Home / Здоров'я / Масаж при нежиті

Масаж при нежиті

При нежиті виникає багато неприємностей будь-якій людині. Закладеність носа, набряки, нежить створюють відчуття дискомфорту.

Масаж при нежиті: техніка проведення

Масаж при нежиті

Масаж при загостренні нежитю настільки простий, що його в домашніх умовах можна робити навіть своїй дитині. Заспокійлива дія такого масажу дозволяє дитині швидко заснути навіть при нездужанні.

Потрібно масажувати вказівними пальцями обох рук ніс з двох сторін. Зверніть увагу на поглиблення крил носа. Ці парні точки в поглибленнях треба масажувати, роблячи обертальні рухи і натискання як при точковому масажі. Симетричні точки, розташовані під ніздрями, масажуються такими ж прийомами. Точки, які знаходяться між переніссям і внутрішніми кутами очей потрібно масажувати обертальними і надавлюючими рухами пальців.

Далі приступаємо до розтирання перенісся, напрямок руху знизу вгору, напрямок від носа до чола. Роблячи масаж, виробляєте акуратні рухи. Але в той же час, при натисканні на активні точки під час масажу, повинні бути легкі больові відчуття.

Масаж Шиатцу при нежиті під час гаймориту

Що таке гайморит

Гайморит – важке захворювання, яке виникає як ускладнення при алергічній нежиті або є наслідком хронічного недолікованого нежитю. Гайморит характеризується болем в пазухах носа над верхньою щелепою і гнійними виділеннями при наявності запалення. Одночасно з нежиттю при гаймориті з’являється головний біль, зниження працездатності. Для полегшення стану при гаймориті проводиться масаж Шиатцу.

Техніка проведення масажу Шиатцу

При цьому масажі рухи пальцями – обертально – тиснучими. В деяких випадках застосовуються постукування пальцем активної точки. Спочатку масажуємо точки біля носа з обох сторін, потім просуваємося від крил носа вгору до перенісся. Потім масажуємо лінію від серединної лінії чола до лінії росту волосся. Обертовими рухами масажуємо точки на тімені і маківці, в області потиличного бугра. Час впливу на кожну точку – одна – дві хвилини. При проведенні масажу потрібна постійна консультація лор – лікаря. Якщо покращення немає, то потрібна процедура по виведенню гною. Після цієї процедури масаж Шиатцу можна продовжити, починаючи з впливу області під виличною дугою, потім переходячи до точки близько крил носа і закінчуючи обертальними рухами на точках в районі горбів потилиці. Час впливу – одна – дві хвилини. Одночасно проводиться вплив на точки на руках і в області кисті в точці з’єднання мізинця з пензлем.

Роблячи масаж при нежиті, потрібно пам’ятати, що він є лише допоміжним заходом в комплексному лікуванні причин нежиті.

Техніку масажу показано на відео


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *