Лимонна кислота – харчовий концентрат, який є на кожній кухні, в кожному будинку. Найчастіше господині використовують її в кулінарії. Застосовують цитрат натрію (як вчені називають цю речовину) і для очищення поверхонь – наприклад, кип’ятіння чайника з невеликою кількістю «лимонки» позбавить посуд від шкідливого накипу. Але фруктову кислоту можна активно задіяти і в косметології. Саме про косметичне застосування корисної і доступної речовини дізнаєтесь далі
Лимонна кислота для очищення обличчя: як видобувають речовину?
Вперше чисту кислоту зуміли виділити ще в 1784 році – цитрат натрію отримали при переробці соку із зелених лимонів. У нинішньому виробництві застосовується два способи отримання «лимонки» – шляхом синтезу специфічних цукристих речовин і шляхом переробки рослинних продуктів.
Натуральна лимонна кислота – речовина, досить поширена в природі. Її утримують у собі всі цитрусові плоди, деякі види ягід, хвоя дерев і навіть стебла тютюну.
У косметології найчастіше застосовують речовину органічного походження, але для глибокого очищення можна задіяти і звичний харчовий концентрат.
Увага! Лимонна кислота для нормальної або проблемної шкіри обличчя використовується з максимальною обережністю – достаток речовини в складі маски або пілінгу може призвести до серйозних опіків шкірного покриву. Також небажано застосовувати цитрат натрію на чутливій і схильній до алергічних реакцій шкірі.
Найчастіше на основі цитрату натрію готують пілінги і маски: давайте дізнаємося всі особливості процесу приготування та використання домашньої косметики з лимонною кислотою.
Лимонна кислота для очищення обличчя: пілінги
Лимонний пілінг косметологи називають одним з ефективних домашніх засобів для глибокого очищення обличчя від забруднень і відмерлих частинок епітелію.
Лимонна кислота для очищення обличчя: при регулярного застосуванні лимонного пілінгу можна вирішити наступні косметичні проблеми дерми
Повернути шкірі свіжий вигляд і здоровий колір;
Очистити глибокі забруднення дерми, прочистити забиті шкірним жиром і пилом пори;
Знизити підвищене вироблення шкірного сала;
Запобігти появі прищів і вугрових висипань;
Усунути перші ознаки старіння і в’янення шкірного покриву;
Позбутися від негарних пігментних плям.
Від застосування лимонного пілінгу слід відмовитися власницям сухої дерми, а також дерми, схильної до подразнень і алергічних проявів. Не варто застосовувати «лимонку» для очищення обличчя при наявності ран, подряпин, вогнищ запалення. Не підійде пілінг такого типу і тим, хто страждає від алергії на цитрусові фрукти.
Простий пілінг на базі цитрату натрію готується наступним чином. Столова ложечка харчового концентрату розбавляється водою так, щоб вийшла густа, в’язка кашка. Цією кашкою слід протерти обличчя, особливу увагу, приділяючи проблемним зонам. Залиште суміш для більш повного впливу на 2-3 хв. на шкірі, а після змийте теплою водицею. Не тримайте суміш довше зазначеного вище часу впливу – ви можете сильно обпекти дерму.
Після процедури очищення обличчя обробіть шкіру обличчя м’яким косметичним маслом – макадамії, авокадо або жожоба. Майте на увазі, що пілінг на основі «лимонки» може викликати тимчасове, але сильне почервоніння шкіри, тому процедуру бажано проводити перед сном, щоб до ранку шкіра заспокоїлася, і реакція роздратування пропала. Такий пілінг допускається застосовувати на шкірі не частіше 2-х разів на місяць.
Лимонна кислота для очищення обличчя: відбілюючі процедури
«Лимонку» знавці домашньох косметології нерідко називають справжньою панацеєю від пігментних плям, веснянок, на її основі готуються спеціальні масочний склади, що допомагають відбілити і освітлити шкіру. Лимонна кислота для очищення обличчя від негарних пігментних плям дає високу результативність через свої високих відлущуючі якості.
Але чи можна вибілювати дерму обличчя лимонною кислотою і не переживати за стан своєї шкіри, адже всім відомі їдкі якості цієї речовини? Косметологи на це питання відповідають так: вибілювати дерму «лимонкою» можна, але тільки в процедурі варто використовувати кислоту натуральну, що міститься в соку лимона, а не харчовий порошок-концентрат.
Як же правильно відбілити обличчя лимонною кислотою? До процедури відбілювання потрібно підготуватися заздалегідь: почистіть епідерміс м’яким щадним скрабом і гарненько розпарте обличчя.
Візьміть один великий стиглий лимон і розріжте його на дві половинки. З кожної половинки вичавіть сік. Сік перелийте в чисту ємність. Озбройтеся стерильним ватним марлевим спонжем, змочіть його в свіжому соку і акуратно протріть ті області обличчя, які б ви хотіли освітлити.
Дами бажаючі прибрати веснянки з шкіри нерідко катують косметологів на тему – як часто можна протирати обличчя соком лимона і чи можна очищати лимонною кислотою? Відповідь на це питання звучить так: ви можете протирати шкіру соком лимона два-три рази на день до досягнення бажаного результату, але перерви у використанні домашнього відбілюючого засобу все, ж робити потрібно.
Крім того, майте на увазі, що відбілювання обличчя «лимонкою» процедура досить жорстка, тому й під час її проведення і після неї слід дотримати деякі запобіжні заходи:
Не купуйте для процедури готовий сік лимона в магазині. У нього нерідко додають консерванти та барвники, які шкідливі здоров’ю епідермісу;
Після процедури відбілювання шкіра стає вразливою до сонячних променів, а тому деякий час після проведення заходу утримайтеся від засмаги на пляжі, в солярії, довгого перебування на відкритому сонці;
Відбілювання чистим соком не підходить дамам з ніжною чутливою або надмірно сухою шкірою.
Жінкам з дермою схильною до сухості або володіючою підвищеною чутливістю косметологи рекомендують робити такі маски для обличчя з «лимонкою», в якій її агресивна дія буде пом’якшуватися іншими поживними або зволожуючими епітелій компонентами.
Лимонна кислота для очищення обличчя: маски
М’яка відбілююча маска вийде, якщо розвести столову ложечку соку лимона з тією ж кількістю свіжого меду. Суміш потрібно розмішати до однорідної консистенції, потримати близько чверті години і змити теплою водицею. Якщо немає лимона, можна зробити омолоджуючу маску для обличчя з медом і лимонною кислотою. Наносити крем або масло після застосування маски необов’язково – мед сам по собі досить поживний і корисний компонент, пом’якшувальний і зволожуючий дерму в потрібному ступені.
Зменшити виділення шкірного жиру і усунути неприємний жирний блиск на шкірі допоможе маска для очищення обличчя рз лимонки і білка. Один білок свіжого курячого яйця потрібно збити з 7-8 краплями свіжовичавленого цитрусового соку. Розмішайте компоненти, а після нанесіть на проблемні зони, схильні до блиску і сильному виділенню поту.
Лимонна кислота чудовий антиоксидант, тому на її основі можна готувати і ефективні омолоджуючі маски: подрібніть великий лимон, змішайте його з двома столовими ложечками вівсяної муки і влийте одну столову ложечку свіжого журавлинного соку. Вимішайте в однорідну масу і нанесіть її на розпарену дерму. Тримайте 10-15 хв., а після видаліть великою кількістю холодної води.