Сучасні жінки, прагнучи знайти свій образ, часто вдаються до фарбування волосся, причому в кардинально протилежні відтінки. Деякі експериментують, випрямляючи їх або роблячи хімічну завивку, сушать і укладають зачіску феном. Всі ці маніпуляції дуже шкідливі. Тому ще з дитинства мами і бабусі вчать своїх дочок і внучок, як користуватися лопуховою олією для волосся.
Лопухова олія: в чому її унікальність?
Лопухова олія допомагає вирішити широкий спектр проблем з волоссям. Серед них:
випадання;
уповільнений ріст;
свербіж шкіри голови, її сухість;
лупа;
ламкість;
ослабленість;
тьмяність.
Все це можливо завдяки особливому складу олії, містить ряд корисних речовин. Вони повертають до життя навіть дуже занедбану шевелюру. До них відносяться: комплекс протеїнів, інулін, мінеральні солі, насичені кислоти, барданову ефірну олію. Не останнє місце займають і вітаміни A, E, C, B і P. Зазначені складові – це тільки частина всього чудодійного складу. Волосся їх вбирають, як губка, насичуючись тим, чого не вистачає, і оздоровлюючи, набувають життєву силу, блиск.
Лопухова олія: необхідність і регулярність процедур
Як тільки при розчісуванні стали виявлятися пучки волосся на гребінці або вигляд локонів значно погіршився – слід негайно діяти.
Перш ніж шукати рецепти масок, не завадить відвідати ендокринолога, гастроентеролога, гінеколога. Нерідко проблеми зі здоров’ям відбиваються на зовнішності людини, і одними косметичними процедурами тут не допомогти. Комплексний вплив – ключ до здоров’я і краси.
Як часто потрібно користуватися лопуховою олією для волосся, знають далеко не всі. Це залежить від ступеня занедбаності проблеми. Важливо враховувати тип пасом. Для нормальних – цілком достатньо однієї або двох процедур на місяць. Жирне, сильно пошкоджене, ослаблене волосся вимагають догляду два рази на тиждень.
Перестаратися не потрібно. Якщо робити лопухові маски кожного дня, то зовнішній вигляд зачіски буде бажати кращого. Волосся почнуть швидше засолюватись. Для повного їх оздоровлення бажано провести кілька курсів тривалістю по 2-3 місяці з перервою в 4-8 тижнів. Необхідність їх продовження оцінюють за результатом від процедур.
Лопухова олія: чи можна приготувати вдома?
Лопухова олія готується самостійно дуже просто і гарантує натуральність отриманого продукту без присутності сторонніх домішок. Як це зробити? Свіже коріння однорічного лопуха потрібно ретельно промити проточною водою і просушити. Готову сировину краще порізати на десятисантиметрові шматочки і залити будь-якою рослинною олією, яка є вдома на даний момент.
Для курсу процедур достатньо пів-літрової ємності із заготівлею. Лопухова олія три тижні зберігається в темному місці. Після закінчення цього терміну засіб готовий до використання.
Лопухова олія: застосування
Часто жінки уникають натуральних засобів, воліючи вже готові магазинні через простоту поводження з ними. Тільки ефект виходить не настільки помітний.
Як правильно користуватися лопуховою олією для волосся? Тут немає ніяких складнощів. Потрібно покроково виконати прості дії, і результат буде «у наявності»:
Помити голову, як звичайно, і дати волоссю трохи підсохнути.
На вологу шевелюру нанести розігріту на водяній бані лопухову олію, починаючи від коренів і закінчуючи кінцями. Температура засобу не повинна перевищувати 40°C.
Надіти на голову поліетиленову шапочку (якщо її немає – знадобиться простий целофановий пакет) і укутати теплою хусткою або банним рушником.
Маску тримати не менше години.Змити її з шампунем в два етапи.
На завершення процедури – обполоснути голову трав’яним відваром або розчином яблучного оцту.
Лопухова олія: маски, що перешкоджають випаданню волосся
З такою напастю, як випадання волосся, стикається майже кожна жінка на різних етапах життєвого шляху. Часом вона може довести до панічної боязні облисіти. Тоді представниці прекрасної статі починають шукати різноманітні способи вирішення проблеми. Але навіщо купувати дорогі косметичні засоби, коли є лопухова олія для зміцнення волосся? На її основі розроблені прекрасні рецепти масок, що користуються величезною популярністю. До найбільш відомих відносяться:
Яєчна. Для її приготування знадобиться півсклянки лопухової олії, курячий жовток і 1,5 столові ложечки свіжого меду. Інгредієнти ретельно перемішати. Застосовувати маску стандартним способом. Попередньо не завадить зробити тест на чутливість щоб уникнути алергії на мед.
Масляна. Потрібно змішати по столовій ложечці касторової і лопухової олії, добавити по 10 крапельок вітамінів E, A. Особливу увагу при нанесенні маски важливо приділити корінню волосся і шкірі голови.
Олійно-перцева. З’єднують в рівній пропорції настоянку червоного перцю, що продається в аптеці, і лопухову олію. Отримана суміш наноситься на коріння волосся на півгодини. Тривалість перших процедур може бути меншою, поки не звикне шкіра.
Доглядати за волоссям потрібно регулярно, щоб вони завжди виглядали шикарно. А лопухова олія придасться у вирішенні багатьох проблем з ними.