Home / Діти / Літній режим дня дитини

Літній режим дня дитини

Літо – єдиний сезон в наших широтах, коли дитина може відновитися після низки застуд і зміцнити імунітет. Але для цього важливо зберегти правильний літній режим дня, скорегувавши його так, щоб малюк не спав до обіду і проводив час з користю.

Літній режим дня. Сон і час підйому

Літній режим дня дитини

З настанням літа режим необхідно коригувати навіть для домашніх малюків, які не знайомі з жорстким графіком дитячого садка, оскільки змінюється погода і тривалість світлового дня. Якщо ж дитина ходила в садок або школу, як правило, влітку з’являється небезпека збитого режиму сну.

Пояснюється це просто: протягом навчального року у дітей накопичується втома від необхідності раннього підйому, і перші дні канікул вони із задоволенням ніжаться в ліжку на 2-3 годинки довше звичайного. Але втома швидко проходить, а згубна звичка довго спати залишається.

 Чому батьки повинні не допускати цього і стежити за дитячим режимом навіть влітку? Справа не тільки в тому, що осінь стане справжнім стресом для організму малюка, коли йому знову доведеться вставати по будильнику.Пізно встаючи, дитина неминуче буде лягати спати пізніше. Це ніяк не відповідає біологічним потребам організму, що росте.

Занадто довга тривалість сну шкідлива не менше недосипу – після нього відчувається млявість і розбитість. До того ж, скорочується час на прогулянки та ігри вдень, а вивільнені години пізно увечері не виходить направити на активні заняття.

Звичайно, вставати «з півнями» влітку теж не обов’язково. Головне, щоб дитина щодня прокидалася не надто пізно і в один і той же час (як, втім, і засинала). Старшим дошкільнятам і учням початкових класів потрібно 10 годин на нічний сон, а дітям старшого віку – не менше 9. Підйом з 8:00 до 9:00 стане прекрасним рішенням. Наявність денного сну в літньому режимі залежить від віку дитини: всім дошкільнятам він буде дуже корисний, навіть якщо мова йде про півгодинну дрімоту.

Багато батьків скаржаться на те, що малюк відмовляється засинати в належний час, так як на вулиці ще не стемніло. В цьому випадку необхідно подбати про щільні штори, які затемнять його кімнату. Не варто йти у крихти на поводу і дозволяти йому дивитися телевізор перед сном тільки тому, що за вікном світло.

Літній режим дня. Час до полудня

Літо – ідеальний час, щоб привчити дитину починати свій ранок з зарядки. В інші місяці можна послатися на недолік часу через збори в школу або наявність гімнастики в садку. Але тепер у вашого чада є можливість робити ранковий нескладний комплекс вправ, нікуди не поспішаючи. Тим більше, сонце за вікном заздалегідь налаштовує на фізичну активність.

Після сніданку дитині найкраще відправитися на прогулянку. Ранкові години, до полудня, ідеально підходять для цього, оскільки сонце ще не високо, і спека не встигла розігратися в повну силу. Незважаючи на це, по-справжньому теплі дні гуляти дітям краще в тіні, а в самий пригрів (з 12-13: 00 до 16-17: 00) бажано розподілити час на домашні та спокійні заняття, збираючись на другу прогулянку ближче до вечора.

Цей же дообідній час добре підходить для відвідування цікавих місць – зоопарку, всіляких музеїв і виставок, океанаріумів. Причини криються не тільки в комфортній погоді, але і у відносній свободі на дорогах і вулицях. Так, якщо вибиратися кудись по обіді, зворотний шлях в транспорті доведеться на годину-пік, що виявиться не найприємнішим випробуванням для дитини.

Літній режим дня. Харчування дітей влітку

У спеку багато діток гірше їдять. Але потреба в питві збільшується. Якщо малюк на грудному вигодовуванні, і ви його додатково не допаювали (а в раціоні немає прикорму), частіше прикладайте його до грудей.

Фахівці не рекомендують в літню пору закінчувати лактацію, оскільки є ймовірність зараження кишковими інфекціями.

Літо – сезон корисних фруктів і ягід. Але не забувайте, що деякі з них знаходяться в списку алергенів: малина, смородина, полуниця.

Раз в 3-7 днів можна запропонувати дитині на пробу один новий продукт і поспостерігати за реакцією організму.

Якщо апетит малюка погіршився, можна замінити «важку» їжу (пюре) на більш легкі супи на овочевому бульйоні або компоти.

Вимоги до якості і свіжості продуктів в жарку пору природним чином підвищуються.

Літній режим дня. Купання дитини

Купати малюка можна частіше, ніж зазвичай – 2-3 рази на день. Перебуваючи на відпочинку за містом, велика спокуса скупати дитину в річці, озері або в ставку … Не робіть цього!

В якості альтернативи поведіть в басейн і наповніть його водопровідною водичкою. Малюкові напевно сподобається плескатися в трохи прохолодній водичці!

Літній режим дня. Догляд за шкірою дитини

Ніжна і чутлива дерма дитини вимагає постійного догляду і контролю:

Для профілактики попрілостей, крім частих купань (або обтирання вологим рушничком), влаштовуйте маляті повітряні ванни.

Міська водичка часто сушить шкіру немовляти, змащуйте її кремом або олією. Але від жирних кремів під підгузник краще відмовитися в цей час, оскільки вони утворюють щільну плівку і не дають шкірі повноцінно дихати.

Деякі сонцезахисні засоби з високим фактором захисту від УФ-променів дерматологи рекомендують використовувати вже в ранньому віці, перебуваючи на відкритому сонячному місці і в тіні.

Літній режим дня. Як нормалізувати температурний режим

Використання вентиляторів і кондиціонерів допустимо тільки в разі, якщо холодний потік повітря не потрапляє на дитину. Ні в якому разі малюк не повинен замерзнути або застудитися.

Літній режим дня. Навчання і творчість

Літній час завжди асоціюється з канікулами і абсолютно не підходить для інтенсивного навчання. Проте, не варто зовсім відмовлятися від розвитку деяких здібностей дитини, якщо у вас є на це час і самому малюкові не в тягар. Є заняття, які бажано проводити в першій половині дня – це навчання читанню, рахунку, письма або освоєння шкільних робочих зошитів.

Саме в дообідній період у дітей підвищена здатність до концентрації уваги і запам’ятовування нової інформації. Дозвольте дитині вибрати, коли йому краще займатися: відразу після сніданку і перед першою прогулянкою або після прогулянки і другого сніданку / обіду. Мета цих занять – зберегти набуті за навчальний рік знання, а не просунутися вперед, так що не вимагайте від малюка багато чого.

Що стосується творчих уроків, вони теж повинні бути присутніми в денному розкладі. Влітку основний акцент ставиться на рухливі ігри під відкритим небом. Однак дитині все одно необхідно розслаблятися протягом дня між прогулянками. Малювання, ліплення, збирання пазлів і інші подібні активності є відмінним способом відпочинку. Цьому можна присвятити будь-який час в період з 14:00 до 18:00, так як творчі заняття не вимагають від дитини великих розумових зусиль.

Літній режим дня. Одяг дітей влітку

Головне правило в літню пору: одягнути дитину потрібно так, щоб не перегріти його. При цьому ручки і ніжки бажано закрити. У немовлят майже не виробляється пігмент меланін, і ризик обгоріти – дуже великий. Одяг дітей влітку повинен бути з натуральних тканин, дозволяти шкірі дихати, не пропускати ультрафіолет. Головний убір – важливий атрибут літнього вбрання.

Синтетична тканина не тільки порушує повноцінну циркуляцію повітря (шкіра дитини гірше дихає), але і пропускає понад 25% сонячних променів. Це збільшує ризик обгоріти.

Літній режим дня. Вечірня прогулянка

Час після 17-18: 00 бажано присвятити другій прогулянці. Дитячі майданчики літніми теплими вечорами не бувають порожніми. Дитина завжди знайде собі товаришів для ігор, а у батьків з’явиться можливість поспілкуватися з іншими мамами і татами. Малюкам життєво необхідно рухатися на свіжому повітрі, виплескуючи накопичену за день енергію.

Завдання дорослих полягає лише в тому, щоб не обмежувати дитину в цих радощах і довше залишатися на вулиці, далеко від комп’ютера і телевізора. Крім того, при такому графіку малюк буде спокійно відходити до сну в належний час, відчуваючи приємну втому від активно прожитого дня.

Літній режим дня. Безпека дітей влітку

Всі батьки хочуть, щоб їх малюк провів теплу пору року з користю. І безпека дітей влітку грає в цьому першочергову роль. Слідкуйте, щоб дитина не отримала сонячний чи тепловий удар, не переохолодилася під час купання в басейні або у водоймі, не отруїлася (влітку ризик харчового отруєння зростає), не поранилася об гострі предмети.

Батькам необхідно стежити і за тим, щоб образ життя немовляти з переїздом на дачу або на курорт не змінювався. А це означає, що літній режим дня  дитини повинен відповідати вже звичному розпорядку.

Режим для новонароджених влітку теж не повинен змінюватися. Це важливо як для дітей, так і для батьків – у них теж буде можливість відпочити. Щоб дитина частіше перебувала на свіжому повітрі, організуйте його спальне місце в тіні. Це може бути коляска або манеж. І обов’язково убезпечте дитину від комарів і мух – прикрийте коляску або манеж-ліжечко мереживною накидкою.

Літній режим дня. Де відпочити з дитиною влітку

Враховуйте, що не зміцнілий дитячий організм зовсім інакше сприймає температуру і вологість повітря. У нього довше відбувається процес акліматизації. Тому їхати в екзотичну країну з іншим кліматом менше ніж на 30-40 днів не рекомендується, щоб не завдати шкоди здоров’ю. Організм повинен звикнути до нового середовища і адаптуватися.

Передмістя, відпочинок на природі в своїй смузі – найкраще місце для літнього дозвілля з дитиною до року.

Літо – чудова пора, яка в нашій країні дуже короткий. Побільше дихайте свіжим повітрям, гуляйте і насолоджуйтеся хвилинами спокою. Мами обов’язково повинні відпочивати!

Заходи для дітей на літо

Літо – чудова пора, коли малюки багато часу проводять на свіжому повітрі. Завдання батьків – урізноманітнити дозвілля крихт і придумати заходи для дітей на літо.

Якщо малюки маленькі – вибір невеликий: прогулянки на візку, велопрогулянки, розвиваючі ігри на свіжому повітрі.

Батькам дітей, чий вік дозволяє грати в активні ігри, доведеться подумати і, може бути, навіть організувати майданчики з пісочницями, спортивним інвентарем, гойдалками. Це в тому випадку, якщо дитина відпочиває, наприклад, в селі, де немає повноцінного дитячого майданчика.

Придумати, чим зайняти дитину влітку, насправді просто. Проявіть фантазію! Але не забувайте, що ігри не повинні «ламати» літній режим дня  дитини, коли так легко загратися і забути про час.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *