З давніх часів людину привертала ідея створення чудодійного еліксиру, який дарував би своєму власникові вічну красу, довголіття і міцне здоров’я. Але Бог дуже мудрий, він його створив і подарував людству як непримітну рослини. Льон поєднує в собі величезну кількість корисних речовин. З насіння цієї, на перший погляд, непоказної рослини отримують лляне масло, корисні властивості якого, обумовлені багатством різних елементів: мінералів, вітамінів, органічних, поліненасичених жирних кислот. Це масло використовується людиною з давніх-давен як лікарський препарат, як добавка до їжі і, звичайно ж, в косметологічних цілях. Наші предки додавали його в пісні страви, в тісто, а також використовували як ефективний ранозагоювальний засіб.
Лляне масло. Застосування і склад
За кольором, лляне масло може мати коричневий або золотистий відтінок, в залежності від ступеня його очищення. Його виготовляють з насіння льону, яке віджимають без застосування високих температур. Максимальна кількість корисних речовин зберігається тільки в маслі холодного віджиму.
Отримане при холодному віджиманні лляне масло дуже високо цінується і використовується в народній медицині. У нього немає побічних ефектів. У промисловості це масло використовується для виготовлення емульсій, масляних лаків і для виробництва оліфи.
Унікальний склад надає йому чудодійні властивості. Цей продукт містить корисні жирні поліненасичені кислоти, такі як омега-3 (її міститься до 60%), 6-омега (20% становить) і ще омега-9, якої в лляному маслі приблизно 10%. Крім цього дане масло містить безліч вітамінів групи В, а також вітамінчиків А, Е, К. Його використовують для профілактики хвороб серця, для зниження артеріального тиску. А вітамін К, що входить до складу, зменшує в’язкість крові. Також вживання масла знижує ризик ракових захворювань і сприяє зниженню цукру в крові.
Лляне масло. Використання в медичних цілях
Масло льону рекомендують лікарі в післяопераційний період і під час реабілітації ослабленим пацієнтам. Також воно рекомендовано дітям, годуючим матерям і вагітним жінкам, так як сприятливо впливає на формування мозку дитини і полегшує перебіг вагітності і пологів.
Ліноленова кислота Омега – 3, що входить до складу масла, при регулярному прийомі нормалізує імунітет і позитивно впливає на роботу серця. У лляному маслії містяться фітоестрогени – аналоги жіночого гормону естрогену, які дуже корисні для запобігання раку грудей і яєчників, а також подовжують молодість жінки. Полегшує лляне масло також прояв ПМС і клімаксу.
Масло з льону з давніх часів вважалося відмінним косметичним продуктом. Його використовували, щоб прискорити зростання грудей, повернути їй пружність і зробити шкіру ніжною і бархатистою.
Антиоксидантні властивості:
Поліненасичені кислоти входять до складу клітинних мембран, тобто є будівельним матеріалом для клітини;
Омега-кислоти перешкоджають утворенню вільних радикалів, забезпечуючи, таким чином, молодість шкіри і довголіття;
Лляне масло нормалізує обмінні процеси в організмі, піднімає імунітет;
Нормалізує метаболізм в органах і тканинах.
Лляне масло – користь його незаперечна також в профілактиці різних захворювань:
колітів
розсіяного склерозу
гіпертонії
сечокам’яної і жовчнокам’яної хвороби (2 ложечки столові на день значно поліпшать стан)
геморою
захворювань кишечника
захворювань серця і судин
ожиріння.
Лляне масло. Протипоказання до використання
Використання лляного масла, як і всіх інших засобів широкого спектру дії, має ряд обмежень. Не варто експериментувати з ним при схудненні, при підвищеній кислотності, гастриті, виразці шлунка. У цих випадках підвищується виділення шлункового соку і може погіршитися загальний стан.
Також не варто його вживати, якщо мають місце такі захворювання:
панкреатит
гострий холецистит
сильний пронос.
Лляне масло корисне для схуднення!
Дуже актуальна нині властивість лляного масла – спалювання жиру. Сьогодні будь-яка жінка хоче виглядати стрункою і при цьому залишатися здоровою. У цьому йому може допомогти масло з насіння льону. Ефект схуднення настає в результаті вживання всього 2-х ложок в день. Зниження ваги відбувається за рахунок нормалізації ліпідного процесу в організмі людини. При цьому поліпшується метаболізм і травлення, очищається кишечник від продуктів розкладання і за рахунок цього ще й поліпшується колір обличчя.
Вживати лляне масло необхідно в холодному вигляді, адже при тепловій обробці втрачаються корисні властивості і вітаміни. Тим, хто вирішив худнути за допомогою цього масла рекомендується добавляти його в салати і каші.
Лляне масло. Косметичний ефект
Наші предки давним-давно стали використовувати лляне масло для догляду за волоссячком і тілом. Сучасна косметологія дозволяє нам скористатися масками для обличчя та волосся, масажними маслами, кремами для обличчя, рук і всього тіла з вмістом цього чудодійного масла.
Є цілі серії по догляду за шкірою на основі лляного масла. Можна окремо купувати це масло і додавати його в свій крем, щоб підвищити його ефективність або наносити його самостійно на шкіру як зволожуючу і живильну сироватку. Користь від лляного масла безсумнівна. Шкіра стане гладкою, красивою і придбає сяючий колір.
Рекомендується використовувати лляне масло і для догляду за руками і шкіра стане ніжною і м’якою. В даному випадку цей компонент корисно змішувати з іншими маслами, наприклад, мигдальним, абрикосовим, жожоба або виноградних кісточок (по 2-3 крапельки кожного). Такий склад особливо необхідний в зимовий сезон, коли шкіра на руках тріскається, лущиться, стає грубою і почервонілою. Суміш щодня втирати в шкіру рук масажними рухами.
Властивості лляного масла дозволяють використовувати його навіть для ніжної шкіри дітей грудного віку. Воно не викликає роздратування, так як є гіпоалергенним, прекрасно усуває попрілості, лущення та свербіж.
Маски для волосся з маслом льону пом’якшують волосся, роблять його шовковистим, слухняними і блискучими. Рецепт такої маски в домашніх умовах дуже простий: 50 мл лляного масла і 30 мл гліцерину змішати і нанести на корені волосся і масажувати, або залишити на ніч.
Зовнішнє застосування лляного масла також допомагає при різних шкірних захворюваннях:
псоріаз, екзема, вугрі (масло наноситься на шкірні покриви і вживається всередину)
рани, виразки та нагноєння (прикладається марля, змочена в маслі, що прискорює регенерацію шкірних покривів).
Можна робити масаж з теплим маслом при артритах. А також ванночки для нігтів, маски для волосся і для рук.
Лляне масло – застосування для шкіри обличчя
Лляне масло вартує поряд з іншими ефективними препаратами, призначеними для догляду за шкірою обличчя, і здавна використовується багатьма жінками для підтримки краси і молодості.
Застосовувати лляне масло можна і всередину, для шкіри це буде також корисно. Або робити на його основі маски, компреси і натуральні креми. У чистому вигляді засіб в невеликій кількості наноситься на обличчя. Можна використовувати його і для усунення лущення, почервоніння і свербіння.
Даний продукт підходить для будь-якого типу дерми, не сушить її і не залишає відчуття липкості. Однак при жирному і комбінованому типі масло льону рекомендується змішувати з цитрусовим соком або яєчним білком.
Лляне масло – користь для шкіри обличчя
Користь лляного масла для обличчя полягає в його складі, оскільки воно є джерелом вітамінчиків і мінералів. Можна вживати маслянисту рідину і всередину, це благотворно позначиться на стані організму. Якщо щодня включати його в раціон, організм швидко засвоїть містяться в ньому цінні речовини. Для цього п’ють 1 ложечку столову масла за 30 хв. до їди 2 рази в день. Можна додавати його каші і овочеві страви.
Найпростішим способом застосування лляного масла для шкіри є протирання. Досить змочити ватний диск в невеликому його кількості і протерти обличчя, виключаючи область навколо очей. Процедуру виконувати вранці і ввечері. Після цього шкіра стає м’якенькою, гладенькою і доглянутою.
Зняти роздратування або почервоніння можна наступним чином: добре змочити невеликий шматок вати або марлі в маслянистої рідини і прикласти до запаленої ділянки. Лікування проводити 3 рази в день.
Лляне масло для шкіри дає хороший ефект, якщо додавати його в маски домашнього виготовлення. Такі маски мають широкий спектр дії: зволожують, нормалізують роботу сальних залоз, розгладжують дрібні зморшки, живлять, відновлюють шкіру, роблять її пружною і здоровою, надають гарний, рівний відтінок.
Лляне масло і шкіра різних типів
Суха шкіра є проблемою багатьох жінок, особливо в зрілому віці, оскільки з роками діяльність сальних залоз знижується. Як правило, така шкіра особливо чутлива і гостро реагує на зовнішні фактори. Пори на ній ледь помітні і рано з’являються дрібні зморшки. Маски на основі масла льону допомагають зберегти хороший стан шкіри різних типів особи в будь-якому віці. Вони глибоко живлять, зволожують, тонізувати, сприяють підвищенню обмінних процесів, роблять гладкою і шовковистою, подовжують її молодість.
Щоб зробити живильну маску потрібно 2 ложечки столові цього засобу, 1 ложечку столову сметани, таку ж кількість подрібненого свіжого огірка. Всі компоненти змішати до отримання однорідної маси і нанести на обличчя на 15 хв.
Жирна шкіра обличчя вимагає не менше ретельного догляду, ніж суха. Зняти жирний блиск, нормалізувати роботу сальних залоз, очистити закупорені пори, поліпшити її зовнішній вигляд і стан допоможуть спеціальні маски.
Змішати 1 ложечку чайну даного препарату, 3 ложечки столові нежирного кефірчика, 1 ложечку столову пшеничного борошна, 1 ложечку чайну соку лимона. Маску тримати на обличчі 15-20 хв., далі ретельно змити.
Корисне поєднання таких компонентів: 2 ложечки чайні масла льону з 1 ложечкою столовою сиру і 1 яєчним білком. Нанести на 15 хв.
Лляне масло для жирної шкіри дає прекрасний ефект в поєднанні з маслами апельсина, шипшини і евкаліпта взятих по 0,5 чайної ложечки. Даний склад допоможе позбутися від жирного блиску, не позбавляючи шкіру вологи, підтягне, зробить більш пружною.
Користь лляного масла доведена і для втомленої, тьмяної шкіри, а також при ранньому її в’яненню. Препарат змішують з ефірними маслами розмарину, ромашки, апельсина, сантала (по 3 крапельки). Суміш підігрівають на водяній бані, наносять на обличчя на 15 хв. Маска подарує шкірі енергію, наситить її вітамінами і мінералами, поліпшить її колір, усуне дрібні зморшки і зробить менш помітними глибокі.
Глибоко очистити пори допоможе натуральна маска-скраб, приготована з 1 ложечки столової цього продукту, 2 ложечок столових подрібнених вівсяних пластівців і 100 мл молочка. Компоненти змішати до утворення кашки, злегка підігріти і нанести на 20 хв, далі масажними рухами змити тепленькою водицею. Маска очистить пори, розгладить і підтягне шкіру, подарує відчуття свіжості.
Усунути лущення можна за допомогою маски з 1 ст. ложки олії льону і такої ж кількості густий кавовій кашки. Отриману масу нанести на обличчя, втирати протягом 1 хв., Після цього потримати ще 10 хв., Змити.
Застосовувати лляне масло для обличчя можна, додаючи його до складу звичних кремів для догляду за шкірою. Кілька крапельок збагатять косметичний засіб, зроблять його більш поживним і ефективнішим. Максимальну користь принесе натуральний крем домашнього виготовлення, до складу якого входить даний компонент. Для виготовлення крему потрібно 1 ложечку столову масла льону розтерти з 3 жовтками і змішати з 200 мл вершків. В окремій ємності залити окропчиком подрібнену шкірку лимона і настоювати протягом 2 годин. Після цього настій процідити, добавити в нього 1 ложечку столову меду і суміш з масла, жовтків і вершків. В отриманий склад влити 150 мл камфорного спирту, долити 200 мл кип’яченої водички. 14 днів Зберігати. Намащувати вранці і на ніч. В результаті застосування даного крему шкіра добре розгладиться, стане ніжною і пружною, скоротиться кількість зморшок.
Лляне масло. Відгуки
Люди, які вживали лляне масло, через 2-4 тижні відзначають помітні поліпшення в стані нігтів і волосся. Крім цього зникає лупа, шкіра обличчя набуває свіжість і пружність, починається зниження ваги. Жінки, що приймають лляне масло в капсулах, відгуки висловлюють лише позитивні – воно і корисно, і легко п’ється, так як має присмак сіна або трави.
Вражаючий ефект від прийому масла дозволяє продовжити молодість, подарувати собі довголіття і здоров’я!