Медові маски очищають і живлять шкіру. А медовий масаж – один з найефективніших засобів боротьби з целюлітом. Після 20-30 хвилин «солодкої» процедури на тілі з’являються брудно-жовті або навіть сірі пластівці – це виходять через шкіру токсини.
Медовий масаж хороший і простий
Подібного ефекту не здатний дати жоден косметичний засіб. Після курсу медового масажу шкіра стає пружною і еластичною, а підшкірні жирові капсули розчиняються.
Медовий масаж відомий людству з давніх часів – на Сході і в Тибеті його застосовували для підтримки гарної форми і профілактики ряду захворювань. Не менш популярний він був і в Стародавній Русі у наших предків.
Користь медового масажу
По-перше, в меді містяться натуральні вітаміни і мікроелементи, які засвоюються організмом куди краще, ніж синтетичні засоби.
А по-друге, за рахунок масажної техніки мед швидко і глибоко всмоктується шкірою, і всі потрібні речовини потрапляють прямо в кров, включаючись в обмін речовин.
Медовий масаж допомагає процесу схуднення, оскільки вплив на шкіру і м’язи за допомогою меду відбивається і на внутрішніх органах. Відбувається очищення організму від шлаків, прискорення всіх обмінних процесів.
До речі, медовий масаж просто незамінний для профілактики і лікування синдрому хронічної втоми, порушень сну, стресових і депресивних станів, він допомагає розслабитися і налаштуватися на позитив. А заодно вилікуватися від вегетосудинної дистонії і підвищити імунітет.
Адже бджоли збирають нектар далеко не з усіх рослин поспіль, а, підкоряючись особливому чуттю, вибирають тільки найкращі, тому мед в давнину був практично універсальним засобом профілактики і лікування цілого списку захворювань.
Простий і доступний
Важливий плюс медового масажу – його простота і доступність. Ви можете провести процедуру самостійно в домашніх умовах. Підійде абсолютно будь-який сорт меду без добавок і не зацукрований.
Звичайно, в ідеалі мед краще брати у виробника, пасічника, якому можна довіряти.
До двох чайних ложок меду треба додати п’ять крапель ароматичного масла з антицелюлітною дією: грейпфрут, мандарин, апельсин, лимон, ялівець, евкаліпт, лаванда. Краще всього використовувати суміш масел, наприклад, три краплі ялівцю і дві краплі лимона, або три краплі олії грейпфрута і дві краплі лаванди.
Масло цитрусових дає найкращий антицелюлітний ефект. Перед початком масажу не забудьте розігріти мед до кімнатної температури.
У ролі масажиста
Спочатку треба розігріти ту область, яку збираєтеся масажувати, за допомогою простих прийомів звичайного масажу. Потім нанести мед і почати сам масаж: обома руками одночасно натискати на змащену медом ділянку і відразу ж відривати руки від тіла.
Повинно з’явитися відчуття, що при натисканні долоні начебто «присмоктуються» до шкіри.
Притискайте руки якомога щільніше і відривайте якомога різкіше, щоб підсилити ефект.
Через кілька хвилин мед на шкірі перетвориться на густу сіру масу – це виходять бруд, шлаки і токсини. Періодично витирайте руки рушником, щоб бруд не накопичувався на руках.
Кожну область масажуйте від 5 до 15 хвилин, повторюйте сеанси через день.
Маленькі секрети
Душ після закінчення масажу обов’язковий. Стерти відпрацьований мед рушником недостатньо – він токсичний і не повинен ввібратися назад в шкіру.
І ще після всіх процедур потрібно нанести на шкіру зволожуючий крем, ялицеве або рослинне масло.
Чудово підійдуть засоби, створені на основі продуктів бджільництва – вони доповнять мед. Потім полежте хоча б десять-п’ятнадцять хвилин, відразу виходити на вулицю не рекомендується.
Дуже корисно випити зеленого чаю з медом, щоб поліпшити очищаючий ефект.
У перший час можливі сильні больові відчуття від процедури. Щоб їх зменшити, робіть масажні рухи не долонею, а поверхнею пальців або тільки подушечками пальців.