В середині літа на присадибній ділянці починається найцікавіше: ягоди, фрукти і овочі активно дозрівають. Однак часом городникам не вдається врятувати свої культури від навали шкідників або хвороб. Вихід є: вивчіть місячний календар городника на липень 2018 року, і процес догляду за рослинами стане простішим.
Місячний календар городника на липень 2018 року
Середина літа вважається часом відпусток і активного відпочинку на природі. Однак для садівника це час, коли потрібно докладати чимало зусиль для догляду за власною присадибною ділянкою або городом.
Липень здебільшого примітний високими температурами, тому зелені і овочам часто не вистачає вологи в даний час. Про регулярному зволоженні субстрату не варто забувати, якщо хочете зібрати по-справжньому щедрий урожай.
Підживлення грунтового складу, захист городніх культур від хвороб і шкідників, розпушування грунту – всі ці процедури мають величезне значення.
Однак місячний календар городника на липень 2018 року треба розглядати тим, хто хоче комплексно доглядати за своєю зеленню, робити це вчасно і правильно. Орієнтуючись на фази зростання місяця, ви зможете в потрібний момент стимулювати розвиток овочів і фруктів.
Науково доведено, що вплив супутника Землі на рух рослинних соків дійсно великий. Від того, в якій фазі знаходиться місяць, буде залежати активність зростання зелені, овочів, тому як їх соки поперемінно рухаються то вгору, то вниз. Звідси і варто відштовхуватися, коли вирощуєте агрокультури на своєму городі.
Звичайно, більшість досвідчених садівників в липні можуть дозволити собі розслабитися: овочі та фрукти дозріли, залишається лише збирати плоди і не забути вчасно підготувати свою присадибну ділянку до зимівлі. Проте дуже важливо стежити за тим, щоб плоди не переспіли, щоб вся ваша зелень своєчасно живилася вологою і поживними речовинами.
При цьому в липні багато агрокультур стають більш схильними до навали паразитів і розвитку різних недуг. У будь-якому випадку вам варто неодмінно вивчити базові рекомендації, зібрані в місячному календарі. У даній ситуації ви зможете створити сприятливі умови для активного зростання зелені і зберете урожай, який неодмінно буде відповідати вашим очікуванням.
Відео «Літній догляд за томатами»
З цього відео ви дізнаєтеся, як правильно доглядати за помідорами влітку.
Що робити на повний місяць
Згідно з місячним календарем, період зростаючого місяця в 2018 році триватиме з 14 по 31 липня. Дана фаза починається після закінчення молодика. Перші 7 днів супутник Землі практично неможливо побачити на небосхилі. З настанням наступних семи днів зростаючий місяць вже виразніше видно і поступово досягає фази повного місяця.
Чим примітний цей період, так це тим, що рослинні соки активно рухаються вгору. Ця деталь має вплив на особливості розвитку зелені.
Фахівці рекомендують садівникам займатися укоріненням у відкритий грунт різних квітів, чагарників, а також дерев.
Що цікаво, ви можете сміливо прищеплювати рослини, урожай яких дозріває над рівнем грунту. Коренеплоди в цей час можна взагалі не турбувати. Найбільшу ефективність такого роду процедури принесуть в тому випадку, якщо взятися за їх виконання на самому початку фази зростаючого місяця.
В цілому в даний час найкраще займатися наступними заходами по догляду за городньою зеленню:
посадкою дерев і чагарників, які приносять наземний урожай, а також їх щепленням (якщо виникає така необхідність);
висівом у відкритий грунт зерен зелених, плодових, а також баштанних культур;
укоріненням зміцнілих саджанців кущів і дерев або їх пересадкою;
внесенням в грунтовий склад поживних сумішей, а також розпушуванням субстрату;
заготівлею живців, а також проведенням щеплення;
засолювання, квашення, при бажанні бродінням домашнього вина.
Неодмінно виконуйте базові рекомендації по висадці у відкритий грунт посівного матеріалу різних культур. Обов’язково доглядайте за ними ретельно. В такому випадку зможете сміливо сподіватися на щедрий урожай і активне зростання зелені, овочів, чагарників і дерев.
Що робити на спадаючий місяць
В даний час сила руху місяця впливає на ріст і розвиток зелені дещо в інший спосіб: рослинні соки поступово рухаються вниз, тобто доходять більше до коренів. Що цікаво, в цей період кореневище будь-якого зеленого примірника, що вирощується на присадибній ділянці, стає набагато більш чутливим. Гілки ж, як і вся наземна частина, не надто розвиваються в даний час.
Щоб використовувати цю фазу зростання місяця в повній мірі, обов’язково висаджуйте у відкритий грунт коренеплоди, вносьте в субстрат підживлення. Якщо час дозволяє, урожай коренеплодів краще також збирати на спадаючий місяць. Вважається, що зрізані квіти в даний період набагато довше простоять свіжими у вазі, а зібрані коренеплоди добре зберігаються.
Обов’язково дотримуйтеся цих рекомендацій, щоб застосовувати місячний календар городника на липень 2018 року на практиці з максимальним результатом.
Роботи в повний місяць і молодик
Фаза повного місяця в 2018 році буде помітна 27 липня. Якщо необхідно, збирайте в цей час урожай, дозрілий над рівнем грунту. Можна також запастися насінням. Що ж стосується обрізки дерев і чагарників, а також їх прищипування, з цим краще почекати. Період молодика припадає на 13 липня.
Чим не варто займатися в даний час, так це розпушуванням землі, її підживленням, висадкою насіння і коренеплодів. Вся справа в тому, що городні роботи, безпосередньо пов’язані з грунтом, краще взагалі трохи відкласти, інакше ви лише нашкодите своїй зелені. Оптимальне заняття для садівника на даний відрізок часу – це захист рослин від навали паразитів, а також розвитку захворювань.
Дотримуйтесь ключових рекомендацій, зібраним в місячному календарі, і будете насолоджуватися родючістю своєї присадибної ділянки.
Місячний календар городника на липень 2018 року детально
1 липня, 2 липня. Неділя; понеділок. Місяць убуває і знаходиться в зодіакальному сузір’ї Водолія.
Місячний календар городника на липень 2018 року радить підживлювати рослини, прищипнути верхівки і провести пасинкування томатів. Здійсніть чергову стрижку газону, а потім підживлення і полив.
В цей час займіться розпушуванням і прополкою, якщо стоїть спекотна погода, проведіть мульчування.
На початку липня ще можливі підживлення азотними добривами, не пропустіть останнє підживлення, пізніше це вже буде неможливо.
3 липня, 4 липня. Вівторків середа. Місяць у знаку Риби.
Збір ранніх овочів і салатних трав в повному розпалі. Починають звільнятися посівні площі і їх потрібно негайно займати.
Намочіть насіння кропу і цибулі-чорнушки, так вони зійдуть швидше. Посійте у вологий грунт і стежте за оптимальною кількістю води, зелень буде ніжною і соковитою.
Можна посіяти редьку й ріпу, а так само дайкон, до осені вони дадуть відмінний урожай для споживання взимку.
Висіваючи петрушку, листову, кучеряву, кореневу, цілком можна отримати урожай до осені і на початку весни.
Цікаво! Існує повір’я, що найсмачніше варення, те що зварено в день Козьми і Дем’яна (4 липня). Зберіть малину і агрус, зваріть варення і позначте банки, а взимку переконайтеся в правдивості древніх.
5 липня, 6 липня, 7 липня. Четвер; п’ятниця; субота. Спадає світило, що знаходиться в знаку Овна.
У цей період проведіть роботи з суницею, поправте або видаліть вуса, придивіться до розеток, окучьте ті, які дали хороший урожай.
Проведіть чергову прополку. Огляньте дерева і чагарники, при потребі обробіть фунгіцидами та пестицидами.
У цей момент можна проводити зелені операції в винограднику. Придивіться до декоративних чагарників, якщо є потреба, прорідити їх.
Місячний календар городника на лмипеень 2018 року рекомендує, що можна зайнятися консервацією. Всі надлишки ягід спробуйте залити горілкою і заховати в темну шафу. До осені ви отримаєте відмінну наливку.
8 липня, 9 липня. Неділя; понеділок. Місяць продовжує спадати і знаходиться в знаку Тілець.
На грядках вже починають набирати вагу коренеплоди. Не залишайте їх без уваги, проведіть підживлення розчинивши у відрі води 1 ст. ложку аміачної селітри.
Поливайте дерева і чагарники. Особливої уваги потребують ті, які посаджені навесні. Щоб полегшити свою працю з поливом мульчуйте пристовбурні кола.
Зверніть увагу на декоративні рослини. Непривабливо виглядають ті, які відцвіли, а зів’ялі суцвіття залишилися, видаліть їх.
10 липня, 11 липня. Вівторок; середа. Місяць в сузір’ї Близнюки.
Займіться заготівлями. Мариновані і квашені, консервовані та заморожені, всі заготівлі будуть знахідкою в зимову пору.
Варення, соки, компоти, настоянки та наливки прикрасять ваш десерт і будуть спогадом про літо. Намагайтеся урізноманітнити асортимент, робіть асорті і не забувайте записувати рецепти, щоб в наступному році легко можна було визначитися зі смаками.
У цей момент можна провести обприскування саду, ягідника і городу від шкідників і хвороб.
12 липня, 13 липня, 14 липня. Четвер; п’ятниця; субота. Місяць вступає в фазу молодика.
Відпочиньте, переглянете записи і рецепти, можливо, придумаєте щось нове й оригінальне, яке буде приємним сюрпризом на зимовому столі.
Обійдіть сад, придивіться до кущів і дерев, якщо їм потрібна допомога, обробіть.
15 липня. Неділя. Місяць починає своє зростання і перейшов в знак Лева.
Черенкуєм багаторічні чагарники і троянди. Зараз це зробити не складно, але поливати потрібно своєчасно. Якщо мікро парник розташувати в тінистому місці, то робити це потрібно буде рідше.
Можна починати щеплення дерев і кущів окупіруванням.
Якщо ваші флокси в розпалі цвітіння їх можна розмножувати стебловими живцями. Досвідчені квітникарі, спочатку милуються цвітінням в зрізі, а далі висаджують в теплиці.
16 липня, 17 липня. Понедолк; віторок. Місяць росте і знаходиться в нейтральному знаку Діва.
Якщо стоїть спекотна і суха погода полуниця не обійдеться без поливу. Вуса і молоді рослини занадто ніжні, вони вимагають вологого грунту. У старих кущів починають закладатися бруньки цвітіння наступного врожаю, і вони також вимагають вологи.
В цей період бажано підживлювати полуницю фосфорно-калійними добривами.
Місячний календар городника на липень 2018 року рекомендує, що маківка літа хороша для збору і сушки пряних трав. У цей період можна зрізати суцвіття материнки, лаванди, ісопу.
Зелень естрагону (тархуну) зрізана і висушена буде чудовою спецією і добавкою в ароматний пряний чай. Прийшов час заготівлі монарду, рути, шавлії. Підстрижіть кущі чебрецю, висушіть листки, взимку рибні страви, чай і навіть борщ з добавкою цієї спеції набуватимуть бездоганний аромат.
18 липня, 19 липня. Середа; четвер. Зростаючий Місяць перейшов в знак Терези.
Придивіться до картопляних і томатних посадок. При перших же ознаках фітофторозу обробіть кущі фунгіцидними препаратами. Якщо йде збір томатів, то зірвіть всі бурі, застосуєте бордоску суміш і не торкайтеся до рослин 7-8 днів.
Місячний календар городника на липень 2018 року рекомендує провенсти збір насіння. До цього часу вже готові насіння кропу, коріандру, шпинату, деяких квітів. Не дозволяйте насінню обсипатися.
20 липня, 21 липня, 22 липня. П’ятниця; субота, неділя. Місяць стає все більш схожим на диск і знаходиться в знаку Скорпіона.
Посадіть недавно прибрані маленькі цибулини для отримання осінньої зелені. Перед цим розбудіть їх, просто замочивши в теплій воді на добу.
Якщо місцями продірявився газон є можливість його поправити. Підсійте газонну траву з неодмінним поливом.
При потребі можна провести живцювання ягідників і чагарників.
При нашесті птахів встановіть відлякувачі. Навіть розвісивши комп’ютерні диски можна регулювати чисельність пернатих.
Поливайте багаторічники, вони готуються до наступного сезону і волога необхідна. Перегляньте викопані цибулини тюльпанів, можливо вже необхідно знизити температуру. Почніть, при необхідності, полив тих цибулинних, які не піддавалися викопуванню.
Місячний календар городника на липень 2018 року рекомендує, що ці дні дуже підходять для посіву дворічних квітів. Приготуйте грядку і посійте незабудки, віолу (братки), маргаритки.
23 липня, 24 липня. Понеділок; вівторок. Зростаючий Місяць перейшов в знак Стрільця.
Знак безплідний. У цей час можна провести обприскування дерев, винограду і чагарників від хвороб і шкідників. Проведіть при необхідності поливи, не забуваючи про квіти.
Приготуйте звільнені грядки під посів сидератів.
Проводьте збір насіння сортових томатів. Вибирайте самі врожайні і відповідні сорти кущів. Покладіть плід для повного дозрівання в тепле і темне місце. Через 1-2 тижні розріжте помідор, і видавіть насіння в посудину. Поставте для «скисання» на 1-2 тижні. Далі промийте насіння, висушіть і підпишіть. Так за літо, можна зібрати відмінний насіннєвий фонд. На пакеті неодмінно пишіть рік.
Постійно боріться з бур’янами. Не допускайте їх появу в квітнику і городі.
25 липня. Середа. Місяць у знаку Козеріг.
Продовжуйте збір врожаю, розпушування і мульчування.
Огляньте компостні купи. Укладаючи бур’яни, проводьте розшарування грунтом і полив. Тримайте компост вологим, і тоді мікрофлора буде працювати на вас.
26 липня, 27 липня 28 липня. Четвер; п’ятниця; субота. Дні повного місяця.
Величезний диск Місяця висвітлює все живе, енергія б’є через край.
Відпочиньте, не проводьте роботи з рослинами.
Пройдіться по саду і городу, придивіться до овочевих і садових рослин, заплануйте роботи на найближчий період.
Огляньте теплицю, обміркуйте ті роботи, які необхідно провести в ній найближчим часом.
29 липня. Неділя. Місяць увійшов в знак Водолія.
Збір і заготівля овочів, фруктів, ягід – це постійні роботи липня. Постарайтеся не залишати поза увагою жодного пункту. Перезрілі овочі і ягоди не смачні, вони втрачають вигляд і поживність, а деякі доводиться викидати. Не дозволяйте пропадати врожаю.
Проводьте своєчасне прибирання, переробку і консервацію. Якщо не встигаєте – заморожувати. З заморожених ягід так само можна зробити варення і наливки, тоді, коли на це буде час.
У цей період можна проводити живцювання, окупірування дерев і чагарників, не пропустіть момент.
Продовжуйте збирати насіння квітів. Не дозволяйте їм обсипатися і забруднювати квітник. Зібрані коробочки досушіть в прохолодному і сухому місці, так вони довше збережуть схожість. На пакетах неодмінно пишіть дати, так ви будете орієнтуватися у схожості насіння.
30 липня, 31 липня. Понеділок; вівторок. Місяць спадає, і знаходиться в знаку Риби.
Проведіть час у саду. Огляньте дерева і чагарники, проведіть полив.
Місячний календар городника на липень 2018 року рекомендує придивитися до кущів багаторічних квітів. Проведіть підгортання кущів маргариток, до осені їх можна буде поділити. Якщо кореневища ірисів надмірно оголилися, присипте їх свіжим компостом.
Місячний календар городника на липень 2018 року дасть змогу правильно розподілити час та фізичні затрати, не упустити чогось важливого. Записуйте свої плани і результати, так буде легше проводити роботи в наступному році.