Місяць має важливий вплив на життя всіх живих організмів на планеті, не залишаються осторонь і рослини. Від правильного вибору фази посіву і наступного витримування графіка в догляді багато в чому залежить повноцінний розвиток і врожайність посаджених навесні культур. Місячний календар городника на січень 2020 року – не панацея від усіляких неприємностей, але витримування деяких простих правил садівниками і городниками позначиться сприятливо на підсумку праці.
Місячний календар городника на січень 2020 року детально по дням
1 січня. Рекомендується посадка рослин, пересадка, висадка розсади, квітів. Добре приживуться на ділянці висаджені в цей день пасльонові, гарбузові, овочеві культури, а також плодово-ягідні і польові. Проведіть полив, розпушування землі. Приділіть час кімнатним рослинам, зокрема акваріумним, орхідеям, пальмам. Ні в якому разі не обрізайте їх. Погано позначаться на стані рослинності і роботи зі знищення шкідників.
2 січня. Нарешті можна зайнятися відкладеним цькуванням шкідників, знищенням хвороб рослин. Проведіть санітарну обрізку вирощуваних культур, створіть для них хороші умови для розвитку, знищивши бур’яни, розпушивши землю, помінявши грунт в горщиках кімнатних квітів. Якщо зібралися сіяти рослини, то виберіть ті, які потрібні вам не на зберігання, тобто висійте швидкозростаючі пагони в інший день.
3 січня. Засівайте польову люцерну, пряну зелень на кшталт гірчиці, базиліка, коріандру, петрушки. Чи не заборонений посів деяких польових, зокрема, цибулі, редис, пекінської капусти. Відмовтеся від посіву культур, які потрібні вам на насіння або на зберігання. Користь не принесе пікіровка, укорінення, пасинкування рослин. Краще зайнятися прополкою, прорідити сходи, залишивши найміцніші і якісні.
4 січня. Засівати швидкозростаючі пагони, але не садіть їх. Засійте овочеві і пряно-зелені культури. Добре зійде після посіву в цей день люцерна. Огляньте посадки, щоб вчасно виявити шкідників і почати боротьбу з ними. Місячний календар городника на січень 2020 радить провести розпушування землі, підгортання. Якщо є необхідність, пересадіть зміцнілі сходи на іншу ділянку. Приділіть час кімнатним квітам, замінивши в їх горщиках землю.
5 січня. Підготуйтеся до посівних робіт, замочивши насіння в спеціальному розчині. Сприятлива в цей день посадка на зберігання, особливо, якщо мова йде про повільно зростаючі рослини на кшталт багаторічників, чагарників, дерев. Зупиніться на тих примірниках, які раніше не приживалися на вашій ділянці. Проведіть полив, але не прикореневий. Обов’язково розпушіть землю, щоб у молодих посадок була можливість активніше розвиватися.
6 січня. Можна посадити або посіяти овочеві, пряно-зелені культури. Добре проростуть і плодово-ягідні, деякі польові рослини, на зразок соняшнику і кукурудзи. Сприятливий день для посадки кімнатних первоцвітів, каланхое, бегоній декоративно-квітучих, цикламена, фіалок. Відмовтеся від пересадки дорослих рослин, а також від розпушування, яке може зачепити їх кореневу систему, зашкодивши посадкам, таким чином.
7 січня. На зростаючий Місяць займіться посівом або посадкою кучерявих рослин, на зразок гороху, квасолі, дині. Приживуться і декоративні, ампельні екземпляри, особливо ті, чиї стебла повзучі або сланкі. Прорідіть сходи, позбувшись від слабких, займіться підгортанням, прополкою, розпушуванням. Однак, останню процедуру не завершуйте поливом, як зазвичай. Заборонено пересаджувати дорослі трав’яні рослини.
8 січня. Продовжіть посадку і посів ампельних, декоративних, витких рослин. Знайдіть час для видалення порослей, вусів у суниці. Обприскати посадки від хвороб і шкідників. Добре вкорінюються в цей день овочеві культури. Наприклад, редис, капуста, бобові, плодово-ягідні, пряно-зелені культури, чагарники, в’юнкі рослини. Займіться квітами, в тому числі і кімнатними. Пересаджувати трав’янисті екземпляри не рекомендується.
9 січня. Підготуйте посівний матеріал, замочивши його. Займіться посадкою і посівом культур, особливо однорічних. Перевагу віддайте тим, які не знадобляться вам на насіння або на тривале зберігання. Прищеплюють посадки, розрихлюють землю, поливають сходи, проріджують їх, щоб усунути слабкі рослини, залишивши розвиватися на грядці найміцніші. Кучеряві, ампельні, деревні, декоративні, трав’яні, бульбові пересадці в цей день не підлягають.
10 січня. Обробіть насіння перед посівом, замочивши їх в спеціальному розчині. Місячний календар городника на січень 2020 рекомендує, що сприятливий день для посадки декоративно-листяних, овочевих, польових, плодово-ягідних, пряно-зелених культур. Квітникарям рекомендується висадити гвоздики, гіацинти, горошок, мак, троянди, шавлію. Кімнатні рослини, зокрема, агава, очиток, аїр, Гастер можна пересаджувати, вкорінювати, обрізати. Всі ці процедури підуть квітам на користь.
11 січня. На ділянці висадіть плодово-ягідні культури, овочеві, польові, пряно-зелені. Наприклад, базилік, чабер, спаржу, кріп, м’яту, селеру. Сприятливий день для посадки і посіву квітів, для догляду за кімнатними рослинами. Останні можна пересадити в інший горщик, обрізати, укоренити. Відмовтеся від знищення шкідників і боротьби з хворобами, які вимагають застосування отрутохімікатів.
12 січня. З квітів добре приживуться в цей день мак, фіалка, маргаритка, волошка, календула, а з польових сорго, люцерна. Без проблем і результативно пройдуть посадкові і посівні роботи плодово-ягідних культур, пряно-зелених, овочевих. Давно планували посадити декоративні чагарники або дерева, які не дають велику кількість плодів? Саме час зробити це. Підживлення і полив перенесіть на інший день.
13 січня. Сформуйте крони висаджених рослин, видаліть зайві пагони, залишивши тільки найміцніші. Займіться підготовкою посівного матеріалу, ретельно опрацювавши його. Садіть чагарники декоративні, овочеві культури, польові, плодово-ягідні, а також пряно-зелені. Приживуться і кімнатні рослини, на зразок мімози, камелії, кал, амаранту, гарденії. Почекайте з поливом, а також з підживленням.
14 січня. Займіться посівом овочевих рослин, проте, не варто сподіватися, що вони дадуть в майбутньому великий урожай. При цьому посадки будуть міцними, з добре розвиненою кореневою системою. Сприятливий період для висадки декоративних рослин, які обов’язково будуть рясно цвісти, перетворюючи ваш ділянку. Проведіть полив, обрізання, пікіровку, пересадку. Займіться заготівлею лікарських рослин.
15 січня. Для посіву і посадки овочевих культур період не найкращий. Винятком є хіба що гіркий перець, огірки. Найкраще проростуть висаджені в цей день однорічні декоративні рослини. Вони дадуть безліч дрібних квітів. Огляньте рослини, щоб переконатися у відсутності хвороб або шкідників. Виявивши такі, негайно преступайте до обробки їх отрутохімікатами. Місячний календар городника на січень 2020
не рекомендує замочувати насіннєвий матеріал.
16 січня. Сприятливий день для посадки або посіву культур на насіння або тривале зберігання. В першу чергу займіться овочами, пряно-зеленими рослинами, плодово-ягідними, польовими. Із квітів можна посіяти гладіолуси, маргаритки, шавлію, фіалки, незабудки, клематис. Відмовтеся від обприскування посадок і їх щеплення. А ось зайнятися прищепленням, укоріненням живців або формуванням кореневої системи не заборонено.
17 січня. Посаджені в цей день рослини дадуть в майбутньому хороший насіннєвий матеріал, а також будуть відрізнятися високою лежкістю, через що рекомендується сіяти екземпляри, які ви плануєте зберігати або садити в наступному році. Омолодіть вирощувані рослини, проведіть прищіпку, формування коренів. Хороший результат дасть підживлення, полив культур, що розвиваються.
18 січня. Посіяні сьогодні рослини зійдуть швидко, в майбутньому вони сформують міцне стебло і потужну кореневу систему. Цей день підходить для посадок на урожай. Попередньо не забудьте замочити насіння, щоб сходи були максимально якісними. Проведіть підживлення рослин, використовуючи, як мінеральний, так і органічний матеріал. Шкоди не принесе прополка, розпушування, оранка, профілактичне обприскування.
19 січня. Садіть і засівайте в цей день плодово-ягідні, овочеві, пряно-зелені, кімнатні рослини. Наприклад, олеандр, стапелію, опунцію, дурман, алое. З квітів можна посіяти ірис, гладіолус, лілійні, жоржини. Заборонено обрізка рослин, так як рани доведеться дезінфікувати. Не бажані – розподіл коренів, пересадка. В результаті пересаджені екземпляри почнуть повільно загнивати.
20 січня. Займатися посівними роботами не заборонено, однак готуйтеся до того, що рослини будуть рости швидко, формуючи великі вершки, але в майбутньому від таких екземплярів не буде толку в плані врожайності. Висадіть квітучі декоративні культури, лікарські трави. Займіться обробкою посадок від хвороб і шкідників, отрутохімікати зараз рослинам не зашкодять. Заборонено обрізати дорослу рослинність.
21 січня. Культури, посіяні сьогодні, будуть швидко рости вгору, але плодів в майбутньому вони дадуть небагато. З овочевих краще висіяти, посадити тільки перець, гарбуз, часник, капусту, бобові, цибулю. Засаджуючи ділянку пряно-зеленими, віддайте перевагу цикорію, спаржі, м’яті, фенхелю, хріну. Займіться кімнатними рослинами, газонними травами, але не потрібно рясно їх поливати або обрізати, так як після механічного пошкодження їм буде складно швидко відновитися.
22 січня. Сприятливо пройде пересадка бульбових, цибулевих. Сіяти і садити краще ті культури, які ви потім мають намір тривалий час зберігати або відбирати в якості посівного матеріалу. Сходити рослини будуть повільно, але переживати з цього приводу не потрібно. Зростуть сходи дружно, в майбутньому вони сформують міцну кореневу систему і стебло. Такі екземпляри легко перенесуть перепади температурних показників, різні хвороби і інвазію шкідниками.
23 січня. Зосередьтеся на посіві, посадці культур, урожай яких для вас в цьому році важливий. Плодоносити рослини будуть добре. Плоди будуть середніми, але з хорошим показником лежкості. Щоб сходи проклюнулися дружно і потім добре перенесли пересадку, попередньо їх замочіть в спеціальному розчині. Місячний календар городника на січень 2020 радить висадити однорічні та багаторічні квіти. Вони будуть стійкими, цвісти стануть, коли прийде час, рясно.
24 січня. Дорослі овочеві культури добре перенесуть пересадку, а молоді будуть розвиватися повільно, але при цьому стебло їх і коренева система сформуються міцними. Такі рослини зможуть продемонструвати відмінну стійкість по відношенню до різних хвороб, до інвазії паразитами, до перепадів температури. Користь принесе проведене зараз прикореневе підживлення, а також полив. Працюючи з рослинами, намагайтеся не зачіпати їх коріння.
25 січня. Вкрай несприятливий період для посіву та посадки культур, які повинні плодоносити. Максимум, що можна висіяти, так це квіти. Однак, готуйтеся до того, що їх форма і інші характеристики в результаті будуть відрізнятися від тих, що були заявлені розповсюджувачем насіннєвого матеріалу. Пересадку дорослих рослин краще також відкласти, як і поливні роботи, які можуть завдати шкоди кореневій системі.
26 січня. Посаджені і посіяні в цей день рослини будуть сходити погано, а екземпляри, що зійшли виявляться занадто слабкими або життєздатними, але не родючими. Відмовтеся від подібних робіт, перенесіть на потім і пересадку дорослих овочевих, плодово-ягідних культур. Таку процедуру вони перенесуть погано. Зосередьтеся зараз на селекції нових видів рослин, на видаленні бур’янів, підгортанні, розпушуванні.
27 січня. Сприятливий день для посівних робіт. При цьому відмінно зійдуть всі види культур. Рослини вийдуть міцними, витривалими, зі стійким стеблом, добре розвиненою кореневою системою. Плоди їх будуть якісними і смачними. В першу чергу посадіть пасльонові, гарбузові. Пересадіть підрослу розсаду. Розрихліть землю, для насичення повітрям, і полийте.
28 січня. Засівати ті культури, плоди яких ви не збираєтеся довго зберігати або використовувати в майбутньому, як насіннєвий матеріал. Проведіть підживлення і полив висаджених рослин, однак намагайтеся не переборщити, використовуючи мінеральні та органічні матеріали. Огляньте дерева і кущі, обріжте їх при необхідності. Дана процедура сьогодні несе мінімум ризику. Не рекомендується труїти шкідників.
29 січня. На насіннєві цілі сіяти рослини не потрібно. Висаджуючи ті культури, які приносять плоди, готуйтеся до того, що якість останніх буде на висоті, проте лежкість їх буде низькою. Найкраще приживуться гарбузові, пасльонові. Використовуйте органіку і мінеральний матеріал для підживлення примірників, що розвиваються на грядці. Якщо потрібно, пересадіть їх, але не обрізайте. Не переборщіть з поливом, щоб посадки не заразилися грибком.
30 січня. Посівні і посадкові роботи перенесіть на потім, так як ті рослини, які на землі приживуться, вийдуть слабкими, погано плодоносними. Сприятливий день для проріджування сходів, видалення неякісних примірників. Проведіть прополку, розпушування, підгортання дорослих рослин. Обробіть їх отрутохімікатами, що усувають хвороби і шкідників. Не рекомендовані – укорінення, пікіровка.
31 січня. Сходити висіяні в цей день рослини будуть погано. Якщо це культури, які плодоносять, плоди в майбутньому будуть зав’язувати слабо. Займіться обробкою, підготовкою насіннєвого матеріалу, поліпшення якості землі шляхом її оранки, розпушування. Підлікуєте хвору рослинність, використовуючи отрутохімікати. Боріться зі шкідниками. Почекайте з пересадкою і формуванням коренів.