Влітку наша шкіра і волосся потребують ретельного догляду. Сонячні промені висушують волосся, вони стають більш тонкими і ламкими, морська водичка руйнує структуру волосся і пошкоджує кутикулу, а спека провокує підвищене вироблення шкірного жиру, яке закупорює пори і не дає шкірі голови дихати. Зазвичай влітку не так багато часу для догляду за собою, адже хочеться більше проводити часу на природі. Тому, представляємо вам літні маски для волосся та обличчя, які прості в застосуванні і виготовленні.
Літні маски для обличчя
Якщо не захистити шкіру обличчя вчасно від цього впливу, мінімум, що вас чекає, – пігментація (веснянки), максимум – сухість і сонячні опіки. Щоб цього не сталося, протягом всієї спекотної пори року вам знадобиться маска для обличчя влітку, яка захистить вашу шкіру від небажаного впливу сонця.
Літні маски для обличчя – ефект
Щоб вибрати оптимальну маску для обличчя влітку, яка гарантовано змусить вас забути про всі проблеми із дермою в цей час року, потрібно знати, які вітамінчики і мікроелементи захищають дерму від ультрафіолету і активно зволожують її:
ретинол (вітамін А);
тіамін (вітамін B1);
токоферол (вітамін Е);
ніацин (вітамін РР);
вітамін K;
калій;
лецитин;
фруктові кислоти.
Знаючи перелік цих вітамінчиків, ви будете вибирати тільки ті літні маски для обличчя, до складу яких входять продукти, багаті цими вітамінами і мікроелементами.
Літні маски для обличчя – правила застосування
Щоб догляд за дермою обличчя влітку був повноцінним, обов’язково дотримуйтеся декількох негласних правил.
Маски повинні бути максимально вітамінізованими. У вас не повинно виникати питання, з чого робити літні маски для обличчя: тільки найсвіжіші і натуральні продукти повинні бути в їх складі. Це фрукти, ягоди, лікарські трави, овочі, зелень.
Перед нанесенням маску тестуйте на шкірі зап’ястя.
Не піддавайте інгредієнти літніх масок термічній обробці, щоб зберегти в них максимальну кількість вітамінчиків.
Маски влітку використовуйте відразу: не зберігайте їх навіть в холодильнику.
Літні маски можна використовувати до двох разів на тиждень, але регулярно.
Маски наносяться на розпарену дерму, яку попередньо краще почистити скрабом.
Після літніх масок на шкіру нанесіть живильний крем.
Нічого складного в застосуванні літніх масок для обличчя немає, так що насолоджуйтеся їх приголомшливо освіжаючим ефектом протягом усього літа.
Літні маски – кращі рецепти
На питання, які масочки для обличчя робити влітку, є тільки одна відповідь: ті, в складі яких якомога більше свіжих фруктів, ягід, зелені, лікувальних трав, овочів. Їх рецепти ми вам якраз і пропонуємо.
Маска з мати-й-мачухи
Якщо ви задумалися, з чого робити маски влітку, коли ще нічого не встигло вирости, візьміть свіжі трави в якості основи для таких масок. Свіже листячко мати-й-мачухи подрібнити, змішати (2 столові ложечки) зі свіжим молочком до густенького стану.
М’ятна літня маска
Свіже листя м’яти (2 столові ложечки) заварити окропчиком (склянка), настояти півгодини і процідити. Змочити тканину в настої і накласти на обличчя. Відмінно заспокоїть шкіру, роздратовану ультрафіолетом.
Огіркова маска
Огірок подрібнити до стану кашки, в 2 столові ложечки огіркової кашки добавити чайну ложечку соку лимончика. Маску після висихання зняти, але не змивати водичкою.
Літні маски з коренеплодів
Натерти на тертці морквину, коріння петрушки і селери. Змішати їх по столовій ложечці, розтерти з 2 жовточками.
Трав’яна літня маска
Зібрати свіжі пелюстки троянд, листя м’яти, гілочки кропчику, квіти ромашки, липи і шавлії, подрібнити все це в кавомолці в рівних пропорціях. 6 чайних ложечок отриманого порошку заварити в окропчику (1,5 літра). Настоювати годину, процідити. Змочити в настої тканину і накласти на обличчя.
Літня маска з петрушки
Зелені гілочки петрушки подрібнити, змішати (2 столові ложечки) з такою ж кількістю жирної сметанки.
Кавунова маска
М’якоть кавуна перетворити в пюре, викласти його в марлю і в такому вигляді використовувати для шкіри обличчя.
Бурякова маска
Буряк натерти на тертці, скропити його лимонним соком, змішати зі сметанкою, добавити подрібненої петрушки.
Ягідна літня маска
М’якоть садової полуниці, лісової суниці і черешні (очистити попередньо від кісточок) змішати в рівних пропорціях, перетворити в пюре, змішати з жирними вершками до густоти.
Картопляна літня маска
Молоду свіжу картопельку натерти на тертці, викласти в марлю і використовувати в якості маски.
Тепер ви знаєте, які маски робити влітку корисно для стану шкіри. Забезпечте її необхідним живленням, щоб підготувати до міжсезоння і зими, коли вже не буде стільки вітамінчиків. Адже якісний догляд за дермою влітку – це гарантія здоров’я вашої шкіри цілий рік.
Кращі літні маски для волосся
Головне завдання літніх масок – це зволоження волосся, так як це основна проблема, з якою стикаються практично всі жінки в жаркий період.
Друга функція літніх масок – поживна.
І третя – захисна функція, так як саме в літню пору волосся пошкоджуються більше звичайного.
Зволожуюча літня маска з кефіром
Кисломолочні продукти, мабуть, лідери в зволоженні волосся, особливо якщо мова йде про кисле молочко і кефірчик. Кефір відмінно зволожує сухе волосся, живить їх, робить більш гладенькими і слухняними. Також кефір створює захисну плівочку на волоссі, яка захищає їх від агресивного впливу.
Кефір корисний сам по собі, тому його можна наносити на волосся в чистому вигляді, при цьому його необхідно попередньо підігріти. Далі утепліть голову і залиште на 30-40 хвилиночок.
Якщо волосся дуже сухе та пошкоджене, то до кефіру слід добавити по 1 чайній ложечці олій оливи і мигдалю, а також 1 жовток. Ретельно змішаємо компоненти і нанесемо по всій довжині на 20-40 хвилиночок. Змиваємо тепленькою водичкою з шампунем.
Літня маска з авокадо
Авокадо суперживильний і корисний фрукт для волосся, який в літній час легко знайти в магазині. Авокадо – справжня швидка допомога для пошкодженого волосся, він містить в собі жири, вітамінчики, білок та інші корисні мікроелементи. Властивості авокадо:
– володіє загоюючою властивістю, прекрасно підходить для шкіри голови, живить і оздоровлює її, зміцнює коріння.
– Пом’якшує волосся, робить їх більш гладкими і еластичними, надає блиск і силу.
– Зволожує і живить волоссячко, створює захисну плівочку.
Найпростіша маска – подрібнити 1 стиглий плід авокадо бленедром, нанести на дерму голови і розподілити по довжині. Тримати маску можна необмежений час, попередньо накривши голову плівочкою і рушничком. Авокадо + олії. Відмінний варіант масочки для сильно пошкодженого і сухого волосся. М’якоть авокадо змішуємо з 1 столовою ложечкою олії оливи і з 1 чайною ложечкою олії жожоба. Ретельно розмішуємо і наносимо на волосся. При бажанні можна використовувати і інші олії. Якщо плода авокадо немає під рукою, то замініть його олією авокадо, яка володіє не менш корисними властивостями.
Яєчна маска для волосся
Напевно, кожна дівчина знає про корисні властивості звичайного курячого яйця, та й раз в житті пробували робити яєчні масочки для волосся. Але необхідно знати про тонкощі застосування даних масок.
По-перше, літні маски мають включати тільки жовток, так як білок володіє підсушуючою властивістю.
По-друге, для більш легкого нанесення найкраще використовувати жовток з іншими компонентами.
І по-третє, змивати яєчні маски слід тільки тепленькою або прохолодною водичкою, так як в гарячій водичці жовток згорнеться і його буде дуже складно дістати з волосся.
Рецепт поживної яєчної маски
– 1 жовток;
– 1 ложечка столова олії оливи;
– 1 ложечка чайна меду;
Жовток гарненько збити і додати інші компоненти, нанести на дерму голови і розподілити до самих кінчиків, залишити на 15-20хвилинок.
Поживна майонезна маска
Багато дівчат із захватом говорять, як майонезні маски врятували їх шевелюру, адже правда, до складу майонезу входять компоненти які ідеально підходять для волосся. Звичайно, при цьому важливо вибирати натуральний майонез без добавок, або приготувати його самостійно.
Отже, щоб приготувати живильну маску нам знадобиться 3 столові ложечки майонезу і 2 столові ложечки йогурту без добавок. Рясно намастіть суміш на волоссячко і укутайте плівочкою, залиште на 20-30 хвилинок і змийте водичкою з шампунем.
Маска з оліями
Олії в літню пору виконують не тільки поживну, функцію, але ще і захисну. Вони обволікають кожну волосинку, захищаючи її від шкідливого впливу солоної водички і сонця.
Ідеальні в літню пору легкі олії, які не будуть обтяжувати волосся:
– Мигдальна олія;
– Оливкова олія;
– Олія виноградної кісточки;
– Конопляна олія;
– Олія авокадо;
– Олія жожоба.
Будь-які з цих олій можна використовувати в якості маски. Кожна олія масло можна використовувати в чистому вигляді і змішувати з іншими оліями. Наносити такі літні маски краще відступаючи від коріння на 5-10 см, щоб не обтяжувати волосся на коренях.