Найдавніший косметичний метод – масаж – постійно розвивається і стає більш різноманітним і ефективним. Один із затребуваних і приємних методик – масаж бамбуковими паличками.
Особливості, користь процедури
Масаж з використанням паличок з тонких стебел бамбука бере своє походження в країнах південно-східної Азії. Друга назва цієї методики – креольський масаж, так як він використовувався креолами – жителями острова Маврикій.
Основні властивості такого масажу – опрацювати глибокі м’язи, недоступні пальцям масажиста, а також, завдяки м’якому, але інтенсивному впливу, досягти гармонії у всьому тілі.
Масаж із застосуванням паличок з бамбука допомагає налагодити роботу внутрішніх органів, посилити обмінні процеси, нормалізувати функціонування нервової системи, сприяє очищенню і загальному оздоровленню шкіри. Таким чином, бамбуковий масаж визнаний комплексним засобом, що дозволяє відновити здоров’я людини на фізичному, духовному й емоційному рівнях.
Для різних груп м’язів і різних цілей застосовують три види паличок, що відрізняються за розміром: маленькі, середні і великі. Так, найменші мають своїм призначенням розгладження, тонізацію шкіри, зміцнення м’язового тонусу, їх же використовують для проведення точкового масажу. Середні і великі використовують для очищення організму, покращення фігури, усунення проявів целюліту. Регулярно виконуваний креольський масаж здатний усунути болі в хребті, так як завдяки впливу бамбукових паличок він зменшує скутість в хребцях і прибирає м’язові спазми.
Техніка процедури
Бамбуковий масаж включає поєднання різних технік: погладжування, розтирання, вижимання, вібрацію, ударні елементи. Часто масаж виконують під музичний супровід, для чого використовують креольську національну музику, яка задає певний ритм, що дозволяє більш ефективно виконувати всі рухи.
Перед початком масажу організм готують до процедури – приймають гарячу ванну або душ, щоб розпарити шкіру і розслабитися, ще більш дієвим буде результат, якщо попаритися в лазні.
Як інші види масажу, креольський вимагає нанесення ефірного масла, щоб поліпшити ковзання паличок по тілу і додатково очистити шкіру. Будь яке ефірне масло використовують в комплексі з натуральним косметичним. Як правило, для проведення масажу бамбуковими паличками застосовують масла мигдалю, кунжуту, мускату або авокадо. Якщо після закінчення масажу провести обгортання з водоростями, глиною або лікувальною гряззю, ефект від процедури стане в рази помітнішим.
Перед впливом на тіло паличками тіло добре розігрівають, нанісши обрану масляну суміш, тіло злегка розминають руками. Далі беруть дві невеликі палички до 40 см завдовжки і акуратно постукують по проблемних зонах. Масаж здійснюють приблизно зі швидкістю 100-120 ударів на хвилину. Далі переходять до більш глибокого впливу рештою паличками. Важливо при цьому, щоб вплив був легким і приємним для пацієнта.
Існує й трохи інша методика: починають масаж, використовуючи найбільш товсті трубочки, з їх допомогою опрацьовують найбільші м’язи і готують тіло. Далі в хід йдуть середні трубочки, а на завершення – маленькі.
Бамбуковий масаж має також деякі протипоказання. Так, він заборонений при кровотечах, гострих запальних процесах в організмі, хворобах крові, шкірних захворюваннях, хворобах органів черевної порожнини, різних новоутвореннях, варикозі, грипі.