У більшості регіонів країни в лютому сніг ще лежить на дачних ділянках. Незважаючи на це, більшість вже починають займатися приємними клопотами по вирощуванню улюблених рослин. В цьому велику допомогу надасть місячний календар городника на лютий 2021 року.
Місячний календар городника на лютий 2021 року
З огляду на різноманіття культур (плодових, овочевих, квіткових і ін.) і видів робіт за доцільне, для зручності користування календарем, згрупувати його рекомендації за такими розділами: небажані і заборонені дати для посадки; роботи в саду в лютому; догляд за квітами і кімнатними рослинами в лютому.
Фази Місяця
Третя чверть 4 лютого в 20: З9
Молодик 11 лютого о 22:06
Перша чверть 19 лютого о 21:49
Повний місяць 27 лютого об 11:20
Лютий – початок спекотної пори для всіх городників, квітникарів і садівників! Не дивуйтесь! Адже поки на землі лежить сніг і виє хуртовина, у любителів покопатися в землі є невідкладні справи. Саме лютневі турботи для садівника. квітникаря і городника основоположні успіху в новому сезоні.
Фази місяця в лютому 2021 року впливають як на коріння рослин, так і на надземну частину. Посадка рослин в певний місячний день може прискорити їх сходження, зростання, вплинути на плоди майбутніх рослин.
В деякі дні від посадки, прополки і розпушування коренів рослин і квітів необхідно утриматися, тому що це може привести до пошкодження рослин, уповільнення росту, загнивання або наприклад порушити їх енергетичний баланс. Це зачіпає не тільки безпосередньо роботу з землею і, а й інші роботи в городі і саду.
Місячний календар городника на лютий 2021. Квітникаря
У лютому 2021 більшість городників і квітникарів вже починають вирощувати розсаду ранніх овочевих та квіткових культур. Дуже важливо, щоб насіння були посіяні не тільки в оптимальні терміни, але і в енергетично відповідний час.
Фази Місяця та дати
Зростаючий – 1-10, 28
Молодик – 11
Перша чверть – 12-26
Повний місяць – 27
Місячний календар городника на лютий 2021.Рекомендовані роботи в саду і городі
1 лютого 2021, Місяць у Терезах. 14:25. Посів зелені і посадка цибулинних квітів для вирощування в зимовій теплиці. Обрізка, полив, розпушування грунту, підживлення квітів
2 лютого 2021, Місяць у Терезах. Посів зелені і посадка цибулинних квітів для вирощування в зимовій теплиці. Обрізка, полив, розпушування грунту, підживлення квітів
3 лютого 2021, Місяць в Скорпіоні. Рекомендуються посів і пересадка кімнатних рослин. Полив, розпушування грунту і підживлення квітів
4 лютого 2021, Місяць в Скорпіоні. Остання чверть. Рекомендуються посів і пересадка кімнатних рослин. Полив, розпушування грунту і підживлення квітів
5 лютого 2021, Місяць у Стрільці. Рекомендуються розпушування грунту, внесення добрив і боротьба з надземними шкідниками.
6 лютого 2021, Місяць у Стрільці. Рекомендуються розпушування грунту, внесення добрив і боротьба з надземними шкідниками.
7 лютого 2021, Місяць у Козерозі. Рекомендуються розпушування грунту, внесення добрив і боротьба з надземними шкідниками.
8 лютого 2021, Місяць в Козерозі. Рекомендуються посадки на насіння. Обрізка, розпушування грунту, боротьба з грунтовими шкідниками.
9 лютого 2021, Місяць в Козерозі. Рекомендуються посадки на насіння. Обрізка, розпушування грунту, боротьба з грунтовими шкідниками.
10 лютого 2021, Місяць у Водолії. Не рекомендуються посіви і пересадки.
11 лютого 2021, Місяць у Водолії. Молодик. Не рекомендуються посіви і пересадки
12 лютого 2021, Місяць в Рибах. Зростаючий Місяць. Посів листових овочів для вирощування в будинку або в зимовій теплиці. Рекомендуються полив, внесення добрив.
13 лютого 2021, Місяць в Рибах. Зростаючий Місяць. Посів листових овочів для вирощування в будинку або в зимовій теплиці. Рекомендуються полив, внесення добрив.
14 лютого 2021, Місяць в Овні. Зростаючий Місяць. Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується підготовка грунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
15 лютого 2021, Місяць в Овні. Зростаючий Місяць. Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується підготовка грунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
16 лютого 2021, Місяць в Овні. Зростаючий Місяць. Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується підготовка грунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
Дачники в гонитві за врожаєм трудяться, не розгинаючи спини, цілий рік. Вони поливають, підживлюють, боряться з бур’янами, садять, пересаджують і мульчують. А вже якщо на овочі напали шкідники, то в хід йдуть всі відомі методи боротьби. Ще дачники – одні з найбільш забобонних людей. Для них важливо, що і де купувати, як садити і чим поливати. І, звичайно, не знайдеться городника, який хоча б зрідка не заглядав в місячний календар городника на лютий 2021.
Посівний календар городника на 2021 рік складений, грунтуючись на фазах місяця та інших факторах. Прийнято вважати, що розвиток рослини, а також якість і кількість врожаю залежить від дати посадки. У народному господарстві положення нічного світила ніяк не враховують при обробленні культур. І тим більше агрономи не користуються народними повір’ями для внесення добрив. Однак цей факт ніяк не заважає дачникам вже зараз заглядати в місячно-посівний календар 2021 року. Посадка розсади пізньостиглих сортів починається з лютого.
Як складається місячний календар городника на лютий 2021 року
Протягом тривалого часу накопичувалися повір’я і прикмети, що стосуються робіт в полі і городі. Уявлення про вплив місяця на культурні рослини беруть свій початок з тих часів, коли від врожаю залежало не тільки багатство, а й виживання. І якщо була нехай і примарна небезпека голоду, селянин був готовий слідувати всім відомим віруваннями. Сучасний садівник-городник вже не боїться померти голодною смертю, однак частенько заглядає в посівний календар.
Починаючи з недавнього часу, на підставі узагальнених уявлень про вплив природного супутника землі щорічно складають місячний календар.
Місячний календар городника на лютий 2021 пропонує найбільш сприятливі дні для посадки овочів і фруктів. Причому сучасна версія розкладу сприятливих днів більше схожа на астрологічний прогноз. У ньому враховується не тільки фаза, а й положення щодо сузір’їв.
У садівників і городників посадковий календар прийнято пояснювати навколонауковими теоріями. Якщо місяць викликає припливи, теоретично вона може впливати на грунтові води і сік рослин. Виходячи з цих уявлень, сформувалося стійке переконання, що коренеплоди необхідно садити на убуваючий місяць.
Місячний календар городника на лютий 2021. Фактори, що впливають на врожайність
Вплив нічного світила на врожайність – питання спірне. Однак є фактори, які не викликають сумніву. Наприклад, погодні умови, родючість ґрунту, своєчасність посадки і прибирання, підживлення і багато іншого. На тлі всіх сільськогосподарських технологій посадковий календар виглядає як гороскоп. Тільки складений він не для людей, а для городніх культур. Можливо, тому він і популярний у сучасних городників.
У той час, поки одні дивлячись на нічне небо, намагалися вгадати найкращі дні для роботи в городі, інші розробляли ефективні методи землеробства. Науково встановлено, що якість і кількість врожаю залежить від наступних факторів.
Погода. Що б не радив посівний календар, але якщо на вулиці йде сніг, а земля ще не відтанула, садити зарано. Рекомендації складаються без урахування кліматичних особливостей регіонів. Передчасні посадки знищать рослини. Не краще йде справа і з запізнілим висаджуванням: пізні сорти не встигнуть визріти, і не будуть зберігатися.
Посадковий матеріал. Купувати насіння необхідно у надійних і перевірених виробників. На пакеті зазначаються строки посадки і рекомендації по догляду за рослинами. Аналогічно справа йде і з розсадою. Якщо немає можливості або бажання виростити її самостійно, краще купити її в теплицях. Якщо куплені на ринку саджанці будуть заражені грибком, не допоможе ніякий місячний календар.
Місячний календар городника на лютий 2021. Посівний календар
Посівний календар буде марний, якщо грунт бідний або невідповідний для конкретної культури. Для високої врожайності потрібно збагачення органічними і мінеральними речовинами. Для підвищення родючості застосовують свіжий гній і перегній, золу, комплексні добрива, компост.
Сівозміна. Свого часу принципи сівозміни стали справжньою революцією в сільському господарстві. Справа в тому, що рослини не тільки витягають поживні речовини з грунту, але і збагачують її. Грамотна послідовність висадки культур на ділянці запобігає біохімічний дисбаланс грунту. Як наслідок не допускається зниження врожайності. В умовах невеликої дачної ділянки важливий і правильний підбір сусідів для овочів. Так цибулю, завдяки потужним фітонцидам, може запобігти зараженню шкідниками інші культури.
Догляд. Культурні рослини пред’являють різні вимоги до турботи про себе. Навіть банальний полив має багато нюансів: щедрість, частота, час доби, температура води. Крім цього догляд включає прополювання, підгортання, розпушування, обрізку та багато іншого. Наприклад, несвоєчасна обрізка винограду призведе до здрібніння ягід. І посівний календар буде тут абсолютно ні до чого.
Як видно, якщо посадковий календар і впливає на кінцевий результат дачного сезону, то частка його не велика. Не варто забувати і про поняття «неврожайний рік». З огляду на погодні особливості конкретного сезону, урожайність певних культур може різко знизитися.
Для посадки помідорів
Ідеальним для посадки томатів на розсаду буде період з 13.02 по 25.02, тобто на зростаючий місяць. Можна посадити помідори 4.02 і 5.02. У ці дні убуває нічне світило буде знаходитися в сузір’ї Скорпіона, якого прийнято вважати родючим знаком.
Для посадки огірків
Як і помідори, огірки можна садити 4.02 і 5.02, коли нічне світило увійде в сузір’я Скорпіона. Однак краще це зробити на зростаючий місяць, тобто 13-25 числа. Ідеальні дні для посадки огірків – 13.02-14.02, 17.02-19.02 і 22.02-24.02.
Для посадки перцю
Перець в лютому 2021 року астрологи радять садити на розсаду 4-5, 13-14, 22-24 числа. Не рекомендується займатися посадкою цієї культури 7.02-12.02 і 25.02-28.02.
Для посадки інших овочів
У лютому можна висаджувати насіння практично всіх овочів. Відповідними для посіву коренеплодів будуть дні 2.02-9.02 і 17.02-19.02.
Баклажани в ідеалі посіяти з 13 по 24 лютого 2021 року. Менш сприятливі, але дозволені для посадки цієї культури 4.02 і 5.02.2021.
З 1.02 по 11.02 городники сіятимуть кореневу селеру, а стебловий краще посадити на зростаючий місяць з 13.02 по 25.02.
Білокачанну, пекінську, цвітну і інші види капусти астрологи рекомендують сіяти на розсаду в період 13-14, 17-19, 22-24 лютого 2021 р. Якщо потрібно отримати більш ранні сходи, можна зробити це 2.02-5.02.
Лютий – вдалий час для вигонки зелені. Сприятливі дні для посадки петрушки, кропу, цибулі-порею будуть 6.02-9.02, 12.02-14.02. А 16.02-17.02 можна посадити крес-салат, листовий селера, цибуля-батун, шніт і шпинат.
Попередження! 1 лютого не рекомендується замочувати насіння овочів для пророщування.
Місячний календар городника на лютий 2021. Роботи по догляду за розсадою
Доглядати за розсадою, як і висаджувати насіння, теж рекомендується в сприятливі для цього дні.
Поливати і підживлювати рослини городникам можна 1, 2, 4, 5, 8, 9, 13, 14 і 17-25 лютого 2021 р. Не рекомендується це робити 6, 7, 15 і 16 числа.
Розпушуванням грунту і проріджуванням сходів городникам краще зайнятися з 1.02 по 9.02. Пікірувати рослини можна 1, 2, 4, 5, 8, 9, 13, 14 числа. Категорично не рекомендується це робити 15.02-16.02 і 20.02-24.02.
Боротися з хворобами і шкідниками городники можуть з 1.02 по 5.02 (2-го числа краще не використовувати для цього хімічні препарати) і в усі інші дні, крім заборонених і 13, 14 лютого. У цей час не можна і прищипувати розсаду.
17.02-19.02, 22.02-24.02 – сприятливі дні для замочування і пророщування насіння.
Важливо! В заборонені дні (10.02-12.02 і 26.02-28.02) з розсадою працювати не рекомендується.
Щоб вирощувані в домашніх умовах овочі, щоб добре розвивалися і плодоносили, садити насіння і доглядати за рослинами теж потрібно в спеціально відведені для цього дні. Це стосується і робіт в теплиці.
Місячний календар городника на лютий 2021. При вирощуванні в домашніх умовах
Найбільш вдалими для посадки редису, моркви, редьки і буряка будуть дні з 17.02 по 19.02. Можна робити це і на убуваючий місяць 2-5 числа, коли він буде проходити через сузір’я Терезів і Скорпіона, і 8-9 числа цього місяця, коли небесне світило буде перебувати в Козерозі. Всі ці знаки сприятливі для плодоношення коренеплодів.
2.02 і 3.02 можна сіяти в контейнери білокачанну, червонокачанну, пекінську і кольорову капусти, селера і всі види цибулі.
Поливати розсаду і вносити добрива дозволено в будь-який день, за винятком заборонених (молодик і повний місяць), проте більш сприятливим для цього буде той період, коли місяць перебуває у фазі росту, тобто з 13.02 по 25.02.
Рихлити ґрунт, проріджувати сходи, а також боротися з хворобами і шкідниками городники будуть на убуваючий місяць, тобто з 1.02 по 9.02.
Порада! Боротьба зі шкідниками і хворобами на зростаючий місяць навряд чи буде ефективною.
Місячний календар городника на лютий 2021. Роботи в теплиці
У лютому настає гаряча пора для власників опалювальних теплиць. У цьому місяці городники висаджують в захищений грунт буряк, моркву, редис, кореневі петрушку і селеру (1-2, 4-5 і 7-9 лютого 2021 р.).
Вигонки зелені (цибуля, часник, петрушка і кріп) в теплиці городники можуть зайнятися в період з 6.02 по 9.02 і з 16.02 по 19.02. Менш сприятливі, але дозволені для посадки листових овочів дати 20.02 і 21.02.
Крім того, місячний календар городника на лютий 2021 радить:
висаджують в опалювальну теплицю розсаду помідорів (2-3, 8-9, 13-14, 16-17);
пікірують сіянці (1-3, 4, 5, 8-9, 13-14, 16-17);
полив і підживлення рослин (в будь-який день, крім 6-7 і заборонених);
займаються розпушуванням грунту, видаленням бур’янів (на убуваючий місяць з 1 по 9 і 25);
ведуть боротьбу з хворобами і шкідниками (1-9, 25);
прищипують верхівки рослин (2-3, 8-9).
Городники південних регіонів країни готують до посадкового сезону неопалювані теплиці – скидають сніг з покриттів, прибирають територію, удобрюють і перекопують грунт. Робити це краще на убуваючий місяць 1.02-9.02.
Місячний календар городника на лютий 2021. Календар садівників
У садівників в лютому роботи буде менше, ніж у городників. Проте, попрацювати все-таки доведеться.
У цьому місяці садівники закладають на стратифікацію насіння полуниці і суниці, а також висаджують на розсаду вже оброблені холодом. Сприятливі дні для стратифікації з 1.02 по 7.02, а для посадки з 13.02 по 20.02.
Попередження! Плодоносити вирощені з насіння ягідні культури будуть тільки на другий рік.
Посадка і вкорінення живців
Садівникам, які не встигли заготовити живці восени, рекомендується зробити це 2, 4, 5, 8-11, 18-19 та 23 числа цього місяця. Укореняти підготовлені раніше живці краще в період з 4 по 9, 16, 17 і 25 лютого.
У цьому місяці садівники укорінюють у вологому субстраті живці малини, смородини і винограду.
Щеплення
Сприятливими для зимового щеплення плодових культур в лютому будуть 4-5, 22-23 число. Фахівці не рекомендують прищеплювати дерева 2.02 і 3.02.
Попередження! Вишню взимку прищеплювати не можна.
По догляду за саджанцями
У лютому садівникам необхідно приділити час плодовим деревам і особливо молодим саджанцям. У цьому місяці можна:
обрізати сухі і пошкоджені гілки. Сприятливі дні для цього – 1-3, 8-9 і 25.02. 4.02-7.02 дерева краще не обрізати, тому як будуть довго гоїтися рани;
білити стовбури (2, 3, 14, 15, 25.02);
захищати дерева від гризунів (обгортати стовбури папером або мішковиною), це краще робити на убуваючий місяць з 1.02 по 9.02;
струшувати сніг з гілок дерев, це можна робити в міру необхідності в будь-який день, в ідеалі – 1.02 і 25.02.
Для робіт в саду
В останній місяць зими багато садівників:
заготовляють органічні, а також мінеральні добрива для нового сезону;
перевіряють наявність та справність садового інвентарю;
розбивають крижану кірку на поверхні грунту, яка перешкоджає доступу до коріння кисню.
Всі ці заходи дозволено виконувати в будь-який день місяця.
Снігозатримка
Останній місяць зими вважається найхолоднішим, тому садівники приділяють особливу увагу утепленню прикореневої зони рослин. Щоб коренева система саджанців не постраждала від морозів, землю навколо стовбурів вкривають снігом.
Для затримання снігу садівники можуть:
Накидати сніг в зону пристовбурних кіл дерев і чагарників.
Укрити прикореневу зону опалими гілками або ялиновим гіллям, які будуть затримувати сніг взимку, а навесні сповільнять його танення, що дозволить довше зберігати вологу в ґрунті. Займатися снігозатриманням садівники можуть в будь-який день, крім заборонених, однак найбільш вдалими для цієї роботи будуть 1.02 і 25.02.
Порада! Втоптувати сніг навколо дерев садівникам рекомендується після кожного снігопаду.
Місячний календар городника на лютий 2021. У які дні варто відпочити
Відпочивати в лютому садівники і городники можуть в ті дні, які категорично протипоказані для роботи з культурними рослинами. Це 10, 11, 12, 26, 27 і 28 числа другого місяця в календарі.