Напевно, кожен з нас зафарбовував клітинки на полях шкільних зошитів. У когось з цього всього виходили цікаві орнаменти, хтось писав таким чином тексти, але далеко не всім відома технологія як робити малюнки по клітинкам в зошиті, яку ми розглянемо нижче.
Що таке малюнки по клітинкам?
Всі ми художники в душі. І всім нам хочеться свій світ прикрасити. А тому малюнки по клітинкам в зошиті можуть нам в цьому допомогти. З ними легко можна виконати складні і прості малюнки.
Зрозуміти, як намалювати серце по клітинках, або ж, їжу, квіти, грайливу маму-кішку і її забіяку кошеня. А хочете, у вас можуть вийти і портрети? Наприклад, є такі малюнки по клітинкам, фото яких нагадують і зображення людей: хлопчика і дівчинку, всі ці різні малюнки нескладно освоїти.
Щоб зрозуміти, як малювати по клітинкам кольорові красиві картинки, варто познайомитися з технікою нанесення візерунка за номерами. Побачити, що є різні схеми і всі вони дуже легкі, доступні навіть новачкам. Ними можна швидко опанувати. Адже для кожного з нас по невеликих частинах відтворити намальованих звіряток, смайли і сердечка буде не складно.
І все ж, які є маленькі і великі, кольорові і чорно-білі малюнки, виконані так, щоб їх легко було повторити; і які перспективи оволодіти цією технікою:
Малюнки по клітинкам це вид образотворчого мистецтва, в якому використовується піксельна (точкова) графіка. Залежно від складності такого зображення збільшується його площа і кількість пікселів (в нашому випадку – клітин), які зафарбовуються. Чим більшою буде площа зображення, тим вищою буде реалістичність зображення при огляді з дальньої відстані.
Графічний папір використовується не тільки в математиці. Він є одним з найбільш широко використовуваних видів паперу в усьому світі через способи використання паперу. Цей папір може використовуватися для домашніх творчих проектів щодня. Коли ви виявите, що у вас багато зайвих паперів, подумайте про різні способи використання його.
Можливо, ваші діти захочуть виконати малюнки по клітинкам складні і гарні. Створіть дитині власний макет малюнка або знайдіть хороший шаблон в інтернеті. Популярними є тварини в їх природному середовищі існування. Коли дитина використовує графічний папір для свого творчого проекту, його мозок працює набагато активніше, ніж під час звичайного промальовування картинки.
Для 14 років можна знайти відмінні варіанти пейзажів, які дійсно підходять дітям на цей вік, а може навіть залучати і їх батьків.
Які істотні переваги мають малюнки по клітинках для початківців?
Тематичні малюнки олівцем по клітинкам;
Область застосування таких оригінальних малюнків;
Картинки на різноманітні теми
Найпривабливіше, що в даній статті є ілюстрації, цікаві, як для дівчат, так і для хлопців. А є нейтральні теми, наприклад, малюнки по клітинкам їжі, а також ілюстрації по клітинках тварини: домашні улюбленці або лісові звірятка, є і казкові, такі, як єдиноріг.
Спеціально, для всіх діток, хто любить мультфільм про милих поні та їх дружбу, ми підготували сюрприз! У нас є картинки по клітинках поні. Яскраві, барвисті, вони дуже привабливі для діток. А тому ми пропонуємо схему, як намалювати поні по клітинках. Ця та подібні «інструкції» досить зрозумілі і легкі навіть для дитини. А головне, вони цікаві для малюків.
Окрема категорія – це малюнки по клітинкам смайлів. Вони завжди цікаві і завжди актуальні. Вони передають настрій і їх просто повторити. Для дорослих і дітей така тема саме те, що може подарувати радість від плідної праці.
Дивно, як часто подібні картинки виручають нас. Завдяки їм можна чудово провести час з дитиною, скільки б йому не було років, 5,7 або тільки рік. Ми можемо в блокноті робити начерки на нудних нарадах або в дорозі зайняти себе. А картинки по клітинках для особистого щоденника – це взагалі незамінна річ. А тому, всюди і за будь-яких випадків завантажуйте або самі намалюєте милі ілюстрації.
Більш складні малюнки
Всім тим, хто освоїв це нехитре мистецтво, і знає, як намалювати по клітинках кошеня і перед натюрмортом з їжею пасувати не стане, ми готові запропонувати і більш серйозні і цікаві варіанти. Це можуть бути все ті ж картинки для особистого щоденника, з подібною тематикою, тільки більш складні.
Сюжет деяких з них уже передає частину якоїсь історії, наприклад, дівчина, яка дивилася за котами, які гралися на галявині. Або ж, чорний і білий квадрат, що становлять складну композицію, своєрідну голографічну гру. Картинки можуть бути більші або менші за розміром. Основний їх колір – чорний, або кольоровий. Все це розмаїття варіантів виключно з урахуванням ваших побажань і симпатій.
Які складні і гарні малюнки по клітинкам можна запропонувати дитині в 9 років?
Малюнки по клітинкам складні і гарні для 9 років допоможуть дитині не тільки висловити свої емоції, продемонструвати вміння працювати з деталями, бути акуратним, створюючи картинки, а й навчать таким важливим речам, як статистика та обчислення.
На щастя, цей папір можна роздрукувати з комп’ютера або купити в місцевому магазині. Звичайно, по клітинках можна малювати і в зошиті. На самий крайній випадок. Графічний папір також може використовуватися для арт-проектів.
Фактично, більшість основ для плакатів, які ви знайдете, мають квадрати на одній зі сторін, щоб ви могли переконатися, що проект правильно розпланований і простір використовується максимально ефективно. У мережі можна без проблем знайти навчальні відео, які допоможуть вам створити масштабні картинки по клітинам.
Такі проекти створювати не так складно, як може спочатку здатися. Графічні проекти, очевидно, будуть завершені швидше і простіше при роботі з цим типом паперу. Ви також можете персоналізувати масштаб різних арт-проектів, так як ви можете знайти папір з потрібною клітинкою або роздрукувати її з комп’ютера в багатьох різних розмірах сітки.
В Інтернеті можна знайти фото, що пояснюють, як створювати картинки, які можна буде потім навіть розфарбувати зразок великих розмальовок по номерах. Крім того, малювання – це діяльність, яка дозволяє дітям символізувати те, що вони знають, і це дуже важливий вихід для дітей, ніж вербальне спілкування, яке іноді може бути обмежене.
Крім того, діти можуть використовувати малюнок, щоб висловити емоційні моменти, такі як хвилювання і печаль. Образотворче мистецтво служить засобом творчого розвитку і забезпечує можливість самовираження.
Дослідження вчених
Вчені стверджують, що існує неймовірне почуття емоційного задоволення, коли діти моделюють з глиною, малюють олівцями або роблять колаж. Коли діти можуть зробити художню заяву, це підвищує їх впевненість в собі і дарує їм відчуття радості. Малюнок необхідний для успіху дитини в майбутньому.
Малювання допомагає розробити розумові здібності дітей, тому що розум завжди задіяний в процесі створення малюнка, а вже тим більше по клітинках.
Завдяки малюнку, впевненість дітей міцніє, створюються нові відкриття, вони готові до чогось нового і краще розуміють, таким чином, навколишній світ і самих себе. Навчіть свою дитину робити малюнки по клітинкам.Давайте розглянемо один із прикладів таких робіт:
Як ви самі можете помітити, якщо дивитися на картинку здалеку – ми бачимо чітке зображення, але якщо наблизитися – спостерігаємо окремі зафарбовані квадрати. Це варіант більш складних малюнків по зошитовим клітинкам, який ми розглянемо трохи пізніше.
А зараз давайте трохи зануримося в історію.
Коси по клітинкам (відео)
Який слід малюнки по клітинкам в зошиті залишили в історії?
Безумовно, кожен з нас, чиє дитинство пройшло в 80-ті або 90-ті, дасть відповідь на це питання. І відповідь на нього проста – відеоігри!
Всі ми пам’ятаємо легендарні ігри з нашого дитинства: Маріо, «танчики», Pacman, Donkey Kong і багато інших. Про ці ігри знають і наші діти, але в курсі вони, що Маріо не завжди був тривимірним?
У наше дитинство ігри були 8-бітними, і навіть найбарвистіші пейзажі складалися за технологією піксельної графіки. Використовуючи цю ж технологію, малюються малюнки по зошитовим клітинкам. І хто знає, може бути, що легендарний Маріо або Donkey Kong теж колись були просто малюнками на полях шкільного зошита?
Давайте і ми з вами спробуємо намалювати наш перший малюнок по зошитовим клітинкам, і хто знає, може бути, що він надихне вас на щось таке, що переверне наш світ, як колись його перевернуло поява відеоігор.
Що необхідно для малювання простих малюнків по зошитовим клітинкам?
Щоб намалювати прості малюнки по клітинкам нам знадобляться:
чорна гелієва ручка
фломастери
зошит в клітку
Як намалювати простий малюнок по зошитовим клітинкам?
У малюванні простих малюнків по зошитовим клітинкам немає нічого складного. Все що вам потрібно – порахувати клітинки, накреслити контур і зафарбувати малюнок відповідно до оригіналу. Давайте розглянемо це докладніше на прикладі серця.
Візьміть аркуш із зошита і чорну гелієву ручку, поставте три хрестика так, як це показано на малюнку. Хрестики означатимуть те, що ці квадрати ми будемо зафарбовувати чорним кольором.
Далі намалюйте лінії, які позначать кордони нашого малюнка в цій області.
Поставимо ще 6 хрестиків зверху, по три хрестика з кожного боку. Зверніть увагу на відступи, рахуйте клітинки, які потрібно залишити порожніми.
Проведемо ще 2 лінії, щоб позначити межі малюнка.
Поставимо ще по хрестику зліва і справа, а так само проведемо горизонтальну лінію під верхніми хрестиками, позначаючи межі в цьому місці. Зробіть це так, як показано на малюнку.
Проставимо 8 хрестиків по вертикалі, по 4 хрестика з кожного боку, так як це зображено на наступному малюнку.
Проведемо вертикальну лінію зліва, а так же лінії зверху, так як це зроблено на малюнку. Цим ми повністю позначимо верхню межу нашого серця.
Далі позначимо хрестиками нижню частину серцяа зліва. Подивіться на малюнок, щоб переконатися, що ви все робите правильно.
І зробимо те ж саме з правою половиною серця.
Тепер нам залишилося позначити межі серця по всьому його периметру, так як це зроблено на малюнках нижче. Наш малюнок вже нагадує серце, однак, це ще не все. Тепер ми повинні зафарбувати наше серце, щоб воно набуло готовий вигляд.
Зафарбуємо внутрішню частину серця червоним фломастером, але залишимо три клітинки білими в лівому верхньому кутку, щоб позначити світловий відблиск. Зробіть це так, як це показано на малюнку.
Останнє, що нам залишилося зробити – це зафарбувати чорним фломастером ті частини, які ми позначали хрестиками.
І ось, наш малюнок придбав свій готовий вид. Тепер ви вмієте малювати прості малюнки по клітинкам в зошиті і можете спробувати свої сили в малюванні інших картинок, які можна без зусиль знайти в інтернеті за ключовими словами «8bit art».
Якщо ви не хочете обмежувати свої вміння малюванням простих малюнків, давайте розглянемо з вами, як малюються складні малюнки по клітинкам. Спочатку процес може здатися вам дуже складним, але не впадайте у відчай завчасно, варто всього один раз спробувати і ви зрозумієте, що малювати подібні малюнки не тільки просто, але й дуже захоплююче!
Що необхідно для малювання складних малюнків по зошитових клітинкам?
Для малювання складних малюнків нам знадобляться:
Чорна гелієва ручка
Фломастери або олівці
Зошит (або зошита) в клітку
Комп’ютер
Світлина
Редактор фотографій Adobe Photoshop
У малюванні складних малюнків, вам теж доведеться прораховувати клітини, які потрібно зафарбовувати. Складність в даному випадку полягає тільки в тому, щоб не помилитися в прорахунку, так як клітинок у нас буде більше, ніж на попередньому малюнку. А так же наше завдання – правильно підібрати відтінки фломастерів або олівців, щоб наш малюнок відповідав фотографії, з якої ми будемо його малювати.
І так, давайте приступимо!
Для початку давайте підберемо фотографію. Я вибрав фотографію милого щеняти, яку знайшов в інтернеті. Ось вона:
Давайте відкриємо редактор фотографій Adobe Photoshop і завантажимо нашу фотографію:
Тепер нам потрібно застосувати фільтр, щоб позначити клітинки на фотографії, за якими ми згодом буде орієнтуватися. Для цього вибираємо зверху вкладку «Фільтр» і тиснемо на параметр «Галерея фільтрів».
У вікні вибираємо вкладку «Текстура» і один раз натискаємо на фільтр «Кольорова плитка».
Повзунки параметрів праворуч потрібно встановити наступним чином:
Розмір квадратів – 10
Рельєф – 0
Потім натискаємо ОК.
Тепер наша фотографія розбита на клітинки. Давайте збережемо її на своєму комп’ютері, щоб згодом її можна було відкрити на весь екран, або роздрукувати.
Тепер залишається тільки відкрити або роздрукувати нашу фотографію, підібрати олівці або фломастери по відтінкам і зафарбувати клітинки відповідно до відтінків.
У процесі його розвитку це зіграє далеко не останню роль. А для деяких дітей це обов’язково стане тією самою віддушиною, якою б вони захотіли присвячувати набагато більше часу і своїх сил. Зробіть їх щасливими!