Місячний календар городника на вересень 2018 року допоможе кожному садівникові правильно спланувати і організувати роботи на території садової ділянки. Сьогодні ми розповімо, чим зайнятися в саду в залежності від фази місяця.
Місячний календар городника на вересень 2018 року. Особливості вересня
Протягом усього вересня відбувається активне збирання врожаю як з плодових дерев і ягідних кущів, так і з решти грядок. Це час активної переробки овочів, ягід і фруктів. Також в цьому місяці потрібно вже задуматися про підготовку ділянки до зимівлі. У цьому місяці в городі або саду проводяться наступні види робіт:
збір врожаю;
видалення рослинного сміття з землі з подальшим спалюванням;
прополювання грядок;
внесення органічних підгодівлі;
укриття посаджених рослин на зиму.
Давайте більш детально розглянемо, що пропонує місячний календар городника на вересень 2018 року робити в саду і городі з приходом осені.
Що робити в городі
Як і садівник, городник повинен виконувати певний перелік робіт на своїй ділянці в вересні. І правильно впоратися з усіма обов’язками йому допоможе місячний календар городника на вересень 2018 року. Тут потрібно орієнтувати на те, в якій фазі в конкретний часовий проміжок буде знаходитися місяць.
Спадаючий місяць
На спадаючий місяць в рослинах спостерігається відтік клітинного соку до кореневої системи. Тому в цей час у вересні рекомендується прибирати з грядок картоплю. Викопувати коренеплоди потрібно тільки в суху і сонячну погоду. При таких умовах зібраний урожай добре просохне і буде довго зберігатися. Також в цей час можна збирати урожай і інших культур, термін яких вже підійшов.
Крім цього, спадна фаза місяця є відмінним часом для того, щоб була проведена посівна під зиму. Це відмінний період для посіву зимової редьки, редиски, а також пряно-зеленої культури. Також проводиться посадка часнику.
На спадаючий місяць добре проводити обрізку чагарників, а також видаляти вуса у суниці та полуниці. Можна виконувати висадку полуниці і витких рослин на нове місце.
У цей час добре виконувати мульчування грунту, формування нових грядок і клумб. Можна здійснювати підживлення висаджених культур органічними добривами. Також добрива вносяться разом в перекопані ділянки. Це дозволить відновити в землі набір макро- і мікроелементів, щоб рослини в наступному сезоні не відчували їх недолік.
Це відмінний час для приготування різноманітних солінь, соків, вин і консервацій з зібраного врожаю. На спадну фазу рекомендується виконувати пілготовку коренеплодів в льох або підвал для зберігання.
Зростаючий місяць
У період зростаючого місяця в рослинах спостерігається відтік соку від коренів і концентрація його в надземній частині рослин. Тому в цей час рекомендується знімати урожай з культур, які плодоносять овочами (огірки, помідори і т. д.).
З агротехнічних видів робіт можна виконувати пересадку рослин або ж посадку куплених саджанців. Культури рекомендується підживлювати органічними добривами, а також рясно поливати.
На зростаючий місяць дозволяється проведення щеплень і обрізок, а також видалення з грядок рослинних залишків.
Повний місяць і молодик
Обидва цих астрономічних явища вважаються несприятливими для взаємодії з будь-якими рослинами. Тому краще в цей час взагалі не виконувати ніяких робіт на городі. Причому рекомендується почекати декілька днів до початку нового місяця / повного місяця і нічого не робити хоча б добу після завершення астрономічного явища.
Однак якщо є потреба, можна виконувати роботи, які не пов’язані з флорою. У цей час дозволяється проводити перекопування ділянки, з якої були прибрані всі рослинні залишки, формування стежок, а також зведення господарських споруд.
Якщо ж необхідно провести будь-які роботи з рослинами, краще дочекатися більш сприятливого періоду.
Місячний календар городника на вересень 2018 року містить чіткі вказівки, які роботи і в який час найкраще проводити. Якщо їм слідувати, можна правильно підготувати дерева і чагарники до зими, а землю до наступного сезону.
Місячний календар городника на вересень 2018 року. Чим зайнятися на початку місяця
Вересень багатий на цілий перелік робіт, які потрібно виконати в саду в даний час року. Щоб правильно скласти план робіт на місяць, рекомендується орієнтуватися на місячний календар городника на вересень 2018 року.
Так, згідно з календарем, несприятливим періодом для проведення будь-яких маніпуляцій зі збору врожаю та облагородження садової ділянки вважаються дні молодика (9 вересня) і повного місяця (25 вересня).
Дотримуючись рекомендацій місячного календаря на 2018 рік, на початку першого осіннього місяця потрібно зайнятися облагороджуванням і прибиранням садової ділянки: прополюванням і видалення бур’янів, побілкою стовбурів, перекопуванням грунту в пристовбурних колах і поливом плодових дерев і ягідних кущів.
Також в першу декаду місяця в грунт вносяться органічні добрива: перегній, компост і ін. Основна мета підживлення рослин органікою полягає в підготовці саду до майбутніх затяжних холодів.
Початок вересня – оптимальний період для посадки у відкритий грунт саджанців декоративних і плодових культур, а також висадки тюльпанів і нарцисів. Зібрані фрукти і ягоди закладають на тривале зберігання або пускають в переробку. Деякі плодові культури пізнього строку дозрівання поки не варто чіпати, при сприятливих погодних умовах можна залишити плоди дозрівати на гілках дерев.
Місячний календар городника на вересень 2018 року. Робота в середині вересня
Згідно з місячним посівного календаря на вересень, в середині місяця слід провести профілактичне обприскування вирощуваних на території саду плодових і ягідних культур.
Даний захід проводиться для того, щоб знищити шкідливих комах і їх личинки, які живуть під корою рослин. З приходом весни личинки перетворяться на дорослих комах, які активно знищують фруктовий сад.
Не забудьте обробити декоративні рослини, які часто стають улюбленим об’єктом комах. Квіти з веранд і відкритих ділянок саду переносять в будинок або зимову оранжерею. В середині вересня рекомендується викопати з грунту і відправити на зберігання кореневу частину жоржин, гладіолусів і анемон.
Орієнтуючись на місячний календар городника на вересень 2018 року з 10 по 20 число місяця рекомендується провести обрізку плодових дерев, ягідних кущів і винограду. В даний період можна зробити як санітарну, так і омолоджуючу обрізку для формування крони і поліпшення плодоношення на наступний рік. Всі зрізані з дерев і чагарників гілки потрібно спалити, так як нерідко вони є притулком шкідливих комах і патогенної мікрофлори.
Середина вересня вважається сприятливим періодом для прищипування і видалення вусів на кущах полуниці і суниці.
Місячний календар городника на вересень 2018 року. Що залишити на кінець місяця
В кінці вересня, коли погода ще радує теплими і сонячними днями, настав час приступати до облагороджування саду і підготовки рослин до майбутньої зимівлі. В даний період проводиться прибирання, перекопування, розпушування та мульчування грунту в пристовбурних колах і на садових грядках. Більшість чагарників обрізають або пригинають гілки до землі і присипають мульчею з опалого з дерев листя.
За місячним календарем, в останні дні вересня проводиться пересадка і розмноження квітучих багаторічників: ірисів, півонії, лілії, дельфініума та ін. Можна приступати до заготівлі живців садової троянди для вкорінення і прищепних живців плодових культур.
При сприятливих погодних умовах кінець вересня вважається непоганим періодом для посадки саджанців сливи, вишні, абрикоса, смородини і жимолості. Як стверджують фахівці, успішними будуть щеплення, розмноження живцями, пасинками і відводками вирощуваних на території садової ділянки рослин.
Місячний календар городника на вересень 2018 року. Роботи в квітнику
До середини місяця потрібно спочатку зрізати стебла, а потім викопати цибулини гладіолусів і підживлювати їх до зберігання в домашніх умовах.
Після перших заморозків і потемніння листя зрізати стебла жоржин, а потім викопати їх бульби. Бульби перед зберіганням бажано акуратно розділити зі збереженням ростових бруньок, щоб зберегти їх сортові якості.
На рожевих кущах зрізати молоді пагони, які вже не встигнуть задерев’яніти.
Якщо не встигли це зробити в серпні, то потрібно до середини вересня висадити на клумби дрібно цибулинні культури – мускари, галантуси і інші, а також тюльпани, крокуси, гіацинти.
Зрізати стебла у півоній. При необхідності розмноження їх треба викопати, очистити від грунту і акуратно розділити. Потім висадити на відведені місця.
Потрібно викопати і відправити на зберігання бегонії.
Ближче до кінця вересня треба зрізати надземну частину флоксів, астильби, у ірисів зрізають листя на висоті 10-15 см. Після зрізання місячний календар городника на вересень 2018 року рекомендує обробити ці рослини проти гнилей однопроцентним розчином бордоської рідини.
На початку вересня при необхідності потрібно останній раз скосити траву на газоні і підживити її.
Місячний календар городника на вересень 2018 року детальний
♉ Телець III. Пятница, 31.08 (з 4:31) – Неділя, 02.09 (до 11:03)
Прибирання коренеплодів (буряк, морква, картопля, ріпа і ін.)
Прибирання ярового часнику, цибулі порею.
Посадка озимого часнику, цибулинних.
Посадка ягідників, плодових і декоративно-листяних рослин.
Вологозарядковмй полив.
♊ Близнюки III – IV. Неділя, 02.09 (з 11:03) – вівторок, 04.09 (до 15:05)
Перехід Місяця з III в IV чверть 03.09 в 5:39
Прибирання коренеплодів для тривалого зберігання, у т.ч. картоплі на насіння.
Прибирання ярового часнику.
Очищення ділянки від рослинних залишків.
Обприскування саду від хвороб і шкідників.
♋ Рак IV. Вівторок, 04.09 (з 15:05) – Четвер, 06.09 (до 16:55)
Прибирання коренеплодів, цибулі порею, ярого часнику.
Посадка озимого часнику.
Посадка цибулинних.
Місячний календар городника на вересень 2018 року пропонує вологозарядковий полив.
♌ Лев ? IV – ?. Четвер, 06.09 (з 16:55) – Субота, 08.09 (до 17:30)
06.09 – 07.09 – прибирання коренеплодів, капусти, яблук, груш і т.д.
Викопка глубней жоржин, гладіолусів та ін., що вимагають сухого зберігання.
08.09 – день Нового місяця.
Роботи з рослинами заборонені.
Можна обприскати сад від хвороб і шкідників.
Прибирання рослинних залишків на ділянці.
♍ Діва ?. Субота, 08.09 (з 17:30) – Понеділок, 10.09 (до 18:21)
Дні Молодого місяця: 08.09 – 10.09
Молодик: 09.09 о 21:03
Роботи з рослинами заборонені.
Можна обприскати сад від хвороб і шкідників.
Прибирання рослинних залишків на ділянці.
♎ Терези ? I. Понеділок, 10.09 (з 18:21) – Середа, 12.09 (до 21:16)
10.09 – день Нового місяця.
Роботи з рослинами заборонені.
11.09 – 12.09 – Розподіл, посадка і пересадка багаторічників.
Посадка ягідних і декоративних чагарників.
Посадка цибулинних.
♏ Скорпіон ? I. Понеділок, 12.09 (з 21:16) – Субота, 15.09 (до 3:46)
Вологозарядковий полив грунту під деревами та чагарниками.
Посадка і пересадка багаторічників, ягідних кущів.
Підживлення мінеральними добривами.
♐ Стрілець I ? II. Субота, 15.09 (з 3:46) – Понеділок, 17.09 (до 14:09)
Перехід Місяця з I в II чверть 17.09 о 02:16.
Прибирання ділянки.
Обприскування рослин від шкідників і хвороб.
♑ Козеріг ? II. Понеділок, 17.09 (з 14:09) – Четвер, 20.09 (до 2:53)
Прибирання ділянки.
Посадка і пересадка багаторічників і чагарників.
Вологозарядковий полив.
♒ Водолій ? II. Четвер, 20.09 (з 2:53) – Субота, 22.09 (до 15:28)
Прибирання яблук і груш.
Вирізати пагони ремотантної малини.
Санітарна обрізка дерев і чагарників.
Мульчування після перших заморозків.
Прибирання теплиць.
♓ Риби ? II. Субота, 22.09 (з 15:28) – вівторок, 25.09 (до 2:05)
Роботи в теплиці з прибирання.
Вологозарядковий полив дерев і чагарників.
Підготовка ділянок для підзимних посівів.
♈ Овен ?. Вівторок, 25.09 (з 2:05) – Четвер, 27.09 (до 10:17)
Дні повного місяця: 24.09 – 26.09
Повний місяць: 25.09 в 5:54
Тільки 27.09 – Посадка озимого часнику.
Посадка цибулинних (тюльпанів, нарцисів та ін.)
♉ Телець ? III. Четвер, 27.09 (з 10:17) – Субота, 29.09 (до 16:27)
Прибирання коренеплодів, цибулі порею, ярого часнику.
Посадка ягідників, плодових дерев, декоративних чагарників, багаторічних рослин.
Вологозарядковий полив.
Підзимні посіви моркви, петрушки, цибулі при t ° ґрунту нижчій + 2 ° C.
Обробка теплиць сірчаними шашками.
Місячний календар городника на вересень 2018 року радить перекопку грунту.
♊ Близнюки ? III. Субота, 29.09 (з 16:27) – Понеділок, 01.10 (до 21:02)
Прибирання коренеплодів, в т.ч. картоплі на насіння.
Прибирання ярового часнику.
Обприскування ділянки від хвороб і шкідників.
Місячний календар городника на вересень 2018 року – прикмети вересня
Достаток ягід горобини в саду віщувало дощову і холодну осінь
Вересень вважається одним з найбільш плідних місяців в році. У цей період садівники збирають урожай з плодових дерев, ягідних кущів і грядок, упорядковують і облагороджують територію, активно займають переробкою зібраного врожаю і починають готувати вирощувані культури до майбутньої зимівлі.
Важливу роль в житті кожного дачника, як стверджують самі садівники і городники, грають погодні особливості регіону. Щоб припустити, які сюрпризи піднесе погода найближчим часом або на наступний вегетаційний сезон, ще наші предки намагалися орієнтуватися на різні прикмети.
Пропонуємо вашій увазі кілька народних прикмет і звичаїв на вересень:
Безхмарне небо і тепле сонце в день святого мученика Агафоніка Нікомидійського обіцяли теплу погоду на найближчі чотири тижні.
Достаток ягід горобини в саду віщувало дощову і холодну осінь.
Традиційно початок бабиного літа випадало на 14 вересня. Якщо в цей день сонячно, тепло і безвітряно, то можна розраховувати на теплу осінь. Молоді саджанці, посаджені на території садової ділянки в цей період, добре приживаються і стійко переносять морозну зиму.
Іній на плодових і листяних культурах в Михайлів день передрікав сувору й сніжну зиму.
Гарна погода на Малу Пречисту (21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці) вважається передвісником теплої, спокійної і погожої осені.
Якщо листя на зростаючій в галявині або в саду березі починали жовтіти від низу до верху, то не варто готуватися до ранніх посівних робіт навесні.
Грозові дощі та сильний грім в кінці вересня передрікав теплу і спокійну зиму.
Орієнтуючись на знаки природи і особливості погоди, наші предки знали, як краще підготувати сад до майбутніх холодів. Сьогодні народні прикмети і звичаї не втратили свою значимість, багато садівників планують роботи в саду і на грядках відповідно до «підказок» самої природи.
Показове відео, яке допоможе садівникам і городникам отримати хороший урожай і підготувати грунт до зими.