Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Масаж ступень ніг

Масаж ступень ніг

Ще древні мудреці Сходу були впевнені, що тіло людини – це дуже тонкий інструмент, який потребує постійного налаштуваня. Саме на стопах і долонях, вважали вони, написаний стан організму людини. Згідно древньосхідного погляду, здоров’я людини залежить від потоку внутрішньої енергії в організмі. Ця енергія проходить по 10 меридіанах або зонах, розташованих на тілі і закынчуючих на стопах і долонях.

Сучасна наука рефлексотерапія же в чому поділяє це вчення, з давніх пір вивчаючи його і вдосконалюючи. У 1917 році Вільям Фіцджеральд встановив, що певні точки на стопі пов’язані з різними внутрішніми органами людини. І будь-яку їх хворобу можна вилікувати звичайним натисканням на певну точку стопи. В 30-х роках ці ідеї вдосконалила Юніс Інгрем, американський фізіотерапевт, що розробила відому досі карту рефлекторних зон на стопі.

Зони і рефлекси

Сьогодні в рефлексології на тілі людини, як і раніше, виділяється 10 енергетичних зон, розташованих від голови і до кінчиків пальців і ділять тіло людини на поздовжні ділянки. Вважається, що натиснення на ту чи іншу точку зони дає знеболюючий ефект в пов’язаної з нею частини людського тіла, регулюючи потік внутрішньої енергії.

Місцезнаходження рефлекторних точок на стопі визначається за двома основними лініями, і воно не залежить від форми і величини стопи. Перша лінія знаходиться під подушечкою стопи і описує під нею плавну криву. Ця лінія відповідає діафрагмі, що розділяє черевну і грудну порожнину. Друга лінія проходить перпендикулярно першій по середині стопи. Вона починається з найнижчої частини опуклості на тій стороні стопи, яка зовні і закінчується навпроти іншої сторони. Це лінія талії.

Для визначення всіх зон і точок в наш час використовується карта, що показує відображення зонами на стопі частин тіла людини. Точки масажу на ступнях збігаються з ними.

Будь-яка хвороба того чи іншого органу може бути виявлена по чутливості точки в рефлекторній зоні. Правильно виконаний масаж ступень ніг допоможе вилікувати масу хвороб.

Проводити масаж ступень ніг для зняття стресу можна самостійно вдома, не звертаючись до рефлексотерапевта. Такий вплив покращує кровообіг, прискорює продукти розпаду і відновлює гармонію і цілісність організму. Саме для цієї мети широко застосовується тайський масаж ступень.

Це техніка запозичена таїландцями у китайськійтрадиційній медицині. Її ефективність перевірена тисячоліттями. Такий масаж можна робити всім, незалежно від статі і віку.

Як робити масаж ступень по тайській методиці

Дія тиску пальцем.

Основним впливом на стопу при цьому масажі є натискання. Його можна робити як спеціальною дерев’яною паличкою, так і подушечкою вказівного пальця. Натискання слід робити спочатку обережно, а потім все більше збільшуючи навантаження. Таке натискання можна поєднувати з розтягуванням. При цьому тканини стають піддатливі і добре реагують на приплив лімфи.

Кроки великими пальцями.

Цей метод стимулює потік енергії в ту чи іншу частину тіла. Великі пальці розташовуються впритул один до одного, а потім ними по черзі проводиться натискання з переміщенням в бік руху потоку енергії. При переміщенні пальців справа наліво потрібно підняти лівий палець, переставити його на 2 сантиметри вліво і натиснути. Потім до лівого пальця потрібно підтягнути правий і натискання призвести ниім. Така послідовність дотримується при переміщенні уздовж всієї енергетичної зони. Потім все повторюється у зворотний бік.

Як правильно робити масаж ступень?

На самому початку обов’язково під коліно потрібно покласти валик або подушечку. При цьому кісточки ступень не повинні упиратися в підлогу.

Щоб масаж був ефективним, потрібно не тільки його правильно виконувати, але і створити навколо приємну атмосферу. У приміщенні повинно бути тепло. Роблячи масаж на одній стопі, другу можна вкрити пледом. Для розслаблення можна використовувати ефірні масла. Вибір масла залежить від ваших уподобань. Для лікувального ефекту можна скористатися протизапальними і розігріваючими гелями або мазями.

Масаж слід починати зі зводу стопи. Її потрібно взяти однією долонею, а другою почати розтирати. Після розігріву починайте масажувати кожен палець у напрямку від нігтя до основи. Потім масажуйте стопу великим пальцем. На тих ділянках, де груба шкіра, натиск потрібно посилити, а де м’яка – послабити.

Особливу увагу потрібно приділити п’ятам. Шкіра на них товста і тому натиск потрібно максимально посилити.

Багато хто віддає перевагу поєднанню масажу ступень з виконанням педикюру, тоді ноги отримують повну релаксацію.

Цей масаж проводиться таким чином: легкі погладжування зверху великим пальцем. Рухи потрібно виробляти від кінчиків пальців до щиколотки. Такі маніпуляції повторюються кілька разів, потім слід перейти до нижньої частини ступні, повторюючи рухи.

При повністю розслаблених суглобах ступні складеної у вигляді чашечки руки потрібно охопити п’ятку позаду щиколотки таким чином, щоб захопити не лише ступню, а й ногу. Обхопивши подушечки пальців іншою рукою, повільно обертайте ступню по кілька разів в обох напрямках. Ці рухи допоможуть не тільки зняти напругу, але і полегшити хворобливі відчуття тим, хто страждає на артрит.

Пальці ніг, також як і рук дуже чутливі. І масаж на них дає заспокійливий ефект. Стисніть досить міцно ступню під підйомом. При цьому великий палець іншої руки покладіть на палець ноги. Від самого почаьтку пальця тягніть його вгору повільно просуваючи руку. Таку вправу потрібно повторити, м’яко затиснувши палець ноги великим і вказівним пальцем руки, обережно обертаючи.

Масаж ступень можна проводити два-три рази на тиждень. Ефект буде не тільки розслабляючий, ви зможете помітно покращити своє самопочуття.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *