Методика фарбування волосся зробила крок далеко вперед. Тепер як альтернатива шкідливим для локонів аміачним фарбам існують спеціальні масла для фарбування.
Масло для фарбування волосся. Принцип дії
Більшість різновидів фарбувальних масел мають у своїй основі натуральне оливкове масло, насамперед відновлюють, що живить локони і зберігає в них вологу. Таким чином таке масло для волосся не допускає головного наслідки звичайного фарбування – пересихання локонів і втрати ними життєвої сили. Структура волосся після впливу такого барвника відновлюється зсередини, волосся стають пружними і блискучими.
Що стосується головної функції цих масел, вони фарбують волосся якісно і на тривалий термін. Масло для фарбування волосся, як правило, застосовують для створення більш темного відтінку або освітлення до 2 тонів, вирівнювання кольору, тонування пасм після мелірування, зафарбовування сивини.
Для процедури фарбування маслом потрібні додаткові засоби, зокрема, оксиданти, емульсійні окислювачі та інші речовини, що закріплюють і подовжують результат. Барвник, що має в своїй основі натуральне масло, не тьмяніє навіть через тривалий час. Це ще одна перевага перед звичайною аміачною фарбою.
Масляна фарба дозволяє досягти будь-якого результату – як помітні зміни кольору волосся, так і невеликого вдосконалення власного відтінку. Наприклад, масло для фарбування волосся здатне надати русявим локонами ефект переливу або новий півтон, не змінюючи при цьому базового кольору.
Масло для фарбування волосся – відсутність шкідливого аміаку, тому воно дозволяється навіть вагітним і годуючим жінкам, а також тим, хто, боячись нашкодити волоссю, відмовляються від експериментів із зовнішністю.
Крім оливкового масла, до складу таких фарб можуть входити масло жожоба, виноградних кісточок, будяків, насіння льону. Зустрічаються і більш рідкісні склади фарб, зокрема, на основі масла аргана, що перешкоджає старінню і випадання волосся, екстрактів розмарину, амбри, лободи та інших рослин, що забезпечують додаткове живлення і захист локонам, а також вітаміну Е, необхідного для гарного росту волосся.
Локони, пофарбовані масляними фарбами, не потребують додаткового підживлення і не вимогливі до догляду.
Масло для фарбування волосся. Правила застосування
За допомогою таких масел забарвлюють локони в салонах краси, але можна добитися хорошого результату і в домашніх умовах, просто дотримуючись правил застосування.
Більшість масел з технології застосування кардинально не відрізняються. Для того щоб здійснити зафарбовування сивини, натуральну базу з’єднують з тоном, який повинен вийти в результаті процедури (ці компоненти беруть порівну) і додають удвічі більше оксиданта.
Щоб освітлити локони на 2 тони, масло розводять навпіл з емульсивним окислювачем.
Фарбування за допомогою масла здійснюють у кілька етапів. Спочатку суміш наносять на корені, розподіляючи її рівномірно, далі обробляють нею волосся по всій довжині до кінчиків. Для звичайного фарбування витримують масло до 25 хвилин, якщо багато сивого волосся – збільшують час до півгодини. Коли коріння відростають, здійснюють повторне нанесення: таку ж суміш наносять на відросле коріння і витримують 25-30 хвилин, далі, добавивши невелику кількість теплої води, розподіляють фарбу по всій довжині і очікують ще 10 хвилин. Наприкінці волосся добре помити теплою водою з шампунем.