Home / Дієти / Льняна олія: цілющі і лікарські властивості, лікування

Льняна олія: цілющі і лікарські властивості, лікування

Льон дивовижна рослина. У нашій культурі багато легенд і повір’їв, пов’язаних з льоном. У піснях льон нарікали красивим блакитнооким юнаком а за допомогою стебел молоді незаміжні панянки ворожили на долю. Його застосовували не тільки в церковних обрядах і від пристріту, але і як потужний лікарський засіб. Отож льняна олія: цілющі і лікарські властивості, лікування

Спосіб приготування льону, його процес «перетворення» в полотно описаний навіть у казці Ганса Крістіана Андерсена! У Стародавньому Єгипті та Індії льон символізував здоров’я, красу і щастя.

льняна оліяАле і в наш час нічого не змінилося! Дійсно, стебла, суцвіття, насіння – складають величезну цілющу цінність. Це основа для тканини, лікарський препарат, косметичний засіб. Якщо ви вирішили використовувати льон як засіб для обличчя – це мудрий вибір. Адже краса не тільки генетично закладена – це праця і щоденний догляд.

Сухість шкіри, обвітрювання, шорсткість, червоні цятки, висип, прищики, нездоровий колір, «втома» шкіри та інші неприємності – всі симптоми знімає і загоює жирна, природна льняна олія.

Льняна олія – це рідина золотистого кольору, може застосовуватися і всередину, і зовнішньо:

нормалізує обмін речовин, що допомагає позбутися зайвої пари кілограм;

профілактика «букетів» хвороб – серцево-судинних, шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи. Підвищує імунітет, зупиняє запальні процеси, знижує ризик появи пухлин;

гармонізує стан волосся, нігтів, шкіри.

Додавати олію можна в їжу, як заправку для салатів або пити по кілька грам щодня. Або просто вмочати горішки в олію – можливий і такий варіант. Кожен підбирає індивідуально, за смаковими якостями – так як олія злегка гірчить.

Чим корисна льняна олія

Льняна олія включає в себе омега-6. Кількість корисних жирних кислот в ній вдвічі більше ніж в риб’ячому жирі. Вона використовується як у науковій, так і в народній медицині. Як народний засіб, льняну олію застосовують для лікування печії, трофічних виразок, для позбавлення від глистів.

Постійне включення олії льону в раціон знижує ймовірність виникнення інсульту приблизно на 40% і сприяє профілактиці атеросклерозу, діабету, ішемічної хвороби і багатьох інших захворювань

Дієтологи радять вживати в їжу льняну олію всім, але особливо – людям, що страждають порушеннями жирового обміну.

Важливу роль жирні кислоти відіграють для обміну речовин жінок, особливо під час вагітності.

Льняна олія забезпечує нормалізацію ліпідного обміну, тому споживання корисних жирних кислот може сприяти навіть схудненню.

Вегетаріанці, люди, які не харчуються рибою, для поповнення запасів ненасичених жирних кислот обов’язково повинні в свій раціон включати льняну олію.

Льняна олія: дієти та харчування

Льняна дієта заснована на вживанні продуктів, одержуваних з насіння льону – льняної олії, відвару насіння льону, каші, приготованої з цього насіння. Існує кілька варіантів дієти на льоні, розглянемо деякі з них.

Льняна олія: розвантажувальна дієта

Жорсткий і голодний варіант дієти, застосовувати який можна не більше трьох днів, а краще обмежитися одним.

Весь денний раціон дієти складають 5 порцій каші з льону, яка готується наступним чином: на одну порцію беремо 2 столові ложечки без гірки льняного насіння, подрібнюємо в кавомолці до борошна і розводимо п’ятьма столовими ложечками водиці. Крім каші, необхідно багато пити: за день не менше двох літрів водички та / або чаю без цукру, краще зеленого.

Якщо ви застосовуєте таку дієту протягом трьох днів, то повторювати її можна не частіше ніж раз на місяць. Аналогічний розвантажувальний день можна робити раз на 1-2 тижні. За день на такому раціоні йде до кілограма ваги.

Льняна олія: кефірна дієта з льоном

Також досить жорстка дієта, тривалість якої повинна бути не більше п’яти днів, а краще обмежитися двома-трьома. Повторювати її можна раз на 1-2 місяці.

Денний раціон: 1 літр нежирного кефіру і 4 столові ложечки (без гірки) насіння льону, які треба подрібнити в муку. Ці продукти треба розділити приблизно порівну на 4-5 прийомів їжі. Льняне борошно можна добавляти в кефір, а можна розводити тепленькою водицею. Дозволяється також протягом дня з’їсти 1-2 яблука, краще зелених.

Пити, як і в попередньому варіанті дієти, можна скільки хочеться, просту воду та/або несолодкий чай.

Льняна олія: збалансована дієта

На відміну від попередніх, цей варіант льняної дієти зовсім не жорсткий. Більше того, ви можете майже зовсім не змінювати свій звичний раціон і режим харчування, лише дещо обмеживши вживання жирних продуктів і солодощів. Все, що від вас вимагається, це вживати перед кожним з основних прийомів їжі льняну олію або льняний відвар.

Льняну олію можна приймати по одній столовій ложечці за 15 хв. до їжі. Льняний відвар готується так: 1 столову ложечку насіння льону залити півлітра окропу і варити на слабкому вогні під кришкою 1,5-2 год. Відвар приймати по 100 мл за півгодини до їди.

Харчуватися в такому режимі треба протягом 10 днів, далі зробити 10-денну перерву, під час якої харчуватися як завжди, і потім ще протягом 10 днів вживати льняну олію або відвар перед їжею. Повторити дієту можна через два місяці.

Худнучий ефект при цій дієті досягається за рахунок того, що льон, крім багатьох своїх інших корисних якостей, про які можна розповідати довго, але це не має прямого відношення до схуднення, має властивість пригнічувати апетит. Тому, вживши його перед їжею, ви спокійно зможете обмежитися куди меншою порцією їжі, ніж зазвичай. Крім того, льняна олія має слабку проносну дію.

Схуднення на цій дієті аж ніяк не стрімке, за місяць йде 2-3 кілограми. Зате можна розраховувати на те, що досягнутий результат збережеться надовго. А якщо зумієте ще й обмежити вживання жирного, солодкого та інших шкідливостей, то ефект буде набагато помітнішим.

Треба зауважити, що льон і льняна олія мають і протипоказання до застосування, тому перед тим, як спробувати цю дієту, потрібно порадитися з фахівцем

Чарівна льняна олія для обличчя

Використання льняної олії сприятливе для всього організму, а зокрема – і для шкіри. В якості косметики може застосовуватися як лосьйон, маску-скраб, очищаючу маску. Нижче описані кілька варіантів масок для обличчя – обов’язково їх збережіть!

Льняна олія: корисні властивості льону для шкіри

Льон містить такі елементи, що утворюють «фундамент» здоров’я:

вітамін F. Володіє регенеруючими властивостями. Його дефіцит – сприяє появі прищів, нехорошої пігментації і деяких захворювань шкіри (екзема). У комплексі з іншими вітамінами, він забезпечує нормалізацію стану шкіри, відновлює здоровий колір і пружність;

вітамін A. Мала кількість бета-каротину запускає негативний процес сухості і огрубіння. Зменшує чутливість, підвищує стресостійкість шкіри;

вітамін E. Токоферол подарунок для капілярчиків. Це і захист шкіри від сонця;

вітаміни групи B. Група вітамінів “підживлює” епідерміс, стежить за зморшками, нормалізує обмін речовин. Знімає набряк і різні запалення. Мають омолоджуючі властивості. Шкіра стає ніби каучуковою;

вітамін K. Відповідає за загоєння синців, порізів. Знімає втому, контролює і уповільнює старіння шкіри.

До боротьби проти шкірних захворювань приєднуються Омега-3 і Омега- 6 – група незамінних жирів, які не виділяє наш організм.

Льняна олія, як оздоровлююча маска для обличчя:

насичує вітамінами;

очищає і зволожує;

заліковує ранки, порізи, зупиняє запальні процеси;

сприяє швидкому одужанню від шкірних захворювань;

профілактика старіння.

Важливо знати! Перш, ніж почати застосовувати маски для обличчя, познайомтеся з певними правилами. Врахуйте, щоб ефект був максимально корисним, слід дотримуватися таких моментів:

попередньо необхідно очистити шкіру;

намащувати маску моментально після її приготування, щоб шкіри встигла увібрати максимум корисностей;

наносити маску потрібно зверху вниз;

час вбирання маски – час вашої релаксації. Відкиньте всі справи, прийміть горизонтальне і зручне положення і просто відпочиньте;

не перетримуйте маску, змиваєте шар маски спеціальною губкою, далі вмиваєтеся. Залежно від типу маски або прохолодною, або тепленькою водичкою.

Льняна олія допоможе боротися з прищами

Є маса варіантів приготування масок від висипки, прищів. Наводимо найпростіші рецепти – в комплексі з іншими базовими інгредієнтами.

Очищаємо шкіру за допомогою:

3 ложечок столових кефіру;

2 ложечок чайних соку лимона;

1 ложечки столової борошна;

1 чайної ложечки льняної олії.

Перемішуємо суміш, акуратно, уздовж ліній обличчя наносимо готову суміш по 15 хв.два рази на місяць – шкіра обличчя відреагує з вдячністю.

Є ще більш простий рецепт! Щоб довго не возитися – рівною мірою змішайте льняну олію і вівсяні пластівці. Ця маска тонізує колір обличчя, підтягує шкіру, освіжає.

Льняна олія: розгладжуємо зморшки

Готуємо маску-кашку:

1 столову ложечку дріжджів;

склянка молока;

пів столової ложечки сметанки;

1 ложечки чайної меду;

1 чайної ложечки лимонного соку;

1 чайної ложечки. льняної олії.

Змішуєте дріжджі і молоко, добавляєте решту. Ось і все – наша маска готова.

До продукту з льону потрібно відноситься дбайливо. Корисні властивості втрачаються, якщо зберігати олію під прямими сонячними променями. Рекомендується використати протягом місяця, далі позитив від застосування буде менш помітний (або принесе шкоду).

Зберігайте льон в прохолодному місці, міцно закривайте кришечку ємності – так як небажаний вплив олії з повітрям.

Терапія льняною олією – це економія на інших косметичних засобах. Трохи терпіння – ефект з’явиться не моментально. Так як це натуральні речовини, то позитивний вплив ви побачите через деякий час (до місяця або більше).

В якості нагороди за копітккий догляд ви отримаєте відмінний результат:

Ніжну дерму, гладку на дотик;

відсутність висипу, прищів;

відчуття молодості і свіжості шкіри; природний «сяючий» колір шкіри;

економію коштів на пудрі, тональних кремах, інших маскувальних косметичних засобах;

відпадає потреба у використанні додаткових кремів, частого відвідування спа-салонів чи проведення інших омолоджуючих процедур;

прекрасний настрій і бадьорість (адже так приємно бачити поліпшення у відображенні!).

Льняна олія для схуднення

Будь-якій жінці хочеться виглядати привабливо в очах свого партнера, а значить, бути доглянутою, ефектною і стрункою. І якщо перших двох пунктів домогтися не складно, маючи лише бажання і певний запас знань і засобів, то з останнім складається далеко не завжди.

Більш того, в останні роки і представники сильної статі все більше починають розуміти важливість підтримки у формі власної фігури. І справа тут не тільки в бажанні справити враження на побачену красуню або давню подругу. Відсутність зайвої ваги додає вам певну «вагу» в очах ділових партнерів, друзів і знайомих. Адже людина, що вміє слідкувати за своїм здоров’ям і зовнішністю, представляється оточуючим більш надійною і організованою. До того ж, високі показники фізичного здоров’я дозволяють більше уваги приділяти улюбленій справі.

Яким же чином поліпшити ці самі показники, та ще й вразити оточуючих своєю стрункістю? Різних способів багато, але заповідь «не нашкодь» ніхто ще не відміняв. Чи варто звертатися до так званої «хімії», або можна обійтися народними засобами, перевіреними століттями?

Можливо, надто квапливі читачі вже припустили, що їм пропонується в якості засобу для схуднення біг у льняних сорочках? Ну що ж, такий спосіб також має повне право бути. Але ми пропонуємо в даному випадку щось інше: льняну олію. Простий натуральний продукт. І цілком можливо, що деяких скептиків, які жадають чудо-препаратів, подібна простота і доступність розчарують. Для них спробуємо коротко викласти доведені позитивні властивості цього чудового засобу:

   Вміст у льняній олії ненасичених жирних кислот, необхідних людині, – омега-3, омега-6, омега-9. Пам’ятаєте, як ще недавно дітей масово примушували пити риб’ячий жир? Це пов’язано саме з вмістом у ній таких речовин. Ось тільки в льняній олії їх більше, ніж в риб’ячому жирі.

   Нормалізує обмін речовин, завдяки чому забезпечується профілактика цукрового діабету, атеросклерозу. Також льняна олія допомагає тримати в нормі артеріальний тиск, знижує в’язкість крові, покращує роботу внутрішніх органів, і, як наслідок, це сприятливо позначається на зовнішньому вигляді. Багато хто відзначає поліпшення стану шкіри, волосся, нігтів після прийому льняної олії.

   При регулярному прийомі підвищує імунітет, допомагає в боротьбі з запальними процесами.

Льняна олія дійсно сприяє схудненню. А от як її правильно приймати, щоб фігура стала стрункою, ми з вами зараз і розберемося.

Льняна олія: отже, як пити олію для схуднення?

Як і при будь-якому іншому способі, важлива регулярність і дотримання певних правил:

   Як для схуднення, так і для поліпшення показників здоров’я в цілому необхідно вранці натщесерце, за 20 хв. до їжі, випивати всього лише одну чайну ложечку льняої олії. Так, все дійсно просто, головне – почати. Такий спосіб, до того ж, позитивно позначиться на роботі жовчовидільної системи, що є профілактикою утворення в жовчних протоках каменів.

   Вечірній прийом становить таку ж кількість. Пити льняну олію ввечері можна безпосередньо перед сном, а можна – через 20 хв. після вечері.

   Якщо ви вже приймаєте олію досить тривалий час, можна кількість одноразової дози збільшити до однієї столової ложечки.

   Звичайно, чекати негайного ефекту від прийому олії не варто. Але вже через пару місяців ви зможете помітити позитивні зміни, як в стані своєї фігури, так і в загальному самопочутті. Так що застосування повинно бути тривалим, орієнтовно 3-4 місяці поспіль. Після цього терміну необхідно зробити перерву, а далі повторити курс.

   У невеликій кількості можна добавляти льняну олію і в їжу. Тільки важливо пам’ятати, що змішують її виключно з холодними стравами, а смажити на льняній олії взагалі не рекомендується, оскільки вонп не призначенп для термічної обробки.

Льняна олія: чи є протипоказання?

А як же без них? На жаль, панацеї «від усього» не існує, і навіть натуральні препарати, мають свої обмеження. Давайте визначимося, в яких випадках не рекомендується приймати льняну олію для схуднення:

   Протипоказаннями є наявність проблем з жовчовивідними шляхами і жовчокам’яна хвороба.

   Проблеми з підшлунковою залозою, гепатит, панкреатит, ентероколіт.

   З обережністю та під наглядом фахівця слід застосовувати льняну олію, тим, хто страждає гіпертонією.

   Порушення згортання крові.

   Атеросклероз.

   Серйозні проблеми з внутрішніми жіночими органами.

Також можуть погано поєднуватися з прийомом олії певні лікарські препарати, оральні контрацептиви. Загалом, проконсультуватися з фахівцем не завадить, щоб замість користі не нашкодити своєму організму.

І звичайно, не забуваємо про те, що в позбавленні зайвої ваги хороший комплексний підхід. Не існує унікальної «золотої таблетки», проте способи, засновані на розумінні того, як пити льняну олію для схуднення, переважні не тільки для нашого зовнішнього вигляду, але й для здоров’я. А в поєднанні з грамотним підходом до харчування, адекватними фізичними навантаженнями та психоемоційним розвантаженням, плюс регулярність усього вищесказаного, ви дійсно зможете домогтися чудесних результатів. Будьте здорові!


Check Also

Як пошити маску з марлі. Корисні рекомендації

На тлі дефіциту медичних одноразових масок згадуємо уроки праці і шиємо їх самі. Звичайно, така …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *