Home / Діти / Масляна мультфільм. Цікава підбірка

Масляна мультфільм. Цікава підбірка

Цікавий мультиплікаційний фільм «Ти ба, масляна! Іронічна кінострічка, що оповідає про скупого поміщика, якого провчив розумний маленький хлопчик. Про масляна мультфільм  піде мова далі.

Масляна мультфільм – Про мультфільм “Ти ба, Масляна!” і най-найцікавіші цитати

Старі добрі мультфільми стільки хорошого з ними пов’язано. Тільки теплі спогади. Але мультики минулих років не тільки розважали нас, вони в простій і доступній формі вчили бути людиною. Одним з таких мультиків, є «Бач, Ти Масляна».

Даний мультик був показаний в 1985 році. Що й казати, це твір увійшов в історію, він залишив свій внесок в життя країни, в житті цілого покоління.

Ідея мультфільму в тому, що обман і обкрадання ближнього – це погано. У той же час, фільм вчить кмітливості, тому, що в житті може бути дуже багато складнощів, але все реально подолати, головне, вірити в краще і дивитися на все з посмішкою. Але в мультику це все представлено в такому смішному вигляді, що діти з величезним зацікавленням готові дивитися цей твір.

Мультик починається цікавою музикою, яка вже на перших секундах налаштовує глядача на щось смішне і веселе. Зима. Переддень свята Масляної. Особливо, коли поміщик їде на возі, а кінь, після зупинки, присів біля будинку.

Поміщик до того став жадібним, що надумав брати гроші з селян за сніг. Поміщик приходить в будинок бідної сім’ї, в якій живуть старі дід і баба, щоб забрати податок на землю і воду. В тому числі, потрібно заплатити і за сніг, оскільки та плата, що була минулого тижня ставилася до минулорічного снігу, а тепер після Нового року необхідно заплатити за нинішній сніг.

А так як брати у бідняків було нічого, ось він і забрав у людей похилого віку масло, сказавши, що скоро Масляна і масло буде в самий раз. Онук людей похилого віку був до цього так здивований, що крадькома причепився до воза багатія і, ковзаючи за саньми, доїхав до його будинку. Причому, майже потрапив у двір, але ворота закрилися прямо перед носом і хлопчик впав на сніг.

Так прикро, масло забрали, та ще впав. А з вишки гавкає пес, та такий, що у глядача тільки сміх, якщо придивитися до його щік. Хитрий поміщик обманює навіть свою сторожиху, промальовуючи цифри в своєму блокноті. Він доручає сторожисі охороняти масло до Масляної, а коли та з’явиться, «фьють». Оприбутковуємо, мовляв …

Бабуся, чи то не опанувала цілком двозначністю (думати одне, а говорити інше) чи то будучи злегка просвітленою, погоджується Масляну почекати.

Чекати вона йде за паркан, де і зустрічає сміливого Внучка – який малий на зріст, але хитромудрий не по роках.

Він представляється Масляною, і бабуля цілком рішуче вимагає забрати збережене, тому що у неї є цікавіше справи, ніж охороняти чуже добро.

Сторож кілька разів перепитує, хто така або хто такий Масляна, що таке фьють. На що пан махнув рукою і розмірено пішов в будинок. Але, наш хлопчик все це чув, і вирішив будь-що-будь, повернути своїм стареньким масло.

Повернути хитрістю. І йому це вдається. Він раптом з’являється перед бабусею з рушницею, яка вартує масло і на її питання заявляє, що він і є Масляна. Та дивується, виносить йому масло, каже, щоб забирав. Хлопчик ще трошки підіграє, каже, що забере після, але жінка непохитна: забирай масло, і все тут.

А після з радістю повідомляє своєму поміщику, що виконала його вказівку і масло віддала Масляні, який прийшов за маслом. Поміщик сказився, не знаходить слів, намагається осідлати свого смішного коня, той б’є його копитом в ніс з бородавкою, вибиває кілька зубів, і вони пускаються в погоню за кмітливим хлопчиком. А пес на оглядовій вишці радісно і безтурботно грає на губній гармоніці.

Масляна мультфільм  за сюжетом розповідає, що наступила повна ідилія сільського життя. Майже наздогнав він хлоп’я, але той хитрий, взяв та й претворився сніговиком. Пан запитує у сніговика, чи реально наздогнати втікача з маслом, на що отримує обгрунтовану і логічну відповідь: поки кінь буде перебирати кожною з чотирьох ніг (раз, два, три, чотири) – це довго, хлопчисько всього «раз-два, раз- два”.

Він тут же зіскакує з коня і намагається наздогнати хлопчика своїми силами, а тому-то тільки цього і потрібно було. У підсумку, наш хлопчик не тільки своє масло повернув, а й добув коня на додачу.

А пан повернувся додому тільки до вечора, на четвереньках, рахуючи «раз, два, три, чотири», весь завмерлий і з бурулькою на носі. Пес на вишці завиває свою пісню, жінка-сторож здивована, і від подиву випадково стріляє з рушниці в прожектор і місяць.

Масляна мультфільм – цитати

– Земля моя?

– Твоя.

– Господар я?

– Ти.

– А ти податки не платиш.

– Як же? Ось. За землю, за воду.

– А за сніг?

– І за сніг. Минулого тижня сплачено.

– Це під Новий рік? Так це за торішній сніг! А за цей? … Вино?

– Так це масло!

***

– О! На носі що?

– Бородавка?

– Але, але! На носі Масляна. Плати – маслом! Хе-хе-хе.

***

– Куди це?

– Сюди. Нехай полежить. До Масляної.

– Чого?

– Почекаємо, кажу, Масляної – і фіть! .. Масляна, кажу, прийде – тоді і фіть

– Куди прийде?

– Та ну тебе!

– Чуєш! А хто це – Масляна?

  Це я, Масляна

***

– Хто це – Масляна? І коли прийде?

– Стій, хто йде?

– Це я, Масляна.

– Та ну, прийшов?

– Прийшов.

– Твоє?

– Моє.

– А ну, забирай!

– Може потім?

– Ти ба, справ більше немає – добро твоє охороняти!

– Ну добре.

– Ти ба, ладно. Він собі гуляє, а ти бережи. А? Бач, ти подивися, а, який птах! Ти ба, знайшов дурнів! А?

***

– Ти чого?

– Так ось, прийшов, Масляна. Як ти велів, масло вклала – фіть!

– Чого?

– Масло – фіть – того. А важливий!

– Хто?

– Масляна. Ось такий – то – а хитрий!

– Ти що? Ти що? Ти що?

– А що? А що? А що?

***

– Хлопця не бачив?

– Пробігав.

– Наздожену?

– Неа. Поки твій кінь чотирма ногами: ра-а-аз, два-а-а,

три-і-і, чо-тииии-ри, хлопчисько на двох ногах: раз-два,

раз два. Давай коня постережу! А ти бігом: раз-два, раз-два, раз-два.

– Раз-два, раз-два, раз-два, раз-два, раз-два, раз-два, раз-два, раз-два, раз-два.

– Але! Але!

Собака виє.

– Раз-два-три-чотири, раз-два-три-чотири, раз-два-три-чотири, раз …

Дивитися цікавий, короткометражний масляна мультфільм  «Ти ба, масляна!» цікаво, кумедні історії, в яких потрапляє негативний персонаж для науки за свої гріхи, викликає сміх, витівки хлопчиська розчулюють. Автор висміює у своїй кінострічці такі пороки людини як жадібність, скупість, лінь і дурість, і як би говорить, що зло завжди буде покаране. Простий і ненав’язливий сюжет доставляє задоволення від перегляду.

Масляна мультфільми – відгуки

Савір

Переваги: життєвий мультфільм

Недоліки: немає

Мультфільм “Ти ба, масляна” створений в 1985 році. І відразу завоював популярність глядачів. Я його подивилася дуже давно. І мені він теж дуже сподобався.

Тривалість мультфільму всього 8 хвилин. Фрази з мультфільму за час численних показів вже стали крилатими.

Це дуже повчальна історія про те, як жадібний власник землі, на якій стояла хатина двох старих, не знав, з чого б ще взяти податок. Здається, вже обклав податками все. Але ж ні-є ще торішній і новорічний сніг. Вони випали з поля зору. Значить, потрібно ввести податок і на сніг і забрати останній глечик масла у людей похилого віку.

Онук старих малий кмітливий, і завдяки його кмітливості він повертає масло ляюдям похилого віку.

Цей мультфільм -повчальна історія про те, як людина, у якої все є, хоче все більше і більше. Жадібність у нього на першому місці. Але все приходить на круги своя. Як то кажуть, не роби людям зла, інакше зло повернеться до тебе.

Загальне враження: дуже смішний і повчальний мультфільм

siddh

Переваги: Добрий, позитивний

Недоліки: немає

Це навіть не мультфільм, а цілий витвір мистецтва, тут і мораль і гумор і детектив …)) все в одному. У дитинстві був одним з улюблених мультфільмів, сьогодні з малим обов’язково подивлюся ще раз – класний добрий мультик! Одна тільки назва викликає позитивні емоції!

Lesavik94

Переваги: Режисер, сюжет, озвучення

Недоліки: Немає

Роберт Саакянц – один з тих режисерів, будь-яку роботу якого я можу дивитися по кілька разів, в будь-яких умовах. “Ти ба, масляна” – один з тих мультфільмів режисера, який бере саме сюжетом. У ньому немає звичних для Саакянца ігор з простором (крім вовка-охоронця і розбитого Місяця), тут риби і черепахи не танцюють на дні морському, але це не робить картину нецікавою. Сюжет і хороше малювання, цікаві діалоги і шикарна озвучка – ось ті складові, що роблять цей мультфільм хорошим.

У фольклорі, напевно, всіх країн світу є історія про бідняка, що обдурив, перехитрив багатія, борця за справедливість. Хлопчик в “Ти ба, масляна» не краде, а забирає те, що вкрали у його сім’ї і карає поміщика, хитрістю відібравши у нього коня. Карає за жадібність і дурість, неповагу і “податок на сніг”.

Загальне враження: Сувора реальність

defender12

Переваги: Радість, яку доставляє цей мультфільм, неможливо виміряти звичайними вимірювачем. Прикольний і добрий, завжди актуальний!

Недоліки: Засмучує тільки його таймінг! Історію можна розтягнути і на цілу годину. Але він короткий. І цей його мінус все одно робить його прекрасним!

Я пам’ятаю, коли в перший раз подивилася цей мультик і нічого не зрозуміла, то образилася. Занадто він якийсь сумний був для дитини. А трохи пізніше, через пару років, коли розуміння з віком все-таки прийшло, виявилося, що “Ти ба, масляна” один з найдостойніших короткометражних мультфільмів.

У ньому так багато побутової мудрості. А якість намальованої Саакянц картинки одночасно викликає і сміх і смуток, адже реальність не буває від однієї емоції. Дивитися його і переглядати!

Надін1986

 Переваги: цікавий мультфільм зі змістом

Недоліки: немає

Коли настав Масляний тиждень всі печуть млинці, а я вирішила подивитися чи є мультфільми про це чудове свято і знайшла один цікавий мультфільм. Він зі змістом, мораль така як до людей будеш відноситься, так і вони поставляться до тебе. Ти ба Масляна багато чому навчить людей.

Загальне враження: цікавий мультик на масляну!

SilvaVaresky

Те, до чого призводить жадібність, дуже добре показано в мультфільмі “Ти ба, масляна”. Жадібний поміщик, який обкладав  жителів села податками на все, навіть на сніг, був провченим спритним хлопчиком. Коли поміщик нахабно забрав глечик з маслом у людей похилого віку, які сплатили всі його податки, то внук не зміг з цим змиритися.

Поміщик сам себе покарав тим, що не став вдаватися в подробиці перед сторожихою про те, хто такий масляна. Почувши це і зрозумівши, що сторожиха  нічого не знає про масляну, а вважає його якоюсь людиною, він прикидається тим самим Масляною.

Сторожиха з радістю віддає йому глечик з маслом, адже господар пояснив їй саме те, що масло для Масляни. Хлопчик зі своїм добром мчить додому. Поміщик побачивши в чому справа мчить в догонку. Ось тут хлопчина повеселився по повній.

Він не тільки відібрав коня поміщика дуже хитро, але і провчив його так, щоб той назавжди забув дорогу до села.

Мені дуже сподобався момент, коли сторожиха розповідала поміщику про Масляну. Прикольно, смішно!

 tieslienko87

Пам’ятаю, що під часів мого дитинства, ще в дев’яностих, мультфільм з химерною  назвою «Ти ба, масляна», часто транслювали по телебаченню, він не міг не полюбитися як дітям, так і дорослим через свій чудовий і повчальний сюжет. Як далеко може зайти людина, що страждає таким поширеним пороком, як жадібність, ми можемо прекрасно побачити на прикладі даного мультфільму.

Це історія про настільки жадібного  землевласника, що він стягував плату за все, включно за сніг, він забрав у бідних старої і старого останнє масло, тому хлопчик, який став свідком свавілля, вирішив дати йому чудовий, як мені здається, урок… Цей мультфільм я дуже люблю і поважаю, він є одним з найбільш пам’ятних і яскравих мультфільмів, який засуджує і в жорстокій формі висміює жадібність.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *