Маски для відновлення волосся в домашніх умовах вам знадобляться, якщо:
– Ви часто міняєте зачіску, користуєтеся стягивающими резинками і металевими шпильками;
– Маєте не найкращий вигляд волосся в результаті хімічної завивки;
– Зловживаєте укладань;
– Постійно використовуєте фен та / або плойку, бігуді, утюжок;
– Пошкодили волосся невдалим фарбуванням;
– Пройшли період випробувань і браку вітамінів для волосся під час важкої хвороби або протягом вагітності;
– Розумієте, що на волоссі не кращим чином позначився ваш відпочинок на морі.
Зрозуміло, хорошою додатковою мірою будуть при комплексній боротьбі з випаданням волосся. Наведені нижче рецепти допоможуть вам зміцнити волосся, зменшити перетин, активізувати зростання волосяних цибулин, зробити волосся більш еластичними і пружними, надати їм здоровий блиск. Вибирайте маски для себе спираючись не тільки на рекомендації до них, але і на ефект після процедури. Не забувайте про те, що домашні засоби, як і готові з магазину, краще чергувати, не застосовуючи один і той же склад регулярно довше півтора-двох місяців.
З урахуванням екології та випробувань, які нам приносять погодні умови (перепади температури і вологості в приміщенні і на вулиці, сильні вітри, сніг і т.д.), кращеі відновлюючі маски слід використовувати не тільки при наявності видимих проблем, але і в профілактичних цілях. В останньому випадку процедуру досить проводити раз на 7-10 днів. У випадку якщо ви проводите реабілітаційний курс для пошкодженого волосся, робіть відновлюючі маски 2 рази на тиждень, потрібно не менше 8-10 процедур залежно від стану, довжини і типу волосся.
Маски для відновлення волосся: Рецепти
Рецепт №1: Екстрена маска для глибокого відновлення волосся
Відновлююча маска з цибулею і часником відрізняється багатофункціональністю: активізує ріст, відновлює структуру волосся, істотно допомагає при боротьбі з випаданням, дозволяє забути про лупу і робить волосся м’якими, шовковистими. Склад рецепта, дуже багатий. Вичавлюємо сік з маленької цибулини і зубчиків часнику (3 штуки), добавляємо половинку чайної ложки меду, яєчний жовток, ампулу екстракту алое і нікотинової кислоти, 2 столові ложки реп’яхової олії, в яке вже введені 4 краплі ефірного масла пачулі або іланг-іланг. Все ретельно перемішуємо і тримаємо на волоссі протягом години. На цю відновлюючу маску з урахуванням її специфічного запаху наважуються небагато, але ефект просто приголомшливий. У воду при обполіскуванні волосся добавте лимон, він допоможе нейтралізувати цибульний аромат.
Глибоке відновлення волосся корисно починати з глибокого очищення. У цьому випадку маски будуть наноситися на волосся після миття голови. Використовуйте шампунь, у складі якого немає силіконів. Після миття трохи підсушіть волосся рушником. Обполосніть пасма склянкою води з розчиненою в ньому таблеткою аспірину. Зробіть легкий точковий масаж шкіри голови, через 10 хвилин промийте волосся проточною водою, можна знову вимити голову з невеликою кількістю шампуню. Підсушуємо волосся рушником і приступаємо до нанесення домашньої маски для відновлення волосся.
Рецепт №2: Масляна маска для відновлення волосся
На столову ложку базового масла (візьміть для волосся реп’яхове або лляне, прекрасно підійде також оливкове і персикове масло) знадобиться по чайній ложці масляного розчину вітаміну Е і А. Добавте 3-4 краплі ефірного масла. Мріють про домашню відновлювальну маску тьмяні і пересушені волосся будуть вдячні за вибір на користь іланг-іланг, ефірного масла розмарину або базиліка. Всі складові перемішуємо і трохи підігріваємо, наносимо на коріння, а потім розподіляємо по всій довжині. Час впливу засобу повинно становити 1,5-2 години. Можна і більше, при сильно пошкодженому сухому волоссі можна залишити цю маску на ніч, обернувши голову нещільно рушником.
Рецепт №3: Маска для відновлення структури волосся з йогуртом і авокадо
На півсклянки натурального йогурту візьміть столову ложку розім’ятої до пюреподібного стану м’якоті плоду авокадо. Перемішуємо до однорідного стану і розподіляємо маску по волоссю, обертаємо голову плівкою. Даний засіб для відновлення змивають вже через чверть години.
Для відновлення структури сильно пошкоджених кінчиків волосся і для профілактики перетину використовуйте масло авокадо. Просто нанесіть його на кінчики в невеликій кількості, пару крапель розітріть в долонях, а далі проведіть по волоссю (приблизно на 5 сантиметрів довжини). Змивати не потрібно, волосся буде виглядати більш акуратними.
Рецепт №4: Желатинова домашня відновлююча маска з яйцем
Порошковий желатин розводимо холодною водою, дотримуючись інструкції на упаковці. Яєчний білок ретельно збиваємо в пишну піну, добавляємо половинку чайної ложки щойно вичавленого лимонного соку і ще трохи збиваємо. Втретє масу потрібно буде збити після введення пари столових ложок розбухлого желатину. Маску наносимо на зволожене волосся, витримуємо засіб на волоссі під харчовою плівкою півгодини.
Бонусний рецепт відновлвального ополіскувача для пошкодженого волосся. Плюсом до зміцнюючого ефекту буде те, що даний засіб дуже ефективний в боротьбі з лупою. Отже, за інгредієнтами відправляємося в аптеку, нам потрібні корінь лопуха і лепехи, а також шишки хмелю. Візьміть по 2ч. л. кореня лопуха і кореня аїру і 4 чайні ложки шишок, залийте окропом. Напстоюємо 45 хвилин, потім проціджуємо і використовуємо на завершальному етапі ополіскування волосся після кожного миття.
Рецепт №5: «пробуджуюча» маска для відновлення пошкодженого волосся з хною
Рецепт дуже простий: порошок безбарвної хни залийте теплим ромашковим настоєм (він зробить волосся більш м’якими і слухняними, на склянку окропу візьміть столову ложку квіток ромашки). Замість ромашки можна використовувати чайну заварку, для живлення темного волосся краще всього підходить чорний чай, а для світлих – зелений. Відновлюючу маску з хною досить витримати на волоссі півгодини при повторенні процедури раз на 7 днів. Витримуючи засіб 10-15 хвилин на коренях для додання волоссю об’єму і сили, маску можна проводити в домашніх умовах 2 рази на тиждень