Серпень – благодатна пора для садівників і дачників. І зовсім не тому, що ще стоять сонячні теплі дні, і можна розслабитися. Скоріше навпаки. Різних справ в цьому місяці не менше, ніж в попередніх, але ці справи і клопоти приємні. У серпні садівники «пожинають» результати своєї праці – це час збору врожаю дуже багатьох вирощуваних культур. Про те, що можна робити в саду, городі підкаже місячний календар городника на серпень 2019 року.
Місячний календар городника на серпень 2019 року. Серпневі роботи в городі
У серпні садівників радують тепличні культури. Огірки вже починають проходити пік плодоношення. Всі вдосталь наситилися хрусткими плодами і зробили частину заготовок на зиму. Правильно зробили ті городники, які в середині червня ще раз висадили насіння огірків на розсаду, а пізніше – в липні пересадили її в теплицю. Тепер підрослі молоді огіркові рослини будуть віддавати свій урожай до холодів.
Помідори та перці в серпні теж дозрівають все більш активно: червоні, рожеві та жовті їх плоди йдуть свіжими до столу, починається і консервування на зиму.
Якщо у вас немає умов для утримання томатів у теплиці до жовтня, то в серпні потрібно прищипувати верхівки рослин для обмеження їх зростання і видаляти квітки – вони вже не встигнуть сформувати плоди, а тільки будуть забирати поживні речовини у помідорів, що зав’язалися.
Потрібно уважно стежити за томатними рослинами, щоб не пропустити можливу появу фітофторозу. Обробляти мідьвмісними препаратами при дозріванні плодів вже не можна, тому застосовуйте «Фітоспорін».
Після збору врожаїв не забувайте підживлювати огірки, томати, перець органічними і мінеральними добривами і поливати рослини.
Якщо ви не прибрали ще в липні стрілків (озимий) часник, то це потрібно зробити на початку серпня – як тільки пожовтіє його листя і стебла. Часник потрібно відразу ж викопати, зв’язати стебла в пучки і повісити під навісом для просихання.
Коли помітите, що цибуля, яка полягла на грядці, почала жовтіти і підсихати її пір’я, потрібно висмикнути цибулини з грунту і при сонячній погоді залишити на 3-4 дня її на грядці для висихання. Якщо погода волога, потрібно прибрати цибулю з грядки і віднести під навіс або в сарай, де розстелити тонким шаром для просушування.
На місце, що звільнилося після збирання часнику, цибулі, інших культур місце в серпні можна посіяти насіння редиски, шпинату, кропу, крес-салату та інших зеленних скоростиглих культур орієнтуючись за місячним посівного календаря на серпень.
Тоді у вересні ви зможете збирати врожаї соковитої зелені і редиски. При наявності вільного місця в теплиці ці культури можна посіяти і там – тоді отримаєте ранній гарантований урожай.
Якщо немає бажання повторно вирощувати зеленню культури і редис, посійте на звільнених грядках сидерати – білу гірчицю, жито, фацелію. Вони оздоровлять грунт, а скошена їх зелена маса послужить хорошим добривом.
У серпні можна посіяти насіння корисних багаторічних культур: багатоярусної цибулі, цибулі батуна, слизуна, шніт-цибулі, ревеню. До зими вони зійдуть і сформують хорошу кореневу систему, що дозволить їм легко перенести зимові холоди.
Підгживлюйте органікою і мінеральними добривами пізню капусту, полийте рясно рослини.
Приблизно за 10 днів до збирання картоплі потрібно скосити бадилля і винести її за межі ділянки. У другій половині серпня вже можна починати викопувати ранні сорти картоплі.
Місячний календар на серпень 2019 року радить, що потрібно прибрати від сміття, провітрити і продезінфікувати сховища і льохи, де буде зберігатися прибраний урожай.
Місячний календар городника на серпень 2019 року. Серпневі роботи в саду
Продовжити розпочату в липні установку підпор під гілки, на яких дозріває рясний урожай яблук, груш, слив.
У міру дозрівання літніх сортів цих культур потрібно оперативно знімати урожай плодів. Вони довго не зберігаються. Потрібно не забувати поливати і підживлюваати плодові рослини калійно-фосфорними добривами.
На початку серпня продовжити, якщо не встигли в липні, щеплення окуліруванням яблунь, груш та інших плодових культур.
На ягідних чагарниках пізніх сортів смородини і агрусу зібрати урожай, порихліть грунт, підживити калійно-фосфорними добривами і полити всі рослини. Азотні добрива використовувати вже не можна – вони викличуть відростання пагонів, які не встигнуть задеревеніти до зими і вимерзнути.
На суничних грядках після закінчення збору останніх ягід видалити всі квітконоси, непотрібні вуса і засохле листя. Порихліть грунт і підсипте до рослин компост або перегній. Підживлювати суницю азотними добривами – її потрібно сформувати до холодів густе листя, яка буде вкривати кореневу систему взимку від морозів.
В середині серпня починайте висаджувати з маточника на постійне місце підрослі і зміцніли молоді рослини суниці.
На посадках малини вирізати біля самої землі відпложоношені пагони і непотрібну поросль. Підживлювати рослини калійно-фосфорними добривами.
Місячний календар городника на серпень 2019 року. Серпневі роботи в квітнику
Слідкуйте регулярно за рослинами, обривайте квітки, які вже відцвіли, високорослі рослини підв’язуйте до опор.
У серпні можна розмножувати і пересаджувати лілії. Пересадіть і поділіть в другій половині місяця півонії, астильби, іриси, флокси, дельфініуми.
Висадіть на постійне місце посіяні на початку літа на розсаду дворічники: фіалку, гвоздику турецьку, незабудку, маргаритки.
В останній декаді серпня приходить пора для висадки на клумби дрібно цибулинних весняних квітів: крокусів, галантусів, мускарі та інших. Висаджують їх в добре підготовлений грунт на глибину, рівну 3-4 діаметрам цибулин.
В цей же час висаджують і цибулини тюльпанів і гіацинтів.
У другій половині серпня можна збирати дозріле насіння однорічних: нагідок, чорнобривців, рудбекії та інших.
Місячний календар городника на серпень 2019 року. Знаки Зодіаку та робота з рослинами
Тепер необхідно вивчити перебування Місяця в одній з фаз і в сузір’ї того чи іншого знака Зодіаку, на підставі цього буде розписаний план робіт на серпень місяць по дням.
1 серпня. На молодик краще не втручатися в життя садових культур. Краще активно позайматися прополкою грядок, приділити час видаленню бур’янів. Рослини краще залишити в спокої.
2,3 серпня. Місяць росте в родючій Діві. У ці дні сприятливі вторинний посів і подальша посадка невибагливих однорічних квітів, невисоких декоративних деревець, багаторічних чагарників, витких і повзучих представників.
Рекомендується будь-яка формує обрізка дерев, пікіровка і пересадка, розподіл багаторічних квітів, розмноження багаторічників відводками. Також здійснюють будь-яку обрізку, можна вносити добрива, поливати.
Можливі такі види робіт: чергова прополка, земляна оранка і м’яке розпушування, обприскування від згубних шкідників і рослин, що розвиваються. У цей період також проводять викопування дозрілих бульб картоплі на тривале погрібне зберігання. У багатьох регіонах починаються заготовки вирощеної городньої продукції про запас.
4, 5 серпня. Місяць продовжує рости в Терезах. В цей час допустима посадка всіх бульбових квітів, чагарників і троянд, посів, посадка на тривале зберігання на насіння рослин з їстівним стеблом: зелені, бобових і овочевих плодово-ягідних культур, пряних трав.
Також проводять первинне укорінення живців, омолоджуючу обрізку культур, полив, чергове розпушування, ретельне прибирання на родюче насіння, збір дозрілих коренеплодів на тривале зберігання. Небажано робити в цей час необхідне щеплення і сезонне обприскування культур.
6 7 серпня. Місяць в Скорпіоні зростає. Місячний календар городника на серпень 2019 року радить, що сприятливо в цей момент займатися тепличною розсадою на тривале зберігання і заготівлею насіння.
Також проводиться щеплення і обрізка, чергова пересадка, полив, цілюще підживлення натуральною органікою і мінералами, чергова прополка грядок, покіс газонів, обприскування і ретельне обкурювання від небажаних шкідників, йде закладка живильного компосту.
8, 9 10 серпня. Місяць росте в Стрільці, це активний день для садових маніпуляцій. Радять проводити посадку, посів і пересадку рослин, заготівлю живців для чергового розмноження рослин, сезонне щеплення. В цей час рослини посилено вбирають живлющу вологу з родючого грунту і необхідні мікроелементи, тому необхідно докласти зусиль для рясного поливу і внесення поживних добрив.
Також триває збирання коренеплідних на зберігання і зріле насіння, збір цілющих пряних і лікарських рослин, коренеплідних і цибулевих на тривале зберігання, зріз квітів, викопування коренеклубнів для зберігання.
11 12 серпня. Зростання місяця триває в плідному Козерозі. Сприятливі дні для вторинної посадки сезонних культур на зберігання і на відбір насіння, пересадки городніх овочевих культур, особливо коренеплодів: поживної картоплі, цибулевих культур, дерев і багаторічних чагарників, посадки підщеп для чергового прищеплення.
Також йдуть сезонні посіви під зиму багаторічних культур, вільно зимуючих в незахищеному відкритому грунті без додаткового захисту. Припустимо внесення мінеральної поживи, посів зелені під зиму – селери, соковитого кропу, хріну, кислого щавелю, пряно-зелених трав, плодово-ягідних культур.
13 14 серпня. Перша чверть в непродуктивному Водолії. Сприятливі дні для ораніки і м’якого розпушування городнього грунту, сезонної прополки, проріджування дрібних сходів, обприскування рослин, що розвиваються від шкідників, збору врожаю на погрібне зберігання, банкової заготовки, квітів, що ростуть, доспілих плодів і насіння лікарських культур.
Також можливі сезонний посів і посадка невибагливих багаторічних квітів, укорінення рослин, посадка багаторічних цибулинних рослин. Обережно в цей час потрібно бути з поливом і живильним підживленням рослин, щоб не спалити їх сприйнятливе коріння.
15 серпня. Повний місяць – це час особливої уразливості рослин: краще обмежитися прополкою, сухим розпушуванням, боротьба з бур’янами, чергове щеплення і перещеплення рослин.
16, 17 серпня. Місяць йде на спад в Рибах. В цей час роблять щеплення саджанців, заготівлю живців, внесення позакореневих підживлень, розпушування грунту, покіс газонних трав, обрізку дерев і чагарників.
Також повним ходом йде збір лікарських рослин, закладка компосту на зиму. Дозволена посадка зелені, перцю, помідорів на розсаду.
18, 19, 20 серпня. Місяць убуває в Овні. Вважається, що в цей час земля відкривається, віддаючи свою цілющу силу сприйнятливому корінню. Надземна частина багаторічних рослин дуже чуйно реагує на будь-які зміни, тому проявляють граничну обережність в роботі зі звичним садовим інвентарем.
Цей час підходить для формування обрізки рослин для уповільнення комфортного зростання, щеплень, викопування, проріджування, кореневого органічного підживлення, обприскування від докучливих шкідників.
21, 22 серпня. Місяць в продуктивному Тельці убуває. Сприятливі: посадка на зберігання будь-яких сортів культур, поливи, розпушування, покіс трав, обрізка для посилення росту пагонів, щеплення, прищіпка, заготівля коренів лікарських рослин, виконання заготовок про запас зібраної продукції.
23, 24, 25 серпня. Місяць убуває в Близнюках. Займаються облаштуванням саду, посадкою, вторинним посівом і розмноженням комфортно розвиваючих рослин. Дозволено проріджування дрібних сходів, безполивне розпушування, проріджування незміцнілих саджанців, прополка і обприскування від докучливих шкідників і згубних хвороб.
Також повним ходом йде збір і зберігання дозрілих плодів і їстівних коренеплодів, прибирання поживних зернових культур, заготівля багаторічних квітів і збір цілющих лікарських трав, збір плодів на насіння, викопування цибулин бульбових рослин.
Місячний календар городника на серпень 2019 року радить, що небажано займатися пересадкою невибагливих трав’янистих рослин.
26, 27 серпня. Місяць убуває в Раку. Дозволено пересаджувати і сіяти однорічники, проводити позакореневе мінеральне і кореневе органічне підживлення щеплення багаторічних саджанців. У цей час активно ведеться заготівля листя цілющих рослин, вирощеної продукції про запас. Посадка квітів, зелені, овочевих культур, догляд за польовими культурами – житом, пшеницею, ячменем дозволена.
28, 29 серпня. Місяць перебуває у Леві. Дозволено проведення обробки верхньої наземної частини рослин – обрізки, щеплення, прополка грядок від бур’янів і обприскування рослин від небажаних шкідників і згубних недуг. Це також вдалий час для посіву рослин із їстівної наземної частини.
30 серпня. Молодик – це несприятливі дні для роботи в саду. Краще в цей час обмежити свій вплив на рослини, зайнятися розпушуванням грунту, збором врожаю: томатів, огірків, баклажанів, зелених салатів.
31 серпня. Місяць у родючій Діві дає можливість для пересадки, посадки і посіву листових і плодових культур, чагарників, земельна обробка, щеплення і перещеплення. Небажано проводити обрізку і укорочення пагонів дерев або багаторічних чагарників.
Місячний календар городника на серпень 2019 року по днях
Місячний календар городника на серпень 2019 року радить городникам і садівникам прямо по днях розпланувати всі свої роботи по збірці врожаю, з підготовки землі до нового сезону. А якщо місяць буде теплим і сприятливим, то не упускати моменту і посіяти те, що встигне ще виростити і дозріти.
З 1 по 6 серпня – це час зростаючого Місяця, під впливом таких знаків зодіаку, як Скорпіон, Стрілець і Скорпіон. У цей період можна проводити наступні городні та садові роботи:
пересадити листяні і декоративні рослини;
провести ягідно-фруктовий збір;
посіяти насіння для другого врожаю салатного листя та іншої зелені;
зібрати овочеве насіння і пряні трави на сушку;
обрізати засохлі та пошкоджені гілки на чагарникових рослинах;
законсервувати вже зібраний урожай;
підживлювати черешки до щеплення.
7 серпня – це час повного місяця, який не підходить для проведення садових і городніх робіт.
З 8 по 20 серпня – це період спадного Місяця, який благоволить для того, щоб провести наступні садові та городні роботи:
перекопати порожні грядки;
прибрати коренеплоди;
підживлювати компост і закласти його в ями;
зібрати урожай ягід;
переробити фруктово-ягідний урожай на сік;
пересадити полуницю і садову суницю;
почати викопувати картоплю;
прорихлити грунт під чагарниками;
обробити сад від шкідників і хвороб;
заготовити квіткові насіння;
Прищепа та прищепити дерева;
зібрати коренеплоди і підживлювати їх до зимового зберігання;
покосити траву на сіно;
обрізати вуса полуниці і пересадити їх на інше місце;
заготовити і укоренити живці;
зібрати урожай фруктів на зберігання і переробку.
21 серпня – Молодик, в цей день варто відмовитися про проведення робіт в саду і на землі.
З 22 по 31 серпня – зростаючий Місяць і в кінці місяця можна зробити такі садово-городні заходи, як:
посадити кущі полуниці і суниці;
виробляти полив багаторічних чагарників;
засіяти вже порожні грядки сидератами;
обприскувати культури інсектицидами і фунгіцидами;
провести обрізання троянд;
укоренити живці;
викопати бульби і цибулини квітів, щоб підготувати їх до зимового зберігання;
зібрати овочі та підготувати їх для зимового зберігання;
прищепити дерева і ягідні чагарники;
викопати останній урожай картоплі;
обрізати засохлі гілки з кущів;
перекопати грунт;
підживлювати клумби до зимівлі;
про мульчувати грядки з полуницею;
посадити дерева і чагарники.
На замітку! Для збору другого врожаю для посадки варто вибирати тільки скоростиглі сорти, але і тут все буде залежати від кліматичних умов регіону.