Home / Дозвілля / Місячний календар городника на лютий 2019 року

Місячний календар городника на лютий 2019 року

У лютому багато людей думають, що всі справи на дачі давно закінчені. Але це не так. Так які ж роботи чекають садівників і городників в цей період? Про місячний календар городника на лютий 2019 року піде мова далі.

Місячний календар городника на лютий 2019 року.  Вплив Місяця на культурні рослини

Місячний календар городника на лютий 2019 року

Ось уже кілька тисячоліть людство орієнтується у своїй життєдіяльності на місячний календар. До сих пір за таким календарем живуть багато народів. Наприклад, місячний календар лежить в основі мусульманського календаря.

Для городників і садівників велике значення має місячний календар городника на лютий 2019 року. По ньому вони звіряють час посадки томатів, перців і інших культурних рослин з місячними фазами, визначають сприятливі дні для пікірування, прополки, боротьби з бур’янами і шкідниками і інших важливих с / г робіт.

Всі ці дії засновані на тривалих спостереженнях за впливом нічного світила на життєві цикли рослин та інших живих істот на Землі. Було відмічено, що в фази на зростаючий  Місяць прискорюються процеси в надземній частині рослин, і роботи в ці дні закладають хороший фундамент для майбутнього багатого врожаю фруктів, томатів, перців, огірків, баклажанів, кабачків і т. п.

А ось для того, щоб відмінний урожай принесли редис, картопля, буряк, морква доглядати за ними найкраще в періоди на спадаючий Місяць. Однак слід пам’ятати про регіональні кліматичні особливості.

Місячний календар городника на лютий 2019 року. Що робити садівникам і городникам на дачі

Для того щоб рослини змогли пережити холодну і сувору зиму, необхідно періодично перевіряти їх утеплення. Зазвичай низ кожного стовбура плодового дерева фарбують вапном, щоб на них не утворилися тріщини, які виникають в результаті раптових і сильних перепадів температур. Дану процедуру можна робити і в лютому, однак необхідно дочекатися періоду відлиги. Молоді саджанці плодових дерев найкраще утеплювати за допомогою соломи і мішковини.

Деякі думають, що зима негативно впливає на посадки і може погубити їх до наступного дачного сезону. Але це не зовсім так. Сніговий покрив буде хорошим помічником, який обов’язково вбереже багаторічні рослини від промерзання.

Місячний календар городника на лютий 2019 року  рекомендує перевірити, чи добре укріплені захисні щити, що провокують накопичення снігу на грядках. Даний метод накопичення снігу гарантує стабільні температурні умови для зимування багаторічників.

Для дерев сильні снігові бурі і рясні снігопади можуть стати найлютішими ворогами. За рахунок скупчення снігових мас на гілках дерева, вони можуть легко зламатися. І замість прекрасних квітучих плодових дерев садівник до весни може отримати численні хворі посадки. Щоб цього не сталося переважно час від часу потрібно чистити крони, струшуючи сніг з гілок.

«Крем» для стовбура. В кінці зими на кору плодових дерев нанесіть саморобний «крем» від сонячних опіків. Змішайте в рівних частинах глину, свіжий перегній, лісову землю, готову садову побілку, до складу якої входить мідний купорос, і розведіть водою, перемішуючи до консистенції густої сметани. Якщо маса виходить рідкою, подсипте глину або землю.

Наносите готовий «крем» на стовбур широким пензлем. У лютому настає черга сівби насіння огірків і помідорів на розсаду для зимових теплиць. Сіються і деякі культури для відкритого грунту: перець, капуста білокачанна ранніх сортів, цвітна капуста, кольрабі.

Для них краще взяти низькі ящики або миски і заповнити сумішшю листової землі, торфу і крупнозернистого піску. До появи сходів ящики з посівами треба прикривати склом або плівкою і зберігати в теплі – при температурі 18 – 23 градуси.

У дні, лютневих відлиг починається заготівля живців, з однолітніх пагонів плодових дерев: сливи, вишні, яблуні, груші, абрикоса. Щоб живці збереглися до щеплення, їх кінці треба вмочити в розтоплений парафін або віск, а потім прибрати щеплення матеріал в підвал або холодильник.

Точно так само чинимо і з живцями смородини, агрусу. Їх надалі можна буде використовувати для щеплення або укоренити з метою розмноження вподобаного сорту. Охолодження (стратифікація) – необхідна процедура для пророщування насіння деяких пряно-ароматичних рослин, а також лаванди, стевії, лофанта.

Для цього насіння сіють в миски, заповнені торф’яним грунтом, закладають на глибину не більше 0,5 см, обприскують водою з розпилювача, накривають склом або плівкою з отворами для проникнення повітря і поміщають на нижню полицю холодильника. Через 10-15 днів ємності з посівами переносять на підвіконня.

Варто звернути увагу в лютому і на пернатих друзів. Вони стануть головними захисниками у винищуванні шкідливих комах в літній час. Тому варто зробити все, щоб вони оселилися на ділянці і допомогли в боротьбі з шкідниками. Можна розвісити годівниці і залишати в них різні ласощі для птахів, не забуваючи їх постійно поповнювати.

Місячний календар городника на лютий 2019 року.  Додаткові корисні роботи

Літній період на теренах нашої країни проходить по-різному. У деяких зонах він дуже короткий, тому окремі сорти плодових рослин просто не встигають дозрівати за дачний сезон. Внаслідок цього поки новий сезон не почався, варто розпланувати, які саме види і сорти рослин і в які терміни слід садити в розглянутий місяць. Найкраще підібрати кілька сортів рослин з різними термінами посадки. Тоді різноманітність овочів буде радувати дачників все літо і осінь.

Більшість дачників воліють вирощувати власну розсаду для подальшої посадки, тому вже з лютого вони можуть приступати до посіву насіння. Точна інформація про терміни посіву є на їх упаковках.

Сьогодні існує маса різної інформації про садово-городні роботи. Тому лютий відмінно годиться для вивчення теорії, щоб в літній період її можна було застосувати на практиці в саду. Якщо серйозно підійти до організації робіт на садовій ділянці, тоді з легкістю можна буде збирати кожен сезон дуже багатий і хороший урожай.

Слід заздалегідь придбати потрібний інвентар для дачі, насіння і мінеральні добрива, не відкладаючи на весняний період, щоб потім не стояти в довгих чергах і не витрачати час на пошуки необхідних речей.

Як зробити годівницю для птахів

Яке насіння садять на розсаду в лютому (відео)

Місячний календар городника на лютий 2019 року

Розглянемо місячний календар городника на лютий 2019 року, які роботи слід здійснити і коли.

1 лютого. Лев. Рекомендовано заготовлювати насіння. Сприятливий час: для приготування грунтової суміші для вирощування розсади овочів і квітів

2 лютого. Діва. Можна черенкувати  рослини

3 лютого. Діва. У теплиці можна почати вирощувати помідори і кріп

4 лютого. Терези. Можна в теплиці почати вирощувати селеру і кріп

5 лютого. Терези. Рекомендується заготовлювати насіння

6 лютого. Скорпіон. Огляньте, як накриті снігом кущі на ділянці. Сприятливий час: для поливу кімнатних рослин; для посіву насіння гвоздики Шабо, сальвії, лобелії на розсаду; для посадки на вигонку цибулинних квітів

7 лютого. Скорпіон. Варто полити рослини в теплиці

8 лютого. Скорпіон. Вигонка цибулі, селери, мангольда. Сприятливий час: для зимового щеплення троянд і плодових рослин; для закладки на стратифікацію насіння яблуні, груші, суниці дрібноплідної

9 лютого. Стрілець. Робіт краще не проводити

10 лютого. Стрілець. Не варто проводити роботи

11 лютого. Козеріг. У цей день краще відпочити. Сприятливий час: для посіву насіння редиски і салату в обігріваючій теплиці; для посіву насіння томату, перцю, баклажана на розсаду; для пікіровки розсади

12 лютого. Козеріг. Варто відремонтувати інструменти

13 лютого. Козеріг. Можна купувати добрива

14 лютого. Водолій. Можна займатися квітами в зимовому саду

15 лютого. Водолій. День підходить для догляду за квітами. Сприятливий час: для посіву на розсаду насіння огірка, ранньої капусти, кабачка, салату, селери, петрушки в обігріваючій теплиці; для поливу кімнатних рослин і розсади

16 лютого. Риби. Вигонка зелені

17 лютого. Риби. Вигонка зелені

18 лютого. Риби. Підгортання рослин снігом. Сприятливий час: для посіву на розсаду насіння томата, перцю, кукурудзи, соняшнику; для позакореневого підживлення кімнатних рослин.

Несприятливий період: для пересадки кімнатних рослин і пікіровки розсади

19 лютого. Овен. Вигонка зелені. Сприятливий час: для пересадки кімнатних рослин і пікіровки розсади.

Несприятливий період: для посіву, посадки, пересадки, пікіровки протягом доби до і після повного місяця

20 лютого. Овен. Можна зайнятися покупкою насіння

21 лютого. Тілець. Можна перевіряти сховища. Сприятливий час: для ревізії зберігаю чого  насіння, цибулин і кореневищ квітів; для посадки на вигонку цибулинних квітів.

Несприятливий період: для поливу кімнатних рослин і розсади

22 лютого. Тілець. Купівля добрив

23 лютого. Близнюки. Рекомендовано висівати трави. Сприятливий час: для поливу кімнатних рослин і розсади; для грунтового підживлення рослин добривами

24 лютого. Близнюки. День підходить для відпочинку

25 лютого. Рак. Виконувати роботи в городі не слід. Сприятливий час: для формування, обрізки кімнатних рослин; для посіву насіння редиски, цибулі-ріпки в опалювальну теплицю; для зимового щеплення плодових рослин.

Несприятливий період: для посіву та посадки протягом 12 годин до і після зміни фази Місяця

26 лютого. Рак. На підвіконні можна висадити томати

27 лютого. Лев. На підвіконні можна посадити баклажани

28 лютого. Лев. У теплиці можна посадити швидкозростаючі рослини

Фази Місяця і знаки Зодіаку в лютому 2019 року

1, 2, 3 лютого – спадний Місяць у Козерозі

4 лютого – спадний  Місяць у Водолії

5 лютого – молодик. Місяць у Водолії.

6, 7, 8 лютого – зростаючий Місяць у Рибах.

9, 10 лютого – зростаючий Місяць в Овні.

11, 12, 13 лютого – зростаючий Місяць у Тільці.

14, 15 лютого – зростаючий Місяць у Близнюках.

16, 17 лютого – зростаючий  Місяць у Раку.

18 лютого – зростаючий Місяць у Леві.

19 лютого – повний місяць. Місяць у Львові.

20, 21 лютого – спадний Місяць в Діві.

22, 23 лютого – спадний Місяць у Терезах.

24, 25 лютого – спадний Місяць в Скорпіоні.

26, 27 лютого – спадний Місяць у Стрільці.

28 лютого – спадний  Місяць у Козерозі.

Лютий – не найкращий місяць для посадок, але в цей час можна зайнятися й іншими корисними речами. Наприклад, можна заготовити насіння і добрива. Також слід підгорнути кущі і дерева снігом, щоб вони не замерзли.

Місячний календар городника на лютий 2019 року. Сприятливі дні

Зелена цибуля, петрушка, кріп – 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Томати, баклажани, перці – 6, 7, 8, 12, 13, 16, 17

Огірки, патисони, кабачки, баштанні, гарбуз – 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Капуста, салат – 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Цвітна капуста, брокколі – 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Картопля – 1, 12, 21, 27, 28

Редис, морква, буряк, редька, дайкон, коренева петрушка – 1, 12, 21, 25, 27, 28

Бобові, зернові – 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Цибуля на ріпку, часник – 1, 12, 21, 25, 27, 28

Полуниця, виноград – 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Плодові дерева і чагарники – 12, 13, 14, 15

Несприятливі дні в лютому: 3, 4, 5 – молодик, 11, 18, 19 – повний місяць, 20

Кращі дні – 6, 7, 12

Решту днів нейтральні.

Місячний календар городника на лютий 2019 року. Прикмети садівника і городника

Якщо на Стрітення (15 лютого) прогляне сонечко, то перша зустріч зими з весною відбулася, а не прогляне – чекай далі морозів.

На Стрітення крапель – врожай на пшеницю.

Вранці сніг – до врожаю ранніх хлібів, опівдні – середніх, до вечора – пізніх.

Якщо ж в лютому будуть дощі рясні, то такими будуть і весна, і літо.

Якщо в лютому погода хороша, без дощу, то навесні і влітку буде посуха.

Якщо лютий сухий і холодний, то серпень буде спекотним.

Якщо багато інею на деревах в лютому – багато меду буде.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *