Льон здавна вважався годувальником для селянських сімей. З нього робили олію, пекли з насінням пироги, із стебел виробляли нитки для одягу, мотузок. Та всього і не перерахуєш! Зараз це рослина теж використовується в побуті, але ми іноді забуваємо про його цілющі властивості. А адже він може допомогти нам в боротьбі з повнотою.
Як діє лляна олія
Олію з насіння льону отримують способом холодного віджиму, а це означає, що в ньому максимально зберігаються всі корисні жири, білки, вітаміни. Вона очищає кишечник від непотрібних накопичень: шкідливих речовин, шлаків, непотрібних залишків їжі. Саме на цій властивості грунтується його ефект зниження ваги. Звичайно, чим більше бруду у вашому організмі, тим повільніше буде йти процес очищення, але займатися цим все одно треба, вірячи в успіх і спокійно чекаючи результатів. Олію приймають вранці, до їжі, по 0,5 чайної ложки. Але ця норма залежить від вашої ваги, індивідуальної переносимості, існуючої повноти.
Способи застосування лляного насіння
В аптеці ви можете купити лляне насіння або вже готову олію. Ось кілька рецептів приготування цілющих засобів.
Відвар робиться з 2 десертних ложок насіння і 1 літра окропу. Насіння треба залити окропом і потримати на слабкому вогні 1-1,5 години. Потім загорнути каструлю ковдрою і дати настоятися 10-12 годин. Можна покласти насіння в термос і залити окропом. Відкривати можна термос через добу. Приймати відвар перед їжею 3 рази на день.
Кисіль з насіння льону можна приготувати на основі будь-якого киселю, який ви любите. Дієтологи рекомендують розтовкти як слід насіння в ступці, і наприкінці варіння киселю просто зсипати борошно в рідину. Нехай настоїться години 2-3, і пити так само перед їжею.
Подрібнене насіння можна покласти і в будь-який кисломолочний продукт, наприклад, в кефір. На 100 г кефіру – 1 чайну ложку насіння. Пийте його перед їжею тиждень, потім збільште порцію насіння вдвічі, ще через тиждень – втричі. До речі, в аптеках продається так само вже готове борошно з насіння льону.
Таким борошном можна посипати будь-які готові страви, як спеціями. Але тут потрібно знати, що всього на день ви повинні з’їдати одну столову ложку насіння.
А ще існує один смачний рецепт приготування сніданку з борошна лляного насіння. 2 столових ложки борошна змішати з 0,5 склянками йогурту. Борошно відразу розбухає і виходить каша, яку і треба з’їсти натщесерце, тобто на сніданок. Відчуття насичення прийде швидко, але потім довго не хочеться їсти.
Лляна олія : Побічні явища
Не перевищуйте норму споживання лляного насіння – 1 столової ложки в день, борошна – 2 столових ложок. Інакше полінасичені жири, що містяться в насінні, викличуть тяжкість в печінці. Якщо таке сталося, то зменшіть кількість льону. Якщо не виходить самостійно вирішити проблему, то сходіть до лікаря, краще до дієтолога.