однорічні дворічного виду. Баклажанові культури. Посадку роблять тільки якщо є опалювальна теплиця – 20 Квіти однорічні багаторічного типу, мають довгий вегетаційний період – 23 Центральні
Селера – 27
Буряк, морквина, бруква. Посадки роблять в тому випадку, коли згодом паростки будуть висаджені в теплицю – 28
Місячний календар городника на січень 2021. Народні прикмети
Щоб скласти свій власний графік майбутніх робіт потрібно звертати увагу на погодні умови, так як від них безпосередньо залежать подальші дати посіву, потепління, весна.
Якщо в новорічну ніч стоїть сильний мороз, то в році буде великий врожай зернових хлібних культур.
Тепло і відсутність снігу обіцяє неродючий сезон.
На замітку! Якщо на початку січня на небі скупчуються хмари – до потепління.
Чим сильнішим буде мороз, тим вище підніметься температура влітку.
Морозна зима обіцяє спекотний літній сезон. Якщо виють хуртовини, то влітку будуть дощі, негода, сирість. Коли дим від пічної труби виходить стовпом, то скоро настануть морози, буде ясне небо. Хмари пливуть назустріч потокам вітру буде сніг. Якщо на даху багато довгих бурульок, то вродить хороший урожай. Сильний вітер принесе родючий рік. Коли на заході сонця на небі залишається зеленуватий відлив наступний день буде хмарним з проясненнями.
Коли в Святвечір небо чисте, зоряне, можна чекати велике поповнення великої рогатої худоби. Снігопад обіцяє благополучний рік. Відлига свідчить про ранню весну.
Коли великий снігопад, а сніг липкий, м’який з великими пластівцями – весна прийде раніше, ніж треба. Наявність сильного стійкого вітру принесе холоди із заморозками.
Лапатий сніг приносить негоду, мокроту, вогкість. Коли безперервно кричать галки, ворони буде сильний снігопад, хуртовина.
Кішка прагне лягти на м’яку, теплу поверхню до морозного майбутнього тижня.
Місячний календар городника на січень 2021 радить, якщо дме сильний вітер без хмар – грядуть морози. Дим з труби стоїть стовпом до сильного різкого похолодання, якщо стелиться без вітру, то до відлиги.
Ворони сидять на нижніх гілках – до вітряої погоди. Якщо вітер нестійкий, постійно змінює напрямок, швидкість, то скоро буде погіршення погоди.
Якщо на небі можна побачити блідий каламутний місяць, то гряде снігопад. Коли вночі дме сильний вітер, це до врожайного, благополучного року. Якщо він дме із заходу, то буде багато риби, молока, навпаки зі сходу до врожаю фруктів. На Старий Новий рік стоїть туман – урожайний сезон. На день Василя прийшов мороз, сніг – до родючості грунту.
На Святвечір є свої прикмети:
Увечері пливуть сині хмари – зміниться погода.
Курка сидить на сідалі на одній нозі – прийде холоднеча. Якщо вона крутить хвостиком буде заметіль.
У місяця видніється сережка – буде заметіль, мороз.
Яка погода стоїть в цю дату, таким прийде березень, або теплий, або холодний.
Відсутність хмар до сильних морозів – до сильної морозної погоди.
Якщо місяць круглий, ясний взимку прийде холоднеча, а влітку вітер.
Коли на небі багато яскравих зірочок – це до морозу.
День був погожим, ввечері було багато низьких шаруватих хмар – прийдуть тривалі заморозки.
Коли стоїть день теплий, хліби будуть темними, густими.
У холодну, ясну погоду чекати посушливого літа.
День похмурий з великою кількістю снігу до рясного урожаю.
Зірки виблискують яскраво – буде сильний мороз.
На замітку! Ясна погода обіцяє посуху влітку, похмура до родючості. Яскравий блиск зірок до холоднечі, мала їх кількість на небі до негоди.
Сильні вітри приносять влітку голод, посуху, багато грози. У заметіль не можна вирушати в дорогу. В цю дату вона особливо небезпечна, сильна. Яскраве сонечко свідчить про благополучний дачний сезон. Завірюха взимку до похмурої погоди влітку. Якщо ліс шарудить, то скоро настане відлига.
На поверхні дерев, стогів є іній – влітку простоїть мокра, холодна погода. Ця дата є днем Григорія Літоуказателя. Якщо віє вітер південний, то червень буде з грозами, дощами. Теплий день до ранньої весни. Хмари пливуть проти напрямку вітру – чекати снігопаду.
Тетянин день (25 січня):
Коли на нього зберігається сонячна, ясна погода, то рано прилетять птахи, буде рання весна.
Йде сніг – чекай влітку сильні дощі.
Промені сонця опускаються вниз на землю у вигляді пучків, наступний тиждень буде сонячним, морозним. Близько місяця присутній туман – незабаром прийде снігопад. Сильний вітер обіцяє сирий рік. Якщо в ранкові години сильно щебечуть синички, вони шукають укриття, скоро прийдуть сильні заморозки, заметіль. Туман упереміш з малохмарною погодою до різнотрав’ям влітку.
Місячний календар городника на січень 2021 радить, що у майбутньому році буде вдалою риболовля, полювання, роботи в городі, саду. Прохолода обіцяє аналогічну погоду влітку, зокрема в червні-липні. Якщо температура повітря дуже сильно опустилася, то літо буде не родючим. З ранку пищать синички – буде нічний мороз. Ворона сідає на верхівку дерева – на хвості приносить холоди, заметіль. Ворони збираються в зграйки – до морозів. Можливо сильне похолодання до замерзання джерел.
Якщо на день Афанасія стоїть відлига, то влітку гряде негода, картопляний урожай буде мізерним.
Ці прикмети вивчали багато років і намагалися підлаштовуватися під них при плануванні дачного сезону.
Часом прості правила, поради, рекомендації допомагають добитися відмінних результатів в садівництві. Насправді користуватися місячним календарем просто. Потрібно тільки грамотно співвідносити дати, культури, знаки зодіаку і фази небесного світила.