Доглядати за собою і підтримувати красу важливо не тільки вдень, але і вночі. Але для цього зовсім не обов’язково позбавляти себе сну – потрібно лише, лягаючи спати, не допускати помилок, які можуть дорого коштувати нашій красі. Перерахуємо найпоширеніші з них.
Сон з макіяжем на обличчі
Це, напевно, найстрашніша і непрощенна помилка зі всіх. Але, на жаль, багато жінок повторюють її знову і знову. Комусь із них просто лінь змивати макіяж, а хтось забуває про те, що протягом дня користувався косметикою. Є й такі дами, які вважають, що під час сну з макіяжем вони виглядають краще, та й вранці не потрібно витрачати час на марафет. Однак сон з макіяжем не несе нічого доброго для шкірних покривів. Поки ми спимо, розмазується навіть найстійкіша косметика, тому про візуальні переваги «нічного» макіяжу думати не варто. Пори в цей момент забиваються жиром і пилом, розширюються, що згодом викликає запалення.
Неприбрані волосся
Довгі пасма і чубчик, що спадають під час сну на обличчя, можуть нашкодити шкірним покривам. Особливо це актуально представницям прекрасної статі з проблемною шкірою. Адже протягом дня на волоссі скупчуються частинки бруду, які потім при тісному і тривалому зіткненні з обличчям переносяться на шкіру. Якщо ви не помили перед сном волосся, то краще приберіть їх в хвостик, в косичку або оберніть їх хусткою, або шарфиком. Навіть якщо ви користувалися перед сном шампунем, важливо пам’ятати, що деякі з них (у тому числі і натуральні масла) негативно впливають на шкіру обличчя.
Бавовняні наволочки
Для наволочок краще вибирати тканини, що мінімізують утворення складок, яким властиво натирати і дратувати шкіру. Найбільш бажаними будуть атлас або шовк. Подушки же з бавовняною наволочкою не тільки сильно подразнюють шкіру, але також можуть сприяти утворенню раннім зморшкам, оскільки через тертя шкіри об складки тканини з клітин виривається колаген. Жорсткі волокна бавовни особливо можуть нашкодити чутливій шкірі. Щоб уникнути цього корристуйтеся кремами з гіалоурановой кислотою, колагеном або силіконом. Пам’ятайте, що на бавовняній наволочці дуже швидко збираються всілякі бактерії, жири, мертві клітини, що так само не дуже добре для шкірних покривів. Саме тому бавовняні наволочки бажано міняти не рідше одного разу на тиждень.
Надлишок засобів для очищення
Багато жінок вважають, що чим більше очищувальних косметичних засобів вони використовують на ніч, тим краще. На жаль, це поширена помилка. Справа в тому, що багато продуктів не сумісні між собою. Через що застосування їх один за одним здатне завдати шкірі тільки шкоду. Ось чому не рекомендується чергувати сироватки і креми з різних косметичних ліній. Використовувати два-три очищувальних засоби на ніч буде цілком достатнім.
Відсутність очищення
Але зовсім забувати про очищення шкіри не варто, навіть якщо ви не користуєтеся косметикою. Протягом дня на шкірі збирається досить багато забруднень, жиру і пилу. Все це забиває пори, значно підвищуючи ризик запалень. Для очищення краще всього використовувати ніжний миючий засіб або спеціальні косметичні очищаючі серветки. При вмиванні остерігайтеся занадто гарячої води, яка викликає сухість шкірних покривів.
Багато відлущуючих засобів
Подібно надлишку очищувальних засобів на шкіру згубно впливає і занадто велика кількість відлущуючої косметики: всілякі пілінги, скраби, грубі мочалки, жорсткі щітки та ін. Бажано зупинити свій вибір на м’якому відлущуючому засобі з додатковою функцією зволоження. Особливу увагу варто звернути на зняття макіяжу навколо очей, де шкіра дуже ніжна і чутлива, – рухи повинні бути максимально акуратними, щоб не пошкодити судини і не привести до подразнення або запалення шкіри.
Міра рідини
Відомо, що питна вода допомагає зберегти молодість і пружність шкірних покривів. Зневоднення, в свою чергу, призводить до того, що з’являється сухість, набряклість, шкіра втрачає еластичність і свіжий вигляд. Щоб не допускати таких наслідків, на добу традиційно рекомендується випивати по вісім склянок води. Але й переборщувати з кількістю рідини особливо перед сном не варто, що може привести до небажаної набряклості шкіри і мішкам під очима.
Переїдання перед сном
Більшість дієтологів радять не їсти після шести або семи вечора. Якщо ж у такій режим укластися не виходить, то постарайтеся завершити вашу трапезу принаймні за дві години до сну. У цьому випадку організм встигне переварити з’їдену їжу і не викличе безсоння. А повноцінний і міцний сон, як відомо, допомагає зберегти шкіру здоровою і красивою.
Цукрова стриманість
Мало хто з нас байдужий до солодкого! Однак перед сном вживання солодощів слід скоротити: надлишок цукру і вуглеводів збільшує вироблення інсуліну, що в свою чергу сприяє запаленню і подразненню шкіри. Таким чином, перед сном замість продуктів, що містять цукор і вуглеводи, краще віддати перевагу страви, багаті мелатоніном, білком і клітковиною: помідори, вишні, виноград, волоські горіхи та ін.
Контроль температури
Не менш важливо для догляду за шкірою стежити за температурою в кімнаті, в якій ви спите. Так сон в умовах дуже високої температури приміщенні або під впливом занадто сухого повітря може стати не лише причиною безсоння, але і привести до обезводнення шкіри. Оптимальною температурою для хорошого сну є – 19-22 С, а вологістю – 45-55%.
Сон «в подушку»
Ті, хто люблять спати на животі, втупившись у подушку, ризикують завдати своїй шкірі більшої шкоди, ніж інші. При такому положенні тіла шкіра обличчя знаходиться під тиском, що тягне за собою утворення штучних складок, руйнування колагену, втрати пружності і, відповідно, утворення зморшок. Якщо ж ви не хочете міняти улюблену вам позу на животі, то придбайте спеціальну зручну С-подібну подушку, яка допоможе вам забезпечити стійке положення під час сну.
Недолік сну
Багато хто до цих пір помилково вважають, що недосипання ніяк не пов’язане зі станом шкіри. Насправді ж періодична нестача сну призводить до потьмяніння шкірних покривів, появі темних кіл під очима і до багатьох інших неприємностей, які негативно позначаються на красу і здоров’я людини. Те ж можна сказати і про стреси, заворушення, надмірно бурхливі емоції, виплеснуті перед сном. Тому рекомендується заздалегідь налаштовуватися на сон і заспокоюватися, забуваючи на час про всі проблеми. Гарного сну і приємного пробудження!