Догляд за руками вимагає часу. Дуже прикро, коли воно йде даремно тільки тому, що процедура манікюру має бути виконана спочатку, так як нігті виглядають неохайно, на них з’явилися пухирці, малюнок змазаний, декоративне покриття лежить нерівно.
Все це може статися, якщо процедура манікюру порушена, або її закінчити поквапилися. Скільки сохне лак для нігтів і чи можливо прискорити процес, на який – чомусь – постійно не вистачає терпіння?
Манікюр: чому довго сохне звичайний лак?
У складі менше закріплювача, ніж потрібно, тобто якість не дуже висока;
Була порушена технологія забарвлення нігтів – їх попередньо не знежирили;
Шар лаку дуже товстий;
Термін придатності у косметичного засобу минув, або його неправильно зберігали.
Манікюр: що робити, щоб прискорити процес висихання?
Перед накладенням покриття досить помити руки з милом і висушити, лак висохне швидше.
Наносити лак краще щільним пензликом з коротким ворсом, кількома тонкими шарами. Після нанесення кожного потрібно дочекатися його затвердіння.
Через кілька хвилин після нанесення покриття і схоплювання останнього шару, на нігті наносять шар будь-якого рослинного масла або занурюють кінчики пальців в ємність з холодною водою. Можна потримати пальці і під струменем холодної води, але від напору покриття може змазатися.
Манікюр: чи сохне звичайний лак в УФ лампі?
Так, якщо її конструкція обладнана вентилятором. Можна обійтися навіть без ультрафіолетового випромінювання, якщо є вентилятор – охолодження потоком прохолодного повітря допоможе покриттю швидше застигнути.
Тільки не слід махати руками, як крилами, або направляти на нігті струмінь теплого повітря з фена. Лак від цього тече, розм’якшується, на ньому з’являються бульбашки.
Що ще можна робити, якщо лак не сохне? Купити спеціальний засіб, що прискорює висихання лаку. Це може бути спеціальний лак або спрей, якийсь закріплювач.
До вибору лаку потрібний відповідальний підхід: не купуйте дешеві засоби і відбраковуйте тюбики, в яких фарбувальний склад починає густіти.
Манікюр: покриття нігтів гелем
Для покриття нігтів в даний час часто застосовується гель-лак. Зазвичай таке покриття сушать за допомогою спеціальної лампи. Але буває й так, що придбана лампа, а нігті залишаються липкими, і рівною процедура манікюру неможлива.
Манікюр: чому не сохне гель-лак в лампі?
Існують різні види покриттів цього типу. Лампа потрібна тільки для світлочутливих видів. Але деякі сорти гелів будуть висихати тільки тоді, коли його нанесли на спеціальний дисперсний шар.
Якщо цього шару не завдали, в лампі можна тримати кінчики пальців довгий час, але гель залишиться липким. Він поляризується зсередини, і верхній шар лаку не перестане клеїтися. У цьому випадку потрібно придбати спеціальну рідину для видалення липкого шару і його прибрати. Залишиться твердий нігтик.
Як можна побачити, без відвідування магазину косметики обійтися неможливо. Що доведеться придбати: дисперсний шар, який забезпечує надійне висихання зсередини, або покриття-каталізатор. Каталізатор продається розфасованим в тюбики або у вигляді спрею. Його основу становить – ціанакрилат.
У деяких випадках покриття розмазалося тому, що лампа недостатньо потужна. Наприклад, в лампі УФ потужністю 9 Вт, кінчики пальців потрібно тримати не менше 2 хвилин, а потужністю 36 Вт – всього 30 секунд.
Також існують гелі-лаки, які сохнуть без лампи.
Це, як уже згадувалося, засоби, для затвердіння яких необхідний каталізатор, і новітні гелі – для них досить як закріплювача застосувати холодну воду.
Процедура манікюру: скільки сохне гель-лак в холодній воді, без лампи?
Якщо його правильно нанесли – тобто, знежиривши нігті і тонким шаром – то максимум 7 хвилин. Не можна сушити покриття під проточним струменем. Потрібно налити воду в ємність, кинути туди кілька кубиків льоду, і акуратно опустити в рідину кінчики пальців.
Процедура манікюру: корисне покриття для нігтів
Одним з найбільш нешкідливих декоративних покриттів вважається акриловий лак.
Він захищає нігтьові пластини від несприятливих зовнішніх впливів, вони перестають ламатися, менше шаруються. У цій дії акрилу можна переконатися на практиці.
Незважаючи на те, що в цьому засобі немає толуолу і формальдегіду, захист тільки механічний і здійснюється за рахунок властивостей синтетичного покриття – ніякого оздоровлюючого впливу акрил не надає.
Нігті будуть виглядати як здорові, але здоровішими не стануть. Коли декоративне покриття доведеться видалити, вони знову повернуться до колишнього стану і навіть їх якість може погіршитися – лак щільно покриває нігтьову пластину, закриваючи доступ повітря.
Скільки сохне акриловий лак? Досить швидко, якщо його правильно використовувати.
Нігті обов’язково слід знежирювати, вимивши руки перед манікюром милом, або протерши спеціалною речовиною.
Процедура манікюру: акрилову масу наносять на нігті так:
спочатку пензлик умочують в спеціальну рідину, звану ліквід, і ретельно віджимають;
потім на кінець кисті наносять кульку акрилової пудри;
коли вона просочиться, масу наносять на нігті тонким шаром;
чекають, поки шар затвердіє;
всі нерівності відшліфовуються спеціальною пилкою, по застиглому шару;
точно так само наносять 2-й тонкий шар – і цього достатньо.
Можна на акрил наносити декоративний лак – тільки сушити його слід потім природним шляхом, або малювати ім.
Процедура манікюру з акрилом має єдину незручність – покриття вимагає коректування при відростанні нігтьової пластини.
Прискорити висихання будь-якого лаку допоможе спеціальний закріплювач – його ще називають топовим лаком. Процедура манікюру закінчується через 2-3 хвилини нанесенням завершального шару, він фіксує верхній шар і дає можливість добре схопитися нижнього. У деяких випадках на основне декоративне покриття він справляє негативний вплив: колір швидко тьмяніє, поверхня розтріскується.