Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Міліровка волосся – як зробити вдома

Міліровка волосся – як зробити вдома

Міліровка волосся  представляє собою один із способів фарбування, при якому освітлюються лише окремі пасма. Безліч його варіантів дозволяє домогтися найрізноманітніших образів: від романтичного і ніжного, до яскравого і екстравагантного. Крім того, воно візуально покращує вигляд волосся – вони виглядають більш густими, об’ємними, знаходять красивий блиск і неповторну гру кольору під впливом світла або сонячних променів.

Міліровка волосся – рекомендації і нюанси

Новачкові буде непросто впоратися з таким фарбуванням з першого разу, адже це вимагає наявності певної вправності. Але, трапляється, що подібні послуги не по кишені або просто відсутня довіра до незнайомих людей. В цьому випадку міліровка волосся  можна зробити і самостійно вдома. Головне, поставитися до процедури з усією увагою, щоб не зіпсувати локони.

Якщо волосся були попередньо пофарбовані хною, відтінок може вийти непередбачуваним.

Не варто наносити освітлювач повторно на знебарвлене раніше волосся, щоб не «спалити» їх.

Мелірування краще робити на другий або третій день після миття – це захистить локони від негативного впливу «хімії». Але і занадто жирне волосся складно розділити на тоненькі однакові пасма.

Занадто тонке мелірування на густому волоссі може створити ефект сивини. Так само не дуже естетично виглядає «товста» меліровка на тонкому волоссі.

Міліровка волосся – підготовка

Існує безліч різних видів мелірування волосся. Але якщо у вас немає досвіду у фарбуванні, не намагайтеся застосовувати відразу складні техніки з застосуванням декількох кольорів. Виберіть один тон для виділення пасом, а коли ви знайдете навички, можна буде експериментувати і з декількома кольорами.

Якщо є можливість, попросіть кого-небудь допомогти. Але можна обійтися і без помічників, якщо встановити два великих дзеркала одне навпроти одного. Так ви добре зможете бачити задню частину голови.

Міліровка волосся – що вам знадобиться

основний інвентар:

накидка або пеньюар;

затискачі (шпильки, краби);

гребінець не металевий;

ємність для розведення барвника (не металевий);

пензлик;

рукавички.

Також будуть потрібні знебарвлюючі речовини і / або фарби, в залежності від того, яку меліровку ви будете робити:

Міліровка волосся – для освітлення

супра (освітлюючий порошок / паста) або фарба (засіб для міліровки);

оксид для супри або фарби, такої ж фірми (для світлих і / або пошкоджених та / або сухого волосся – 3% – 6% оксид, для середніх – 6% – 9%; для темних – 9%, в окремих випадках, коли волосся дуже темне і товсте – 12%).

Міліровка волосся – для тонування

фарба потрібного відтінку (або шампунь відтінку, тонік);

оксид для фарби (зазвичай продається разом з фарбою).

для змивання: шампунь для фарбованого волосся;

для захисту та догляду: бальзам або кондиціонер.

Додатково буде потрібно:

фольга або пергаментний папір (при фарбуванні з використанням фольги і «кругового» мелірування);

гумки (для мелірування за допомогою гумок);

шапочка з дірочками, гребінець з вістрям або гачок (для мелірування через шапочку).

Можна шапочку зробити самостійно з целофану або гумової шапочки для душа. Тільки не робіть занадто великих дірочок, під які може проникнути склад для знебарвлення. З цієї ж причини склад не повинен бути дуже рідким.

Міліровка волосся – з використанням фольги

Це ідеальний варіант для власниць довгого волосся, він простий і зручний.

Якщо для мелірування використовується звичайна харчова фольга, то спочатку слід підготувати смуги необхідної довжини. Їх ширина повинна складати приблизно 10 см, а довжина може варіюватися, залежно від довжини волосся.

Зазвичай вона дорівнює довжині волосся плюс 2-3 см для загину-кишеньки (щоб освітлювач не потрапляв на шкіру голови і нижні пасма). Але іноді використовують смужки в два рази довші волосся, коли планується фарбувати не все пасмо (наприклад, тільки кінці).

Спеціальна фольга для мелірування волосся продається вже в вигляді смужок розміром 10х30 см. В упаковці 50 або 100 шт. Також у продажу є спеціальні паперові смужки.

Професійна фольга випускається в рулонах шириною 12 см і довжиною від 25 м до 250 м.

При перших домашніх експериментах краще скористатися готовими наборами. Фарба, засіб для меліровки або освітлюючий розчин готується відповідно до інструкції у вкладиші.

Міліровка волосся – техніка виконання

В першу чергу, необхідно зробити проділ і розділити волосся по секціях (зазвичай на 7-8 частин – 2 з кожної сторони і 3-4 по центральній частині голови). Кожне велике пасмо слід закріпити затиском.

Починати фарбувати пасма слід з нижньої потиличної частини, поступово рухаючись вгору, або з верхівкової, рухаючись вниз. Після того, як центральна зона промелірована, необхідно обробити подібним способом обидві сторони.

Кінчиком гребінця пасмо потрібної ширини відділяється від волосся. З неї методом «штопання» виділяється кілька тонких пасом однієї ширини, які поміщаються на фольгу.

Кісточкою наноситься знебарвлююча емульсія або фарба (іноді додатково емульсію наносять, крім волосся і на саму фольгу). Якщо волосся мелірують від самого коріння, потрібно відступити на 1 см, щоб склад не розтікався і не вийшло незапланованих плям в прикореневій зоні.

Потім фольга загортається (іноді використовують для кожного пасма дві смужки – це зручно, коли пасма товсті). Щоб зафіксувати фольгу, її потрібно загнути по обидві сторони до центру. Іноді також фіксаж роблять за допомогою невидимок або спеціальних затискачів.

В залежності від необхідного відтінку, знебарвлюючу суміш тримають на голові від 10-15 хвилинок для світлого волосся до 45-50 для темного.

Фольга обережно знімається, а фарба змивається. Після процедури потрібно нанести на волосся лікувальний бальзам або маску. За бажанням можна скорегувати колір відтіночним шампунем або тоніком, але це робиться перед нанесенням бальзаму / маски.

Міліровка волосся – як зробити вдома 1

Міліровка волосся – нюанси

Перед тим, як змити знебарвлюючий склад, обов’язково перевірте останнє забарвлене пасмо, чи досягнуто вже бажаний колір. Якщо колір ще не той, час витримки варто збільшити.

Якщо деякі пасма погано освітлені, а інші вже білі, то можна прискорити їх освітлення для досягнення рівномірного кольору. Досить на ці пасма направити гаряче повітря фена.

Якщо волосся дуже густе або занадто пористе, а міліровка волосся  проводиться на всій шевелюрі, доцільно проводити її в два етапи: промілірувати потиличну частину, промити і висушити, а потім промілірувати фронтальну частину.

Міліровка волосся по колу – дуже цікавий і оригінальний варіант процедури. Спочатку вирізається коло з фольги або пергаментного паперу. У його центрі проробляється отвір, в яке простягаються волосся. Прядки по колу розподіляються, на них наноситься фарба, а через деякий час вона змивається.

Міліровка волосся через шапочку

Підходить тільки дівчатам з коротким волоссям (не більш 15 см).

Шапочку дуже зручно використовувати коли робиться міліровка волосся вдома, так як вона не сповзає з голови, на відміну від тієї ж фольги. До того ж, пасма виходять однакової товщини, рівними, можна варіювати їх частоту. Єдине, що потрібно призвичаїтися протягувати волосся через дірочки.

Міліровка волосся – як зробити вдома 2

Міліровка волосся – техніка виконання

Шапочка одягаєся на голову, в дірочки простягаються невеликі прядки волосся. Допомогти в цьому може гачок або кінчик гребінця. Для легкого ефекту, волосся протягують через кілька дірочок, для середнього – через одну, а для інтенсивного результату через все, що є.

Фарба розводитьться відповідно до інструкції на упаковці. Наноситься на волосся вона за допомогою спеціального плоского пензлика. Якщо тримати склад 15 хвилинок, вони освітляться всього на один тон, якщо 45 хвилинок – на 4-5 тонів. Фарба змивається з волосся безпосередньо з шапочкою на голові, після цього вона знімається. Рекомендується після цього скористатися відновлюючим бальзамом. Для того, щоб зробити перехід між відтінками більш плавним, можна обполоснути волосся відтінковим тоніком або шампунем.

Міліровка волосся – за допомогою гумок

Цей спосіб підходить для волосся середньої довжини.

Подібна техніка міліровка волосся  дозволить створити модний ефект відрослого коріння. У основи волосся прядки вийдуть дещо темнішими, ніж на кінчиках. Таке фарбування дозволяє пограти з кольорами, поекспериментувати з концентрацією відтінків.

Міліровка волосся – як зробити вдома 3

Перед проведенням процедури слід запастися гумками. За проділу волосся поділяються на зони. На кожній з них закріплюються невеликі хвостики. Щоб отримати модні «пір’їнки», слід нанести фарбу на їх кінчики. Освітлювач тримається на голові згідно часу зазначеного на упаковці.

Міліровка волосся – «Косичкове»

Це ідеальний варіант для кучерявого волосся.

Такий спосіб домашнього мелірування підходить для освітлення волосся на 1-3 тони, коли потрібно створити відблиски або ефект вигорілого волосся.

Розділіть волосся на бажану кількість секторів і заплетіть коси. Нанесіть знебарвлюючий склад на верхню частину кожної косички по всій довжині. Потримавши освітлювач необхідний час, змийте його, розплетіть косички і ретельно промийте голову з шампунем і нанесіть бальзам для волосся на 4-5 хвилинок.

Міліровка волосся за допомогою гребінця

Хоча цей варіант відрізняється порівняльною простотою, не можна сказати те ж саме про її результативності. Ефект може бути дуже непередбачуваний, тому не варто, не маючи досвіду, відразу освітлювати волосся таким способом більш, ніж на 1-2 тони.

Знебарвлювати необхідно немите сухе волосся, попередньо його потрібно ретельно розчесати. Освітлююча емульсія наноситься на гребінець з рідкими зубчиками, а потім нею проводять по пасмам, які необхідно пофарбувати. Найкраще це робити від коренів і до кінчиків в один рух не усуваючи його від волосся.

Час впливу фарби може варіюватися в залежності від бажаного результату. Після того як промеліруєте – волосся ретельно промиваються шампунем, а потім бальзамом, щоб мінімізувати їх пошкодження. До мінусів можна віднести те, що при відсутності вправності, результат може вийти плачевним: пасма забарвляться нерівномірно, шматками.

Міліровка волосся – як зробити вдома4

Міліровка волосся – рекомендації

Існують готові набори для «розчісуваного» фарбування, наприклад, фарба перевагу від L’Oreal Paris Glam ОДПІ.

Для недосвідчених і тих, хто не готовий кардинально змінити імідж, є чудова можливість потренуватися в меліруванні за допомогою гребінця: крем-мус Stylist Summer 1 Night Highlights від ALTERNA. Гребінець-насадка дозволяє зробити процедуру, навіть не маючи ніяких навичок. Фарба моментально висихає і не залишає плям. Єдиний мінус – так міліровка волосся протримається лише до наступного миття. Але це ж і плюс – якщо не сподобається, то можна просто помити голову.

Міліровка волосся за допомогою рук

При цій техніці, що забарвлює склад наноситься на вимите і трохи зволожене волосся. Робиться це руками, хоча використовують і пензлик для фарбування і навіть художні кисті. Це дозволяє домогтися кількох ефектів: інею або глазуруванню.

Перший варіант підходить для дівчат з кучерявим волоссям. Освітлені прядки підкреслять неймовірний об’єм і додадуть «іскорку» всьому образу. При нанесенні фарби, голову необхідно нахилити вниз, емульсія рівномірно розподіляється пальцями по вологому волоссю. Склад витримується на голові потрібний час.

«Глазурування» застосовується на короткому волоссі, довжина яких не перевищує 15 см. Перед проведенням процедури на них наноситься фіксуючий мус або пінка, а потім вже фарба. Робиться це все руками. Процес повторюється до чотирьох разів, перед кожним з них необхідно почекати деякий час.

Міліровка волосся – поради з підтримки відтінку

Міліровка волосся не потребує повторного знебарвлення. Цій процедурою піддають тільки коріння, у міру їх відростання. Перед тим, як змити склад, можна акуратно розподілити його по всій довжині волосся і залишити на кілька хвилин, щоб згладити можливі переходи.

Практично з першого дня після фарбування необхідно використовувати тоніки, шампуні або кондиціонери, які посилюють колір. Їх випускає безліч фірм, можна підібрати такий засіб практично під будь-який відтінок волосся. Застосовувати такі шампуні рекомендується раз на тиждень. Також необхідно використовувати живильні кондиціонери і бальзами, які повернуть ослабленому і зневодненому волоссю блиск і шовковистість.

Вибираючи підсилювач кольору, потрібно стежити, щоб він був виготовлений на рослинній основі і не містив перекис водню, спирт або амоній. Незважаючи на те, що багато фарб, до складу яких входять ці речовини, забезпечують тривалий ефект, вони послаблюють волосся і псують їх структуру.

Влітку слід користуватися головними уборами. Сонце не тільки шкодить волосся і сушить їх, але і помітно знебарвлює. У цей час можна користуватися фарбою на тон темнішою, промені зроблять всю роботу, що залишилася і подарують волоссю натуральний і природний відтінок.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *