Середня норма випадання волосся складає не більше 50 одиниць волосяного покриву. Якщо ж випадаючого волосся налічується більше, то варто спробувати призупинити розпочатий процес. Виготовлені в лабораторіях навіть найдорожчі препарати часто не дають потрібного результату хоча б тому, що всі вони мають схожий принцип впливу, а причин випадіння волосся може бути безліч. Перевірені часом і не одним поколінням людей засоби народної медицини виявляються набагато ефективніше в боротьбі з випаданням волосся з причини свого біологічного споріднення з живим організмом.
Причин випадіння волосся досить багато, часто вони існують в комплексі
• Спадковість;
• Гормональні збої;
• Внутрішні хвороби, такі як діабет, анемія та ін;
• Неправильне харчування;
• Стреси;
• Післяпологова виснаженість організму;
• Недостатній приплив крові до шкіри голови;
Причини, зумовлені зовнішнім впливом:
• Хімічна завивка, фарбування волосся;
• Вплив прямих сонячних променів, морозу та інших несприятливих факторів.
Природно, в першу чергу потрібно визначити причину і постаратися усунути її, щоб лікування дійсно виявилося результативним.
Найкраще приступити до зміцнення волосся відразу, як тільки почалися проблеми, оскільки потім буде складніше відновлювати волосяний покрив.
Всі народні методи легко застосовувати в домашніх умовах, більшість інгредієнтів легко знайти в продажу. В основному для лікування волосся використовуються маски, втирання і ополіскування.
Для зміцнення та відновлення волосся дуже гарні рослинні олії: кокосова, конопляна, реп’яхова, жожоба та інші. Їх можна застосовувати як самостійні препарати, так і в складі з іншими інгредієнтами.
Маски від випадіння волосся в домашніх умовах:
Суміш із соку алое, меду (по одній столовій ложці) і однієї чайної ложки реп’яхової або касторової олії рекомендується наносити на шкіру шляхом втирання за півгодини до миття голови.
Вельми популярна в народній медицині настоянка з червоного пекучого перцю, завдяки його здатності постачати шкіру голови кров’ю і активізувати обмін речовин. Для приготування настоянки слід залити перець спиртом 70%-м у співвідношенні 1 до 10 і витримувати протягом тижня, потім процідити. Розведену в десяти частинах кип’яченою водою настоянкою втирати в корені волосся пару раз на тиждень, краще на ніч.
Засіб, що застосовується ще в старовину для втирання в шкіру голови – настій чаги.
10-відсоткова горілчана настоянка софори готується три тижні, на 100 грам софори береться півлітра якісної горілки. Софору можна знайти в аптеках, а в південних країнах вона вільно росте.
Запобігає випаданню волосся кашка з ріпчастої цибулі або часнику. Її потрібно, дотримуючись обережності, масуванням наносити на шкіру голови за годину до миття. Можна використовувати просто розрізану цибулину.
Припинити випадання волосся і поліпшити їх зростання допоможе маска з листя алое. Для її приготування слід зняти середні і нижні листки рослини, промити їх у кип’яченій воді, просушити і загорнутими у папір залишити в холодильнику на 12 днів. З здорового листя потім вичавлюється сік, який слід раз на кілька днів втирати в коріння волосся. Дана маска надає дію «біологічного стимулювання».
А ось ця процедура не тільки зміцнить волосся, але і порадує чудовим ароматом. Маска робиться з м’якоті двох апельсинів, половинки банана, тертого яблука і яєчного жовтка. Суміш залишають на волоссі півгодини.
Відмінно зміцнює і відновлює волосяний покрив хна – червона або безбарвна. Вона сприяє потовщенню волосся і оновлює шкіру голови, відлущуючи старі клітини.