Лікування та захист волосся кокосовою олією
Захоплення органічною косметикою зробило кокосову олію вельми популярною. Улюбленим натуральним засобом догляду для багатьох жінок ця речовина стала завдяки своїм можливостям: захищати волосся від сонячного впливу, пересушування і солоної води; відновлювати структуру волосся, пошкоджену з різних причин і різними чинниками. При цьому, олія кокоса зручно і легко в нанесенні. Її зручність застосування пізнається на практиці і в порівнянні з більш жирними оліями, наприклад, реп’яховою. До речі, крім волосся на батьківщині кокоса його олії наносять і на шкіру для захисту від фотостаріння, також ефективно воно і від так званих стрий, тобто розтяжок на поверхні шкіри.
Користь і вплив олії
Величезна користь кокосової олії для волосся проявляється навіть тоді, коли його використовують у чистому вигляді, без додаткового збагачення ефірними оліями. Причому в чистому вигляді її можна використовувати дуже часто, не боячись яких би то не було побічних ефектів і наслідків для волосся, і шкірного покриву. Найпростіший спосіб використання – розігріти в долонях малу кількість олії і рівномірно розподілити по всій довжині волосся.
Важливо зауважити, що при лікуванні та захисті волосся кокосовою олією нерафінована утворює на поверхні шкіри плівку, закриваючи пори. Саме тому при використанні на волоссі краще відступати від коренів на пару сантиметрів. Є також неймовірно малий відсоток жінок, яким така речовина не підходить. Але помітити це просто і легко можна припинити використання речовини, щоб повернути волоссю колишній стан.
Для тих, хто не впевнений або вперше використовує кокосову олію, рекомендується брати тільки рафіновану. Хоча вона буде позбавлена приємного тропічного характерного аромату, зате точно не стане причиною неприємних відчуттів. Її також не варто втирати в шкіру голови.
Як краще всього використовувати олію кокоса – кожна дівчина вибирає на свій власний розсуд. Це може залежати від типу волосся і їх індивідуальної реакції на засоби по догляду, наявності тих чи інших проблемних аспектів. Ну і, звичайно, багато що залежить чисто від особистих переваг – комусь подобаються ароматні суміші, хтось любить наносити засоби на ніч, а комусь достатньо регулярної п’ятнадцятихвилинної маски кілька разів на тиждень.
Випадіння волосся
Використовувати кокосову олію проти випадіння волосся – один з найпоширеніших варіантів косметичних процедур, і, треба зауважити, один з найбільш ефективних.
Для пошкодженого і сухого волосся ідеальним варіантом буде нанесення невеликої кількості олії, злегка підігрітої в долонях, по всій довжині пасом перед кожним миттям голови. При бажанні можна загорнути локони в плівку або одягнути шапочку, проте це не обов’язкова вимога і цілком можна обійтися без неї. Час, до речі, теж не обов’язковий критерій, все залежить від особистої зручності. Хоча варто зауважити, що кокосова олія не викликає роздратування, не пахне і не тече. Його навіть наносять на тіло як зволожуюче молочко (яке не потрібно змивати).
Важливо лише не перестаратися і не завдати надмірно великої кількості субстанції. На вигляд при нормальному дозуванні волосся повинні виглядати лише як злегка жирні, але не більше того. Надмірна кількість кокосової олії особливої шкоди не нанесе, однак можуть виникнути труднощі зі змиванням. Потрібно більшу кількість, що може призвести до неприємного відчуттю надмірної сухості шкіри голови.
Змивати олію з волосся для початку варто просто проточною чистою водою, до якої тільки потім додається невелика кількість шампуню або іншого миючого засобу. При цьому кондиціонер не потрібен, оскільки ввібрана у волосся олія відмінно виконує всі його відповідні функції. Якщо ж волосся швидко жирніє, після миття голови можна максимум обполоснути голову водою з відваром трав або злегка підкислену лимонним соком.
Деякі перукарі радять також ополіскування середньої газованої мінеральної водою – вона стимулює шкіру голови після нанесення численних косметичних засобів з маслами і схожими елементами.
Захист волосся
Для захисту волосся на пляжі – від жаркого сонця і солоної води – кокосова олія підходить просто ідеально. В даному випадку його використання теж досить просте.
Згідно рецепту, рідину потрібно як слід розігріти на водяній бані. На волосся вона розподіляється рівномірно (з особливим акцентом на кінчики) за допомогою розпилювача, в дуже малій кількості, так, щоб волосинки не склеювалися між собою. Після чого досить пройтися по волоссю щіткою, зроблену з натуральної щетини, і все.
Крім безпосередньо сильного і результативного захисту таке просте дійство допоможе волоссю придбати дуже блискучий і живий привабливий вигляд. Так що цілком можна навіть підтримувати здоров’я, маючи найпривабливіший і стильний зовнішній вигляд.
Тільки не варто розраховувати виключно на цілющі сили чудесної субстанції – користь головного убору полягає не тільки в тому, щоб захистити волосся, але і попередити опіки шкіри і виникнення сонячного удару. Та й суміщення використаного масла і капелюшки можуть дати куди більш виразні результати.
Основа для масок
Використовується кокосова олія для росту волосся, його захисту та зволоження, відновлення і поліпшення. Застосовуватися вона може самостійно або як вельми зручною та ефективною основою для різного роду і типу масок. Така ефективність продиктована, в першу чергу, мирістиновою кислотою, яка входить до складу і яка полегшує проникнення компонентів косметики в шкіру або поверхню волосся.
Для жирного волосся рекомендується використання кокосової олії і гірчичної маски. Таке поєднання не тільки робить гірчичну маску більш пластичною, тобто більш простою і зручною для нанесення, але також допомагає захистити шкіру голови і волосся від пересушування.
Можна змішати невелику кількість кокосової олії з желатином для створення желатинової маски, відмінно виступає в ролі прогресивного відновлювального бальзаму для волосся. Такий же яскравий ефект можуть дати масляні обгортання, здійснювані щільною сумішшю кокосової і реп’яхової олій.
Лікування волосся кокосовою олією
Для того щоб зрозуміти, як лікувати волосся кокосовою олією, спочатку потрібно чітко зрозуміти, які саме проблеми потрібно в першу чергу усунути і яка форма використання буде найбільш зручною.
Так, для лікування слід вибрати рафіновану олію, яка буде виступати в ролі компонента інших косметичних масок або в самостійному вигляді наноситися по всій довжині волосся. Нерафіновану ж олію найкраще застосовувати для лікування кінчиків, відновлення та захисту волосся.
Рафіновану олію отримують з нерафінованої природно декількома способами: або шляхом нагрівання, або шляхом проведення хімічних реакцій різного роду. Воно майже не пахне і трохи поступається за своїми властивостями натуральному, яке отримують завдяки технологіям холодного віджимання.
Проте варто зауважити, що в процесі обробки, якісний склад олії абсолютно не змінюється. Тим більше, якщо мова йде про повноцінне дотриманні всіх тонкощів відповідного технологічного процесу.
У свою чергу, нерафінована олія куди більше підходить для інтенсивного лікування і відновлення волосяного покриву. Вона має більш густу консистенцію і яскравий насичений запах, виготовляється з натуральних кокосів першим, холодним віджиманням. Такий метод дозволяє повністю зберегти весь склад та вітамінізоване наповнення кінцевого продукту.
Приготування масок з кокосовою олією:
Дякую за гарну статтю! Поділюсь і я також своїм досвідом боротьби за блискуче та здорове волосся. Природа наділила мене кучерями і, я думаю, якщо Вас також – Ви зрозумієте мене як ніхто. Адже пересушується таке волосся і від частого миття, сушіння феном. Свого часу, втомившись від того, що ніяк не можу досягнути ефекту локонів “як з реклами” – я зовсім пошкодила його прасочкою. Але потім подруга порадила мені кокосову олію – і це була любов з першого погляду. Спочатку – за її апетитний запах). Для себе я обрала індійську кокосову олію Чанді, яку замовила в інтернет-магазині. Двічі на тиждень я наносила її на кінчики та по довжині волосся (не втираючи у корені) та тримала її три години. І результат мене справді порадував – мені вдалось відновити волосся, воно стало більш блискучим. А прасочку я поки відклала)