На дворі ще початок зими, а багато садівників і городників вже запасаються насінням і думають, що посадити у себе на ділянці в наступному сезоні. У грудні можна посадити і виростити на підвіконні зелень і деякі овочі. Про детальний місячний календар городника на грудень 2020 піде мова далі.
Місячний календар городника на грудень 2020 року по дням
У цьому ж місяці починають посів деяких квітів, у яких довгий вегетаційний період. Посівами і посадками рекомендується займатися в сприятливі дні за місячним посівним календарем на грудень 2020 року. В цьому випадку посаджені, посіяні, пересаджені рослини дружно зійдуть, добре будуть рости і розвиватися.
1 грудня 2020 року. Висаджуйте в’юнкі рослини, а також ті, які сформують вусики. Від інших чекати хорошого врожаю не варто. Зібрані плоди будуть неароматними, не соковитими, несмачними. На насінники такі не використаєш. Приберіть культури на тривале зберігання, відсортуйте ті, що хочете зберегти для посадок. Займіться заготівлею сіна, поповненням арсеналу корисних трав, дров.
2 грудня 2020 року. Урожай, який ви зберете з засіяних сьогодні культур, доведеться або використовувати в кулінарії відразу, або відкладати для створення зимових заготовок. Зберігатися свіжим довго він не буде, на насіннєвий матеріал він непридатний. Приділіть час і увагу все ще плодоносним культурам, полийте їх, покращіть зростання їх коренів за рахунок розпушування грунту. Застосовувати отрутохімікати небажано, для рослин вони зараз небезпечні.
3 грудня 2020 року. Надземна частина рослин, які ви сьогодні посадите, буде слабкішою підземної. Велика частина культур поляже, але шанси зібрати відмінний урожай все ще високі. Плоди виявляться соковитими, з приємним ароматом і смаком, але в закладці вони довго не залишаться через погане зберігання. Забезпечте молодим насадженням підгодівлю, використовуючи для цього органіку і добриво мінеральне. Полийте рослинність. Закладіть компост на очищених грядках.
4 грудня 2020 року. Садити високорослі рослини небажано, вони, незважаючи на міцний корінь, не зможуть виростити хороший стебло, потребуватимуть особливого догляду. Без проблем зав’яжуть плоди рослини низькорослі, які не потребують опори і підв’язки. Плоди будуть смачними, але не продемонструють хорошоъ лежкості, на насіння теж не підуть. День сприятливий для заготівлі продуктів про запас, закладки компосту.
5 грудня 2020 року. День відпочинку, утримайтеся від посадкової і посівної діяльності. Не можете всидіти на місці? Висійте трохи пряно-зелених, плодово-ягідних, посадіть рослини вдома. Але краще зайнятися збором насінників, облагороджуванням ділянки. Відсортуйте урожай на різні цілі, відберіть екземпляри придатні для соління, консервування. Відкладіть на зберігання соняшники, так у них буде більше шансів не запліснявіти.
6 грудня 2020 року. День більше сприятливий для релаксації, ніж для роботи на землі. І все ж, ви можете прибирати грядки, збирати матеріал на насіння, викопати бульби і цибулини на зберігання. Зріжте квіти для транспортування або на букет, в якому вони будуть відмінно зберігатися. Вітаються такі маніпуляції, як формування крон, зрізка зайвих пагонів. Строго заборонено підживлювати і поливати насадження.
7 грудня 2020 року. Замість овочевих, плодово-ягідних, інших культур, які можуть приносити урожай, краще посіяти однорічні квіти і декоративну рослинність. Цвісти вона буде рясно, але насіння з неї не збереш. Місячний календар городника на грудень 2020 радить зайнятись пересадкою насадження, поки вони до цього готові. Добре пройде пікіровка рослин, їх полив, а також обрізка. Внесіть добрива. Крім мінерального, органічного, використовуйте, якщо це необхідно, калій.
8 грудня 2020 року. Садити щось для врожаю не варто. Сходи з’являться швидко, розвиватися добре будуть, формуючи відмінну кореневу систему, але всі культури виявляться малородючими. Краще посійте квіти. Цвісти дрібніше звичайного будуть, але все ще красиво. День гарний для роботи з лікарськими травами, для пікіровки, пересадки, особливо рослинності багаторічної, поливу, обрізки. Замочувати насіння перед посівом сьогодні не можна.
9 грудня 2020 року. Посадка буде сприятлива. Найкраще зійдуть бульбові квіти, троянди, чагарники, пряні трави, плодові рослини, від яких можна чекати хороший урожай. Плоди виявляться соковитими, смачними, гарні для закладки, відбору на насіння. Сприятливо відіб’ється на стані насаджень розпушування грунту, полив, а також омолодження, обрізка, формування крон.
10 грудня 2020 року. На насіння і на рясний урожай бажано посіяти і посадити коренеплідні, плодові, бульбоплідні, бобові, зелені. Ці ж рослини добре відреагують на пересадку. Відмінний день для старту вирощування декоративних насаджень, зокрема тих, які відносяться до кучерявих, квіткових, чагарників. Добре зійдуть лікарські, пряні трави. Грядки, де розташовані молоді кущики, розпушіть, полийте.
11 грудня 2020 року. Гарний час для посіву хорошого врожаю, на якісні, що дають відмінний показник схожості, насінники. Щоб отримати більше сходів, попередньо в цей день рекомендується обробити насіння в спеціальному розчині. Всі пагони будуть стійкими, здатними розвивати хороше коріння і витривалі стебла. Знайдіть час для підживлення, поливу, щеплення.
12 грудня 2020 року.Всі сходи проклюнутся швидко, якщо посадите сьогодні. У рослин буде хороший шанс розвинути потужне коріння, міцне стебло, на якому з’являється достатньо плодів. Садіть ягідні, овочеві, плодові, декоративні, особливо ті, які формують колючки, шипи, жало. Посійте також трави корисні, квіти. Вітається прополка, обробка від шкідників, хвороб.
13 грудня 2020 року. Садіть рослини просто для краси, зупинившись на декоративних. Сприятливий період для посіву пряно-зелених культур, корисних трав. Посадіть саджанці, знайдіть час для розпушування грунту, його перекопування, якщо грядки вже були звільнені від старих насаджень. Огляньте старі сходи, якщо є необхідність, прорідити їх, видаливши слабкі екземпляри, які навряд чи виживуть або принесуть потрібний урожай.
14 грудня 2020 року. Рослини, зараз посаджені, матимуть слабку кореневу систему, але потужний пишних вершок, з якого можна зібрати багато насіннєвого матеріалу. Насіння виявляться якісними і в порівнянні з іншими, зібраними раніше, дадуть кращу схожість. Місячний календар городника на грудень 2020 радить, що день підходить для посіву лікарських трав. На зберігання зберіть бульби, цибулини. Заборонено доглядати за дорослими насадженцями, поливати їх, удобрювати.
15 грудня 2020 року. Швидкого прокльовування сходів від посадок сьогодні чекати не варто. Але шанси на те, що рослини, які зійшли принесуть високий урожай, сприятливі. Крім традиційних овочів, посадіть чагарники і дерева, які будуть зав’язувати плоди. Урожай вони стануть приносити довше звичайного. Саме час підживлювати ослаблі насадження але, які вже встигли вкоренитися.
16 грудня 2020 року. Садіть для зберігання в свіжому вигляді, на насіння. Насінники вийдуть якісними, здатними продемонструвати високу лежкість і відмінний показник схожості. Займіться посадкою підщеп для їх перещеплення. Захистіть молоду рослинність від шкідників, хвороб шляхом її обприскування, обкурювання. Проведіть прищіпку, обрізку, заготівлю живців. Приберіть дозріваючі плоди в закладку.
17 грудня 2020 року. Не найкращий день для посадки. Відсоток виживання сходів буде низьким, тому день краще присвятити догляду за тими рослинами, які вже встигли прижитися на вашій землі. Обприскати їх, щоб виключити інвазію шкідниками. Займіться пасинкуванням, прищипкою, формуванням крон, зрізанням зайвих пагонів, а також тих насаджень, у яких мало шансів відновитися після серйозної хвороби.
18 грудня 2020 року. Посівні і посадочні роботи відкладіть. Краще спробуйте вивести нові гібридні сорти тієї чи іншої рослини, у вас є хороші шанси отримати екземпляр, який володів би всіма характеристиками відповідного для вашого регіону, його кліматичних умов, насадження. Приберіть плоди на зберігання, в тому числі бульби, цибулини квітів, інших рослин. Не заборонено займатися пересадкою і укоріненням домашніх рослин.
19 грудня 2020 року. Виживуть лише окремі екземпляри, які проклюнулися після посіву або посадки зараз. Буде мало врожаю, але він виявиться смачним, якісним. І все ж, садити сьогодні краще декоративну рослинність. Поповніть свій арсенал корисних трав новими екземплярами, подивіться на запаси сім’яників. Зберіть більше насіння, якщо потрібно. Займіться прищипкою, пасинкуванням, обприскуванням від шкідників.
20 грудня 2020 року. З посадок цього дня ви зберете гарний урожай, але зберігати його довго не вийде. Непридатним він виявиться і на насіннєві цілі. День підходить для трансплантації міцної розсади, для розпушування грунту, що дозволить корінню молодих насаджень краще розвиватися. Хороший період для поливу, внесення мінеральних і органічних добрив. Заготовте черешки, проведіть окулірування, щеплення, обрізку дерев і кущів.
21 грудня 2020 року. На поповнення закладок продуктів для зберігання в свіжому вигляді садити зараз нічого не рекомендується. На насіння також нічого краще не садити. Винятком є тільки гарбузові і пасльонові. День гарний для пересадки міцної розсади. На новій ділянці землі вона адаптується швидко. Займіться розпушуванням грунту в тих місцях, де є плодоносні культури. Полийте їх. Вітається окулірування, покіс трави.
22 грудня 2020 року. Сходи після посадки зараз проклюнуться дружно і швидко, але в майбутньому вони не зможуть перетворитися в міцні рослини, здатні зав’язувати багато якісних плодів або віддавати якісний насіннєвий матеріал. Краще присвятити день збору врожаю для зберігання, обробки з метою усунення шкідників, хвороб на старших культурах. Відберіть корисні трави на сушку, підготуйте дрова, сіно.
23 грудня 2020 року. Садити нічого не потрібно. Плоди, які зберете потім, будуть низької якості. Те ж можна сказати і про насіння. Пересадіть зміцнілі сходи, щоб почали рости краще. Займіться прополкою грядок, де присутні насадження, що плодоносять. Приберіть в закладки плоди від старих рослин, відберіть деякі екземпляри для приготування зимових закруток, соку, вина.
24 грудня 2020 року. Всі рослини, посаджені зараз, будуть рости повільно, формуючи слабкі коріння і незміцнілі стебла, нездатні зав’язувати багато якісних плодів. Краще прорідити сходи старі, залишивши найміцніші. Видаліть бур’яни на грядках, огляньте там насадження і при необхідності обприскайте їх, щоб побороти шкідників, хвороби. Зріжте квіти сьогодні.
25 грудня 2020 року. Ви отримаєте плоди смачні, великі, що добре зберігаються якщо посадите сьогодні. Але на насіння відбирати їх не варто, так як лежкість насіння буде низькою, як і їх схожість. Найгірше будуть розвиватися ті рослини, яким для вкорінення потрібно багато часу. До таких відносяться дерева, чагарники. Займіться розпушуванням грунту, поливом посадок, але не перестарайтеся, щоб не нашкодити корінню рослинності.
26 грудня 2020 року. Засівати плодоносні рослини. Урожай від них буде смачним, здатним довго зберігатися, не втрачаючи свої цінні речовини в складі. Сходи з’являться не скоро, але вони проклюнуться дружно, так само будуть розвиватися в майбутньому. Від даних посадок не намагайтеся отримати якісні насінники. Зібраний матеріал зіпсується через кілька місяців зберігання. Приберіть урожай старих рослин, залиште його в закладці.
27 грудня 2020 року. Не садіть на урожай і насіння. Плоди, зібрані вами з рослин, висіяних сьогодні, будуть не соковитими, несмачними, не кажучи вже про те, що їх лежкість майже нульова. Краще присвятити день посіву декоративної рослинності, ампельної, посадці кімнатних рослин. Краще приживуться на землі ті екземпляри, чиї стебла в’ються. Добре насадження відреагують на обробку отрутохімікатами з метою усунення шкідників.
28 грудня 2020 року. Велика частина посадок від цього дня буде потребувати опори, а значить, доглядати за рослинністю, посіяною сьогодні, доведеться ретельно. При цьому хороший урожай віддадуть тільки кучеряві, що формують вусики рослини. Приберіть плоди на зберігання, обприскати їх, якщо вони хворіють або заражені шкідниками. Розгорніть грунт, полийте посадки. Відберіть продукти на соління, консервацію, заготівлю про запас іншими методами.
29 грудня 2020 року. Стебло рослин, посіяних або посаджених зараз, виявиться занадто слабким, щоб витримувати вагу плодів, що зав’язуються без опори. Урожай буде неякісним, якщо мова тільки не йде про врожай плодоносних кучерявих культур. Зберіть квіти для букета або для транспортування на далеку дистанцію. Зупиніть зростання газонної трави, покіс її.
30 грудня 2020 року. Хороший урожай чекайте тільки від низькорослих рослин, які посадите зараз. Але як насіння він буде непридатним. Краще пересадити однорічні декоративні рослини, висіяти нові, включаючи квіти. Хороший день для збору вершків на зберігання. Полийте старі посадки, розпушіть грунт. Слабкі, уповільнені культури підживлюйте, використовуючи органіку і мінеральний матеріал.
31 грудня 2020 року. Висадіть сьогодні низькорослі плодові культури, так як високорослі будуть слабкими, їх верхня частина виявиться схильною до вилягання, через що ви втратите багато врожаю. Займіться щепленням, розпушуванням грунту, поливом, поліпшенням якості грунту шляхом закладки компосту. Садити і пересаджувати трав’янисті, а також лікарські трави небажано. Не час збирати коренеплоди. Вони з великою ймовірністю виявляться водянистими.