Home / Дозвілля / Місячний календар городника на листопад 2019 року

Місячний календар городника на листопад 2019 року

У листопаді в багатьох широтах вже лежить сніг. Але в саду, звичайно, ще не закінчені роботи. Що ж робити квітникарю, садівникові й городникові в цьому місяці? Як може допомогти  місячний календар городника на листопад 2019 року.

Місячний календар городника на листопад 2019. Навіщо використовувати місячний календар

Місячний календар городника на листопад 2019 року

Ще стародавні цивілізації з’ясували, що місячний цикл схиляє все живе, та й не тільки. Згадати варто хоча б припливи і відливи. Рослини в нашому саду не є винятком. Місячний календар городника на листопад 2019  року допоможе садівникам, квітникарям і городникам здійснити задумані плани на ділянці.

Супутник Землі має чотири фази:

молодик;

зростаюча;

повна;

спадна.

Виробляти посадки можна, коли Місяць росте або зменшується. Причому при збільшенні ростуть вершки, а при зменшенні корінці. Тобто, коли супутник з’являється в небесах після відсутності, можна висаджувати зелень, цибулю на перо, чагарники, дерева, квіти і траву.

А якщо Місяць починає пропадати, то  місячний календар городника на листопад 2019  року після повного місяця підкаже, що в землю кидають насіння і бульби картоплі, цибулі, буряка, редису. І садівники, городники і квітникарі зможуть отримати відмінний урожай.

Взимку себе теж можна побалувати овочевими культурами, вирощеними в будинку, але обов’язково потрібно проводити підсвічування.

Місячний календар городника на листопад 2019. Які роботи повинні проводитися в саду в листопаді

Листопад вважається останнім місяцем, коли на ділянці можуть проводитися будь-які роботи, пов’язані з рослинами. В цей час осінь може в мить ока перетворитися на повноцінну зиму. Саме тому основна діяльність в городі повинна бути спрямована на підготовку насаджень до зимівлі.

Кімнатні ж рослини вимагають більш трепетного догляду.

У листопаді вже все зібрано, але не весь сад підготовлений до зими, подивимося, що робити. У цей час проводяться наступні роботи:

Обробка теплиць і парників від хвороботворних бактерій, застосовують різні дезінфікуючі засоби.

Виїмка старого закритого грунту, хоча б на глибину 5 см і внесення нового. Для цієї мети ще необхідний перегній, торф, компост.

Збір опалих плодів, листя, гілок, спалювання їх, щоб знищити грибок.

Рясний полив, при відсутності заморозків. Це допомагає деревним рослинам добре підготуватися до морозів.

Мульчування грядок і пристовбурних кіл листовим опадом, травою, сіном і іншими укривними матеріалами.

Посів під зиму зелені, цибулі та моркви. Проводять по злегка замерзлому ґрунті, заздалегідь обробивши грунт, зробивши ямки.

Капуста, що залишилася на городі, повинна бути зібрана, відразу ж її чистять і укладають в місця зберігання. Також готують з неї різні страви.

Перевірка місць знаходження зібраного врожаю. Таку процедуру проводять періодично, оглядаючи плоди на предмет гниття. Якщо таке виявляється, згнилий овоч викидається, а сусідні піддаються обробці антисептиком.

У сховищі знижують вологість і температуру шляхом провітрювання.

Замазують в підвалах тріщини і дірки, щоб не з’являлися миші та інші тварини, які можуть завдати шкоди врожаю.

Зелену масу сидератів закладають в землю, щоб вона перегнила і покращила стан грунту.

Ще не пізно перекопати майбутні грядки. Пізньою процедурою можна домогтися знищення шкідників, які при перевертанні грунту виявляються на поверхні і гинуть від морозу.

Роблять грунтосуміш для майбутньої розсади і прибирають на зберігання.

Збирають скошену траву і засохлі стебла, з них готують компост.

Оглядають дерева. При виявленні тріщин або моху роблять лікування, видаляючи все зайве і замазуючи садовим варом або олійною фарбою.

Білять стовбури дерев, які вже виросли. Розчин можна купити в садовому центрі або розвести самостійно, використовуючи вапно і мідний купорос.

Стволи молодих деревних культур не замазують, а вкривають, захищаючи від зайців. Бажано спеціальною сіткою або хоча б старими нейлоновими колготками.

Тонкі основні гілки, а також чагарник зав’язують, щоб сніг і вітер не обламали їх.

Підкидають землю навколо кущів і багаторічних рослин, захищаючи коріння.

Роблять і встановлюють годівниці для птахів, якщо є можливість залишатися на дачній ділянці або періодично приїжджати, щоб підсипати корм. Якщо можливості немає, залишають деякі дрібні плоди на кущах, наприклад, чорноплідну горобину.

Звичайно, знайдуться і інші роботи на дачі, але щоб не робили садівники, квітникарі і городники, варто звернути увагу на місячний календар городника на листопад 2019  року.

Не забудьте! Всі роботи припиняють, якщо наступили заморозки.

Дерева і кущі

Чутливі до низьких температур рослини необхідно захистити. Для цього їх можна вкрити агротекстилем, або ж використовувати солому. Кущам троянд в прикореневій зоні потрібно додати землі, або торфу, щоб захистити цю область від переохолодження.

Гілки рослин, що спрямовані вгору, наприклад, як у ялівця, можуть перегинатися і ламатися при сильному снігопаді. Тому їх потрібно вберегти від цього. Досить просто перетягнути їх мотузкою на зиму так, щоб гілки прилягали до стовбура. Це дозволить не тільки зберегти гарну форму рослин, але і запобіжить їх пошкодженню.

При снігопадах потрібно також стежити за іншими рослинами в саду. Сніг потрібно прибирати з дерев і чагарників, особливо вічнозелених, щоб він не пошкодив гілки і не зламав їх під своєю вагою.

Перші заморозки також дозволяють збирати плоди деяких культур, наприклад, після морозу часто збирають плоди айви, горобини, терну і барбарису. Холодні температури позитивно впливають на їх смакові якості.

Фруктові рослини

Після того, як все листя з дерев опаде, їх необхідно обробити фунгіцидами для запобігання розвитку грибків. Щоб максимально захистити рослини необхідно повторити обробку ще і навесні.

Грунт поруч з фруктовими деревами та чагарниками можна додатково забезпечити компостом, щоб захистити коріння від замерзання. Крім того, в компості містяться поживні речовини, які допоможуть рослинам стійко перенести зимівлю.

Якщо зібрані раніше плоди зберігаються в підвалі або підвалі, їх необхідно регулярно перебирати, позбавляючись від зіпсованих продуктів.

Газон

Обов’язково перед випаданням першого снігу необхідно очистити весь газон від опалого листя та кинути їх в компостер, але тільки якщо вони не уражені будь-якими хворобами. Якщо цього не зробити, підвищується ризик того, що трава просто задихнеться під масою листя і снігу.

Крім того, в таких умовах значно підвищується ризик розвитку всіляких захворювань, в тому числі грибкових.

Кімнатні рослини

У холодні місяці року необхідно обмежити полив кімнатних рослин, оскільки в цей час їх потреба у волозі значно знижується. Якщо ж зберегти звичайний обсяг поливу, то це призведе до гниття кореневої системи культури.

Крім обмеження поливу потрібно змінити кількість і склад добрив. Найкраще використовувати спеціалізовані суміші для зимового періоду. Такі продукти дозволять уникнути зайвого насичення ґрунту, що гарантує нормальну зимівлю культур.

Також в холодну пору року починається опалювальний сезон, так що повітря в квартирах стає сухим. Це впливає і на стан кімнатних рослин – нерідко листя починає пересихати, що негативно відбивається на їх здоров’ї.

Якщо мова йде про трав’янисті рослини, то пересушені кінчики можна просто обрізати. Однак щоб уникнути цієї проблеми надалі, необхідно регулярно проводити обприскування всіх насаджень в будинку.

Не варто забувати і про те, що сухе повітря насичене пилом. Він осідає на листках рослин, тому його потрібно постійно видаляти. Робиться це за допомогою звичайної ганчірки, змоченої в кип’яченій воді – нею потрібно протирати листки квітів.

Місячний календар городника на листопад 2019 року. Фази місяця і їх вплив на насадження

Визначившись з переліком робіт на листопад, необхідно зрозуміти, коли краще проводити ті чи інші заходи. Допомогти розібратися з цим завданням зможе місячний календар городника на листопад 2019. Однак для початку слід розповісти про те, як взагалі впливає супутник на життя на нашій планеті.

Відомо, що цикли місяця є причиною припливів і відливів на Землі, вони прискорюють і сповільнюють ріст волосся і навіть здатні впливати на артеріальний тиск. Вся справа в тому, що тяжіння супутника впливає, в першу чергу, на рідини.

Оскільки рослини також практично повністю складаються з вологи, фази місяця прямо впливають і на них. Саме на цьому явищі і грунтується принцип роботи місячного календаря.

Місячний календар городника на листопад 2019 року

1 листопада. Лев. Підгортання чагарників снігом, посадка цибулі та часнику, вигонка шніт-цибулі в будинку.

Пересадка кімнатних квітів, посів декоративних рослин на насіння в будинку.

2-3 листопада. Діва. Збір останніх коренеплодів. Під ягідними кущами, вишнями, сливами треба перекопати грунт. Якщо вже випав сніг, то припорошити чагарники. У сховищах розкладіть приманки, отруту для гризунів. У числі турбот городника і садівника – обприскування садових дерев від хвороб, посадка призначених для вигонки цибулинних. Пора підживити кімнатні квіти і висадити на підвіконнях цибулю на зелень.

4 листопада. Діва. Перевірка плодів і коренеплодів в підвалах. Проведення будь-яких робіт з рослинами

5,6 листопада. Терези. Укриття суниці, обв’язування дерев ялиновим гіллям, посадка петрушки і багаторічників на вигонку. Розмноження горшочних культур в домашніх умовах.

7,8 листопада. Скорпіон. Заготівля дров на зиму, обробка рослин від шкідників, засушування фруктів. Полив рослин вдома.

9,10 листопада. Стрілець. Господарські роботи на ділянці, підживлення кімнатних квітів, переробка овочів. Обрізка сухих гілок у кущів.

11,12,13 листопада. Козеріг. Прибирання рослинних залишків на ділянці, боротьба з шкідниками кімнатних рослин, посадка цибулі та часнику в будинку. Посів цибулинних рослин вдома.

14 листопада. Водолій. У садівника і городника в ці дні багато турбот: якщо випав сніг, треба утеплити ним посіви, зібрати залишені в землі коренеплоди, простежити, чи надійно укриті троянди. Біля будинку зверніть увагу на квіти, саме час обробити їх інсектицидами.

15 листопада. Водолій. Примічають, яка погода в ці дні, такий буде травень.

Садівникам, городникам і дачникам треба зайнятися культурами, призначеними для вигонки, перевірити, чи не гниють у ховищах коренеплоди. Можливо, необхідно поліпшити вентиляцію засіків. Ще квасять капусту. А для поповнення запасів вітамінів пророщують злаки.

16,17,18 листопада. Риби. Приведення садового інвентарю в порядок, укриття троянд на зиму. Полив кімнатних квітів

19,20 листопада. Овен. Полив кімнатних рослин, засолювання капусти, переробка гарбуза. Розмноження кімнатних рослин.

21,22 листопада. Телець. День несприятливий для робіт. У цей день краще відпочити

23,24 листопада. Близнюки. Заготівля дров, розпушування грунту кімнатних рослин, мульчування пристовбурних кіл дерев. Посів насіння зелені

25,26 листопада. Рак. Вигонка цибулинних рослин на весну, посадка часнику на зелень, посів насіння крес-салату. Розмноження живцями кімнатних рослин.

27,28,29 листопада. Лев. Придбання насіння, Полив кімнатних квітів.

30 листопада. Діва. Перевірка сховищ, видалення з капусти загнившого листя, посів злаків для отримання проростків, які можна застосовувати в їжу. Пересадка кімнатних рослин.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *