Яка хороша літня пора! Тіло і душа радіють сонечку. Літо – пора відпусток, тривалих вечірніх прогулянок, відпочинку, моря, романтики! В жарку пору року шкіра обличчя відчуває справжнісінький стрес. Як доглядати за шкірою обличчя влітку?
Влітку шкіра обличчя піддається справжньому «бомбардуванню» зовні і зсередини. Бруд, пил, мікроби, яких у повітрі незліченна кількість, а також сухе повітря, ультрафіолетові промені і посилене потовиділення – все це створює ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів на поверхні дерми, появі зморшок і в’янення шкіри. Тому догляд за шкірою повинен бути максимально ретельним.
Що відбувається зі шкірою у спеку?
Жарка пора року – випробування для шкіри обличчя. Здається, нібито все в порядку – шкіра сама себе зволожує, виділяючи піт, тому в якості догляду можна залишити лише умивання прохолодною водичкою кілька разів протягом дня. Роблячи так, ви будете глибоко неправі! Шкіра лише віддає вологу, залишаючись зсередини пересушеною …
Найбільше «третирують» шкіру обличчя наступні фактори:
Ультрафіолет. Сонячні промені впливають на шкіру як вогонь на папір: відбувається, так зване, фотостаріння. Крім цього, ми мимоволі жмуримося, що призводить до появи додаткових зморшок навколо очей.
Не завжди під впливом сонячних променів шкіра набуває красивої, рівної засмаги. У деяких людей з’являються рясні веснянки, або великі, неправильної форми пігментні плями.
Сухе повітря висушує шкіру, роблячи жирну шкіру сухою, а суху пересушеною. І чим сухіше і гаряче повітря, тим швидше шкіра втрачає вологу, в результаті на ній з’являються додаткові дрібні зморшки.
Бруд і пил, змішуючись з потом, покривають незахищені пори, що призводить до появи чорних цяток і вугрів.
Підвищена пітливість створює помилкове відчуття зволоженості, адже шкіра з потом тільки віддає вологу, а всередині вона стає все більш пересушеною.
Як очищати шкіру обличчя влітку?
Головна складова догляду – очищення. Його слід проводити систематично і обов’язково максимально дбайливо. Як правило, ретельно очищати шкіру найкраще ввечері, і фахівці рекомендують використовувати для цього не воду з-під крана, а відвари трав, наприклад, ромашки, звіробою, липи. Вмиватися слід з делікатним засобом, який акуратно розчиняє бруд і не сушить шкіру. Після очищення необхідно наносити легкий живильний нічний крем.
Вранці ж рекомендується просто протирати шкіру м’яким лосьйоном (спирт може містити тільки засіб для жирної шкіри, і в дуже маленьких кількостях) або настоєм трав, після чого відразу ж наносити на вологу шкіру легкий денний крем. Таким чином волога «замикається» всередині на деякий час. Вмиватися вранці можна також кубиками льоду з відварів липи, петрушки, ромашки.
Які дії можуть бути неправильними?
Пілінги і відбілюючі процедури протипоказані в жарку пору року. Справа в тому, що ультрафіолет пошкоджує молоду дерму швидше, і вихід на сонці з оновленою шкірою може бути чреватий появою пігментації. Якщо ви вирушили у відпустку на море, і хочете приїхати додому у всій красі, зробіть пілінг по приїзду додому. Те ж саме відноситься і до масок з фруктів, наприклад, полуничною, лимонною, огірковою, які, по суті, роблять легкий пілінг шкіри. Робити такі маски потрібно у вечірній час доби, щоб за ніч шкіра відновилася хоча б частково.
Відмовтеся від глибокої чистки, так як пори після неї залишаються відкритими, і в них заб’ється бруд і пил з хвороботворними мікроорганізмами, що спричинить за собою непередбачувані наслідки. Якщо дуже хочеться провести чистку, обмежтеся паровою банею і не виходьте на вулицю потім день-другий.
Влітку не варто робити операції з видалення родимок, судинних зірочок та інших «красот», залиште це на осінь.
Витирати рукою піт з чола і щік можна. Це слід робити тільки вологою серветкою або промокнути їх сухою.
Не рекомендується накладати «важкий» макіяж, оскільки в спеку проникність шкіри збільшується, і звичні косметичні засоби можуть викликати роздратування і навіть алергічні реакції.
Не потрібно включати в комплекс догляду засоби зі спиртом, який пересушує шкіру.
У спеку зведіть до мінімуму гарячі процедури – ванни, баню, сауну.
Як доглядати за шкірою обличчя влітку, щоб максимально її захистити?
Використовуйте легкі креми з мінімальним вмістом масел, гелі на воді, засоби з гіалуроновою кислотою, вітамінами і колагеном. Вони добре зволожують шкіру і надовго утримують вологу всередині;
Бережіть шкіру від сонця, намагайтеся більше перебувати в тіні, підбирайте денний крем з SPF-захистом не нижче 15 одиниць;
Носіть темні окуляри навіть в похмуру погоду;
Обов’язково припудрюємо перед виходом на вулицю. Спробуйте використовувати мінеральну пудру, яка вважається більш легкою, ніж звичайна компактна пудра;
Якщо ви знаходитесь в приміщенні з кондиціонером, слід зволожувати повітря навколо за допомогою зволожувача або простої тарілки з водою, поставленою поруч;
Пийте до двох літрів чистої не газованої води на добу, так ви забезпечите зволоження шкіри зсередини.
А жаркими вечорами побалуйте шкіру поживними і зволожуючими масочками. Наносити їх слід на 15-20 хвилин, змивати теплою водою. Після маски промокнути шкіру рушником і на вологу шкіру нанести нічний крем.
Змішайте 1ч.л. меду, 1 яєчний жовток і 1ч.л. тертої сирої картоплі.
На дрібній тертці натріть моркву, змішайте з медом і декількома краплями лимонного соку.
Натріть невеликий огірок і додайте в суміш 1ч.л. жирного сиру.
Змішайте з блендері 1 жовток, помідор і 1ч.л. крохмалю.
Нанесіть на обличчя м’якоть кавуна, дині, банана, полуниці.