Уже давно люди відкрили для себе лляне масло для обличчя, за допомогою якого красуні можуть обдурити час і скинути кілька років зі свого вікового рахунку. Косметична користь лляного масла воістину дивовижна: мабуть, немає такої проблеми, з якою б воно не впоралося.
І проте цією «живою водою», як називали цю унікальну рідину в давнину, потрібно вміти користуватися, щоб воно принесло користь.
Ефективність лляного масла для шкіри обличчя
Щоб переконатися в тому, що ефективність лляного масла для обличчя заслуговує на увагу, досить поглянути на його хімічний склад. Виробляється даний продукт шляхом холодного віджиму зерен льону. Він багатий активними речовинами, які, проникаючи до підшкірних клітин і тканини, починають там справжнісіньке «генеральне прибирання»:
найбільше в ньому ненасичених жирних кислот (олеїнової, лінолевої та ліноленової), які оновлюють і регенерують клітини, синтезують колаген, відновлюють тканини, – одним словом, омолоджують;
тіаміну в цьому маслі теж немало, а саме цей вітамін краси робить шкіру гладкою і максимально зволоженою;
фолієва кислота лікує запалення, а також захищає шкіру від зовнішніх впливів небажаного характеру;
ніацин тонізує і покращує загальний зовнішній вигляд;
філохінон відбілює, покращує колір і текстуру шкіри;
холін заспокоює роздратування.
Ось таке комплексний, всебічний вплив робить хімічний склад лляного масла на шкіру. Воно в рідкісних випадках викликає алергію, але проте перед застосуванням рекомендується обов’язково протестувати його на зап’ясті. Тільки переконавшись, що воно безпечне для вас, можете використовувати лляне масло для усунення найрізноманітніших проблем. Але яких саме?
Лляне масло для обличчя: показання
Не можна бездумно і легковажно користуватися дарами природи, і в тому числі – маслом з льону. У якихось випадках воно може бути дуже ефективним, а для якогось типу шкіри виявиться абсолютно марним. Тут потрібно враховувати індивідуальні особливості кожного організму. Показаннями для домашнього застосування лляного масла для шкіри є:
зморшки;
перші вікові зміни;
в’яла шкіра;
запалення на обличчі: прищі, вугрі;
пігментні плями, веснянки;
суха шкіра з відлущуючими плямами;
втомлена, роздратована шкіра.
Враховуючи ці свідчення, активно використовуйте лляне масло: маски для обличчя, компреси, примочки, аплікації і протирання здивують вас своїм чарівним ефектом. Будьте акуратні, якщо у вас жирна шкіра: в цьому випадку включайте в засоби підсушуючі інгредієнти: білок або цитрусові, наприклад.
Варіанти застосування лляного масла для обличчя
Застосування лляного масла для обличчя виявиться для найвимогливіших красунь приємним сюрпризом, від якого буде вже неможливо відмовитися. Пробуйте різні варіанти, рецепти і знаходьте незмінно щось своє.
1. Вживання всередину
Лляне масло може бути корисним для шкіри, якщо регулярно забезпечити ним свій раціон: організм швидко його засвоїть і пустить вмістимі в ньому вітаміни та інші речовини на користь клітинам. Для цього достатньо пити його щодня по столовій ложці двічі на день, за півгодини до їжі протягом 2-3 тижнів, потім зробити перерву. Якщо вам не до вподоби його смак, спробуйте додавати його в салати, каші та вінегрети.
2. Протирання
Змочити ватяний диск в маслі, протерти обличчя, не зачіпаючи область навколо очей. Робити так щодня, замість звичайного крему на ніч.
3. Змочування
Рясно змочити невеликий шматочок ватки в маслі і прикласти на 5-6 хвилин до проблемної ділянки шкіри: до подразнення, почервоніння, лущення, ранки, порізу, синця, опіки, бородавки, позбавляють і від інших напастей на обличчі. Робити так тричі на день до повного загоєння.
4. Компрес
Змочити марлю в попередньо підігрітому на водяній бані лляному маслі, віджати і накласти на обличчя на 5 хвилин.
5. Маска для сухої шкіри
Сметану (1 ст. л.) змішати з такою ж кількістю огіркового пюре, додати лляне масло (2 чайних ложки). Час дії – 15 хвилин.
6. Маска для жирної шкіри
Лляне масло (2 чайних ложки) перетерти з сиром (1 ст. л.), білком і сметаною (столовою ложкою). Час дії – 15 хвилин.
7. Маска для нормальної шкіри
Полуничне пюре (1 ст. л.) змішати з жовтком, борошном (чайною ложкою), лляним маслом (2 чайними ложками). Час дії – 20 хвилин.
8. Маска для втомленої шкіри
Лляне масло (1 ст. л.) змішати з ефірними маслами троянди, сантала, ромашки і апельсина (по одній краплі). Час дії – 15 хвилин.
9. Маска-скраб
Лляне масло (1 ст. л.) змішати з подрібненими вівсяними пластівцями (2 столовими ложками), теплим молоком (до утворення кашки). Час дії – 10 хвилин.
10. Крем від зморшок
Лляне масло (столову ложку) розтерти з трьома жовтками, додати вершки (200 мл). Свіжу кірку одного лимона подрібнити, залити окропом (200 мл), настоювати під кришкою 2 години. Процідити, змішати з соком одного лимона і медом (столовою ложкою), додати до масляної суміші. Повільно влити камфорний спирт (150 мл). Долити водою до 500 мл. Щодня збовтувати. Зберігати не більше тижня.
Приємне по своїх відчуттях, ефективне в плані впливу, що чиниться на шкіру, лляне масло для обличчя є одним з найкращих доглядових засобів в домашніх умовах. Особливо незамінне воно для тих, кого вже торкнулися перші вікові зміни.