Мариновані помідори на зиму в банках – це класика зимових заготівель. Рецептів консервування цього овоча накопичено дуже багато, так що сучасним кулінарам залишається тільки вибрати потрібний спосіб переробки. Помідори по смаку поєднуються з багатьма продуктами, спеціями і прянощами, а представлені рецепти допоможуть вибрати кращий спосіб маринування томатів на зиму. Якщо ж у вас також є недостиглі овочі, то з них можна приготувати солоні зелені помідори.
Мариновані помідори на зиму з часником
Класичний рецепт маринування помідорів зовсім нескладний, все що потрібно, це просто слідувати крокам рецепта. У підсумку ви отримаєте смачну і ароматну закуску, яка буде до місця і в повсякденному, і в святковому меню. Сам процес приготування досить швидкий за мірками консервування.
Необхідно (для однієї трилітрової банки):
півтора-два кг середніх помідорів;
1 ч. лож. оцту (есенції);
15 часточок часнику;
3 стол. лож. цукрового піску;
1 ст. лож. кам’яної солі;
1,5 літра чистої води.
Міцні помідори приблизно однакового розміру помити, проколоти голкою або сірником те місце, де знаходилася плодоніжка.
Банку простерилізувати і обсушити.
На дно ємності засипати очищені цілі зубчики часнику, потім акуратно розмістити всі помідори. Викладати їх слід щільними рядами, щоб порожнечі між ними були по максимуму маленькими. Банка повинна бути заповнена до верху.
Закип’ятити воду і гарячою тонкою цівкою поступово залити томати в банку, прикрити кришкою і залишити на п’ять хвилин.
Злити помідорову воду в каструлю, поставити заново на вогонь і розчинити в ній цукровий пісок з крупною сіллю, суміш повинна закипіти.
Після закипання в 2-ий раз залити помідори в скляній ємності, добавити чайну ложку 70% есенції оцту.
Відразу закатати металевою простерилізованою кришкою, перевернути і щільно укутати в теплу ковдру, банка повинна охолонути протягом двох діб.
Зберігати заготівлю в прохолодному приміщенні.
Мариновані помідори на зиму в літрових банках
Замариновані томати з часником і медом будуть готові вже на третю добу, але закрита заготівля може простояти всю зиму. Законсервовані таким чином помідори мають пікантний гоструватий присмак і чудовий аромат. Даний рецепт розрахований на три банки об’ємом по три літри.
Взяти:
2 кг. добірних міцних томатів;
60 грам столового. оцту;
2 часникові головки;
180 грам рідкого меду;
60 грам кухонної крупної солі;
три гілки укропної зелені;
1-2 сушених бутончики гвоздики;
3 невеликих листа хрону;
3 листочка чорної смородини;
3-6 горошин білого перцю;
3 літри питної води.
Помити помідори, все листя і зелень, зубчики часнику очистити. Банки почистити содою, промити і простерилізувати, так вчинити і з бляшаними кришками. Зрізати у кожної помідори верхівку (там, де була плодоніжка) і начинити м’якоть цілими зубками часнику. Досить однієї штуки на помідор.
У банки (на дно) порівну розподілити укропну зелень і все листя. Далі акуратно укласти помідори до країв ємності. У каструлю налити вказану кількість питної води, поставити на плиту, на максимальний вогонь.
У воду добавити всі сипучі інгредієнти, влити оцет і рідкий мед, закинути горошки білого перцю і бутончики гвоздики, дочекатися закипання рідини. Не забувайте помішувати маринад. Як тільки вміст каструлі закипів, зняти з вогню і розлити гарячий маринад по банках. Робити це треба з обережністю і поступово.
Прикрити ємності кришками, помідори повинні настоятися хвилин 15-20. Злити рідину з банок назад в каструлю. За допомогою спеціальної кришки для зливу (з дірками) цей процес буде здійснити набагато легше. Закип’ятити маринадну воду і ще раз залити окропом помідори в банках, час відстоювання такий же. Ще раз злити маринад, довести до кипіння і в останній раз налити в банки з томатами.
Закупорити кришками, повернути верх дном, залишити так на добу, закутавши в теплі речі.
Мариновані помідори на зиму разом з кільцями ріпчастої цибулі
Мариновані помідори на зиму в літрових банках разом з кільцями ріпчастої цибулі, приємно порадують вас відмінним і приємним смаком. Цибуля і томати прекрасно поєднуються в заготівлі, вбираючи соки одне одного, що виходить дуже смачна закуска, яка вам обов’язково сподобається. Кільця цибулі теж вживаються в їжу. Кількість продуктів розраховане на п’ять літрових банок.
Беремо:
2-3 кг помідорів;
1 склянку оцту (9%);
100-150 грам кілець ріпчастої цибулі;
по одному пучку кропу і петрушки;
по 5 горошин перцю запашного і чорного;
1 головка часнику;
3 ст. л.олії рослинної на банку;
2-3 лаврових листа;
7 ст. л. цукрового піску;
3 ст. л. харчової солі;
3 літри фільтрованої води.
Помідори для даної заготівлі можна брати і маленькі, і середні, головне, щоб плоди були міцні, без вм’ятин, дефектів і пошкоджень на шкірці. Перед маринуванням помідори відмити. Очищену від лушпиння цибулю нарізати кільцями товщиною 4-5 мм. Вагу в рецепті вказано конкретно для нарізаної цибулі, не однієї цибулини. Банки простерилізувати над киплячим чайником або в духовій шафі (до речі, тут вони заодно і просохнуть після миття).
Петрушку і кріп подрібнити ножем. Головку часнику розібрати на дольки, їх очистити, великі зубчики розрізати навпіл. На дно підготовлених ємностей в рівних частинах викласти рубану петрушку, кріп і зубчики часнику. У кожну літрову банку налити рослинної олії за рецептом. Покласти шар помідорів, зверху кільця ріпчастої цибулі, повторювати, поки банки не заповняться до верху. У каструлю налити фільтровану воду, приєднати цукор і харчову сіль, добавити два види перців і листочки лаврового листя. Вміст каструлі закип’ятити, при цьому не забувайте помішувати.
Як вода закипіла, вилити в неї склянку оцту, вогонь вимкнути. Для заливки в банки маринад не повинен бути занадто гарячим, приблизно 70-80°C. Коли рідина досягне потрібної температури, залити нею помідори. Далі банки з томатами слід піддати процесу стерилізації на 15 хв. Закрутити ємності кришками, повернути верх дном і залишити до повного охолодження заготівлі.
Мариновані помідори на зиму пальчики оближеш
Замариновані таким способом, помідорні часточки виходять дуже ароматними і, як показує практика, з’їдаються в числі перших на всі сто. Маринад зі спеціями в даній заготівлі безпосередньо контактує з відкритою м’якоттю томатів і навпаки, тому ці часточки подобаються багатьом. Розрахунок на 7 літрових банок.
Кількість інгредієнтів:
2,5 кг томатів;
45 грам оцтової кислоти (9%);
1 пучок зелені петрушки;
7 зубків часнику;
дві-три цибулини;
20 шт. перцю-горошку (чорного);
7 лавр. листочків;
сім ст. ложок рослинної олії;
три літри води бутильованої;
3 стол. л. великої кам’яної солі;
сім ст. л. цукру-піску.
Помідори вимити, маленькі плоди розрізати на дві частини, а плоди побільше – на чотири. Зелені тверді плодоніжки всередині м’якоті вирізати. Цибулини традиційно порізати на кільця. У підготовлені банки покласти спеції: по одному лавровому листку, по одній гілці петрушки, розподілити горошки перцю, по одній часточці часнику, кільця цибулі і по ложці олії.
Викласти в ємності помідорні часточки, краще зрізом вниз. Бутильовану воду налити в каструлю з’єднати з цукром, сіллю і оцтом, закип’ятити. Гарячий маринад розлити по банках. Стерилізувати заготівлю 20 хвилин. Закупорити кришками, перевернути і вкрити. Протягом півтори доби консервація повинна охолонути.
Мариновані помідори – одна з поширених і смачних окремих закусок на столі, також це прекрасне доповнення до різних страв. Обов’язково спробуйте зробити хоча б баночку таких томатів, адже вони надзвичайно корисні.
Мариновані помідори з моцарелою
Помідори з сиром моцарелла це по-італійськи! Замаринували ці два компоненти – ось і славна закусочка до нашого столу!
Складові:
3шт (300 г) помідор
125г сиру моцарелла
1.1ст. (200 г) олії рослинної (раф.)
4ст.л. (60 г) оцету яблучного
2ст.л. (60 г) меду
6зуб. (36 г) часнику
1.5шт (90 г) перцю чілі
3.33ч.л. (20 г) солі
1ч.л. (5 г) перцю чрного молотого
5 гілочок (10 г) петрушки з (зелені)
5 гілочок укропу (10 г)
Помідори вимити і нарізати кружечками, товщиною 5 мм.
Моцареллу нарізати такими ж кружечками.
Часник нарізати соломкою.
Зелень дрібно порізати.
Перець чилі очистити від насіння і дрібно порізати.
Мед, якщо зацукривсяся, розтопити на водяній бані або в мікрохвильовці.
Змішати (можна міксером на малих обертах) олію, оцет, мед, часник, сіль, базилік, орегано, перець чилі і чорний мелений (за своїм смаком відрегулюйте сіль і гостроту маринаду).
У чисту суху банку укладаємо шарами помідори, сир, присипаємо зеленню і кладемо кілька шматочків часнику. Чергуючи шари поки не заповниться вся банку.
Заливаємо вміст маринадом і щільно закриваємо банку. Витримати на холоді 12-24год.
Ця заготівля не для тривалого зберігання.
Супер рецепт –мариновані помідори черрі на зиму: дуже смачні і швидкі
Маленькі і смачні помідори черрі – останнім часом стали дуже популярними серед господинь. Дуже красиво виглядають консервовані маленькі томати на святковому столі, особливо якщо вони різного кольору – червоні, жовті. Мариновані помідори черрі на зиму дуже смачні, красиві і яскраві, вони ще й незвично смачні. Через те, що томати маленькі, вони добре просочуються маринадом. Їх можна використовувати як самостійну закуску, так і прикрасити ними основну страву.
Інгредієнти:
На 800 грам томатів черрі:
130 гр солі;
100 гр цукру;
1 столова ложка оцту;
пару гілочок розмарину (можна брати одну гілочку сухого)
Плоди розкласти в чисті банки;
Приготувати маринад: посолити, додати цукровий пісок і пару гілочок розмарину;
Закип’ятити;
Зняти з вогню і добавити оцет;
Залити томати маринадом;
Стерилізувати банки з томатами
Увага! Банки з томатами стерилізувати наступним чином:
на дно високої каструлі покласти кухонний рушник;
поставити на нього банки;
налити трохи води в каструлю;
поставити на вогонь і довести до кипіння;
кип’ятити банки на маленькому вогні 30 хвилин;
дати охолонути і закатати
Гострі помідори черрі
Інгредієнти:
1,5 кілограма томатів черрі:
2 шт. перцю болгарського;
1 шт. гострого перцю чилі;
8 часточок часнику;
по 3 шт.цибулини, гвоздики;
лаврове листя і листя хрону – за бажанням;
зелень (кріп, селера, петрушка)
Для приготування двох літрів маринаду:
50 гр солі.;
100 гр цукру;
60 мл оцту яблучного
Перебрати томати, вибрати найстигліші плоди без ушкоджень, промити і обсушити рушником. Проколоти в декількох місцях томати. Болгарський перець нарізати довгими смужками;
Гіркий перець порізати невеликими шматочками; Цибулю нарізати півкільцями. Приготувати чисті і стерилізовані банки, в які укласти: часник і цибулю; парасольку кропу; хрін, лаврушку; пару штук гвоздик; кружечок гіркого перцю і кілька шматочків болгарського перцю;
На підготовлені спеції викласти плоди. Залити вміст гарячою водою. Дати постояти 20 хвилин. Воду з банок злити в каструлю. Поставити на вогонь, закип’ятити.
Приготувати маринад. Довести до кипіння. Вимкнути вогонь, добавити оцет і розлити по банках. Закатати і перевернути.
Порада! Для консервування помідор черрі краще брати літрові або півлітрові баночки, так їх набагато зручніше закочувати і зберігати.
Мариновані помідори черрі на зиму, як в магазині
Щоб помідори нагадували магазинні, потрібні не тільки банки по 0,5 л., А й особливий рецепт. На виході виходять мариновані помідори черрі на зиму, як в магазині, та такі, що вони подобаються навіть тим, хто їх не любить.
Отже, знадобиться:
Помідори черрі;
4 шт перцю горошком;
1 – 2 ст. л. французької гірчиці насінням;
2-3 часточки часнику;
4 ч. л . цукру;
1 ч.л. оцту
2 шт . гвоздики;
Зелень
За бажанням можна додати ріпчасту або солодку цибулю
На дно банки викладається зелень (по 1 гілочці укропу і петрушки), цибуля, часник і спеції. Помідори наколоти зубочисткою, щоб не лопалися, і викласти щільно в банку. Добавити сіль, цукор і гірчицю і залити окропом так, щоб вода не доходила до горлечка, приблизно на 5/6 банки. Потім проводиться стерилізація 20-30 хвилин і банки закатують. Залишити перевернутими і укутаними до повного охолодження.
Мариновані помідори на зиму
Любителі гострих заготовок, та й, взагалі, гострої їжі, високо оцінять помідори, замариновані зі свіжим гострим червоним перцем. У зимові холоди такі помідори просто незамінні, адже гостре дає відчуття тепла. Вживання такої консервації, перед основним прийомом їжі, допоможе розпалити апетит, що дуже необхідно для тих, у кого він поганий. Потрібно (для 3-літрової ємності):
2 кг дрібних міцних помідорів;
3 таблетки (по 0,5 г) ацетилсаліцилової кислоти;
1 свіжий червоний стручок гострого перцю;
100 грам зелені кропу;
3 ст. л. без гірки кам’яної солі;
9 зубчиків часнику.
Банку і кришку потрібно простерилізувати. Якщо ви візьмете три літрові банки, то всі спеції просто поділіть на три частини. Томати, зелень і перець вимити в холодній воді, часник почистити. У стручка зрізати верхівку з плодоніжкою, видалити все насіння, промити перець всередині струменем води. Чистити гострий перець краще в гумових рукавичках. Оброблений стручок нарізати тоненькими кільцями.
Зелень кропу дрібно порубати ножем. Зубчики часнику нарізати тонкими пластинками. Приблизно розділіть все спеції на три рівні частини. На дно 3-літрової банки викласти першу частину подрібненого кропу, кільця гострого перцю, пластинки часнику. Після цього щільно укласти шар чистих помідорів, який доходить у висоту до половини банки. Добавити другу частину кропу, перцю і часнику. Укласти ще шар помідорів, який доходить до основи горлечка банки.
Зверху – третю і решту всіх спецій. Засипати сіллю і покласти ацетилсаліцилову кислоту, вона ж, просто аспірин. Закип’ятити чисту воду в чайнику або каструлі. Крутим окропом залити вміст 3-літрової банки і відразу ж її закатати кришкою. Закутати ємність чимось теплим, попередньо перевернувши, протягом доби або двох вона охолоне повністю. Зберігати заготівлю можна в звичайних кімнатних умовах.
Мариновані помідори черрі на зиму в літрових банках
Помідори черрі відрізняються підвищеною солодкістю і виглядають дуже вишукано. Заготівля маринованих помідорів чері на зиму в літрових банках зручна і смачна консервація. Цей перевірений рецепт засолювання маленьких помідор в літрових банках складається з таких інгредієнтів:
Помідори черрі, можна взяти різних кольорів, це виглядає незвично;
4 зубчика часнику;
2 шт. лаврового листа;
Перець горошок;
0,5 ч. л. меленого чорного перцю;
Кріп в парасольках (можна використовувати насіння);
пару часточок гострого перцю чилі.
Для приготування 1 л маринаду знадобляться по 1 ст. л. солі і цукру, 1 ч. л. оцту.
На дно банки укладають лавровий лист, порізані зубчики часнику, мелений перець, 2-3 горошини перцю і кілька часточок гострого перцю. Помиті томати укладаються щільно в банку, після чого вона заливається окропом, закривається чистою кришкою на 30 хвилин.
Далі отриману воду з усіх банок зливають в каструлю, добавляють трохи окропу, оскільки розсіл википає. З розрахунку на 1 л рідини в розсіл всипають 1ст.л. солі, 1 ст.л. цукру і кріп – парасольки або насіння. Кип’ятять 7-10 хвилин, добавляють оцтову есенцію з розрахунку 1 ч.л. на 1 літрову банку закаток.
Киплячим маринадом заливають помідори. Закатують і охолоджують банки вниз шийкою, як зазвичай.
Мариновані помідори черрі швидкого приготування
Багато господинь встигли полюбити міні-помідори черрі. Вони прикрашають будь-які страви, зручні в користуванні, залишаються цілими під час приготування, а також більш солодкі і соковиті в порівнянні зі звичайними томатами.
У мініатюрних сортах вміст цукру набагато вищий.
Мариновані помідори черрі швидкого приготування зручно готувати заздалегідь, перед святом. Завдяки своєму розміру, вони швидко просочуються маринадом, і вживати їх можна практично відразу. Але краще дати помідорам настоятися дві доби. У нашому рецепті до пряного аромату трав і часнику додається нотка кориці. Робиться все дуже швидко. Обов’язково спробуйте цей експрес-рецепт, і він стане Вашим улюбленим.
Для цього знадобиться
достатньо 400 гр черрі. Вибираємо цілі, стиглі плоди зі щільною шкіркою:
0,5 склянки води;
0,5 столової ложки солі;
0,5 чайної ложки цукру;
15 мл оцту 9%;
1/4 чайної ложки кориці меленої:
1 зубчик
лист: 2 штуки лаврового листа;
1-2 горошки запашного кропу сушеного:
1/3 чайної ложки базиліку сушеного:
Ми починаємо приготування зі стерилізації посуду. Можна зробити це традиційним методом, а можна провести парову стерилізацію. Для стерилізації паром банку можна укласти на металеве сито догори дном і помістити на каструлю з водою.
Можна поставити банку прямо в маленький ківш або надіти її на носик чайника. Для знищення мікробів потрібно 15 хвилин. Банку ставлять догори дном на проутюжений рушник. Банка повинна бути сухою! Стерилізуємо і кришку.
Тепер помиємо томати і проколимо їх кілька разів поряд з плодоніжкою – так ми уникнемо їх розтріскування. Засипаємо в банку базилік, кріп, лавровий лист, перець горошком і часник. Черрі закладаємо по плечики банки. Частину лаврушки, що залишилася вкладаємо в середину банки.
Готуємо маринад: в окріп засипаємо сіль з корицею. Заливаємо його в банку. В останню чергу наливаємо в банку оцет, щоб він не встиг випаруватися. Закатуємо банку. Кілька разів перевернемо її – оцет повинен розчинитися. Укутуємо банку чимось теплим на 5-6 годин. Зберігати потрібно її в прохолодному темному місці. 20 хвилин – і все готово! Примітка. У рецепті можна використовувати і свіжу зелень (базилік і петрушку). У цьому випадку банку з готовими помідорами потрібно простерилізувати 15-20 хвилин.